Jump to content

American Horror Story Series (FX Networks)


unagi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν έχει καμία σχέση με Fringe ούτε μεταφυσικά στοιχεία σου προτείνω Sherlock. Εξαιρετική σειρά.

Και το American Horror Story είναι φοβερό. Το Supernatural έκανε 5 πρώτους πολύ καλούς κύκλους, και μετά χάλασε αρκετά.

 

Το σερλοκ τι φάση; 6 επεισόδια μόνο; Γιατι έτσι;

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 348
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξεχασα να γράψω για το τελευταίο επεισόδιο. Πάρα πολύ καλό ενώ δεν το περίμενα καθώς δεν ήμουν σίγουρος τι θα έδειχναν. Παρόλα αυτά τα κατάφεραν με καινούργια πράγματα και έτσι πραγματικά περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία το τελευταίο επεισόδιο!

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις προτασεις:)

 

Οι περισσοτερες σειρες που με προτεινατε ειναι ενδιαφερουσες και στο στυλ μου.Για αρχη λεω να ξεκινησω το american horror story και το continuum:happy:

 

Θα επανελθω με κριτικη:)

Link to comment
Share on other sites

Το ιδανικο φιναλε στην παρα πολυ καλη σειρα! Δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο αυτο που προσφεραν οι παραγωγοι! Μπραβο τους, περιμενω πως και πως την 3η σειρα!:D

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να γράψει κάποιος τι κατάλαβε από το τέλος της 2ης σεζόν;

το είδα ψιλοκοιμησμένος και δεν ένιωσα πολλά :p

Link to comment
Share on other sites

Το ιδανικο φιναλε στην παρα πολυ καλη σειρα! Δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο αυτο που προσφεραν οι παραγωγοι! Μπραβο τους, περιμενω πως και πως την 3η σειρα!:D

 

Συμφωνώ. Φοβερό φινάλε για μια εξαιρετική σεζόν. Στο 12ο επεισόδιο είναι η αλήθεια είχα βαρεθεί, αλλά το 13ο με ενθουσίασε.

Τώρα για την 3η σεζόν, δεν ξέρω. Διάβασα ότι θα έχει πιο χιουμοριστικό στυλ και με φοβίζει λίγο.

http://www.cinemablend.com/television/Ryan-Murphy-Shares-American-Horror-Story-Season-3-Hints-Plans-51553.html

Link to comment
Share on other sites

Κυριολεκτικά από τα καλύτερα φινάλε που έχω δει ποτέ μου! Δε περίμενα να μου κάνει ο Murphy τη χάρη, η αλήθεια είναι και ο επιζών να είναι αυτός που ήθελα. Τρομερό απλά!
Link to comment
Share on other sites

το ότι ο επιζών θα ήταν αυτός που ήταν, φαινόταν στα 2-3(?) τελευταία επισόδεια. από τότε που άλλαξε η ιδιότητά του ατόμου
Link to comment
Share on other sites

Η 2η σεζόν μου άρεσε περισσότερο...ίσως γιατί ξεκίνησα να τις βλέπω παράλληλα με την πρώτη. Τελικά τα παιδία τι απέγιναν; Θα το μάθουμσε στην 3η λέτε χεχε
Link to comment
Share on other sites

Φαινοταν ο επιζων οντως. Αν και εκει προς το τελος με επεισε οτι δεν θα ηταν αυτος. Αλλα τελικα ειχε ανατροπη.

Οσο για τα παιδια, ελα μου ντε. Σκεφτηκα μηπως το συνεχιζαν στην τριτη αλλα δεν γινεται.

Μακαρι η τριτη φιλε μου να μην ειναι με κωμικα στοιχεια κλπ γιατι αυτο που εκανε την σειρα αυτη να ξεχωρισει ηταν το υφος και το στυλ της. Μακαρι να συνεχισουν ετσι και στην 3η και να ειναι ακομα καλυτερη απο την 2η.

