Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3.0 10.1 (P5200)


Sol_Ballads
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.samsung.com/gr/consumer-images/product/tablets/2013/GT-P5210ZWAEUR/GT-P5210ZWAEUR-69806-0.JPG

 

Network/Bearer and Wireless Connectivity

ΜΟΝΟ TAB DATA

Wi-Fi: 802.11a/b/g/n 2,4 + 5 GHz

Τεχνολογία ασύρματης επικοινωνίας Wi-Fi Direct: Διαθέσιμη

Προφίλ Bluetooth: A2DP, AVRCP, HSP, OPP, SPP, HID, PAN

MHL 1.2: Υποστηρίζεται

KIES, KIES Air: Υποστηρίζεται

 

 

Chipset

Διπύρηνος επεξεργαστής εφαρμογών

Ταχύτητα CPU 1,6 GHz

 

Sensors

Μετρητής επιτάχυνσης, Γεωμαγνητικός αισθητήρας, Αισθητήρας φωτισμού

 

Connectors

USB v2.0

3,5 mm στερεοφωνική υποδοχή ακουστικών

Micro USB (11 pin): Διαθέσιμο

MHL: Διαθέσιμο

 

Services and Applications

Samsung Apps: Διαθέσιμο

Music Hub: Διαθέσιμο (*Εξαρτάται από τη χώρα)

Readers Hub: Διαθέσιμο (*Εξαρτάται από τη χώρα)

Game Hub: Διαθέσιμο

ChatON: Διαθέσιμο

ActiveSync: Διαθέσιμο

Διεπιχειρησιακή συμβατότητα (B-to-B): ODE, EAS, MDM, VPN, CCX

 

 

OS

Android 4.2

 

Μνήμη

Μνήμη 16 GB / 32 GB

 

Εξωτερικές προδιαγραφές

Διαστάσεις 176,1 x 243,1 x 7,95 mm

Βάρος 510 g

 

Μπαταρία

Μπαταρία 6800 mAh

Διάρκεια μπαταρίας σε χρήση διαδικτύου Έως και 9 ώρες

Διάρκεια μπαταρίας σε αναπαραγωγή βίντεο Έως και 9 ώρες

Διάρκεια μπαταρίας σε αναπαραγωγή ήχου Έως και 140 ώρες

 

Audio and Video

Φορμά βίντεο: 3gp, wmv, avi, mkv, flv, webm, mp4

Αναπαραγωγή βίντεο σε ανάλυση Full HD (1080p) Διαθέσιμη

Εγγραφή μέχρι 30 καρέ το δευτερόλεπτο

Φορμά ήχου: MP3, AAC, WMA, FLAC, M4A, 3GA, OGG, AMR, WAV, MID, XMF, iMelody, SP-MIDI, RTTTL / RTX, OTA, MP4, 3GP, OGA

 

Οθόνη

Τεχνολογία TFT

Βάθος χρώματος 16 εκατομμύρια χρώματα

Μέγεθος 10,1"

Ανάλυση 1280 x 800

 

Φωτογραφική μηχανή

Ανάλυση κάμερας 1,3 Megapixel (Μπροστινής)

Ανάλυση κάμερας 3 Megapixel (Οπίσθιας)

 

Location

Assisted GPS / GLONASS Διαθέσιμο

Edited by mcde

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

κατ' αρχάς έψαξα θέμα για το Galaxy Tab 3 10.1 αλλά δεν βρήκα κάτι οπότε γράφω εδώ την απορία μου!

 

λοιπόν, έχω στα χέρια μου ένα Galaxy Tab 3 10.1 Wifi ONLY μαζί με ανταπτοράκι για usb otg.

ενώ τα usb sticks δουλεύουν τέλεια και αναγνωρίζονται κανονικά, προσπαθώ να συνδέσω ένα Vodafone mobile internet stick για να έχω net και στην ταμπλέτα αλλά δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει. έχω απενεργοποιήσει το pin ώστε να συνδέεται αυτόματα αλλά και πάλι καμία τύχη..ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω? ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

κατ' αρχάς έψαξα θέμα για το Galaxy Tab 3 10.1 αλλά δεν βρήκα κάτι οπότε γράφω εδώ την απορία μου!

 

λοιπόν, έχω στα χέρια μου ένα Galaxy Tab 3 10.1 Wifi ONLY μαζί με ανταπτοράκι για usb otg.

ενώ τα usb sticks δουλεύουν τέλεια και αναγνωρίζονται κανονικά, προσπαθώ να συνδέσω ένα Vodafone mobile internet stick για να έχω net και στην ταμπλέτα αλλά δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει. έχω απενεργοποιήσει το pin ώστε να συνδέεται αυτόματα αλλά και πάλι καμία τύχη..ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω? ευχαριστώ!

