Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις το βυσμα των ακουστικων ειναι omtp ή ctia;Γιατι εχω κατι ακουστικα που εχουν omtp.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα πω την γνωμη μου για ολους οσους ρωτανε, συγκρινοντας το 975 με MTK, σαν ηδη κατοχος τριων κινητων, δυο 6589 και ενα 6582. Αν δεν εχετε αναγκη δικαρτο, ξεχαστε τους ΜΤΚ και παρτε το, ειναι αποδεδειγμενα καλυτερο και απροβληματιστο. Γνωμη μου παντα.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση,

Το ηχειο του οταν μας καλουνε

ακουγεται δυνατα, δηλαδη, αν εισαι σε καφετερια με κοσμο,

και μας καλεσει καποιος ακουγετε καθαρα και δυνατα οπως ολα τα sony ή ειναι σαν το

zte v889s που δεν ακουγετε τιποτα ακομα και μετα απο την αυξηση ηχου με mtk uncle?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μπαταρια που πηρα απο εδω http://www.aliexpress.com/item/ZTE-V975-Battery-Original-2300mAh-With-Tracking-Code-Free-Shipping/1667073021.html παρα τα "γυμνασια" που της εκανα εξακολουθει να δουλευει σε..ημιαπασχοληση..

Γεμιζει μεχρι το 82% και εκφορτιζει εως το 55% οπου και σβηνει το κινητο. Προφανως καποιο στοιχειο εχει κλαταρει. Εξυπακουεται οτι η διαρκεια της ειναι αρκετα μειωμενη σε σχεση με την μαμμα.

Η μπαταρια, προσπαθωντας με διαφορους τροπους, καταφερα να γεμιζει εως το 100%, ομως καπου αναμεσα 60-70 % σταματαει να δινει και το κινητο σβηνει. Το παραξενο ειναι οτι απο εκει και κατω υπαρχει ρευμα, αφου φωτιζει ενα λαμπακι για αρκετη ωρα. Εν πασει περιπτωσει παει στα..αζητητα..

Συγκρινοντας την οπτικα με την original, ενω στο σωμα της δειχνει πανομοιοτυπη, οι πολοι της ειναι στενοτεροι απο την original. Μαλλον ειναι μαιμου.

 

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση,

Το ηχειο του οταν μας καλουνε

ακουγεται δυνατα, δηλαδη, αν εισαι σε καφετερια με κοσμο,

και μας καλεσει καποιος ακουγετε καθαρα και δυνατα οπως ολα τα sony ή ειναι σαν το

zte v889s που δεν ακουγετε τιποτα ακομα και μετα απο την αυξηση ηχου με mtk uncle?

Ευχαριστω

Επανερχομενος απαντωντας στην ερωτηση σου και προσπαθωντας να σε βοηθησω να ξεκαθαρισεις, σου λεω τα εξης.

Οσον αφορα το ringtone. Αν εχεις το τηλεφωνο πανω στο τραπεζι (και δεν ανησυχεις μην το αρπαξει καποιο χερι), δεν υπαρχει προβλημα σε καμμια περιπτωση. Οπωσδηποτε αν το εχεις να ακουμπαει καπου με μια μικρη κλιση ωστε να εχει "αερα" το μεγαφωνο, ειναι καλυτερα αλλα δεν ειναι απαραιτητο. Αν το εχεις στην εσωτερικη τσεπη του σακακιου (στην καρδια) ακουγεται οπωσδηποτε ανετα, ακομα και σε καφετερια με κοσμο. Αν το εχεις στην τσεπη του παντελονιου και καθεσαι (δυσκολο βεβαια λογω μεγεθους) τα πραγματα δυσκολευουν, αλλα παλι νομιζω ενα κανονικο αυτι το ακουει ανετα. Μιλαμε παντα για ringtone τραγουδακι, γιατι εξαρταται οπωσδηποτε και απο το ringtone, εγω πχ που χρησιμοποιω "σειρηνα", ανασταινονται και νεκροι..:lol::lol: (σε κλειστους χωρους αλλαζω..)

Οσον αφορα την συνομιλια. Ο ηχος του συνομιλητη ακουγεται αρκετα καλα, συγκεκριμενα την περασμενη Τεταρτη κατα τις 7 που ημουν σε (πιττα) καφετερια και ειχε αγωνα στην TV, βγηκα εξω και μιλησα οχι γιατι δεν ακουγα εγω αλλα δεν με ακουγε ο συνομιλητης μου με τοση φασαρια. (με ενα ιδιο 975 του συνομιλητη μου).

Ελπιζω να σε βοηθησα καπως.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια, προσπαθωντας με διαφορους τροπους, καταφερα να γεμιζει εως το 100%, ομως καπου αναμεσα 60-70 % σταματαει να δινει και το κινητο σβηνει. Το παραξενο ειναι οτι απο εκει και κατω υπαρχει ρευμα, αφου φωτιζει ενα λαμπακι για αρκετη ωρα. Εν πασει περιπτωσει παει στα..αζητητα..

