Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Δεν δείχνει να φορτίζει όταν είναι κλειστό. (μικρό το κακό θα μου πεις)

2) πατώντας PWR και VOL- μπαίνει σε Recovery αλλά είναι κινέζικο

3) Προσπάθησα να περάσω το Recovery μέσω flash tool από την ROM του ποστ #428 αλλά και πάλι στο κινέζικο μπαίνει

 

Καμιά ιδέα;;

 

1- Αν πατάς το PWR δεν σου δείχνει το ποσοστό; Σε μένα το δείχνει.

2- Για να μεις στο αγγλικό πρέπει να πατά PWR και VOL+ (Με PWR και VOL- μπαίνει στο κινέζικο)

3- Αν δεν καταφέρεις να περάσεις μόνο το αγγλικό recovery πέρνα όλη τη Rom μαζί με recovery

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πέρασα την ROM και λύθηκαν όλα αυτά τα προβλήματα. Έχω κάνει repartition (ήταν must) και το hack για την μπαταρία. Βέβαια κατά την φόρτιση είχε κολλήσει στο 49% ενώ όταν έκανα επανεκκίνηση έδειξε 97% οπότε δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα σωστά η ένδειξη.
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει ενα account στο default email app του κινητου. Το προβλημα μου ειναι οτι ενω βλεπει τα mails, αν παω να ανοιξω ενα οποιοδηποτε μου πεταει "unfortunately, Email Has Stopped." και κλεινει το app. Εχει δει κανεις κανα αντιστοιχο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει ενα account στο default email app του κινητου. Το προβλημα μου ειναι οτι ενω βλεπει τα mails, αν παω να ανοιξω ενα οποιοδηποτε μου πεταει "unfortunately, Email Has Stopped." και κλεινει το app. Εχει δει κανεις κανα αντιστοιχο προβλημα?

 

Μου το έκανε και σε εμένα σε ένα απο τα 2 S που φλάσαρα .Αυτό που έκανα ήταν να διαγράψω το account μου απο αυτο το default email και κατέβασα ένα app (yahoo mail) για την αλληλογραφία μου απο το playstore .Τρέχει χωρίς προβλήματα .

 

ίσως αν ξαναφλάσαρα την rom να μην υπήρχε πρόβλημα .Αν 'ξαναφλασάρεις'' και το λύσεις ή αν βρεις λύση με κάποιον άλλο τρόπο σε παρακαλώ ενημέρωσε και εμένα .

 

Σε ευχαριστώ .

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο για τα λεφτα του τα σπαει..το δουλευω πανω απο 1 μηνα το μονο που εχω να πω..αν πατε καπου παρτε και τον φορτιστη..το πολυ μια μερα και αμα ειχε και μπροστα καμερα θα ηταν τσαμπα!!στην κατηγορια του δεν υπαρχει αλλο!
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και σε εμένα σε ένα απο τα 2 S που φλάσαρα .Αυτό που έκανα ήταν να διαγράψω το account μου απο αυτο το default email και κατέβασα ένα app (yahoo mail) για την αλληλογραφία μου απο το playstore .Τρέχει χωρίς προβλήματα .

 

ίσως αν ξαναφλάσαρα την rom να μην υπήρχε πρόβλημα .Αν 'ξαναφλασάρεις'' και το λύσεις ή αν βρεις λύση με κάποιον άλλο τρόπο σε παρακαλώ ενημέρωσε και εμένα .

 

Σε ευχαριστώ .

 

δεν εβγαλα ακρη ουτε εγω. Εβαλα τελικα το Κ9. (δεν εχω φλασαρει. Ειμαι με την ρομ του μινιντιλ)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

μετά από ενα μήνα με το τηλέφωνο μόνο καλά λόγια έχω να πω...

η μπαταρία βελτιώθηκε μετά απο τις πρώτες φορτίσεις άλλαξα ρομ και έκανα το κόλπο με τη μπαταρία και repartition

όλα καλά... μόνο μια φορά δεν μπορούσα να καλέσω απο τη δεύτερη κάρτα αλλά μετά απο επανεκκίνηση ολα καλά....

 

το gravity box τι ακριβώς κάνει? είναι ενα είδος ρομ? ή σαν codec για την υπάρχουσα ρομ? (αυτή που υπάρχει στο site)

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι συμβαινει με το 3G και την ποιοτητα κλησης;; μου λενε ολοι οτι ακουν την φωνη τους οταν με παιρνουν.. καποιος ειχε αναφερει εδω μεσα κατι παρομοιο αλλα δεν το βρισκω τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι συμβαινει με το 3G και την ποιοτητα κλησης;; μου λενε ολοι οτι ακουν την φωνη τους οταν με παιρνουν.. καποιος ειχε αναφερει εδω μεσα κατι παρομοιο αλλα δεν το βρισκω τωρα.

