Jump to content

Arrow (CW)


sakis697
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέμπτη θα βγει το Arrow.. Δεν ξέρω αν το είπατε, έχω εντυπωσιαστεί από τα τρέιλερ χωρίς αυτό να λέει κάτι.. Ειδικά όσοι ήταν fan του smallville θα με καταλάβουν...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την πέμπτη θα βγει το Arrow.. Δεν ξέρω αν το είπατε, έχω εντυπωσιαστεί από τα τρέιλερ χωρίς αυτό να λέει κάτι.. Ειδικά όσοι ήταν fan του smallville θα με καταλάβουν...!

 

Ψηνόμουν να το κατεβάσω, αλλά είδα το τρέιλερ για 2η φορά και μου κάνει για σειρά που θα βγάλει μια σεζόν με το ζόρι.

Οπότε δεν θα ασχοληθώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάντως το arrow εμένα με εντυπωσίασε οφείλω να ομολογήσω... Δεν το περίμενα τόσο καλό..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Arrow λεω να το ξεκινήσω γιατι έχει ήδη αποκτήσει φανατικό κοινό και ανεβαίνει στα ratings.

 

Για το Last Resort έχει κανείς άποψη?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παρακολουθεί κανείς το arrow; :worry:

 

και εγώ το παρακολουθώ.

βλέπετε ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

είδα 3 επισόδεια arrow χτες. αδιαφορο. πολύ περιπέτεια φάση, που δεν είναι του γούστου μου. κάθε επισόδειο ίδιο μοτίβο έχει.

θα δω και τα άλλα 3, μπας και αλλάξω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

είδα 3 επισόδεια arrow χτες. αδιαφορο. πολύ περιπέτεια φάση, που δεν είναι του γούστου μου. κάθε επισόδειο ίδιο μοτίβο έχει.

θα δω και τα άλλα 3, μπας και αλλάξω γνώμη.

 

Εγώ το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον, αρκεί να καταλήξει κάπου σύντομα ως προς την εξέλιξη της πλοκής. :(

Link to comment
Share on other sites

είδα 3 επισόδεια arrow χτες. αδιαφορο. πολύ περιπέτεια φάση, που δεν είναι του γούστου μου. κάθε επισόδειο ίδιο μοτίβο έχει.

θα δω και τα άλλα 3, μπας και αλλάξω γνώμη.

το αρνητικο που βρισκω με το arrow ειναι οτι θυμιζει πολυ τα dark knight δηλ σειρα comic με αρκετα σκοτεινο χαρακτηρα και σχεδον ιδιους χαρακτηρες με το batman

Αλλα εχει αγωνια και κατι σημαντικο που δεν το βλεπεις συχνα σε τετιες σειρες.Ανατροπες :)που θυμιζουν λιγο την εποχη του ΛΟΣΤ αρα για μενα περναει ευχαριστα η ωρα.Απλα μη το παρα@#@# με εναν κακο καθε φορα και αυτον να βαραει μονο βελη και για καπιο λογο να μη τρωει καμια σφαιρα.ΟΚ ρεαλιστικο σεναριο.:lol:

Επισης με αρεσει πολυ το beauty and the beast.Αν και δε θα πρεπε για μενα να λεγεται ρημεικ αυτου των 80ς.Το μονο κοινο ειναι το ονομα της γυναικας:happy: μιαζει πολυ με το HULK .δηλ οταν θυμωνει γινεται τερας .Εχει ομως ενδιαφερον και εστω και αν αυτη η βερσιον απευθυνεται στο κοινο του twilight ειναι αρκετα ενηλικο και οι πρωταγωνιστες πολοι καλοι.Ελπιζω μονο μη φαει κανσελ και μην εχει αυτο το σκοτεινο τελος που χε το original των 80ς.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
επισης και το arow ειχε ενα ικανοποιητικο φιναλε με λιγο δραμα,και μαζι με το δραμα που επαιξε και στο revenge αποτελεσαν τα must σειρες αυτης της σεζον

τουλαχιστον σε λιγες εβδομαδες βγαινει το falling skies ετσι για να ξεχαστουμε:)

 

To Arrow ήταν παααάρα πολύ καλή σειρά. Πιστεύω μαζί με Banshee και Vikings ήταν από τις καλύτερες φετινές (μιλάω για όσες έχουν τελειώσει, γιατί ακόμη βλέπω διάφορες άλλες που έχουν να δώσουν ακόμη επεισόδια).

