Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πατα παρατεταμενα το κουμπι του μενου( δεξια του Home )

 

Ναι αυτό ήταν! :D

Ευχαριστώ παίδες!

 

@guideman

Του έχω περάσει την B06. Κάποια στιγμή θα του τραβήξω ένα reset και μετά θα τα πάρω με τη σειρά

- root

- καθάρισμα bloat και κινεζιών

- google services

- cwm και τράβηγμα backup

 

 

Πλάκα πλάκα, αν κάποιος τραβήξει ένα backup σαν το παραπάνω (χωρίς να έχει κάνει login κάπου) δε γίνεται να μοιραστεί το zip μαζί μας να υπάρχει κάπου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αυτό ήταν! :D

Ευχαριστώ παίδες!

 

@guideman

Πλάκα πλάκα, αν κάποιος τραβήξει ένα backup σαν το παραπάνω (χωρίς να έχει κάνει login κάπου) δε γίνεται να μοιραστεί το zip μαζί μας να υπάρχει κάπου;

Απο την Β04 που ειχα δεν πηρα, τωρα με την Β06 δεν νομιζω οτι βλεπω διαφορες..παντως ενα backup χρειαζεται να υπαρχει οπωσδηποτε για καλο και για κακο.. Βεβαια τωρα με την B06 official ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και δεν υπαρχει τιποτε να δοκιμασω, εκτος αν μας πεσει καμμια Cyanogen mod η στην καλυτερη κανενα..Tizen..! :p

Παιδια με ενα data factory reset σε ποια κατασταση παει το τηλεφωνο? Το εκανε κανεις?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω http://www.aliexpress.com/item/For-zte-v975-mobile-phone-case-zte-v975-geek-phone-case-mobile-phone-film-battery-cover/1244092917.html εχει κατι θηκες, καπακια, δεν ξερω τι ειναι. Αν καταλαβαινει κανεις ας μας πει. Ενδιαφερομαι για το πισω καπακι της μπαταριας, να βγαλω δηλ το μαμισιο και να βαλω αλλο, σε αλλο χρωμα (ναχω και καβαντζα). Εχει απ αυτο που ζηταω? Δεν καταλαβαινω..

 

Νομίζω ότι είναι θήκες και όχι καπάκια, ψάχνω και γω καπάκι αλλά δε φαίνεται να υπάρχει πουθενά, μετά από βάλε βγάλε για root klp όταν το πήρα έχει πάρει μικρά κενά και ψιλοτρίζει τώρα όταν δε του φοράω θήκη..

Link to comment
Share on other sites

 

 

Παιδια εδω http://www.aliexpress.com/item/For-zte-v975-mobile-phone-case-zte-v975-geek-phone-case-mobile-phone-film-battery-cover/1244092917.html εχει κατι θηκες, καπακια, δεν ξερω τι ειναι. Αν καταλαβαινει κανεις ας μας πει. Ενδιαφερομαι για το πισω καπακι της μπαταριας, να βγαλω δηλ το μαμισιο και να βαλω αλλο, σε αλλο χρωμα (ναχω και καβαντζα). Εχει απ αυτο που ζηταω? Δεν καταλαβαινω..

 

Θήκες είναι ρώτησα τον πωλητή

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη καπακια δεν υπαρχουν πουθενα?

Λοιπον, τα καπακια και τα ματια σας..:(

 

TIPS: Το alarm λειτουργει και με το τηλ off. Στην περιπτωση που ομως κτυπησει το alarm με το τηλεφωνο off (δηλαδη ανοιξει, χτυπησει και κλεισει μονο του) και μετα απο λιγη ωρα εχετε προγραμματισει να ενεργοποιηθει το shedule on, το κινητο δεν ανοιγει μονο του. Αντιστροφα δεν εχει προβλημα.

Οπως επισης στο shedule on δεν ακουγεται το bootsound. Μονον οταν το ανοιγουμε εμεις.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Google Services με το apk που δε χρειάζεται root permission. Όλα μια χαρά παίζουν εκτός του Google Play που κάθε φορά που ανοίγει κρασάρει. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει; Να δοκιμάσω apk άλλης εκδοσης Google Play;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Google Services με το apk που δε χρειάζεται root permission. Όλα μια χαρά παίζουν εκτός του Google Play που κάθε φορά που ανοίγει κρασάρει. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει; Να δοκιμάσω apk άλλης εκδοσης Google Play;

 

το google play πως το έκαμες install? και το google services τι ακριβώς είναι?

