Jump to content

Manta Mid 706 Duo Power HD 7"


laziokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξερω αν μπορω να το postαρω εδω αλλα μιας και εχω το 706s μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να διαβαζω e-books στο tablet;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε ξερω αν μπορω να το postαρω εδω αλλα μιας και εχω το 706s μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να διαβαζω e-books στο tablet;

 

Όπως παντού με κάποιον book reader.

Link to comment
Share on other sites

Όπως παντού με κάποιον book reader.

 

Τυπου "Βιβλια google play" εφαρμογη...;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τυπου "Βιβλια google play" εφαρμογη...;

 

εχω τον mantano reader. Εχω αλλεργία στις εφαρμογές της Google.:D

moon reader 2η επιλογη καλή επίσης. από το περιπτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει συνδέσει κανείς σε τηλεόραση να μας πει αν δείχνει οκ;

Το δοκιμασα χθες.δουλεψε μια χαρα.αλλα το αν παιζει ή οχι πιστευω οτι ειναι θεμα τηλεορασης και οχι του ταμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

...Εχω αλλεργία στις εφαρμογές της Google....:D

 

Δεν ειχες αδικο τελικα. Η εφαρμογη "βιβλια google play" ειναι αθλια...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχες αδικο τελικα. Η εφαρμογη "βιβλια google play" ειναι αθλια...

 

Ναι, σκέτη ταλαιπωρία.

Εχω βγάλει ακόμα και το play και λειτουργεί άψογα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Η ταμπλέτα που είχα για την μικρή η 706 βγήκε of. Μου πιστώθηκαν τα λεφτά και παρήγγειλα την 706S ελπίζω να αντέξει.
Link to comment
Share on other sites

Η ταμπλέτα που είχα για την μικρή η 706 βγήκε of. Μου πιστώθηκαν τα λεφτά και παρήγγειλα την 706S ελπίζω να αντέξει.

 

Αν πάρεις την καλή (με τις ραβδώσεις στον φορτιστή) δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις την καλή (με τις ραβδώσεις στον φορτιστή) δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

????? Υπαρχουν 2 εκδοσεις του 706s; Και γω με τις ραβδωσεις εχω, τι σημαινει;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

????? Υπαρχουν 2 εκδοσεις του 706s; Και γω με τις ραβδωσεις εχω, τι σημαινει;

 

πότε το πήρες. τπτ δεν σημαινει ειναι η νεωτερη εκδοση. πρεπει να εχεις 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

πότε το πήρες. τπτ δεν σημαινει ειναι η νεωτερη εκδοση. πρεπει να εχεις 4.2.2

 

4.2.2 indeed...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις την καλή (με τις ραβδώσεις στον φορτιστή) δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Την παρέλαβα χθες το απόγευμα με άρεσε σαν κατασκευή δίνει την εντύπωση ποιο στιβαρής κατασκευής και ωραία κίνηση η θήκη δώρο.

Έχει βέβαια πολλή σαβούρα με εφαρμογές πολωνικές, περισσότερες από την 706. Με άρεσε σαν tablet ιδίως γιατί έχει 8gb αποθηκευτικό χώρο, μένουν περίπου 6gb για εφαρμογές (κυρίως εφαρμογές).

Με χάλασε ότι κάποιες εφαρμογές που υποστήριζε το 706 αυτό δεν τις υποστηρίζει π.χ. e-radio, angry brids go, run crazy luva. Όταν σύνδεσα το usb με Η/Υ όλα καλά πήγα να κάνω εξαγωγή της σύνδεσης του tablet από τον Η/Υ - Ο.Κ, κάνω και στο tablet απενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου και κάνει επανεκκίνηση! το ξανά συνδέω - αποσυνδέω ξανά επανεκκίνηση.

Πάντως ο φορτιστής του είναι με ραβδώσεις και είναι 4.2.2 - kermel 3.0.36+ henglong.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βέβαια πολλή σαβούρα με εφαρμογές πολωνικές, περισσότερες από την 706. Με άρεσε σαν tablet ιδίως γιατί έχει 8gb αποθηκευτικό χώρο, μένουν περίπου 6gb για εφαρμογές (κυρίως εφαρμογές).

Με χάλασε ότι κάποιες εφαρμογές που υποστήριζε το 706 αυτό δεν τις υποστηρίζει π.χ. e-radio, angry brids go, run crazy luva. Όταν σύνδεσα το usb με Η/Υ όλα καλά .

απενεργοποιείς τις εφαρμογες που δεν θελεις. Δεν νομίζω οτι δεν υποστηριζει εφαρμογες.

Τι εννοεις ακριβώς?

Επίσης δεν καταλαβα τις επανεκκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιείς τις εφαρμογες που δεν θελεις. Δεν νομίζω οτι δεν υποστηριζει εφαρμογες.

Τι εννοεις ακριβώς?

Επίσης δεν καταλαβα τις επανεκκινήσεις.

 

Όταν όμως πάω να κάνω την απενεργοποίηση βγάζει μήνυμα ότι μπορεί να επηρεάσει τις υπόλοιπές εφαρμογές συστήματος, ισχύει κάτι τέτοιο? Τις επανεκκινήσεις σήμερα δεν κάνει, για τις εφαρμογές δες τις φωτογραφίες:

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

To e radio είναι δικτυακό ραδιόφωνο? Υπάρχουν πολλά. Το tunein, Greek radios είναι πολύ καλές εφαρμογές.

