Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες ενημερωτικά επειδή τα έχετε μπλέξει λίγο με τις ρομ.

Η 123 είναι κινέζικη mutlilanguage.Δουλεύει καλά αλλά είναι προχειροδουλειά...

η Στοκ του minideal που βλέπω να λέτε δεν είναι "στοκ" ούτε του minideal.Είναι Ρώσικη ρομ σχεδόν multilanguage.row v18 ονομάζεται η ρομ που είναι η 121 που λέμε,απλά δεν έχει μεταφορά εφαρμογών στην sd.Την έχει φτιάξει ο Linerty.

 

H 121 που λέμε εδώ να περάσετε,είναι και αυτή "στοκ" ρομ φτιαγμένη και αυτή απο τον Linerty και είναι Ρώσικη φυσικά αλλά ας πούμε multi.Δεν έχει Ελληνικά,έχει μεταφορά δεδομένων στην sd και είναι ίσως η πιο ολοκληρωμένη ρομ μέχρι αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο με το κρυο και την οθονη δεν το πολυκαταλαβα,2 σ.κ. που ημουν στο χ.κ.Παρνασου δεν μου εκανε κατι η οθονη.Και φωτο εβγαλα και βιντεο και μια χαρα τα πηγε.Και σημα καμπανα ειχα:lol::lol::lol:

Αυτο τσεκαρισμενο σε 2 διαφορετικες συσκευες,με την εργοστασιακη rom παντα.

Εαν φλασαρετε την A850_23.10.2013_RUS_by_linerty,μετα δουλευουν τα buckup που εχουμε παρει με twrp κατα 99.999999%.

Σε εμενα τουλαχιστοn ετσι γινεται οσε φορες το δοκιμασα,οποτε ειμαι 100% σιγουρος.Επανεφερα πριν απο λιγο κντ φιλου που το ειχε brickαρη επι τις ουσιας.Και ειχε κολληση στο λογοτυπο τις lenovo.

 

Η αληθεια ειναι κ εγω οταν το διαβασα μου φανηκε πολυ περιεργο αλλα με την Α123 που υποστηριζει μεταφορα στην καρτα υπαρχει το προβλημα της οθονης που το εχω παρατηρησει οταν το κινητο ειναι "κρυο".. Αν τρεξεις κατι σε 10-20 δευτ επανερχεται! Με την στοκ δεν εχει κανενα θεμα.ΜΕ την Α123 το κανει. Αυτη η ρομ που λες του λινερτυ υποστηριζει την καρτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παίδες ενημερωτικά επειδή τα έχετε μπλέξει λίγο με τις ρομ.

Η 123 είναι κινέζικη mutlilanguage.Δουλεύει καλά αλλά είναι προχειροδουλειά...

η Στοκ του minideal που βλέπω να λέτε δεν είναι "στοκ" ούτε του minideal.Είναι Ρώσικη ρομ σχεδόν multilanguage.row v18 ονομάζεται η ρομ που είναι η 121 που λέμε,απλά δεν έχει μεταφορά εφαρμογών στην sd.Την έχει φτιάξει ο Linerty.

 

H 121 που λέμε εδώ να περάσετε,είναι και αυτή "στοκ" ρομ φτιαγμένη και αυτή απο τον Linerty και είναι Ρώσικη φυσικά αλλά ας πούμε multi.Δεν έχει Ελληνικά,έχει μεταφορά δεδομένων στην sd και είναι ίσως η πιο ολοκληρωμένη ρομ μέχρι αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

 

 

Εννοεις το προβλημα της οθονης ετσι? Η 121 που την περασα εδειχνε κομπλε αλλα εμφανιζε οπως ειπε κ ενας φιλος 256Μ εσωτερικη μνημη. Εσενα τα μπακαπ λειτουργουν σε ολες τις ρομ/ρικαβερι?

Link to comment
Share on other sites

παίδες ενημερωτικά επειδή τα έχετε μπλέξει λίγο με τις ρομ.

Η 123 είναι κινέζικη mutlilanguage.Δουλεύει καλά αλλά είναι προχειροδουλειά...

η Στοκ του minideal που βλέπω να λέτε δεν είναι "στοκ" ούτε του minideal.Είναι Ρώσικη ρομ σχεδόν multilanguage.row v18 ονομάζεται η ρομ που είναι η 121 που λέμε,απλά δεν έχει μεταφορά εφαρμογών στην sd.Την έχει φτιάξει ο Linerty.