Link to comment
Share on other sites

πωσ γυρναμε πισω στην εργοστασιακη β06?????

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

το google play πως το έκαμες install? και το google services τι ακριβώς είναι?

 

Το Google Play συμπεριλαμβάνεται στα Google Services μαζί με επιπλέον software της Google (πχ Maps, ContactSync κλπ).

Οδηγίες λίγες σελίδες πίσω σε ένα excel link που έχει μαζέψει ένα μέλος τον οποίο με την ευκαιρία ευχαριστώ για τον κόπο του.

Link to comment
Share on other sites

δειτε το στο http://tinyurl.com/ztev975

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

γιατί ποια έχεις εγκαταστήσει?

οκ το βρηκα. ειχα την geek v2 αλλα δεν αρεσε στο εταιρο μου ημιση καθοτι δικο της το τηλεφωνο...

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Το Google Play συμπεριλαμβάνεται στα Google Services μαζί με επιπλέον software της Google (πχ Maps, ContactSync κλπ).

Οδηγίες λίγες σελίδες πίσω σε ένα excel link που έχει μαζέψει ένα μέλος τον οποίο με την ευκαιρία ευχαριστώ για τον κόπο του.

 

Δυστυχώς δε δουλεύει το "κόλπο" που υπάρχει εδώ...

Το playstore crashαρει... Θα το κάνεις με τον τρόπο που αναφέρει ο φίλος στο ποστ 639 σελίδα 4... Ενα απλό copy paste είναι και είσαι έτοιμος!

 

Το θέμα με τα sms όμως που ανέφερες (wind,συμβόλαιο) το έχω και εγώ! Τόσες μέρες δεν είχα στείλει μνμ και δε το χα πάρει χαμπάρι! Πως το έλυσες τελικά, αν το έλυσες?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα sms δεν το έχω λύσει ακόμη! Η αλήθεια είναι ότι δεν πολυχρησιμοποιώ γενικά sms οπότε δεν έχω ασχοληθεί πολύ σοβαρά με το πρόβλημα πέραν των links που είχα παραθέσει. Είναι στα todo όμως, δε γίνεται αν χρειαστώ να μη μπορώ να στείλω ένα sms!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτες οι εφαρμογες alive share, alive show, full share, location of number query τι σκ... ειναι, τις δουλεψατε καθολου, λενε κατι η να τις κανω ενα remove? :lol: Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα αυτην την θηκη http://www.aliexpress.com/item/Geek-IMAK-Crystal-Transparent-Hard-Case-for-ZTE-Geek-V975-Clear-Back-Cover-High-Quality-PC/1612432442.html

Ειναι απολυτως διαφανης (μια και το κινητακι μας αξιζει.. να δειχνει την πλατη του :)) πλαστικο σχετικα σκληρο, οχι μαλακο σαν αυτα της σιλικονης, λεπτο, (υπολογιζω στα 0,8mm), με ανετα ανοιγματα για τα κουμπια που ετσι πατιουνται ευκολα και καθεται θαυμασια, χωρις βεβαια να μπαινοβγαινει ευκολα σαν της σιλικονης και αγκαλιαζει την οθονη πολυ λιγο. Ειναι σχεδον αορατη σε αποσταση 3 μετρων. Ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

Παρελαβα και αυτο το σετακι με 10 screen savers http://www.aliexpress.com/item/10X-New-CLEAR-LCD-V975-Screen-Protector-Guard-Cover-Film-For-ZTE-V975-Geek/1222367310.html

Μου αρεσαν γιατι εχουν καλο το ανοιγμα στην περιοχη της καμερας (ειναι τρυπα και οχι ανοιγμα οπως του minideal και του To2C) και ειναι ελαφρως μικροτερο περιμετρικα (λιγοτερο απο 0,5mm) πραγμα που ειναι καλο γιατι δεν ενοχλειται απο τις θηκες σιλικονης, πλαστικες κλπ που συνηθως αγκαλιαζουν λιγο την οθονη. Συνιστω αναμφιβολα.

 

Υ.Γ. Χμμμ..το screen protector βλεπω οτι στην γωνια κοντα στην καμερα ψιλοξεκολλησε λιγο.. Υπαρχει τροπος να το καθισω κατω?

