Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3.0 10.1 (P5200)


Sol_Ballads
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Σκέφτομαι και εγώ να το αγοράσω. Έχουν παρουσιασθεί κάποια προβλήματα; Έχει κολλήματα; Το gps λειτουργεί ικανοποιητικά; Στον ήλιο, είναι ικανοποιητική η οθόνη;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια εχει πεσει πολυ η τιμη του και το σκεφτομαι σοβαρα,καποιες ερωτησεις για τους κατοχους

 

-μπαταρια θα βγαζει το 2ημερο με αναμονη πολλες ωρες και χρηση κανα 4ωρο τη μερα

 

-το 1gb ραμ το "κολωνει" καθολου? πιο πολυ για browsing και social media θα το εχω και πιο σπανια κανα παιχνιδι

 

-κανα προβλημα γνωστο που θα πρεπει να προσεξω?

 

ΥΓ.εχω σκοπο να του "βγαλω τα ματια" οπως και στα κινητα με custom rom,root κτλπ ωστε να το φερω στα μετρα μου σε θεμα μπαταρια και de-bloatware...ισως πρεπει να παω προς nexus μερια αν και ανεβαινει πολυ το κοστος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο tablet.

Υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης flash player ή να το ξεχάσω για αυτό το μοντέλο?

 

Εdit..

 

Aκυρο.... βρήκα ότι υπάρχει τρόπος να γίνει (στο google) αλλά το έχει κάνει κανείς ?

Edited by volcan20vt
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

θελω να εγκαταστησω ελληνικο πληκτρολογιο γιατι εχει μονο αγγλικο. ποιο προτεινεται? ειναι απο αγγλια εισαγωγη.

 

Θα σου πρότεινα να ρίξεις μία ματιά εδώ για να πάρεις μερικές ιδέες - Android - Εφαρμογές: Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου -

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο tablet.

Υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης flash player ή να το ξεχάσω για αυτό το μοντέλο?

 

Εdit..

 

Aκυρο.... βρήκα ότι υπάρχει τρόπος να γίνει (στο google) αλλά το έχει κάνει κανείς ?

 

δεν παίζει flash player, οι οδηγίες υπάρχουνε αλλά δεν δουλεύουν,το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι ο browser puffin που είναι επι πληρωμής,διαφορετικά δεν παίζει, πάρε άλλο...

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει flash player, οι οδηγίες υπάρχουνε αλλά δεν δουλεύουν,το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι ο browser puffin που είναι επι πληρωμής,διαφορετικά δεν παίζει, πάρε άλλο...

 

Το δίνει ο Γερμανός σε καλή σχετικά τιμή (με σύνδεση 10 giga) και το σκέφτομαι..

Δεν μπορώ να διαθέσω πάνω από 200 ευρώ και το θέλω προς αντικατάσταση ενός laptop γιατί δεν είναι πολύ πρακτικό..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Το δίνει ο Γερμανός σε καλή σχετικά τιμή (με σύνδεση 10 giga) και το σκέφτομαι..

Δεν μπορώ να διαθέσω πάνω από 200 ευρώ και το θέλω προς αντικατάσταση ενός laptop γιατί δεν είναι πολύ πρακτικό..

 

κι εγώ σε προσφορά το βρήκα για αυτό το πήρα, το laptop δεν το αντικαθιστά γιατί δεν παίζει flash, δηλαδή live streaming, ταινίες online , παιχνίδια στο facebook ΔΕΝ.

Αν το θέλεις για άλλα πράγματα μια χαρά είναι, αν κ έχει ένα θέμα με τη μνήμη είναι συνέχεια πάνω απο το 85%.

Αν σε ενδιαφέρει κάτι άλλο ρώτησε με

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ σε προσφορά το βρήκα για αυτό το πήρα, το laptop δεν το αντικαθιστά γιατί δεν παίζει flash, δηλαδή live streaming, ταινίες online , παιχνίδια στο facebook ΔΕΝ.

 

Νομίζω μπορείς να κάνεις όλα τα παραπάνω με εφαρμογές τύπου Dolphin browser, Boat κτλ που υποστηρίζουν flash.