 

Δεν νομίζω ότι το tablet μπορεί να αναγνωρίσει το στικακι της Vodafone. Μπορεί να το βλέπει σαν usb stick αλλά πώς θα διαβάσει drivers που κανονικά προορίζονται μόνο για συστήματα με Windows /Mac OS;;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι το tablet μπορεί να αναγνωρίσει το στικακι της Vodafone. Μπορεί να το βλέπει σαν usb stick αλλά πώς θα διαβάσει drivers που κανονικά προορίζονται μόνο για συστήματα με Windows /Mac OS;;

 

Με ένα πρόχειρο ψάξιμο και γω δεν βρήκα κάποιον "εύκολο" τρόπο για να το κάνω να δουλέψει. πήγα και άλλαξα το στικάκι με ένα Mi-Fi modem και ηρέμησα. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για αυτο το tablet γιατι δεν υπάρχει "επίσημο" θέμα;

Δεν μπορω να το βρω σε άλλο σημείο στο φόρουμ με συζήτηση απο κάτω του ώστε να πληροφορηθούμε τί παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, δεν βλεπω κι εγω να υπαρχει αλλου θεμα στο φορουμ για το συγκεκριμενο ταμπλετ, οποτε θα κανω εδω τις ερωτήσεις μου :D

Κατ'αρχας διαβασα οτι το αντιστοιχο 10ιντσο tab 2 ειχε gorilla glass. Ισχυει αυτο?

Το συγκεκριμενο τι αντιστοιχο εχει?

Και συγκριτικα απο τα δυο (δηλαδη το P5110 και το p5210) ποιο θα προτεινατε και γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Μου καναν δωρο το tablet αλλα επειδη εχω χασει επεισοδια σχετικα με το android, μπορει καποιος να μου πει αν εχει βγει root και που μπορω να το βρω;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μηπως γνωριζει καποιος ποιον Flash player μπορουμε να βαλουμε για να βλεπω live streaming?Eχω την 4,2,2

Ακριβώς την ιδια απορία είχα και εγώ!!

Πηρα τηλ στη Samsung και μου είπαν οτι δεν μπορω να κανω κάτι:angry:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ιδια απορία είχα και εγώ!!

Πηρα τηλ στη Samsung και μου είπαν οτι δεν μπορω να κανω κάτι:angry:

 

Μετα απο πολυ ψαξιμο κατεβαζεις αυτον τον browser paffin απο το play store,διαλεγεις τον free για δοκιμη και αν σου κανει πληρωνεις τον κανονικο.Κατεβαζεις και αυτο το αρχειο απο εδω και το κανεις εγκατασταση https://docs.google.com/file/d/0B86breTTApQhRktnd3h2Z25pS0k/edit?usp=drive_web Υπαρχει και αυτη η σελιδα για βοηθεια.http://www.pcnexus.net/2013/07/how-to-install-flash-player-on-galaxy-tab-3.html

Edited by darkko
για περισσοτερη βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο κατεβαζεις αυτον τον browser paffin απο το play store,διαλεγεις τον free για δοκιμη και αν σου κανει πληρωνεις τον κανονικο.Κατεβαζεις και αυτο το αρχειο απο εδω και το κανεις εγκατασταση https://docs.google.com/file/d/0B86breTTApQhRktnd3h2Z25pS0k/edit?usp=drive_web Υπαρχει και αυτη η σελιδα για βοηθεια.http://www.pcnexus.net/2013/07/how-to-install-flash-player-on-galaxy-tab-3.html

 

Το δοκίμασα και ειναι οκ:D

Το μόνο μειονέκτημα ειναι οτι δε λειτουργεί το full screen

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και ειναι οκ:D

Το μόνο μειονέκτημα ειναι οτι δε λειτουργεί το full screen

Ναι και ακομα το ψαχνω με το full screen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τοσο μικρο είναι το τοπικ... Δεν αγοράζουν αυτην την ταμπλετα ή είναι τόσο άψογη που σχεδόν δεν υπάρχουν απορίες; :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν εχω κανένα παράπονο. Πραγματικά εκπληκτική συσκευή, το μονο προβλ εινα με το live streaming που εν μέρει εχει λυθεί!!
Link to comment
Share on other sites

Ισως να υπάρχει και ενα πρόβλημα με την μπαταρία, το φορτιζω ενω το εχω ανοιχτο και δε φορτιζει....

ενω οταν δειχνει οτι εχει φορτισει 100%(κλειστό) με το που το ανοιγω πεφτει αμέσως στο 99% και γενικά

πεφτει γρήγορα!!

Εχει κάποιος άλλος αντίστοιχο πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Πόσο γρήγορα πέφτει; Εγώ που είχα ενα τούρμπο χ τώρα με το tab 3 ειμαι ευτυχισμένη :D εκείνο 4-5 ώρες κρατούσε. Αυτό μια μέρα (7-8 ωρες συνεχεια δουλευει, 2 ωρες σε αναμονή) αντέχει μια χαρά.

Εαν την ώρα που φορτίζει παίζω τότε πολύυυυ αργά γεμίζει η μπαταρία. Κλειστό κατά τις 3-4 ώρες, χωρις είμαι σίγουρη, περίπου λέω

Link to comment
Share on other sites

Πόσο γρήγορα πέφτει; Εγώ που είχα ενα τούρμπο χ τώρα με το tab 3 ειμαι ευτυχισμένη :D εκείνο 4-5 ώρες κρατούσε. Αυτό μια μέρα (7-8 ωρες συνεχεια δουλευει, 2 ωρες σε αναμονή) αντέχει μια χαρά.

