Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν ξέρεις κάποιος που μπορώ να μου φτιάξουν το κινητό μου, έχουν βγει και έχουν χαθεί τα κουμπιά της φωνής και το on/of, ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολη την παρεα εδω και μερικες μερες εχω το προβλημα οτι καθε τρεις και λιγο πεταγεται το μηνυμα...Unfortunately, Google Play services has stopped.

Στην τελικη ξαναεβαλα παλι την ρομ μηπως και στρωσει αλλα και παλι τιποτα.... Υπαρχει καποια λυση???

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα εδω και μερικες μερες εχω το προβλημα οτι καθε τρεις και λιγο πεταγεται το μηνυμα...Unfortunately, Google Play services has stopped.

Στην τελικη ξαναεβαλα παλι την ρομ μηπως και στρωσει αλλα και παλι τιποτα.... Υπαρχει καποια λυση???

Ευχαριστω πολυ

 

Ποια ROM έχεις πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου εχω την http://www.needrom.com/download/lenovo-s820-vibeui-2-0/

 

Δοκίμασες να την ξαναπεράσει μέσω twrp?Μέσα από το twrp κάνε factory reset,wipe cache,wipe dalvik cache,wipe data και πέρνα την rom και τα gapps κτλ

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα και παλαιοτερα την ιδια και εκανα παλι αποTWRP recovery

 

Εκανες τα wipes που σου ειπα;και factory reset;Αν τα εκανες κ παλι εχεις το ιδιο προβλημα ξαναπερνα τα ολα απο την αρζη.Την κινεζικη official με flash tool κ μετα την vibe απο twrp

Link to comment
Share on other sites

έχω το συγκεκριμένο κινητό, κ από ποιότητας κατασκευής θα έλεγα ότι είναι καλό. αλλά από λειτουργικό δεν είμαι κ τόσο ευχαριστημένος. μπορεί κάποιος που ξέρει να μου προτείνει ποια έκδοση να προτιμήσω να βάλω?!
Link to comment
Share on other sites

έχω το συγκεκριμένο κινητό, κ από ποιότητας κατασκευής θα έλεγα ότι είναι καλό. αλλά από λειτουργικό δεν είμαι κ τόσο ευχαριστημένος. μπορεί κάποιος που ξέρει να μου προτείνει ποια έκδοση να προτιμήσω να βάλω?!

 

Βάζεις αυτή http://www.needrom.com/download/lenovo-s820-4-4-2-multilang-gapps-root/ και έχεις και Ελληνικά.Θέλει βέβαια 2$

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά! Σήμερα έπαιζα με το κινητό, έκανα ενημερώσεις κάποιων εφαρμογών που έχω μέσα, διέγραψα κάποιες και κατέβασα κάποιες άλλες. Πριν λίγο πήγα να κατεβάσω άλλη μια εφαρμογή και κόλλησε το τηλέφωνο και έκλεισε. Εκ τότε μου βγάζει τα μηνύματα "Δυστυχώς η εφαρμογή notification Center έχει σταματήσει" και ¨Η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει". Δεν με αφήνει να μπω στο μενού. Τι να κάνω????

Εξηγείστε μου αναλυτικά αν μπορείτε γιατί δεν τα πάω πολύ καλά με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σήμερα έπαιζα με το κινητό, έκανα ενημερώσεις κάποιων εφαρμογών που έχω μέσα, διέγραψα κάποιες και κατέβασα κάποιες άλλες. Πριν λίγο πήγα να κατεβάσω άλλη μια εφαρμογή και κόλλησε το τηλέφωνο και έκλεισε. Εκ τότε μου βγάζει τα μηνύματα "Δυστυχώς η εφαρμογή notification Center έχει σταματήσει" και ¨Η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει". Δεν με αφήνει να μπω στο μενού. Τι να κάνω????

Εξηγείστε μου αναλυτικά αν μπορείτε γιατί δεν τα πάω πολύ καλά με αυτά.

Ποια ρομ εχεις;ξερεις;

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ εχεις;ξερεις;

 

Έχω την έκδοση android 4.2.2

Έκδοση βασικού φάσματος s820.V51,2013/08/28 15:08

Αριθμός έκδοσης Viberom_v1.0_1340_3_ST_s820

 

Με τούτα και με εκείνα κατάφερα χθες και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μέχρι σήμερα το απόγευμα ήταν όλα οκ, μετά άρχισε πάλι τα ίδια. Τι να κάνω??????

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση android 4.2.2

Έκδοση βασικού φάσματος s820.V51,2013/08/28 15:08

Αριθμός έκδοσης Viberom_v1.0_1340_3_ST_s820

 

Με τούτα και με εκείνα κατάφερα χθες και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μέχρι σήμερα το απόγευμα ήταν όλα οκ, μετά άρχισε πάλι τα ίδια. Τι να κάνω??????

