Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ξέρω ότι η γυναικα σου εχει το core (έχω διαβασει οοοοολο το νήμα εδω ,κοντευω να το αποστηθισω,έλεγα δεν μπορει καποιο προβλημα θα εχει το κινητο , και δεν βρηκα, και ένας που τον παιρναν τηλεφωνο και τους εβγαινε μηνυμα οτι το χει κλειστο , ήταν τυπικο σημαδι σηματος cosmote απο την αρχη ) ,

Κοιτα να δεις που θα χρησιμοποιω για ξυπνητηρι το ερικσον το Τ68 και το ερικσον Ζ600 ( το πρωτο εγχωμο κινητο, επιστημονικη φαντασια φανταζε τοτε, και το πρωτο εγχρωμο με καμερα αντιστοιχα ) που ακομα δουλευουν και τα 2 μια χαρα !!!!!!!!!!!!!!!!! και εχουν κάνει και μπλουμ σε νερο και τα 2!!!!!!!!!!!!!!!! ελεος ομως ... και της κορης μου lg l7 i τα ιδια κλειστο κινητο γιοκ ξυπνητηρι ..

 

αχαχααχχαχχαχα αστα να πανε...εγω το βαζω airplaine mode το βραδυ απλα για να ειναι ανοικτο να χτυπαει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χμμμ airplane mode καλη ιδεα!!!... και το πρωι που θα ξυπναμε θα χουμε και την εντυπωση οτι μόλις προσγειωθήκαμε απο μονοημερη στις μπαχάμες ... μ αρεσει..!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω το κινητο περιπου ενα μηνα κ ειμουν απολυτα ικανοποιημενη.εδω κ τρεις μερες μου εχει δημιουργησει το εξης προβλημα...κλεινει απο μονο του,βασικα κανει επανεκινηση.αρχισα να το παρακολουθω κ διαπιστωσα το εξης(το οποιο μπορει να ειναι κ τυχαιο),καθε φορα που συνδεω τα ακουστικα τοτε κλεινει.μου φανηκε τρελο..αλλα εκανα πειραμα κ δεν συνδεσα τα ακουστικα σημερα ολη μερα και δεν μου εκλεισε καθολου.να συμπληρωσω οτι εδω κ δυο μερουλες οταν κουναω το βισμα της υποδοχης για τα ακουστικα..ακουγετε το χαρακτηριστικο τζιζ στα αυτια..που σημαινει οτι οντωες παιζει κ να εχουν χαλασει.απλα αναρωτιεμε....υπαρχει περιπτωση αυτα τα δυο γεγονοτα να σχετιζονται;ανησυχω πολυ,ειδικα για τις επανεκινησεις που κανει!
Link to comment
Share on other sites

χμμμ airplane mode καλη ιδεα!!!... και το πρωι που θα ξυπναμε θα χουμε και την εντυπωση οτι μόλις προσγειωθήκαμε απο μονοημερη στις μπαχάμες ... μ αρεσει..!!!

 

:D:lol::O καααααααπως ετσι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω το κινητο περιπου ενα μηνα κ ειμουν απολυτα ικανοποιημενη.εδω κ τρεις μερες μου εχει δημιουργησει το εξης προβλημα...κλεινει απο μονο του,βασικα κανει επανεκινηση.αρχισα να το παρακολουθω κ διαπιστωσα το εξης(το οποιο μπορει να ειναι κ τυχαιο),καθε φορα που συνδεω τα ακουστικα τοτε κλεινει.μου φανηκε τρελο..αλλα εκανα πειραμα κ δεν συνδεσα τα ακουστικα σημερα ολη μερα και δεν μου εκλεισε καθολου.να συμπληρωσω οτι εδω κ δυο μερουλες οταν κουναω το βισμα της υποδοχης για τα ακουστικα..ακουγετε το χαρακτηριστικο τζιζ στα αυτια..που σημαινει οτι οντωες παιζει κ να εχουν χαλασει.απλα αναρωτιεμε....υπαρχει περιπτωση αυτα τα δυο γεγονοτα να σχετιζονται;ανησυχω πολυ,ειδικα για τις επανεκινησεις που κανει!

 

ναι,μην κανεις αλλο πειραμα πηγαινε το κατ ευθειαν στο σερβις με την αποδειξη...οτι κ να ειναι αν εχει σχεση με τ ακουστικα θα το φτιαξουν...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα εχω το κινητο 2 βδομαδες δεν υποστηριζει DLNA?
Υποστηρίζει . Εγκατέστησε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bianor.amspersonal
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα εχω το κινητο 2 βδομαδες δεν υποστηριζει DLNA?
τι ειναι αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κανενα προγραμματακι που να κανει τις σελιδες στο κινητο να αλλαζουν διαφορετικα ?οπως πχ το Barrel για iphone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες το πήρα εχθές από media markt 200 € μου κόψανε και την συμ δωρεαν, μου βάλανε και μια ζελατίνα επίσης δωρεάν μια χαρά πολύ καλή εξυπηρέτηση. είχα πριν το νοκια ν8 κ το core το βλέπω πολυ τούμπανο είμαι πολύ ευχαριστημενος απο το κινητό σε όλους τους τομείς κ πιστεύω πος για τα λεφτά του είναι μια πολύ καλή επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λίγες μερες δεν ανοιγει το wi-fi...