Παιδια αυτες οι εφαρμογες alive share, alive show, full share, location of number query τι σκ... ειναι, τις δουλεψατε καθολου, λενε κατι η να τις κανω ενα remove? :lol:
Θα απαντησει κανεις σ αυτο? Μου τη δινει η..σαβουρα..:wacko: Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έχω πάρει και εγώ, δεν έχουν έρθει ακόμα οι ζελατίνες. Οφείλω να πω όμως ότι μάλλον τσάμπα έχω τις θήκες, το προτιμώ σκέτο (είναι που είναι κουμούτσα). Αρκεί να βγει κάποια στιγμή πίσω καπάκι να υπάρχει για καβάτζα. Τις εφαρμογές εγώ τις έσβησα κατευθείαν. 2 μου φάνηκαν χρήσιμες αλλά τις έσβησα και τώρα δεν τις βρίσκω. Η μια λεγόταν Mi- κάτι και η άλλη ήταν το market των Κινέζων...
Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ και τα sms! Ότι λέει εδώ : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916507

 

Το δοκίμασες και σου έπαιξε; Αν ναι, τι PDU έβαλες; Δοκιμάζω το: 069196537900F0110000910000AA00

και δε φαίνεται να παίζει. Πιέζω αρχικά update, έπειτα refresh. Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Τι πιο απλο ρε παιδια, με το που παιρνεις το τηλ στα χερια σου κανεις ενα backup της rom.

Kαι οταν ειναι να κανεις unistall εφαρμογη συστηματος, παιρνεις backup πιο πριν.

 

Better safe than sorry.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα επιτέλους, και με έχουν ήδη φάει 2 φίλοι να τους το πουλήσω. :lol:

Μου άρεσε από τις φωτογραφίες και τελικά είναι και πολύ πιο όμορφο από κοντά. :)

 

Τα καλά παιδιά που διαβάζετε τα ρώσικα sites, έχει βγει κάποιο καινούριο recovery ή γκρέμισε κανένας φούρνος να εμφανιστούν sources για τον kernel; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έχω πάρει και εγώ, δεν έχουν έρθει ακόμα οι ζελατίνες. Οφείλω να πω όμως ότι μάλλον τσάμπα έχω τις θήκες, το προτιμώ σκέτο (είναι που είναι κουμούτσα). Αρκεί να βγει κάποια στιγμή πίσω καπάκι να υπάρχει για καβάτζα. Τις εφαρμογές εγώ τις έσβησα κατευθείαν. 2 μου φάνηκαν χρήσιμες αλλά τις έσβησα και τώρα δεν τις βρίσκω. Η μια λεγόταν Mi- κάτι και η άλλη ήταν το market των Κινέζων...
Κουμουτσα ειναι με τις θηκες σιλικονης που μας εστειλαν, ειδικα του To2C. Του minideal παλευεται.. Βεβαια κρυβεται η ομορφη πλατη του, γι αυτο με την imac ειναι οπως του αρμοζει. Βεβαια για καποιους που θελουν φλιπ, δεν κανει..

Τις εφαρμογες αυτες τις πηρε κι εμενα το ποταμι.. Τωρα δεν τις βρισκω..:(

Λες να βγει καπου πισω καπακι? Τωρα, κατοπιν εορτης? (που σταματησε να βγαινει εννοω). Δεν πιστευω ναμαστε τοσο τυχεροι..

 

Το παρέλαβα σήμερα επιτέλους, και με έχουν ήδη φάει 2 φίλοι να τους το πουλήσω. :lol:

Μου άρεσε από τις φωτογραφίες και τελικά είναι και πολύ πιο όμορφο από κοντά. :)

 

Τα καλά παιδιά που διαβάζετε τα ρώσικα sites, έχει βγει κάποιο καινούριο recovery ή γκρέμισε κανένας φούρνος να εμφανιστούν sources για τον kernel; :cool:

:lol::lol: Αυτο ειναι απο τα τηλεφωνα που δεν πουλιουνται, μονο εμπορευονται:lol::lol:.. Εγω μακαρι ναπαιρνα και τριτο, για καβαντζα..

Με'γεια σου. Γιατι ζητας καινουριο recovery? Αυτο που κυκλοφορει μια χαρα ειναι, τι εχει?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...