Τώρα γι' αυτές που έρχονται τώρα στα γρήγορα, περιμένω την 3η σεζόν του The Killing (καινούρια, άσχετη ιστορία σε σχέση με τις 2 πρώτες), το Falling Skies που ανέφερες και το καινούριο Under the Dome.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε εμένα φάνηκε πολύ χλιαρό το arrow?

Είδα κάνα 3 επεισόδια στην αρχή και το παράτησα.

Banshee κ Vikings συμφωνώ!

 

Παίζουν πολλά ρόλο. Φυσικά και δε γίνεται να αρέσουν όλες οι σειρές/ταινίες σε όλους. Κι εμένα ακόμη και λεφτά να μου δίνεις, δεν υπάρχει περίπτωση να δω Dexter. :p

Εγώ πάντως σαν fan της DC, αλλά και του Green Arrow (έχω διαβάσει αρκετά comics με τον ήρωα) την βρήκα τη σειρά πάρα πολύ καλή.

 

Ftr πιστεύω πως τα 3 επεισόδια δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα για μια σειρά. Κι εγώ ξεκίνησα τρεις φορές το Fringe, έβλεπα μέχρι το 3ο/4ο επεισόδιο, και την πρώτη χρονιά του Game of Thrones, είδα σε διάφορα ξένα sites αλλά και στο δικό μας το greektvsubtitles να έχουν ψηφίσει καλύτερη σεζόν της χρονιάς, αυτή του Fringe. Τότε τα ξαναέβαλα και εντάξει, μετά το 8ο η σειρά γινόταν κορυφή. Πλέον είναι στο top αυτών που έχω δει, και είναι ΠΑΡΑ πολλές. ;)

 

Παιδια, ολες οι δειρες τελειωσεαν σχεδον.:cry::mad::(

Εχετε να προτεινετε καμια; Εχω ψαξει αρκετες και δεν μπορω να βρω καποια.

 

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στα Rectify (σειρά 6 επεισοδίων, πήρε έγκριση για 2η σεζόν), The Fall (mini series με την Gillian Anderson), ενώ διαβάζω πολύ καλές κριτικές για το The Americans. Δεν το έχω δει, αλλά το έχω στο υπόψη. :p

Tέλος, φετινό αλλά τελείωσε νωρίς λόγω λίγων επεισοδίων το Hunted.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Bump message

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και ένα promo trailer για την σαιζόν 2. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=HaGbiHSLvuo

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάπου διάβασα ότι σε κάποιο επεισόδιο θα εμφανιστεί και ο Flash, θα παίξει σε μερικά επεισόδια και πιο μετά θα βγει και σειρά Flash, με "αρχη" τα επεισόδια του Arrow
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Κάπου διάβασα ότι σε κάποιο επεισόδιο θα εμφανιστεί και ο Flash, θα παίξει σε μερικά επεισόδια και πιο μετά θα βγει και σειρά Flash, με "αρχη" τα επεισόδια του Arrow

 

Μεσα επεσες. Η σειρα πηρε τα πανω της πανω που θα τη σταματουσα.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα επεσες. Η σειρα πηρε τα πανω της πανω που θα τη σταματουσα.

 

Όντως πήρε τα πάνω της; Εγώ τη σταμάτησα κάπου στο 4ο φέτος γιατί απλά την βαριόμουν, αξίζει δηλαδή να συνεχίσω λες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είδαν το τελευταίο επισόδειο θα είδαν και την «γέννηση» του Flash :) Λίγο φλούφλης βέβαια, ελπίζω να τον δούμε «πρησμένο» λίγο στα επόμενα επισόδεια. ;)
“Photography is all about secrets. The secrets we all have and will never tell.”
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τι γίνεται;; Βλέπουμε arrow guys;
φυσικα και βλεπουμε arrow αυτο ελειπε:p.ιδιως το τελ επεισοδιο ηταν ολα τα λεφτα στο τελος.Παντως δεν ξερω αλλα η σαρα πως τη λενε δεν με αρεσει τοσο .στην αρχη ειχανε βαλει μια ομορφη κοπελιτσα που παιζει και στη τολμη και γοητεια κανει τη στεφι λολ δεν μπορουσανε να ξαναβαζαν αυτη;