 

Βασικά από την στιγμή που δεν έφτιαξε με εργοστασιακές ρυθμίσεις το μόνο που μπορείς να κάνεις είανι να ακολουθήσεις πιστά τον οδηγό στο πρώτο post.Αλλά αν δεν ξέρεις να το κάνεις καλύτερα να το κάνει κάποιος που μπορεί να καταλάβει τον οδηγό.Φυσικά πάντα υπάρχει η περίπτωση να μην ανοίξει το τηλ.Δυστυχώς σε αυτό το τηλ είναι λίγο ρίσκο η αλλαγή ROM

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από την στιγμή που δεν έφτιαξε με εργοστασιακές ρυθμίσεις το μόνο που μπορείς να κάνεις είανι να ακολουθήσεις πιστά τον οδηγό στο πρώτο post.Αλλά αν δεν ξέρεις να το κάνεις καλύτερα να το κάνει κάποιος που μπορεί να καταλάβει τον οδηγό.Φυσικά πάντα υπάρχει η περίπτωση να μην ανοίξει το τηλ.Δυστυχώς σε αυτό το τηλ είναι λίγο ρίσκο η αλλαγή ROM

 

Ποιον απο τους τρεις συνδέσμους λες? Τον δεύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε βέβαια για να ξέρει ότι η ROM του οδηγού δεν έχει ελληνικά στο μενού, μόνο αγγλικά και κινέζικα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά! Το κινητό άνοιξε.. Τα κινέζικα που έχει τα διαγράφω?? Θα έχω κανένα πρόβλημα???

 

Ποια ΡΟΜ έβαλες και ποιον οδηγό ακολούθησες?Τα κινέζικα αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω σε κάποιο και σου βγάλει το "χ" οτι μπορεί να απεγκατασταθεί κάντο ναι.Playstore έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ΡΟΜ έβαλες και ποιον οδηγό ακολούθησες?Τα κινέζικα αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω σε κάποιο και σου βγάλει το "χ" οτι μπορεί να απεγκατασταθεί κάντο ναι.Playstore έβαλες?

 

Το έδωσα σε έναν φίλο να το κάνει.. Το τρίτο σύνδεσμο ακολούθησε. Nαι έβαλα playstore..

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα σε έναν φίλο να το κάνει.. Το τρίτο σύνδεσμο ακολούθησε. Nαι έβαλα playstore..

 

Μπράβο που το έφτιαξες και να χαρείς το τηλέφωνό σου.ότι εικονίδιο υπάρχει,αν υπάρχει,στο μενού που έχει σήμα το ρομποτάκι μπορείς τα βγάλεις.Κ όποια εφαρμογή αν θέλεις όπως σου είπα στο προηγούμενο μύνημα

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο κινητο την VIBEUI 1512 και μου βγαζει ξανα μετα απο 5 μηνες google setvices has stopped

το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να μπω σε TWRP recovery για να κανω ξανα την διαδικασια για wipe-factory reset και να κανω την διαδικασια που εχω κανει στο παρελθον .

Παταω ταυτόχρονα το power,το volume+ και το volume - αλλα δεν με βγαζει σε TWRP recovery. (το εχω κανει και στο παρελθον αρκετες φορες αλλα αυτην την φορά δεν δουλευει πατωντας αυτα τα κουμπια...).

μπορει καποιος να δοκιμασει και να μου πει ξανα τον συνδιασμο των κουμπιων? (αφήνω ταυτοχρονα και τα 3 κουμπια)

Edited by tolisocc
Link to comment
Share on other sites

Εχω στο κινητο την VIBEUI 1512 και μου βγαζει ξανα μετα απο 5 μηνες google setvices has stopped

το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να μπω σε TWRP recovery για να κανω ξανα την διαδικασια για wipe-factory reset και να κανω την διαδικασια που εχω κανει στο παρελθον .

Παταω ταυτόχρονα το power,το volume+ και το volume - αλλα δεν με βγαζει σε TWRP recovery. (το εχω κανει και στο παρελθον αρκετες φορες αλλα αυτην την φορά δεν δουλευει πατωντας αυτα τα κουμπια...).

μπορει καποιος να δοκιμασει και να μου πει ξανα τον συνδιασμο των κουμπιων? (αφήνω ταυτοχρονα και τα 3 κουμπια)

 

Πατας volume+,volume - και power.Οταν βγει το λογοτυπο τα αφηνεις ολα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση Ντινο.

περιεργως οτι και να δοκιμαζα δεν με εβαζε σε recovery mode.

αναγκάστηκα και εκανα απο την αρχη όλη την διαδικασία με το flashtool και όλα καλά .στην συνεχεια μπήκα σε recovery mode κανονικά με τα τρια κουμπιά .(φαινεται κάπου ειχε φάει "σκάλωμα"...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...