 

αν θυμαμαι καλα καποιος ειχε πει οτι αμα απενεργοποιησεις το 3G λυνεται αυτο το προβλημα. Δεν ειμαι σιγουρος, γιατι το εχω απενεργοποιησει καιρο τωρα και οντως δεν εχω αυτο το θεμα, αλλα δεν ξερω αν το ειχα πριν και λυθηκε ετσι. (Εγω για την μπαταρια το ειχα κλεισει)

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω μια δευτερη καρτα για mb. καταρχας γινεται να τρεχει 3G μονο αυτη; αν ναι θα επηρεασει τις κλησεις της αλλης;

 

παντως σε σχεση με αλλα android το κινητο τρωει πολλη ram. κινητο φιλου LG με ιδια χαρακτηριστικα και ανοικτα viber whatsapp ειχε περισσοτερη διαθεσιμη ram απ'οτι εγω με greenified τα παντα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτη την απορια εχω ....Με το μικρο χ10mini που ειχα κ με πιο μικρο επεξεργαστη δεν ειχα τετοια σημαδια. Το λεω γιατι στο zte δεν εχω τοσες εφαρμογες που να το βαραινουν .
Link to comment
Share on other sites

Περαστε την rom που υπαρχει,καντε και το κολπακι με τον αποθηκευτικο χωρο,και εισται ετοιμοι!;)

1η σελιδα,1ο post.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει κανονικα ολα συμφωνα με τον οδηγο. Αλλα κ παλι τα ιδια με το "low memory"

Δλδ εχεις κανει κανινικα το Repartition,και εχεις παλι low memory??

Edited by navi55

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα ολα κανονικα .Ενω δουλευε μια χαρα το κιν. μολις εβαλα τον dolphin αρχισε να μου πεταει το"low memory" .Τον εβγαλα κ ως τωρα οκ αλλα μου κανει εντυπωση γιατι το λογικο θα ηταν να μην υπαρχει θεμα .Δεν νομιζω να ειναι τοσο βαρυς
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αλλο low memory απο την rom και αλλο απο την ram. στην συγκεκριμενη περιπτωση η ram ειναι που γεμιζει.

 

με μια σωστη custom rom το προβλημα θα λυνοταν αλλα δεν βλεπω κινηση.

 

ανεβηκε μια android 4.2 custom στο needrom. ισως αξιζει μια δοκιμη.

 

παντως εγω με η χωρις 3G μου παραπονιουνται οτι ακουνε την φωνη τους.. :/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε VASILK για το #428

 

εισαι εκπληκτικός

 

Παιδιά παιδεύομαι 3 ωρες να κάνω εγκατάσταση το rail rush από το Google PLAY

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miniclip.railrush

 

στο τέλος εχω το εξής μηνυμα

 

"δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης USB ή κάρτα SD"

 

"can't install on USB storage or SD card"

 

Δοκίμασα όλες τις λυσεις απο το internet... ΕΛΕΟΣ !!!!

 

το πρόβλημα δεν διορθώνεται

 

BOHΘΕΙΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την custom ROM 4.2.2 του Needrom. Είναι πολύ καλύτερη από της ZTE.

 

Καταρχάς λύθηκε το πρόβλημα με το τρίξιμο του ακουστικού κατά τις κλήσεις. Επίσης σταμάτησαν να μου λένε οτι ακουν την φωνή τους όσοι με καλούσαν και τέλος χρησιμοποιεί 80 με 100mb λιγότερη RAM από την εργοστασιακή.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχει είναι οτι πρέπει με link2sd να απεγκαταστήσετε το keyboard (sony) που έχουν βάλει και να βάλετε το stock android keyboard γιατί με τα Ελληνικά το Sony κολλάει.

 

Δοκιμάστε την!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την custom ROM 4.2.2 του Needrom. Είναι πολύ καλύτερη από της ZTE.

 

Καταρχάς λύθηκε το πρόβλημα με το τρίξιμο του ακουστικού κατά τις κλήσεις. Επίσης σταμάτησαν να μου λένε οτι ακουν την φωνή τους όσοι με καλούσαν και τέλος χρησιμοποιεί 80 με 100mb λιγότερη RAM από την εργοστασιακή.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχει είναι οτι πρέπει με link2sd να απεγκαταστήσετε το keyboard (sony) που έχουν βάλει και να βάλετε το stock android keyboard γιατί με τα Ελληνικά το Sony κολλάει.

 

Δοκιμάστε την!!

 

 

custom ROM 4.2.2 του Needrom

Λεει οτι η Rom ειναι μονο σε 3 γλωσσες (languages: RU/EN/CN). Εχει Ελληνικη γλωσσα ή οχι?

Διαπιστωσες καποιο απο τα Bugs που λεει οτι μπορει να υπαρξουν?

Bugs: - On some devices don't work Camera, Voice Recorder & Other apps which use the microphone

Edited by newworld
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι στα Αγγλικά το μενού αλλά μικρό το κακό. Κανένα bug ως τώρα πέρα από το πληκτρολόγιο που θέλει αλλαγή με κάποιο stock android.

 

Διορθώνει μεταξύ άλλων και την ένδειξη της μπαταρίας. Εμφανισιακά είναι σαν stock android (μάλιστα όταν ανοίγει το κινητό βγάζει το "Google" αντί για ZTE). Το κινητό τρέχει καλύτερα τώρα και η RAM δεν δείχνει να γεμίζει με την χρήση όπως με την stock..

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι στα Αγγλικά το μενού αλλά μικρό το κακό. Κανένα bug ως τώρα πέρα από το πληκτρολόγιο που θέλει αλλαγή με κάποιο stock android.

 

Διορθώνει μεταξύ άλλων και την ένδειξη της μπαταρίας. Εμφανισιακά είναι σαν stock android (μάλιστα όταν ανοίγει το κινητό βγάζει το "Google" αντί για ZTE).

 

Mολις τωρα κανω ενα backup την παλια και θα κανω ινσταλλ την 4.2 να την δοκιμασω.Το μονο bug δηλαδη ειναι αυτο με το πληκτρολογιο ?Γιατι στο needrom αναφερει οτι σε μερικα κινητα δεν δουλεευει η καμερα και το μικροφωνο σε καποιες εφαρμογες

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...