 

Edit: Τα παιδια μας ειπε η Λανα τι εγιναν. Ο ενας δικηγορος και η μικρη γιατρος νομιζω εαν θυμαμαι καλα.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Φαινοταν ο επιζων οντως. Αν και εκει προς το τελος με επεισε οτι δεν θα ηταν αυτος. Αλλα τελικα ειχε ανατροπη.

Οσο για τα παιδια, ελα μου ντε. Σκεφτηκα μηπως το συνεχιζαν στην τριτη αλλα δεν γινεται.

Μακαρι η τριτη φιλε μου να μην ειναι με κωμικα στοιχεια κλπ γιατι αυτο που εκανε την σειρα αυτη να ξεχωρισει ηταν το υφος και το στυλ της. Μακαρι να συνεχισουν ετσι και στην 3η και να ειναι ακομα καλυτερη απο την 2η.

 

Edit: Τα παιδια μας ειπε η Λανα τι εγιναν. Ο ενας δικηγορος και η μικρη γιατρος νομιζω εαν θυμαμαι καλα.

 

Ναι μας είπε αλλά υποτίθεται ό,τι ήταν για κάτι μεγάλο, ή λέτε ο πατέρας τους να ήταν εν τέλει αυτός στον οποίο ενδιαφέρονταν και που πήραν μαζί τους;

Link to comment
Share on other sites

καλο το τελευταιο επ με λιγο συγκινιση, αλλα δεν το βρηκα και τοσο καλο οσο θα θελα να ειναι.σιγουρα εδωσε απαντησεις σε πολλα ,και τα εδεσε ολα καλα μαζι στο τελος μιας και σκεφτομουν τι κοινο μπορει να εχουν τα αλιενς με το ψυχοπαθη:lol:..Μαλιστα προς το φιναλε το βρηκα τελειως προβλεψιμο και δεν αφησε και κανα clue για συνεχεια οπως εγινε στο πρωτο κυκλο.Αλλα σιγουρα η σειρα αποτελεσε μια απο τις καλυτερες σειρες χορορ που εχω δει ως τωρα.Ουτε υπερβολικη βια και αιμα για να κερδισουν κοινο,αλλα τελειες ερμηνειeς,φοβερη πλοκη,ψιλοανατροπες αρκετο σασπενς:)

Αν και ο πρωτος κυκλος εκανε κοιλια προς το τελος πιστευω ο δευτερος ανταμειψε ως το παραπανο τους φαν των χορορ.Αν τωρα ο 3 ερθει σαν horror comedy τοτε τι να πω.θα χαλασουν αυτο που καταφεραν

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ηθελε να δειξει τιποτα συγκεκριμενο η τελευταια σκηνη κι εγω δε το καταλαβα ?

Επισης , αυτο που λετε για τα αλιενς και τη συνδεση που δειχνει , εγω δε καταλαβα να συνδεει και πολλα , απλα τους παρουσιαζει σε μια σκηνη για μια τελευταια φορα χωρις να διαλευκανει και πολλα για μενα ομολογω :p

Link to comment
Share on other sites

όταν η Sister Jude λέει της Lana αν κοιτάξει στα μάτια το κακό, το κακό θα την κοιτάξει πίσω μάλλον έχει να κάνει με την σκηνή που

πυροβόλησε τον γίο της

αφού τον κοίταξε στα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την ειδα κι εγω επιτελους.Δεν το μετανιωσα που περιμενα να τελειωσει, δεν θα αντεχα να περιμενω μια βδομαδα για καθε επεισοδιο:lol: Αν και εχουν ηδη ειπωθει, πρεπει να πω κι εγω οτι η 2η σεζον ηταν αισθητα καλυτερη απο την πρωτη. Ειδικα καποια meh στοιχεια που υπηρχαν στην πλοκη, δεν υπαρχουν στον 2ο κυκλο. Περαν αυτου, Οι χαρακτηρες δεν ειναι μαυρο-ασπρο, το λατρεμενο γκρι ειναι στην ατμοσφαιρα απο το πρωτο επεισοδιο μεχρι το τελευταιο. Η Jessica Lange απιστευτη, σιγουρα θα ψαξω και αλλες δουλειες της. Πολυ καλες και η Lily Rabe και η Sarah Paulson. Ο Quinto καταφερε να μη μου γινει αντιπαθητικος με το acting του, φανταζομαι ειναι μια βελτιωση:lol: Μονο το παιδι που επαιζε τον Kit δεν με ξετρελανε, αλλα μικρο το κακο. Χαρηκα που ξαναειδαμε και τη Frances σε ρολο εκπληξη(αν μπορει να θεωρηθει εκπληξη κατι σε αυτη τη σειρα:p ).