Συγκρινοντας την οπτικα με την original, ενω στο σωμα της δειχνει πανομοιοτυπη, οι πολοι της ειναι στενοτεροι απο την original. Μαλλον ειναι μαιμου.

 

 

Επανερχομενος απαντωντας στην ερωτηση σου και προσπαθωντας να σε βοηθησω να ξεκαθαρισεις, σου λεω τα εξης.

Οσον αφορα το ringtone. Αν εχεις το τηλεφωνο πανω στο τραπεζι (και δεν ανησυχεις μην το αρπαξει καποιο χερι), δεν υπαρχει προβλημα σε καμμια περιπτωση. Οπωσδηποτε αν το εχεις να ακουμπαει καπου με μια μικρη κλιση ωστε να εχει "αερα" το μεγαφωνο, ειναι καλυτερα αλλα δεν ειναι απαραιτητο. Αν το εχεις στην εσωτερικη τσεπη του σακακιου (στην καρδια) ακουγεται οπωσδηποτε ανετα, ακομα και σε καφετερια με κοσμο. Αν το εχεις στην τσεπη του παντελονιου και καθεσαι (δυσκολο βεβαια λογω μεγεθους) τα πραγματα δυσκολευουν, αλλα παλι νομιζω ενα κανονικο αυτι το ακουει ανετα. Μιλαμε παντα για ringtone τραγουδακι, γιατι εξαρταται οπωσδηποτε και απο το ringtone, εγω πχ που χρησιμοποιω "σειρηνα", ανασταινονται και νεκροι..:lol::lol: (σε κλειστους χωρους αλλαζω..)

Οσον αφορα την συνομιλια. Ο ηχος του συνομιλητη ακουγεται αρκετα καλα, συγκεκριμενα την περασμενη Τεταρτη κατα τις 7 που ημουν σε (πιττα) καφετερια και ειχε αγωνα στην TV, βγηκα εξω και μιλησα οχι γιατι δεν ακουγα εγω αλλα δεν με ακουγε ο συνομιλητης μου με τοση φασαρια. (με ενα ιδιο 975 του συνομιλητη μου).

Ελπιζω να σε βοηθησα καπως.

 

Το αγορασα!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη παιδιά!!!Αν αποφασίσω να το αγοράσω τελικά χρειάζεται να πω κάτι στα Κινεζάκια για ελληνικά,Playstore και root?Επίσης πιο κατάστημα προτείνετε?:)
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..

 

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΖΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ..

ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΠΟ MNINIDEAL KAI ALIEXPRESS KAI TO ΘΕΩΡΟ ΚΑΠΩΣ ΠΑΡΑΚΙΝΔΙΝΕΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ SITE ,MIA ΚΑΙ ΤΟ EBAY ΠΟΥ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΕΓΩ ΤΟ ΒΡΗΚΑ 225$ KAI O ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΗΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΟΘΟΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ EBAY ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΙΣΩ..

ΑΚΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑΤΙ ΨΗΝΟΜΕ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ..?

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..

 

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΖΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ..

ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΠΟ MNINIDEAL KAI ALIEXPRESS KAI TO ΘΕΩΡΟ ΚΑΠΩΣ ΠΑΡΑΚΙΝΔΙΝΕΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ SITE ,MIA ΚΑΙ ΤΟ EBAY ΠΟΥ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΕΓΩ ΤΟ ΒΡΗΚΑ 225$ KAI O ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΗΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΟΘΟΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ EBAY ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΙΣΩ..

ΑΚΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑΤΙ ΨΗΝΟΜΕ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ..?

 

Στο Ebay πληρώνεις με PayPal, στο Minideal και στα υπόλοιπα μαγαζιά πληρώνεις με PayPal, η προστασία είναι η ίδια. Επίσης και τα μαγαζιά αυτά δίνουν θήκη και protection films δώρο...

 

Τώρα το που θα το στείλεις πίσω σε ένα τυχάρπαστο πωλητή από το Ebay είναι λίγο πιο επίφοβο από ένα minideal και ένα to2c που έχουν κάποια χρόνια στην αγορά...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΣ

ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΧΙΛΑΔΕΣ-ΕΚΑΤΟΜΙΡΙΑ ΠΟΛΙΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΒΑΥ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΕΒΑΥ PROTECTION..Κ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΒΑΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ.ΤΕΣΠΑ..ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ'ΝΑΙΚΑΛΟ Κ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΕΡΑ ΔΝ ΠΕΙΡΑΖΗ...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Η προστασία του eBay προέρχεται από το PayPal, από που και να αγοράσεις με PayPal έχεις τις 45 ημέρες του dispute. Το eBay μπορεί να είναι πιο παλαιό αλλά οι πωλητές είναι σαφώς νεότεροι. Το mini deal και το to2c έχουν φυσική διεύθυνση και όλα τα σχετικά που ξες ότι ο πωλητής δεν είναι ένας τυχαίος Κινέζος ;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν παθει κατι το κιν. Σου μετα τις 45 μερες αγορας που εχεις τη προστασια του paypal τι θα κανεις μετα;; ο πωλητης με τις εκατονταδες πωλησεις δεν μπορει να σε βοηθησει. Στο minideal εχεις ενα χρονο εγγυηση. Πολλα ατομα εχουν στειλει πισω κινητο μετα τον εναμισο μηνα προστασιας του paypal και παρελαβαν πισω κινητο παλι. Τωρα σε καθε τυχαιο πωλητη αν θα παραλαβεις πισω κινητο ειναι αλλο θεμα αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ από minideal, ελπίζω να μου χαρίσει καμμιά 3-4 χρόνια ικανοποίησης όπως και ο προκάτοχος που αντικαθιστά.

 

Από το minideal φαντάζομαι το root-άρουν. Βασικά με ενδιαφέρει να έχω latest ROM code, με ελληνικό περιβάλλον στο κινητό (multilanguage) και φυσικά και gapps κτλ. Δε με ενδιαφέρει αν έχει root ή όχι. Έχω διαβάσει και το αρχικό post με τις οδηγίες για τα 2 official ROMs και το custom, αλλά δεν μπορώ να ξεκαθαρίσω τι θα μου ταίριαζε, πέρα από το ότι το custom ROM έχει μάλλον όλα όσα χρειάζομαι. Απλά πάντα φοβάμαι λίγο τα custom...

 

Με βάση τα παραπάνω, έχετε κάποια σύσταση για το τι firmware θα μπορούσα να βάλω;

 

EDIT: Και άλλη μια ερώτηση. Αν και δεν έχει gorilla glass, υπάρχει μια αναφορά για asahi glass (πιθανώς). Ξέρει τελικά κανείς αν έχει κάποιου είδους anti-scratch επεξεργασία;

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

 

EDIT: Και άλλη μια ερώτηση. Αν και δεν έχει gorilla glass, υπάρχει μια αναφορά για asahi glass (πιθανώς). Ξέρει τελικά κανείς αν έχει κάποιου είδους anti-scratch επεξεργασία;

 

Όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάποια επιβεβαίωση 100%

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, με στεναχωρείς... Άρα σε μια μέρα στεγνώνεις.

 

Χειρότερο είναι αυτό που μου αναφέρεις όμως για το GPS. Κάνω τρέξιμο αρκετή ώρα (έως και 3ωρο) και άμα δεν αντέχει με GPS tracking για αυτόν τον χρόνο τότε μάλλον δεν κάνει για μένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα link;

 

είχα πάει για τρέξιμο για μιάμιση ώρα με 25% μπαταρία και gps, 3g, μουσική ανοικτά, γύρισα σπίτι με 8% οπότε δεν νομίζω να έχει πρόβλημα αν το έχεις φορτισμένο

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..

 

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΖΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ..

ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΠΟ MNINIDEAL KAI ALIEXPRESS KAI TO ΘΕΩΡΟ ΚΑΠΩΣ ΠΑΡΑΚΙΝΔΙΝΕΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ SITE ,MIA ΚΑΙ ΤΟ EBAY ΠΟΥ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΕΓΩ ΤΟ ΒΡΗΚΑ 225$ KAI O ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΗΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΟΘΟΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ EBAY ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΙΣΩ..

ΑΚΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑΤΙ ΨΗΝΟΜΕ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ..?

 

καταρχήν, να σημειώσω ότι όταν γράφεις με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις, οπότε καλύτερα πεζά-μικρά. Δεύτερον, τα site που αναφέρουν παραπάνω οι συμφορουμήτες δεν έχουν κανένα πρόβλημα όλοι από αυτά παίρνουμε και είμαστε ευχαριστημένοι. Τρίτον, στο ebay υπάρχουν πωλητές αν εγώ λοιπόν σαν πωλητής πουλάω καλσόν που έχουν μηδενικό κόστος και έχω 100% αξιολόγηση και απότομα αποφασίσω να πουλήσω ένα κινητό θεωρείς ότι πρέπει να με εμπιστευτείς? Αν θες περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα site αυτά υπάρχει αντίστοιχο θέμα στο φόρουμ.

Για το κινητό τώρα, το έχω έναν μήνα περίπου, δεν έχω βρει κανένα πρόβλημα πέρα από ότι δεν εντοπίζει την τοποθεσία μου στους χάρτες της google με 3g ή wifi χρειάζεται και gps. Δεν νομίζω ότι είναι θέμα κινητού γιατί το έχουν αναφέρει και άλλοι με επώνυμα κινητά προφανώς είναι κάποιο bug με το οποίο βαριέμαι να ασχοληθώ ώστε να βρω λύση.

