Jump to content

Manta Mid 706 Duo Power HD 7"


laziokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry για το λιγο off topic(μιας και θελω να ρωτησω κατι για το 706s) αλλα επειδη 706s και 706 εχουν μαλλον ιδια μπαταρα και φωρτιστη, να υποθεσω οτι 19 ωρες αρχικη φωρτιση και 22 ωρες η δευτερη δεν ειναι φυσιολογικο ε;! :lol::p:cry:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry για το λιγο off topic(μιας και θελω να ρωτησω κατι για το 706s) αλλα επειδη 706s και 706 εχουν μαλλον ιδια μπαταρα και φωρτιστη, να υποθεσω οτι 19 ωρες αρχικη φωρτιση και 22 ωρες η δευτερη δεν ειναι φυσιολογικο ε;! :lol::p:cry:

 

Δεν είσαι οφ.

Τι εννοείς 22ωρες? Και 100 ώρες να το αφήσεις στην μπριζα δεν σημαίνει ότι φορτίζει. Κάπου μπερδεύτηκες. Σε 3-4 ώρες έχει γεμίσει από άδειο. Έχει μικρή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι οφ.

Τι εννοείς 22ωρες? Και 100 ώρες να το αφήσεις στην μπριζα δεν σημαίνει ότι φορτίζει. Κάπου μπερδεύτηκες. Σε 3-4 ώρες έχει γεμίσει από άδειο. Έχει μικρή μπαταρία.

 

Κι ομως! Το εβαλα να φωρτισει στις 12:30μμ 22/01 και στις 11:00πμ 23/01 ακομα εδειχνε οτι φωρτιζε. Λεω "θα κολλησε η ενδειξη, ας το ανοιξω να δω αν εχει φωρτισει" αλλα ηταν στο 75%...!!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως! Το εβαλα να φωρτισει στις 12:30μμ 22/01 και στις 11:00πμ 23/01 ακομα εδειχνε οτι φωρτιζε. Λεω "θα κολλησε η ενδειξη, ας το ανοιξω να δω αν εχει φωρτισει" αλλα ηταν στο 75%...!!!!

 

μαλλον πετυχες μαπα μπαταρία....αλλαγή.

να υποθέσω βέβαια ότι η μπρίζα ηταν ενταξει κλπ

Link to comment
Share on other sites

μαλλον πετυχες μαπα μπαταρία....αλλαγή.

να υποθέσω βέβαια ότι η μπρίζα ηταν ενταξει κλπ

 

Το εχω ηδη παει στο e-shop και περιμενω... Πριζα εννοειτε τεσταρισμενη και οκ. Παντως τιμιο tabletακι για τα λεφτα του...

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη παω στο e-shop και περιμενω... Πριζα εννοειτε τεσταρισμενη και οκ. Παντως τιμιο tabletακι για τα λεφτα του...

 

κατσε να περασει κανα εξαμηνο και μετα μιλαμε:lol:

Link to comment
Share on other sites

κατσε να περασει κανα εξαμηνο και μετα μιλαμε:lol:

 

Τι εννοεις;;;!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις;;;!!!

 

Εννοώ ότι η "τιμιότητα" θα φανεί στη διάρκεια.

Αν έχει δλδ καλή μπαταρία, αν η οθόνη παίζει σωστά, αν το κουμπί δεν τα έχει φτεισει κλπ.

Τότε θα μπορέσουμε να πούμε καλά λόγια.

Αν σε 2 μήνες η μπαταρία πέσει στη μία ώρα διάρκεια.... πάμε για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης δεν παταει και καλα στην πριζα!θελει...προσπαθεια!αλλα τωρα με το root που καθαρισε ειναι μια χαρα το ταμπλετακι.καλα η μπαταρια δεν ειναι και σαν του ipad mini!και τα 2 που τα εχω 2 φορες τα φορτιζω!το manta 2 φορες την ημερα και το ipad mini 2 φορες....τον μηνα:lol:
Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης δεν παταει και καλα στην πριζα!θελει...προσπαθεια!αλλα τωρα με το root που καθαρισε ειναι μια χαρα το ταμπλετακι.καλα η μπαταρια δεν ειναι και σαν του ipad mini!και τα 2 που τα εχω 2 φορες τα φορτιζω!το manta 2 φορες την ημερα και το ipad mini 2 φορες....τον μηνα:lol:

 

Μια ιδέα είναι όλα. Εγώ το βάζω στη φόρτιση όταν δεν το χρησιμοποιώ. Αν δεν το αφήνω ανοικτό, οταν δεν το χρησιμοποιώ, τότε άνετα βγάζει 5 ώρες σκληρή χρήση με κλειστό wifi.