 

H 121 που λέμε εδώ να περάσετε,είναι και αυτή "στοκ" ρομ φτιαγμένη και αυτή απο τον Linerty και είναι Ρώσικη φυσικά αλλά ας πούμε multi.Δεν έχει Ελληνικά,έχει μεταφορά δεδομένων στην sd και είναι ίσως η πιο ολοκληρωμένη ρομ μέχρι αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

 

Ναι βρε οταν εγω τουλαχιστον λεω εργοστασιακη,εννοω αυτη που ερχεται απο το καταστημα αγορας,to2c-minideal,τουλαχιστον,το εχω αναφαιρει αρκετες φορες αυτο αλλωστε.Εαν ειχε σωστη μεταγλωτηση η 121 με σωστα Ελληνικα δεν θα την αλλαζα,αν και εχω τη αισθηση οτι τραβα λιγακι μπαταρια παραπανω για καποιον λογο τον οποιο δεν εψαξα.

Η ουσια σε ολα αυτα βεβαια ειναι οτι εγω τουλαχιστον εχω βρει μια σταθερη-ελαχιστα ενεργοβορα,και εμενα τουλαχιστον με καλυπτη σε αυτα που θελω να κανω και δουλευω παντα.

Κατα τα αλλα εδω εχουμε να κανουμε με ενα εξαιρετικο κντ,σε ολους τους τομεις,εξαιρετικο vfm,αρκει να εχεις στα υποψην σου το μεγεθος της συσκευης.Για να πω την αληθεια,εχοντας στα χερια μου και δουλευοντας το note 3 και το lenovo a850,δυσκολα θα παω σε αλλη συσκευη με μικροτερη οθονη.Υπερβαλω .......?Ισως ναι για καποιους,αλλα εμενα με καλυπτη απολυτα το μεγεθος αυτο,και ας λενε ολοι οι φιλοι και γνωστοι τα δικα τους.........παντα το μεγεθος μετραει......:lol::lol::lol:

 

@Rl20vt

 

Oχι φιλε μου δυστηχως.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε οταν εγω τουλαχιστον λεω εργοστασιακη,εννοω αυτη που ερχεται απο το καταστημα αγορας,to2c-minideal,τουλαχιστον,το εχω αναφαιρει αρκετες φορες αυτο αλλωστε.Εαν ειχε σωστη μεταγλωτηση η 121 με σωστα Ελληνικα δεν θα την αλλαζα,αν και εχω τη αισθηση οτι τραβα λιγακι μπαταρια παραπανω για καποιον λογο τον οποιο δεν εψαξα.

Η ουσια σε ολα αυτα βεβαια ειναι οτι εγω τουλαχιστον εχω βρει μια σταθερη-ελαχιστα ενεργοβορα,και εμενα τουλαχιστον με καλυπτη σε αυτα που θελω να κανω και δουλευω παντα.

Κατα τα αλλα εδω εχουμε να κανουμε με ενα εξαιρετικο κντ,σε ολους τους τομεις,εξαιρετικο vfm,αρκει να εχεις στα υποψην σου το μεγεθος της συσκευης.Για να πω την αληθεια,εχοντας στα χερια μου και δουλευοντας το note 3 και το lenovo a850,δυσκολα θα παω σε αλλη συσκευη με μικροτερη οθονη.Υπερβαλω .......?Ισως ναι για καποιους,αλλα εμενα με καλυπτη απολυτα το μεγεθος αυτο,και ας λενε ολοι οι φιλοι και γνωστοι τα δικα τους.........παντα το μεγεθος μετραει......:lol::lol::lol:

 

@Rl20vt

 

Oχι φιλε μου δυστηχως.

 

:lol::lol::lol: Oντως μετραει.. Εγω το μονο που πρεπει να αποφασισω ειναι εαν θελω παιχνιδια/ταινιες με το προβλημα της οθονης η ελληνικα και κομπλε το τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τι λέει ρε παιδιά;

Σήμερα ανέβηκε.

 

ανεβασε μια ρομ ο τυπος και απο περιγραφη τζιφος δεν λεει τι πρεπει να κανουμε ακριβως

υποθετω πως ειναι update αυτης

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε μια ρομ ο τυπος και απο περιγραφη τζιφος δεν λεει τι πρεπει να κανουμε ακριβως

υποθετω πως ειναι update αυτης

 

Eγώ φοράω αυτή που αναφέρεις.Δεν έχει κολλήματα και προβλήματα σε κανένα τομέα. Μου έβγαλε αυτόματη ενημέρωση για την 126 αλλά ενώ μου την φορτώνει δεν την εγκαθιστά. Μου γράφει τα εξής: set_perm : some changes failed

Update.zip is not correct

instalation aborted.

try to update sd card

 

Τί να κάνω για να την περάσω;

 

 

Ωστόσο παρά το γεγονός οτι δεν την εγκαθιστά και μου γράφει αποτυχία,για ποιό λόγο μου ανεβάζει σκόρ στο τεστ antutu στο 1750...