Το angry birds υπάρχει και εκτός μάρκετ αλλά μπορείς να το μεταφέρεις και από άλλη συσκευή επίσης, με app share.

Η μη συμβατότητα έχει να κάνει με το λειτουργικό και όχι με τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Η μη συμβατότητα έχει να κάνει με το λειτουργικό και όχι με τη συσκευή.

 

Σ αυτο θα διαφωνισω φιλε μου. Το subway surfers πχ στο core παιζει απροβληματιστα αλλα στο mini 2 και στο 706s κολλαει οσο τιποτα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτο θα διαφωνισω φιλε μου. Το subway surfers πχ στο core παιζει απροβληματιστα αλλα στο mini 2 και στο 706s κολλαει οσο τιποτα...

 

Αναφέρομαι στο 706 και 706s.

Αν κάτι παίζει στο ένα πρέπει να παίζει και στο άλλο.

Νόμισα ότι αυτό εννοούσε ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει θήκη και hdmi και OTG. Υπήρχαν κάποιες εκδόσεις αλλά μάλλον τελείωσαν οι παλιές.

Προσοχή στο διπλό προστατευτικο οθόνης να ξεκολλήσετε το πάνω μέρος ώστε το κάτω να βοηθήσει λίγο.

Παίρνει και 3g μόντεμ.

Link to comment
Share on other sites

To e radio είναι δικτυακό ραδιόφωνο? Υπάρχουν πολλά. Το tunein, Greek radios είναι πολύ καλές εφαρμογές.

Το angry birds υπάρχει και εκτός μάρκετ αλλά μπορείς να το μεταφέρεις και από άλλη συσκευή επίσης, με app share.

Η μη συμβατότητα έχει να κάνει με το λειτουργικό και όχι με τη συσκευή.

 

Μόνο το Greek radios είναι συμβατό. Δεν ήξερα ότι με app share γίνεται, τι είναι? πως γίνεται? Ευχαριστώ

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το Greek radios είναι συμβατό. Δεν ήξερα ότι με app share γίνεται, τι είναι? πως γίνεται? Ευχαριστώ

 

Κατεβάζεις την εφαρμογή από το μαρκετ και οτι εφαρμογή θέλεις την σωνεις για εγκατασταση σε άλλη συσκευή.

 

ΥΓ.

το ταμπλετάκι παίζει άψογα το nova go. Συνδέεται με HDMI και βλέπω νοβα στην τηλεόραση. η νοβα λέει ότι δεν γίνεται, όπως δεν γίνεται με ρουταρισμένη συσκυή.

τιποτα δεν ισχύει και μπορούν 2 ακόμη συνδέσεις να δουλεψουν ταυτόχρονα.

Η εικόνα ικανοποιητική.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή από το μαρκετ και οτι εφαρμογή θέλεις την σωνεις για εγκατασταση σε άλλη συσκευή.

 

ΥΓ.

το ταμπλετάκι παίζει άψογα το nova go. Συνδέεται με HDMI και βλέπω νοβα στην τηλεόραση. η νοβα λέει ότι δεν γίνεται, όπως δεν γίνεται με ρουταρισμένη συσκυή.

τιποτα δεν ισχύει και μπορούν 2 ακόμη συνδέσεις να δουλεψουν ταυτόχρονα.

Η εικόνα ικανοποιητική.

 

Ο.Κ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω αγοράσει και εγώ το MID 706s στα 60 ευρώ εδώ και 1-2 εβδομάδες. Δυστυχώς έκανα την βλακεία και ξήλωσα τελείως την ζελατίνα από μπροστά αν και αυτό δεν είναι το πρόβλημά μου. Απενεργοποίησα όλες τις πολωνικές εφαρμογές, δεν έκανα root μιας και δεν θέλω να το πολυπειράξω και τέλος πάντων είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κατέβασα και κανά δυο εφαρμογές από άλλες πηγές (instagram) μιας και το play store δεν με άφηνε να τις κατεβάσω. Το πρόβλημά που έχω είναι με το skype. Γίνεται η κλήση, με ακούνε κανονικά, ανοίγει και η κάμερα, βλέπω και με βλέπουν αλλά δεν μπορώ να τους ακούσω με τίποτα, είτε με ακουστικά είτε από το ηχείο. Καμιά ιδέα; Μήπως κάποια ρύθμιση στο ίδιο το skype που δεν έχω λάβε υπόψιν;
Link to comment
Share on other sites

. Γίνεται η κλήση, με ακούνε κανονικά, ανοίγει και η κάμερα, βλέπω και με βλέπουν αλλά δεν μπορώ να τους ακούσω με τίποτα, είτε με ακουστικά είτε από το ηχείο. Καμιά ιδέα; Μήπως κάποια ρύθμιση στο ίδιο το skype που δεν έχω λάβε υπόψιν;

ποια ειναι η εκδοση? μόλις γίνει η συνδεση κάτω υπάρχει ένα κουμπάκι που ενεργοποιεί το μεγάφωνο. Πάτησέ το. Το ταμπλετάκι δεν είναι κινητό και δεν έχει ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Manta Mid 706 Duo Power HD 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...