Απλώς είναι για χρήση σε σπίτι ή με ένα πακ για το ταξίδι.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το ιδιο. Μια μερα μου βγαζει μς wifi αλλα χρηση ελαφρια. Παντος ειναι αρκετα καλο και γρηγορο για τα λεφτα του!
Link to comment
Share on other sites

το ταμπλετ μιλαω για το 706 με το ζορι βγαζει κανα τριωρο η μπαταρια του αν σας βγαζει μια μερα ειστε αετοι

το εχω ενα εξαμηνο περιπου και η μπαταρια του ειναι το πιο αδυνατο σημειο του

Link to comment
Share on other sites

...αν το κουμπί δεν τα έχει φτεισει...

 

Να σου πω τωρα που το αναφερεις το κουμπι on/off "επαιζε" λιγο... Μετα απο λιγους μηνες χρηση θα ειχα προβλημα. Μιλαω παντα για το 706s. Παντως για 60€ να ικανοποιησω τη "gadgetοσυνη" μου μια χαρα ειναι. Αμα χαλασει και θελω οπωσδηποτε tablet θα παρω ενα galaxytab να ησυχασω! :p:D

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

706s τελος. Πηγα να το ανοιξω και κολλάει στο εικονιδιο androind. δοκιμασα τα πάντα. Reset+power, ρεσετ και οτι συνδυασμό σκεφτηκα αλλά τπτ. Παει πισω αυριο. Καμμιά ιδέα?

πριν το πάω. Τελικά της Κυριακής χαρα και της Δευτέρας λύπη. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το μαμα firmware από το mid706 ταιριάζει στο mid706s? Σκέφτομαι να του περάσω recovery και να του κάνω backup για να το έχω όπως το θέλω εάν γίνει κάτι!

 

Τι να γίνει Δλδ?

 

 

Αυτό:down:

 

706s τελος. Πηγα να το ανοιξω και κολλάει στο εικονιδιο androind. δοκιμασα τα πάντα. Reset+power, ρεσετ και οτι συνδυασμό σκεφτηκα αλλά τπτ. Παει πισω αυριο. Καμμιά ιδέα?

πριν το πάω. Τελικά της Κυριακής χαρα και της Δευτέρας λύπη. :lol:

Link to comment
Share on other sites

τελικα παρηγγειλα το παρακατω καλωδιο για φορτιση μεσω θυρας usb

 

http://www.ebay.co.uk/itm/5V-2A-USB-Cable-Lead-Charger-Power-Supply-for-Manta-MID706S-Power-HD-7-Tablet-/400649468338?pt=UK_iPad_Tablet_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item5d4891b9b2

 

ελπιζω να κανει.θα σας ενημερωσω μολις παραλαβω.

Λοιπον,το παρελαβα το καλωδιο και φορτιζει κανονικοτατα. Βολεψε αλλα ειναι ακριβουτσικο.!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,το παρελαβα το καλωδιο και φορτιζει κανονικοτατα. Βολεψε αλλα ειναι ακριβουτσικο.!

πόσες μέρες εκανε να ελθει? 6Ε δεν ειναι και πολλά.

το δικό μου πηγε πίσω ....αντικατασταση. ούτε το κοίταξαν. εδειξαν μάλιστα να γνωρίζουν το κόλλημα στο εικονίδιο. Αμέσως μόλις είπα κολλάει συμπλήρωσαν "στο εικονίδιο?" Ναι είπα και το πήραν πίσω. Από τον σειριακό βρήκαν αμέσως το όνομά μου και το τηλέφωνό μου. Ουτε απόδειξη δεν ζήτησαν. Πλήρες φακέλωμα:lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

πόσες μέρες εκανε να ελθει? 6Ε δεν ειναι και πολλά.