Είτε εάν εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση flash για Android που κυκλοφορεί εδώ και εκεί στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορείς να κάνεις όλα τα παραπάνω με εφαρμογές τύπου Dolphin browser, Boat κτλ που υποστηρίζουν flash.

Είτε εάν εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση flash για Android που κυκλοφορεί εδώ και εκεί στο ίντερνετ.

 

Μολις το πηρα κι εγω, απλα νομιζω οτι χρειαζεται και τα δυο για να παιξει (και flash player και boat κτλ). Το έχεις τσεκάρει?

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι καταλαβαίνω , παιχνίδια τύπου Big Farm τα ξεχνάω..

Δεν με πειράζει ιδιαίτερα αλλά ποιά άλλα μείον υάρχουν.

Το θέμα μνήμης μήπως το λύσουμε με clean master, κλπ ..

Ο βασικός σκοπός είναι να διαβάζω κάποια blogs με ειδήσεις και κάποια forums (όπως εδώ) ..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Για Ειδήσεις, forum,κτλ. Ειναι μια χαρα.εαν καποιος καταφερει να βαλει flash ας ενημερωσει κ τους υπολοιπους πως το εκανε.τσεκαρισμενο ομως, να παιζει...
Link to comment
Share on other sites

Επιλογή για πολλαπλά παραθυρα γιατι δεν έχει.? Μεγαλο λάθος , αναφερομαι στο P210 αλλα το ιδιο είναι

 

Συμφωνω 100%. Το εψαχνα μεχρι που καταλαβα οτι δεν το εχει και απογοητευθηκα.

 

Πάντως όντως, όποιος βρει ακρη με το flash ας μας πει.

Επίσης, υπάρχει κάποια rom χωρίς τα bloatware μπας και δούμε άσπρη μέρα από μνήμη??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το βρήκα. Κατεβάζετε τον Photon browser και παιζει ολα τα flash. Τέλος

Ευχαριστούμεεεεεεε!όντως παίζει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθώ να συνδέσω ένα Plantronics Marquee 2 με το συγκεκριμένο tablet αλλά δε φαίνεται στο σκανάρισμα να βρίσκει το ακουστικάκι.

Καμιά ιδέα παιδιά;

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια...προσπαθω να το ανοιξω κ δεν ανοιγει..το εβαλα να φορτισει κ τιποτα....καμια ιδεα???εχω την εγγυηση παντως!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εχθες τελικά το πηρα.

Ως τωρα καλα εκτος το 3g δεν μπορω να συνδεθώ.

Απο Τριτη απογευμα παλι πισω να βρουμε ακρη.

 

Edit..

Τελικα το πρόβλημα λύθηκε.

Μου είχαν δώσει λαθος sim , ολα οκ τώρα.

Τελικα μου πηγε 139 ευρω συν τη σύνδεση για 2 χρονια (ετσι και αλλιώς θα την εκανα γιατί την χρειάζομαι),

Edited by volcan20vt
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

O photon πάντως δουλεύει μια χαρα (και με ποντίκι)..

Αν και ακομα ειμαι στη προσαρμογή , προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Αγόρασα κι εγώ το συγκεκριμένο τάμπλετ πριν μιάμιση εβδομάδα, όλα μια χαρά, αλλά το μόνο που παρατήρησα τις τελευταίες δύο μέρες, είναι ότι ζεσταίνει στο σημείο περίπου που μπαίνει η Micro SD. Μη φανταστείτε ότι τσουρουφλάει, αλλά γίνεται λίγο πιο ζεστό από χλιαρό αν κάνω κάτι, και γίνεται χλιαρό ακόμα και με ένα σερφάρισμα στον Chrome. Πείτε μου αν είναι και σε εσάς έτσι ή έχω μόνο εγώ αυτό. Από ένα Motorola tablet που είχα με μεταλλο πίσω ξέρω ότι δεν ανέβαζε καθόλου θερμοκρασία ακόμα και όταν έπαιζα βαριά παιχνίδια
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είπες και σε μενα είναι πιο ζεστό σε εκείνο το σημείο.

Πιστεύω πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα .

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3.0 10.1 (P5200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...