Android: 4.2.2

Baseband: A850.ROW.V17, 2013/09/22 22:41

Compilation: A850_ROW_S116_130922

Autoupdate: Yes

ROM Type: Stock, untouched, Official from Lenovo for Rest of World (ROW) – Outside China

Store: Google Play

Link to comment
Share on other sites

Eγώ φοράω αυτή που αναφέρεις.Δεν έχει κολλήματα και προβλήματα σε κανένα τομέα. Μου έβγαλε αυτόματη ενημέρωση για την 126 αλλά ενώ μου την φορτώνει δεν την εγκαθιστά. Μου γράφει τα εξής: set_perm : some changes failed

Update.zip is not correct

instalation aborted.

try to update sd card

 

Τί να κάνω για να την περάσω;

 

 

Ωστόσο παρά το γεγονός οτι δεν την εγκαθιστά και μου γράφει αποτυχία,για ποιό λόγο μου ανεβάζει σκόρ στο τεστ antutu στο 1750...

Android: 4.2.2

Baseband: A850.ROW.V17, 2013/09/22 22:41

Compilation: A850_ROW_S116_130922

Autoupdate: Yes

ROM Type: Stock, untouched, Official from Lenovo for Rest of World (ROW) – Outside China

Store: Google Play

 

αυτη η ρομ που φορας υποστηριζει app2sd?

υποστηριζει Ελληνικα και ποση διαθεσιμη εσωτερικη μνημη εχει;

Link to comment
Share on other sites

Καμια περιγραφη απο τον τυπο που την αναιβασε τπτ......τι να δοκιμασουμε τωρα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρομ που φορας υποστηριζει app2sd?

υποστηριζει Ελληνικα και ποση διαθεσιμη εσωτερικη μνημη εχει;

 

Δεν έχει Ελληνικά είναι η επίσημη της Lenovo για την αγορά εκτός Κίνας. Δεν επιτρέπει μεταφορά στην SD...Tι χώρο καταλαμβάνει πως θα το δω ακριβώς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει Ελληνικά είναι η επίσημη της Lenovo για την αγορά εκτός Κίνας. Δεν επιτρέπει μεταφορά στην SD...Tι χώρο καταλαμβάνει πως θα το δω ακριβώς αυτό;

 

πας ρυθμισεις all settings αποθηκευτικος χωρος

Link to comment
Share on other sites

χτες το κντ άρχισε μόνο του να κάνει αναβάθμιση απο την s116 που έχω (αγορά απο to2c) στην s126. έκανα τη λήψη του αρχείου το έτρεξα του έκανα reboot αλλά βλέποντας στις πληροφορίες της έκδοσης αναφέρει την s116
Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

το κινητό της περισσότερες φορές δεν δέχεται OTA αναβαθμίσεις σε εμάς που το έχουμε Εκτός Κίνας...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το κινητό της περισσότερες φορές δεν δέχεται OTA αναβαθμίσεις σε εμάς που το έχουμε Εκτός Κίνας...

Έτσι είναι.

Σε σχεδόν όλα που έχω φέρει κσι σε διάφορες μάρκες πάντα ενώ δείχνει ότι έχει καποιο update δεν το κάνει στο τέλος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

1 παρενθεση.. Οσον αφορα τα ΙΜΕΙ που λεγαμε πιο πριν η συσκευη ερχεται με 2 ΙΜΕΙ. (τα οποια τα ειχα κανει κ μπακαπ κ τα βρηκα τωρα). Δεν ειναι λιγο περιεργο τωρα να εχει 1 ΙΜΕΙ αλλα παρολαυτα να λειτουργουν κ οι 2 καρτες?

 

Παντως το παρατηρω ξανα κ ξανα κ το θεμα της οθονης ειναι οταν το τηλεφωνο ειναι "κρυο" το οποιο το κανει πιο αναμενομενο αλλα και εκνευριστικο.. ΝΑ θες να παρεις τηλεφωνο κ να περιμενεις να ξεσκαλωσει..Δε ξερω πραγματικα ποια ρομ ν αφησω..

 

Οσοι εχετε την "μαμα" ΕΑΝ εχετε περασει απο πριν παιχνιδια στην καρτα κ απλα εγκαταστησετε τα apk μετα δουλευουν? Το χει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

1 παρενθεση.. Οσον αφορα τα ΙΜΕΙ που λεγαμε πιο πριν η συσκευη ερχεται με 2 ΙΜΕΙ. (τα οποια τα ειχα κανει κ μπακαπ κ τα βρηκα τωρα). Δεν ειναι λιγο περιεργο τωρα να εχει 1 ΙΜΕΙ αλλα παρολαυτα να λειτουργουν κ οι 2 καρτες?