Link to comment
Share on other sites

είχα πάει για τρέξιμο για μιάμιση ώρα με 25% μπαταρία και gps, 3g, μουσική ανοικτά, γύρισα σπίτι με 8% οπότε δεν νομίζω να έχει πρόβλημα αν το έχεις φορτισμένο

Άψογα, με βλέπω υπέρ ικανοποιημένο με το τηλεφωνάκι!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..

 

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΖΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ..

ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΠΟ MNINIDEAL KAI ALIEXPRESS KAI TO ΘΕΩΡΟ ΚΑΠΩΣ ΠΑΡΑΚΙΝΔΙΝΕΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ SITE ,MIA ΚΑΙ ΤΟ EBAY ΠΟΥ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΕΓΩ ΤΟ ΒΡΗΚΑ 225$ KAI O ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΗΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΟΘΟΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ EBAY ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΙΣΩ..

ΑΚΟΥ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑΤΙ ΨΗΝΟΜΕ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ..?

 

1)KATAΡΧΑΣ ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ CAPSLOCK ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΣΙΡΙΖΕΙΣ

2)Κανεις λαθος στο οτι το ebay υπαρχει πιο πολυ ασφαλεια απο οτι στα καταστηματα αυτα, τα οποια ειναι αρκετο καιρο στην αγορα.

Προφανως και να μην προτημησεις το εbay.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό . Υπάρχει κάποιος που να το έχει αρκετό χρονικό διάστημα για να μου πει τι τυχών προβλήματα υπάρχουν ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Από το minideal φαντάζομαι το root-άρουν. Βασικά με ενδιαφέρει να έχω latest ROM code, με ελληνικό περιβάλλον στο κινητό (multilanguage) και φυσικά και gapps κτλ. Δε με ενδιαφέρει αν έχει root ή όχι. Έχω διαβάσει και το αρχικό post με τις οδηγίες για τα 2 official ROMs και το custom, αλλά δεν μπορώ να ξεκαθαρίσω τι θα μου ταίριαζε, πέρα από το ότι το custom ROM έχει μάλλον όλα όσα χρειάζομαι. Απλά πάντα φοβάμαι λίγο τα custom...

 

Με βάση τα παραπάνω, έχετε κάποια σύσταση για το τι firmware θα μπορούσα να βάλω;

 

Μπορεί κάποιος ιδιοκτήτης του Geek να σχολιάσει στα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα αναφερθει σε προηγουμενο post μου για καποιο προβλημα που το εχουν και τα δυο μου 975.

Εχουν προβλημα και τα δυο με δυο διαφορετικες 32αρες class 10 SDHC, η μια Toshiba και η αλλη Kingston. Καπου καπου δεν βλεπουν την SD και χρειαζονται επανεκκινηση για να τη δουν. Πριν τρεις εβδομαδες εβαλα στο ενα μια 2αρα SD που δεν γραφει ουτε HC αλλα ουτε και τι class ειναι αλλα δεν παρουσιαζει το προβλημα. Λετε να ειναι το HC η αιτια? Εσεις εχετε HC καρτες μεσα?

 

Μπορεί κάποιος ιδιοκτήτης του Geek να σχολιάσει στα παραπάνω;
Το minideal το εστελνε με ελληνικα, root και με Google Play. Προφανως και τωρα το ιδιο. Βεβαια τοτε εβαζαν την Official B03 η Β04, τωρα ισως βαζουν την Β06. Ρωτα τους οτι θελεις. Οσον αφορα την custom, αρκετοι την εβαλαν, αλλα λιγοι την κρατησαν. Στο κατω κατω δοκιμαζεις και βλεπεις. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένη μια 32άρα class10 άγνωστης αλλά υπαρκτής μάρκας από eBay (είναι όντως class10 και πραγματικά 32GB) και δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το minideal το εστελνε με ελληνικα, root και με Google Play. Προφανως και τωρα το ιδιο. Βεβαια τοτε εβαζαν την Official B03 η Β04, τωρα ισως βαζουν την Β06. Ρωτα τους οτι θελεις. Οσον αφορα την custom, αρκετοι την εβαλαν, αλλα λιγοι την κρατησαν. Στο κατω κατω δοκιμαζεις και βλεπεις.

 

Όταν κάνει root... τι διαφορά υπάρχει από το να στο στέλναν κανονικά?

Ξέρω τι είναι το root, αλλά μιας και υπάρχουν πολλά διαφορετικές version του rooting ,και μιας και δεν έχω πιάσει στο χέρι μου root-αρισμένο τηλέφωνο ή να κάνω root εγώ..ρώτησα το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...