 

 

Αυτα, αναμενουμε με αγωνια την επομενη σεζον:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει επιτελους με την τελευταια σκηνη? Παιζει να εφτιαξε την ολη ιστορια η λανα?και ο,τι ειδαμε να ειναι ο,τι ηθελε να παρουσιασει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την 1η σεζόν.

Το πήγαινε πολύ καλά μέχρι το τελευταίο επεισόδιο, όπου και ξενέρωσα απίστευτα. Ανούσιο και αδιάφορη η εξέλιξη της Happy Ghost Family.

Ελπίζω να τα πηγαίνει καλύτερα στην 2η

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την 1η σεζόν.

Το πήγαινε πολύ καλά μέχρι το τελευταίο επεισόδιο, όπου και ξενέρωσα απίστευτα. Ανούσιο και αδιάφορη η εξέλιξη της Happy Ghost Family.

Ελπίζω να τα πηγαίνει καλύτερα στην 2η

 

Οοο ναι φιλε μου, πολυ καλυτερη.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πριν καμία βδομάδα κατέβασα κι εγώ το πρώτο κύκλο,δεν έχω ολοκληρωσει ακόμα την προβολή όμως μου αρέσει πολύ.

Goth ατμόσφαιρα,μουσική από γνωστές ταινίες όπως ψυχω και δράκουλας,γενικά μια μίξη από πολλούς ήρωες τρόμου πιστεύω.

Η jessi απλά απίστευτη,ο ορισμός της απόλυτης psycho παρουσίας σε σειρά.

Η κοκκινομαλλα υπηρέτρια το κάτι άλλο...θα την ήθελα για υπηρεσίες δωματίου.

Γενικά όλοι πολλοί καλοί

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμία βδομάδα κατέβασα κι εγώ το πρώτο κύκλο,δεν έχω ολοκληρωσει ακόμα την προβολή όμως μου αρέσει πολύ.

Goth ατμόσφαιρα,μουσική από γνωστές ταινίες όπως ψυχω και δράκουλας,γενικά μια μίξη από πολλούς ήρωες τρόμου πιστεύω.

Η jessi απλά απίστευτη,ο ορισμός της απόλυτης psycho παρουσίας σε σειρά.

Η κοκκινομαλλα υπηρέτρια το κάτι άλλο...θα την ήθελα για υπηρεσίες δωματίου.

Γενικά όλοι πολλοί καλοί

 

αν σου αρέσει η πρώτη που να δείς την δεύτερη σεζόν.. η ιστορία είναι σε τελείως άλλο επίπεδο και με πιο πολύ βάθος.. είμαι στο 5ο επεισόδιο και έχω ξετρελαθεί.. και η jessica έχει ακόμα πιο καλό ρόλο..

Link to comment
Share on other sites

3η σεζον ποτε την περιμενουμε?

 

Περίπου όπως και φέτος φίλε μου. Κοντά στον Οκτώβριο. Αργεί ακόμα δυστυχώς.

Ταξιδιώτη φίλε μου όντως η δεύτερη σαιζόν είναι πολύ καλύτερη από την πρώτη.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Περίπου όπως και φέτος φίλε μου. Κοντά στον Οκτώβριο. Αργεί ακόμα δυστυχώς.

Ταξιδιώτη φίλε μου όντως η δεύτερη σαιζόν είναι πολύ καλύτερη από την πρώτη.

πολυ καλυτερη ναι μεν αλλα το τελος μας τα χαλασε.καμια πρωτοτυπια:O
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

μα η πρωτη seazon εχει 12 επεισοδια και η δευτερη 13?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...