 

Παντως το παρατηρω ξανα κ ξανα κ το θεμα της οθονης ειναι οταν το τηλεφωνο ειναι "κρυο" το οποιο το κανει πιο αναμενομενο αλλα και εκνευριστικο.. ΝΑ θες να παρεις τηλεφωνο κ να περιμενεις να ξεσκαλωσει..Δε ξερω πραγματικα ποια ρομ ν αφησω..

 

Οσοι εχετε την "μαμα" ΕΑΝ εχετε περασει απο πριν παιχνιδια στην καρτα κ απλα εγκαταστησετε τα apk μετα δουλευουν? Το χει δοκιμασει κανεις?

 

είναι απόλυτα φυσιολογικό μη σκας.δε χρειάζεται να φαίνονται και τα 2 imei.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

είναι απόλυτα φυσιολογικό μη σκας.δε χρειάζεται να φαίνονται και τα 2 imei.
Αφήνεις αυτήν πού δεν έχεις προβλήματα. Αυτό κάνω εγώ τουλάχιστον και όλα πάνε ρολόι....;)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αφήνεις αυτήν πού δεν έχεις προβλήματα. Αυτό κάνω εγώ τουλάχιστον και όλα πάνε ρολόι....;)

 

 

Εχεις δοκιμασει αυτο που λεω η μηπως καποιος αλλος? Δηλαδη να φορτωσει καποιο παιχνιδι στην καρτα και μετα να κανει εγκατασταση κανονικα? Βρισκει τα δεδομενα να παιξει η παλι προσπαθει να τα κατεβασει στη μνημη του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις κατεβάσει το apk απο κόπου φυσικά κια γίνεται:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κρυο και την οθονη δεν το πολυκαταλαβα,2 σ.κ. που ημουν στο χ.κ.Παρνασου δεν μου εκανε κατι η οθονη.Και φωτο εβγαλα και βιντεο και μια χαρα τα πηγε.Και σημα καμπανα ειχα:lol::lol::lol:

Αυτο τσεκαρισμενο σε 2 διαφορετικες συσκευες,με την εργοστασιακη rom παντα.

Εαν φλασαρετε την A850_23.10.2013_RUS_by_linerty,μετα δουλευουν τα buckup που εχουμε παρει με twrp κατα 99.999999%.

Σε εμενα τουλαχιστοn ετσι γινεται οσε φορες το δοκιμασα,οποτε ειμαι 100% σιγουρος.Επανεφερα πριν απο λιγο κντ φιλου που το ειχε brickαρη επι τις ουσιας.Και ειχε κολληση στο λογοτυπο τις lenovo.

 

 

Επειδη εψαξα λιγακι και βρηκα αυτην "A850_S121_05.01.2014_MULTI_LNG_by_linerty" αν θυμαμαι καλα δεν εκανε δουλεια.. Τωρα κατεβαζω και αυτην "A850_S121_28.11.2013_MULTI_LNG_by_linerty" που ειναι λιγο πιο καινουρια και λογικα θα δουλευουν τα μπακαπ κ θα εχει καμια ψιλοδιορθοσουλα. Αυτην την εχετε δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα τα λες ή ανάποδα τα έχεις γράψει...για τσέκαρε να δεις και τις ημερομηνίες...

Αυτή A850_S121_05.01.2014_MULTI_LNG_by_linerty είναι η πιο καινούρια..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα τα λες ή ανάποδα τα έχεις γράψει...για τσέκαρε να δεις και τις ημερομηνίες...

Αυτή A850_S121_05.01.2014_MULTI_LNG_by_linerty είναι η πιο καινούρια..

 

 

Ωχ ναι!! Σορυ λαθος!! Οποτε με αυτην S121_05.01.2014_MULTI_LNG ειμαι κομπλε η εχει και πιο καινουρια?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την 121 του linerty και έβαλα το more locale 2 και μου έχει μεταφράσει σχεδόν τπτ.το μενού ρυθμίσεις δεν έχει ουτε μια ελληνική λεξη.έτσι είναι ή δεν κάνω κάτι σωστα;έχω βάλει στις ρυθμίσεις ελληνικά και το πεδίο Variant το έχω κενό.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την 121 του linerty και έβαλα το more locale 2 και μου έχει μεταφράσει σχεδόν τπτ.το μενού ρυθμίσεις δεν έχει ουτε μια ελληνική λεξη.έτσι είναι ή δεν κάνω κάτι σωστα;έχω βάλει στις ρυθμίσεις ελληνικά και το πεδίο Variant το έχω κενό.

 

Ετσι ειναι φιλε μου,ελαχιστα πραματα κανει η εφαρμογη αυτη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...