Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lol.

 

Destination Country - Greece

2014-05-07 13:15, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

2014-05-07 09:11, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-04-30 14:34, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore

2014-05-07 12:11, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-05-02 14:34, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-04-30 14:34, Received from Customer

 

Παραγγελία 29/4 ξημέρωμα. Παίζει δηλαδή από βδομάδα να το έχω; 2 βδομάδες total; Καλά είναι αν κάτσει έτσι.

 

Εμενα με το που εγραψε Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ την επομενη ηρθε σαλονικα και την αμεσως επομενη (σημερα) το παρελαβα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ανυσηχω που στο μπαλκονι μου το gps test μου πιανει 2 δορυφορους?(Κεντρο Θεσσαλονικης)

 

Μήπως το δοκιμάσες το πρωί που είχε συννεφιά; Το Geek που είχε αφήσει καλές εντυπώσεις όσον αφορά το GPS.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το που εγραψε Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ την επομενη ηρθε σαλονικα και την αμεσως επομενη (σημερα) το παρελαβα

 

Χμ, άρα εμένα που μένω Αθήνα παίζει σήμερα να το πάνε Μαρούσι και αύριο να μπορώ να πάω να το παραλάβω; Ή μεθαύριο; Τι να πω, αν το πάρω μέχρι και Παρασκευή θα δηλώσω ενθουσιασμένος με την ταχύτητα, 1.5 βδομάδα Κίνα-Ελλάδα είναι γρηγορότερα από μερικά δέματα από Αγγλία/Γερμανία που έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, άρα εμένα που μένω Αθήνα παίζει σήμερα να το πάνε Μαρούσι και αύριο να μπορώ να πάω να το παραλάβω; Ή μεθαύριο; Τι να πω, αν το πάρω μέχρι και Παρασκευή θα δηλώσω ενθουσιασμένος με την ταχύτητα, 1.5 βδομάδα Κίνα-Ελλάδα είναι γρηγορότερα από μερικά δέματα από Αγγλία/Γερμανία που έχω πάρει.

 

Κοιτα φαινεται οτι πετυχες το δεμα σου απο τα τελευταια που εφευγαν, εχει τυχει μια φορα να παραλαβω κατι απο κινα σε 6 μερες σαν απλο δεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε μαγκες στηλτε και εσεις κανενα μυνημα στον διαχειριστη της σελιδας να βαλει σαν αβαταρ αυτο του geek, εγω εχω ηδη στειλει

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως το δοκιμάσες το πρωί που είχε συννεφιά; Το Geek που είχε αφήσει καλές εντυπώσεις όσον αφορά το GPS.

 

Μπα μερα μεσημερι με ηλιο

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

1. minideal

2. το "σχετικα γρηγορα" να το ξεχασεις εκτος και αν εισαι διατεθειμενος να πληρωσεις καμμια 150αρα (οχι 15αρα) παραπανω για τελωνειο. Free shipping παντα (εννοειται registered) και..πολλη υπομονη...

 

 

 

Θενξ για τη γρηγορη απαντηση. Βλεπω οτι ειναι out of stock τωρα στο minideal, και δεδομενου οτι βαριεμαι να περιμενω θα στραφω στην εγχωρια αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Θενξ για τη γρηγορη απαντηση. Βλεπω οτι ειναι out of stock τωρα στο minideal, και δεδομενου οτι βαριεμαι να περιμενω θα στραφω στην εγχωρια αγορα.

 

Ωχ σε βλεπω με μονοπυρηνο και 5μεγαπιξελ(Και πολλα λεω) με τα ιδια λεφτα στην εγχωρια

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Χχαχ ναι, θα πρεπει να δωσω κατι παραπανω. Θα παρω ή το Moto G ή το Xperia SP. Σιγουρα παντως στα λεφτα του το Geek δεν παιζεται.

 

Εγω θα σε συμβουλεβα skroutz και μονο σκρουτζ

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φαινεται οτι πετυχες το δεμα σου απο τα τελευταια που εφευγαν, εχει τυχει μια φορα να παραλαβω κατι απο κινα σε 6 μερες σαν απλο δεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε μαγκες στηλτε και εσεις κανενα μυνημα στον διαχειριστη της σελιδας να βαλει σαν αβαταρ αυτο του geek, εγω εχω ηδη στειλει

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπα μερα μεσημερι με ηλιο

 

Έχει ένα αρχείο για του δορυφόρους που μπορεί να πειραχτεί και να περάσεις καλύτερα δεδομένα για Ευρώπη. Θα ψάξω να σου πω, νομίζω οι Ρώσοι το έχουν κάνει στη rom Λευκορωσίας. Αλλά και πάλι δε νομίζω να ταιριάζουν τα data, αλλά γίνεται σχετικά εύκολα αν είσαι root. Ίσως σε αυτές τις παρτίδες παίζουν άλλες ρυθμίσεις για το gps από τις παλιές ή είσαι σε Β03 και στη Β06 φτιάχνει; Θα το ψάξουμε.