Εαν την ώρα που φορτίζει παίζω τότε πολύυυυ αργά γεμίζει η μπαταρία. Κλειστό κατά τις 3-4 ώρες, χωρις είμαι σίγουρη, περίπου λέω

 

Μαλλον εγω θα ειχα παράλογες απαιτησεις. Τοσο κραταει και σε μενα η μπαταρία αλλα οταν παιζω και ταυτόχρονα φορτιζει δεν κανει τίποτα, ισως να εχει θέμα και η πρίζα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα.Θα ήθελα να ρωτήσω κατί.Έχω αυτό το ταμπλετ

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5210 (οχι 3G).Πως μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις απο το facebook?

Κάπου διάβασα ότι μόνο με πρόγραμμα γίνεται και έτσι κατέβασα στο ταμπλετ το skype απο το play store.Έφτιαξα λογαριασμό , όλα μια χαρά.Δεν μπόρεσα όμως να κάνω κλήση σε καμία επαφή στο facebook γιατί προφανώς δεν βρήκα καμία επαφή απο το skype.Δηλαδή κάτι έγινε με τον συγχρονισμό απο ότι κατάλαβα και δεν μου τις εμφάνιζε , γιατί εγκατέστησα το skype στο λαπτοπ και μου έδειχνε κανονικά τους φιλους μου στο facebook.Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει και αν γίνεται να μου πείτε ακριβώς τα βήματα.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά γειά σας. Σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ. Η΄θελα να σας ρωτήσω για τη μνήμη καταρχήν. Δεν είναι λίγο 1gb; Κολλάει το μηχάνημα;

Επίσης ήθελα να ρωτήσω πως φαίνεται η οθόνη σε εξωτερικές συνθήκες, εκτός σπιτιού. Και κάτι τελευταίο. Η συσκευασία σας είχε φορτιστή προσαρμοσμένο στα Ελληνικά δεδομένα; Γιατί τα περισσότερα video που βλέπω στο youtube έχουν αυτόν το χαζό αγγλο-αμερικάνικο με τις χοντρές ακίδες αντάπτορα. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και καλά xmass!

Έχω εδώ και παραπάνω από έχα χρόνο το samsung galaxy tab 2 10.1" και είμαι και με το το παραπάνω ευχαριστημένος. Του πέρασα και caynaogenmod rom και κάνω super γρήγορα όλα όσα κάνω με μια ταμπλέτα.

Οπότε είπα να πάρω δώρο για τους γονείς μου για τις γιορτές την καινούργια τη tab 3 10.1" p5210.

Σα κατασκευή είναι πανέμορφη, πανλεπτή, πιο μικρές διαστάσεις πλάτους μήκους, καλύτερη οθόνη και επιτέλους έχει micro usb, και όχι εκείνη την παλια θύρα usb της samsung.

State of the art στα 260€!

Το πρόβλημα είναι όμως με τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της samsoung τις οποίες δε μπορείς να απεγκαταστήσεις, "bloatware".

Μέτρησα 25!!! Και με τόσο πράγμα να σέρνει από πίσω η ταμπλετα χάνει σε ταχύτητα.

Σε σχέση με τη δικιά μου που με cyanogenmod δε τρέχει σχεδόν τίποτα στο backgound, έχει αισθητή διαφορά στη ταχύτητα, στο χρόνο έναρξης μια εφαρμογής π.χ.

Οπότε ενώ σκεφτόμουν να την αφήσω κανά μήνα στους γονείς μου και μετά να την κάνω τράμπα με τη δικιά μου την παλιά, με αυτό το λειτουργικό που τώρα έχει η tab 3 δεν αξίζει.

Αν ασχοληθούν ποτέ οι cyanogenmod τότε θα πάρει αξία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπέρα και χρονια πολλα !!

Είμαι αναμεσα στο tab 3 και το note 2014 edition...ξερω (ή νομιζω πως ξερω) ότι είναι δυο διαφορετικα πραγματα !! Εχω όμως μπερδευτεί και θα ηθελα τη βοηθεια σας ! :!:

Το tab 3 εχει επιλογή και για κλήσεις ??? Παίρνει καρτα sim ???

Το note εχει τις ιδιες επιλογες ?!!

Ενδιαφέρομαι για skype, Internet, να εχει φλας για φωτογραφιες, παιχνίδια ....

Με ενδιαφερει να παιρνει καρτα σιμ για να μπορω να εχω ιντερνετ οπου και οποτε το χρειαστω!!

Οσο και αν εχω ψαξει για χαρακτηριστικα συνεχιζω και μπερδευομαι ...

Και τελικα μετα από όλα αυτά ποσο είναι οι τιμες τους στην Ελλαδα? Αξιζει η αγορα από εξωτερικο ?!

Θα εκτιμουσα τις απαντησεις σας ! Βρισκομαι εξωτερικο για λιγες μερες και αν οντως αξιζει η αγορα απ εξω είναι ευκαιρια !

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3.0 10.1 (P5200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...