το δικό μου πηγε πίσω ....αντικατασταση. ούτε το κοίταξαν. εδειξαν μάλιστα να γνωρίζουν το κόλλημα στο εικονίδιο. Αμέσως μόλις είπα κολλάει συμπλήρωσαν "στο εικονίδιο?" Ναι είπα και το πήραν πίσω. Από τον σειριακό βρήκαν αμέσως το όνομά μου και το τηλέφωνό μου. Ουτε απόδειξη δεν ζήτησαν. Πλήρες φακέλωμα:lol:

Αμφιβάλω αν θα στο αντικαταστήσουν. Προβλέπω να πιστωθεί ο λογαριασμός σου με το ποσό που το αγόρασες για χρήση στην επόμενη αγορά σου.

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω αν θα στο αντικαταστήσουν. Προβλέπω να πιστωθεί ο λογαριασμός σου με το ποσό που το αγόρασες για χρήση στην επόμενη αγορά σου.

 

οχι είδαμε την αναφορά και ηδη σε μία ωρα τελειωσε η τιμολογηση και θα εφευγε με την πρώτη αποστολή αυριο πρωί. Ηταν διαθέσιμο. και πως βαριέμαι το ξαναστησιμο.

Link to comment
Share on other sites

οχι είδαμε την αναφορά και ηδη σε μία ωρα τελειωσε η τιμολογηση και θα εφευγε με την πρώτη αποστολή αυριο πρωί. Ηταν διαθέσιμο. και πως βαριέμαι το ξαναστησιμο.

Εμ άμα είχες πάρει backup με CWM δεν θα το είχες αυτό το πρόβλημα...:p

Link to comment
Share on other sites

Εμ άμα είχες πάρει backup με CWM δεν θα το είχες αυτό το πρόβλημα...:p

 

μα δεν το ειχα τελειωσει το στησιμο. :cry: Δεν μπορω να κανω backup σε κάθε αλλαγή που κανω. Και που να το περιμένω οτι θα πεθανει ετσι αδοξα.:lol:

πιστευω οτι κατι καηκε από υπερθέρμανση.

καθε φορά που το φορτωνα με νέες εφαρμογές, καθυστερούσε πιο πολύ στο boot.

Πρίν πεθάνει είχα βάλει μια εφαρμογή με πολλές διαφημίσεις και το lucky patcher ζήτησε επαννεκίνηση. Την έκανα και όλα καλά. Ξαναεμφάνισε όμως διαφήμιση και μου ζήτησε να το μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη. Το έκανα και κόπηκαν πάλι οι διαφημίσεις. Αλλά η επόμενη επανεκκίνηση άργησε πολύ και η επόμενη δεν έγινε ποτέ.:lol:

Αρα προσοχή στο φόρτωμα. Λίγα πράγματα γιατί ο επεξεργαστής δεεν έχει καλή ψύξη μάλλον??????:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

πόσες μέρες εκανε να ελθει? 6Ε δεν ειναι και πολλά.

το δικό μου πηγε πίσω ....αντικατασταση. ούτε το κοίταξαν. εδειξαν μάλιστα να γνωρίζουν το κόλλημα στο εικονίδιο. Αμέσως μόλις είπα κολλάει συμπλήρωσαν "στο εικονίδιο?" Ναι είπα και το πήραν πίσω. Από τον σειριακό βρήκαν αμέσως το όνομά μου και το τηλέφωνό μου. Ουτε απόδειξη δεν ζήτησαν. Πλήρες φακέλωμα:lol:

Με τα μεταφορικα μαζι κοστισε 8 ευρω.το παρελαβα εντος μιας εβδομαδας απο την παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Με τα μεταφορικα μαζι κοστισε 8 ευρω.το παρελαβα εντος μιας εβδομαδας απο την παραγγελια.

 

Βρήκα ένα παλιό καλώδιο usb, το έκοψα και συνδεσα το μαμά βύσμα. Τώρα είναι μακρύτερο και usb.

Παρελαβα τον αντικαταστάτη. Άλλη νεώτερη παρτίδα. Άλλο τροφοδοτικό με ραβδώσεις στο πιάσιμο. Έχει κανείς παρόμοιο?

EDIT

Προσοχή. Η προστασία της οθόνης είναι διπλή.

Με μια καρφίτσα στην άκρη, ξεκολλήσετε μόνο το πάνω μέρος με τα λογότυπα και το από κάτω είναι ένα κανονικό screen protector. Θέλει προσοχή γιατί άμα ξεκολλήσει δεν ξανακολαει με τπτ

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Manta Mid 706 Duo Power HD 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...