 

Χχαχ ναι, θα πρεπει να δωσω κατι παραπανω. Θα παρω ή το Moto G ή το Xperia SP. Σιγουρα παντως στα λεφτα του το Geek δεν παιζεται.

 

Πάρε από το t02c βρε άνθρωπε. :lol: Ίδια τιμή έχει και έχουν στοκ. Ή βρες πάρε κάτι άλλο (κανένα ZTE Nubia Z5S mini ή κάτι καινούργια octa THL που βγαίνουν τώρα), ποια εγχώρια αγορά; Σε αυτά τα λεφτά (μέχρι 200€ που θεωρώ όριο για αγορά από Κίνα) μόνο μεταχειρισμένο Galaxy S3 παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ σε βλεπω με μονοπυρηνο και 5μεγαπιξελ(Και πολλα λεω) με τα ιδια λεφτα στην εγχωρια

 

θα μπορουσες να παρεις το hongmi 1s το εχει σε προσφορα το ibuygou με snapdraggon επεξεργαστη!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε από το t02c βρε άνθρωπε. :lol: Ίδια τιμή έχει και έχουν στοκ. Ή βρες πάρε κάτι άλλο (κανένα ZTE Nubia Z5S mini ή κάτι καινούργια octa THL που βγαίνουν τώρα), ποια εγχώρια αγορά; Σε αυτά τα λεφτά (μέχρι 200€ που θεωρώ όριο για αγορά από Κίνα) μόνο μεταχειρισμένο Galaxy S3 παίρνεις.

 

Εχεις απολυτο δικιο, απλα δε θελω να περιμενω γιατι απο 20 Μαιου θα ταξιδευω συνεχως και το θελω συντομα, για να "το ισιωσω" κιολας πριν φυγω.

Link to comment
Share on other sites

gdimitris για δοκίμασε να βάλεις το αρχείο που σου δίνω στο /etc (άλλαξε ονομασία σε αυτό που έχει τώρα και δώσε στο καινούργιο τα ίδια permissions). Από το forum εδώ είναι (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981) δεν έχει σημασία που δεν είναι ΜΤΚ το κινητό μας. Ή βάλε την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps&hl=el και θα σου φτιάξει αυτή καινούργιο αρχείο (αλλά αυτό που έχουν βάλει εδώ έχει πιο πολλούς servers. Δοκίμασε και πες μου, βρήκα και στο Ισπανικό forum δυο αρχεία αλλά βάλε τα ντόπια πρώτα. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα το geek αλλα τα ελληνικα σε μερικες περιπτωσεις ειναι οχι και τοσο καλα.

ΤΟ πηρα απο minideal. Ειναι rootarismeno

Αν του αλλαξω ρομ θα χασω την εγγυηση?

Εχετε καμια καλη ρομ να μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Θενξ για τη γρηγορη απαντηση. Βλεπω οτι ειναι out of stock τωρα στο minideal, και δεδομενου οτι βαριεμαι να περιμενω θα στραφω στην εγχωρια αγορα.

 

μαρεσει που εχθες το πρωι ρώτησα τη linda στο σιτε τους αν εχουν απόθεμα και μου πε ναι

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω shortcut στην επιφάνεια τα τηλέφωνα 1-2 επαφών. Μέχρι στιγμής, έχω βρει πως να κάνω συντόμευση προς την επαφή. Αλλά έτσι θέλει άλλο ένα κλικ για να διαλέξω ποιο τηλέφωνο θέλει να καλέσω (κινητό, σταθερό κτλ).

 

Υπάρχει η δυνατότητα στο 975 να δημιοργηθούν συντομεύσεις άμεσης κλήσης;

 

Και μια που ρωτάω αυτό, να υπενθυμίσω και προηγούμενο ερώτημά μου:

Άσχετο: γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζει HD Voice;
Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο, απλα δε θελω να περιμενω γιατι απο 20 Μαιου θα ταξιδευω συνεχως και το θελω συντομα, για να "το ισιωσω" κιολας πριν φυγω.
Μεχρι 20 Μαιου αποκλειεται να το παραλαβεις, ουτε καν να το σκεφτεις.. Ομως με αυτα τα λεφτα, ουτε απο Κινα δεν παιρνεις κατι αναλογο.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι χάνει κανείς με το fast boot ενεργοποιημένο; Κάνει πιο αναξιόπιστο το κινητό; Αν υπάρχει κάποια τεχνική περιγραφή με τα υπερ/κατά (XDA ή όπου αλλού) θα ήμουν υπόχρεος.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 20 Μαιου αποκλειεται να το παραλαβεις, ουτε καν να το σκεφτεις.. Ομως με αυτα τα λεφτα, ουτε απο Κινα δεν παιρνεις κατι αναλογο..