και μιαζει λιγο με τη μελισα τζωρτζ.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Arrow

http://wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/comicsalliance.com/files/2012/06/arrowpostermain.jpg

 

Από τους παραγωγούς Greg Berlanti (Green Lantern), Marc Guggenheim (Green Lantern), Andrew Kreisberg (Fringe) και David Nutter (Smallville), καθώς και τις Bonanza Productions Inc, σε συνεργασία με τις Berlanti Productions και την Warner Bros Τηλεόραση, μας παρουσιάζεται το ‘‘Arrow’’, μια νέα δυναμική σειρά δράσης η οποία βασίζεται σε χαρακτήρες που εμφανίζονται σε κόμικς βιβλία και graphic novels που δημοσιεύθηκαν από την DC Comics.

 

Η πλοκή της σειράς ακολουθεί τον χαρακτήρα του δισεκατομμυριούχου Oliver Queen, ο οποίος μετά από ένα βίαιο ναυάγιο, θεωρούνταν αγνοούμενος και νεκρός για πέντε χρόνια, μέχρι που τον ανακάλυψαν ζωντανό σε ένα απομακρυσμένο νησί στον Ειρηνικό. Όταν επιστρέφει στο σπίτι του στην πόλη Starling, η αφοσιωμένη μητέρα του Moira, η πολυαγαπημένη του αδελφή Thea και ο καλύτερος του φίλος Tommy τον καλωσορίζουν στο σπίτι, διαισθανόμενοι όμως ότι κάτι έχει αλλάξει πάνω του. Ενώ ο Oliver κρύβει την αλήθεια για τον άνθρωπο που έχει γίνει (καθώς διαθέτει ένα θανατηφόρο σύνολο δεξιοτήτων), θέλει απεγνωσμένα να επανορθώσει για τις πράξεις που έκανε όταν ήταν νεότερος. Πιο συγκεκριμένα, επιδιώκει τη συμφιλίωση με την πρώην φίλη του, Laurel Lans.

 

Καθώς ο Oliver επανασυνδέεται με τα κοντινά του πρόσωπα, δημιουργεί κρυφά την προσωπικότητα του Arrow, μια επαγρύπνηση του εαυτού του να διορθώσει τις αδικίες της οικογένειας του, να καταπολεμήσει τα δεινά της κοινωνίας και να αποκαταστήσει την πόλη Starling στην παλιά της αίγλη.

 

Την ημέρα, ο Oliver παίζει το ρόλο ενός ανέμελου και ξέγνοιαστου πλουσίου, που πλαισιώνεται από τον αφοσιωμένο σοφέρ και σωματοφύλακα του, John Diggle, ενώ όταν πέφτει το σκοτάδι κρύβει προσεκτικά την μυστική του ταυτότητα. Ωστόσο, ο πατέρας της Laurel, o ντετέκτιβ Quentin Lans, είναι αποφασισμένος να συλλάβει αυτόν τον εθελοντή φρουρό της πόλης. Εν τω μεταξύ, η μητέρα του Oliver, γνωρίζει πολύ περισσότερα για το θανατηφόρο ναυάγιο που είχε συμβεί.

πηγή

 

Ξεκίνησε το 2012 από το κανάλι "The CW". Η πρώτη σαιζόν έχει ολοκληρωθεί(10/10/2012 πρεμιέρα) και τώρα προβάλλεται η δεύτερη ενώ έχει ανακοινωθεί ότι θα υπάρξει και τρίτη σαιζόν.

 

 

Cast

Stephen Amell (Green Arrow), ο Colin Donnell (Tommy), η Katie Cassidy (Laurel Lance), ο David Ramsey (John Diggle), η Willa Holland (Thea Queen), η Susanna Thompson (Moira Queen )και o Paul Blackthorne (Quentin Lance).

 

Imdb Rating: 8.2

Διάρκεια: 42 λεπτά/επεισόδιο

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

μολις την ξεκινησα(απο χτες δηλαδη)

πολυ ωραια σειρα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...