 

Ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ παρήγγειλα 29 και σήμερα μου άφησε ειδοποίηση ο ταχυδρόμος. Αν ήμουν σπίτι θα είχα παραλάβει σε 9 μέρες. Αλλά better safe than sorry.

 

P.S. Για προτείνετε μου καμιά καλή SD 32gb class 10. Παίζω πολύ με link2sd στα κινητά και λέω να φτιάξω ένα partition 4gb για να μπορώ να περάσω όσα app θέλω και τα υπόλοιπα για storage. Γρήγορη να είναι και αξιόπιστη. Δε θεωρώ ότι βγαίνω off-topic γιατί ρωτάω συγκεκριμένα τους κατόχους αυτού του κινητού (για λόγους συμβατότητας) )και όχι γενικά και αόριστα.

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ παρήγγειλα 29 και σήμερα μου άφησε ειδοποίηση ο ταχυδρόμος. Αν ήμουν σπίτι θα είχα παραλάβει σε 9 μέρες. Αλλά better safe than sorry.
Συμφωνοι, ποτε δεν ξερεις. Ομως αν προκειται για επειγουσα περιπτωση οπως του φιλου μας παραπανω που δεν παιζει να πεσει εξω, δεν πονταρεις στο "ποτε δεν ξερεις", εκτος αν νοιωθεις..Γκαστόνε..:lol:

Για προτείνετε μου καμιά καλή SD 32gb class 10.

Εγω πηρα αυτην http://www.ebay.com/itm/Toshiba-32GB-32G-30MB-s-Class-10-Micro-SDHC-SD-Flash-Card-TF-Mobile-Tablet-UHS-I-/350823847128?pt=US_Cellphone_Memory_Cards&hash=item51aebb14d8

Χωρις να ξερω και πολλα, καλη μου φανηκε και ο πωλητης την εστειλε γρηγορα. Ριξε μια ματια στο μαγαζι του, εχει και πολλες αλλες ακριβοτερες.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτην http://www.ebay.com/itm/Toshiba-32GB-32G-30MB-s-Class-10-Micro-SDHC-SD-Flash-Card-TF-Mobile-Tablet-UHS-I-/350823847128?pt=US_Cellphone_Memory_Cards&hash=item51aebb14d8

Χωρις να ξερω και πολλα, καλη μου φανηκε και ο πωλητης την εστειλε γρηγορα. Ριξε μια ματια στο μαγαζι του, εχει και πολλες αλλες ακριβοτερες.

 

Με το πρόβλημα που είχες με τις SD που γινόντουσαν dismount τι έκανες τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα πω λίγα πράγματα για το κινητό μιας και το αγόρασε η αδερφή μου και το έχει 3 μήνες τώρα (η αγορά έγινε από αγγελία σε άλλο φόρουμ από ένα παλικάρι)

 

Θετικά: Πανίσχυρος επεξεργαστής δεν κολλάει πουθενά (ίντερνετ, gaming, apps, full hd videos)

Πολύ ωραία οθόνη HD με υψηλή φωτεινότητα και ωραία χρώματα

Καλή κάμερα και ωραίο βίντεο!

Αρνητικά: Το καπάκι τρίζει και είναι πολύ ενοχλητικό

Η μπαταρία βγάζει 20 ώρες με μέτρια χρήση περίπου

Το φλας καίει τις φωτογραφίες

Και το χειρότερο, έχει πολύ αδύναμο wifi και πολύ αργό, δεν μπορείς να μπεις στο ίντερνετ μέσω 3g data και δεν το αναγνωρίζει το pc με windows xp!

 

Αυτά για το κινητό απ ότι μου έχει πει η αδερφή μου και από τι συμπέρανα και ο ίδιος έχοντας περάσει πολλές ώρες με το κινητό!

Για το WIFI και το DATA λέτε να είναι ελαττώματα της συγκεκριμένης συσκευής η φτιάχνετε με κάποιο τρόπο; Σκέφτεται να το πουλήσει και είναι κρίμα γτι το αγάπησε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όσο το είχα μπήκε κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα σε 3g και WiFi

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα vodafone cu κλείνω wifi ανοίγω data και δεν γίνεται τίποτα! Δεν εμφανίζει βελάκια μικρά στην μπάρα! Μηπως η συσκευη είναι ελαττωματική; Υπάρχει περίπτωση να βγει καποιο update;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...