Εχουμε καμμιά ιδεα πως να το ξεμπλοκάρω?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει . Εγκατέστησε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bianor.amspersonal

 

Ωρεος φιλε αψογα τελεια εφαρμογη...αλλα δεν ειχα δει προεγκαταστημενη την εφαρμογη DLNA κ ελεγα οτι δεν υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

Ωρεος φιλε αψογα τελεια εφαρμογη...αλλα δεν ειχα δει προεγκαταστημενη την εφαρμογη DLNA κ ελεγα οτι δεν υποστηριζει
Ρε μαγκες πεστε μας και μας τι ειναι αυτο το DLNA που ειμαστε ασχετοι
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες πεστε μας και μας τι ειναι αυτο το DLNA που ειμαστε ασχετοι

 

διαμοιρασμός αρχειων(εικονας,ηχου,βιντεο)προς αλλη συσκευη που το υποστηριζει( tv) με 2 λογια οτι βλεπεις στο κινητο το μεταφερεις κ στην tv

Link to comment
Share on other sites

διαμοιρασμός αρχειων(εικονας,ηχου,βιντεο)προς αλλη συσκευη που το υποστηριζει( tv) με 2 λογια οτι βλεπεις στο κινητο το μεταφερεις κ στην tv
ωραιος....ευχαριστουμε
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ............ ειμαι και εγω κατοχος ενος Core ...........το ''θεμα'' μου ειναι οτι , οταν βαζω τα ακουστικα στην υποδοχη και παω να πραγματοπιοισω μια κληση , δραστιροποιοιτε αμεσωσ το S-Voice .........πως μπορω να το απενεργοποιησω ? δοκιμασα ...να το σβησω ......απο το τις εφαρμογες ....το αποτελεσμα ....εμφανηστικε το Φωνητηκη αναζητηση της Google .........δεν αντεχω αλλο ....δεν μπορω να χρησιμοποιισω τα ακουστηκα μου ..........

 

εχει ααλλοσ το ιδιο προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ............ ειμαι και εγω κατοχος ενος Core ...........το ''θεμα'' μου ειναι οτι , οταν βαζω τα ακουστικα στην υποδοχη και παω να πραγματοπιοισω μια κληση , δραστιροποιοιτε αμεσωσ το S-Voice .........πως μπορω να το απενεργοποιησω ? δοκιμασα ...να το σβησω ......απο το τις εφαρμογες ....το αποτελεσμα ....εμφανηστικε το Φωνητηκη αναζητηση της Google .........δεν αντεχω αλλο ....δεν μπορω να χρησιμοποιισω τα ακουστηκα μου ..........

 

εχει ααλλοσ το ιδιο προβλημα ?

 

Αν είσαι ρουτ διέγραψε τα με titanium, αν δεν είσαι πήγαινε στον διαχειριστή εφαρμογών βρες τις εφαρμογες Κ "πάγωσε τες"...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καινούργιος στο φόρουμ ,και άσχετος με android και smartphones. Είμαι κάτοχος του samsung core i8260 εδώ και δύο μέρες οπότε θα ήθελα μια βοήθεια.Θα ήθελα μια συμβατή κάρτα μνήμης 16 ή 32gb ( αν είναι αρκετά ) και αν χρειάζεται από το πάροχο ρυθμίσεις για internet.Αν χρειαστεί ρυθμίσεις πως μπορώ να αποφύγω τις χρεώσεις στις ενημερώσεις των εφαρμογών ; Τι πρέπει να κλειδώσω;Προτείνετε κάποιο antivirus και αν ναι ποιο ώστε να μη κολλάει; Και τέλος τι εφαρμογές πρέπει να κλείσω για περισσότερο αυτονομία στη μπαταρία. Ευχαριστώ εκ το προτέρων
Link to comment
Share on other sites

το μόνο βρε παιδια που έχω βρει μεχρι στιγμής δεν μου δουλευει το ξυπνητηρι όταν ειναι κλειστό το κινητο... καμια λύση υπάρχει....?

 

Σε ΟΛΑ τα android ετσι ειναι.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

 

πηγα σημερα αποφασισμενος να το χτυπησω απο το Media Markt (Θεσσαλονικη)και να σκασω τα 199 ευρουλακια.

Το παιρνω και οταν παω να πληρωσω μου λεει η υπαλληλος "Ααα,πλεον η τιμη του ειναι στα 169 ευρω"

Δεν ξερω γιατι,δεν ρωτησα,το τσιμπησα οπως ηταν κ εφυγα.

 

Εχω που το σκαλιζω εδω και ωρα.Εκτος απο τα συνηθισμενα περι ποιοτητας κτλ κτλ εχω μεινει αφωνος με την οθονη του.

Ακομη και στο 15%-20% φωτεινοτητα ειναι πολυ φωτεινη και με ωραια χρωματα!Σουπερ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω το εξης προβλημα.

 

παω να συνδεσω το kies με το κινητο και μου γραφει οτι δεν γινετε η συνδεση και να παω..

 

στο System Settings > Developer Options > Enable USB debugging

μεταφραση..

 

Ρυθμίσεις συστήματος> Επιλογές προγραμματιστή> Ενεργοποίηση του εντοπισμού σφαλμάτων USB

κανω ενεργοποιηση αλλα μου γραφει ξανα το ιδιο...καμια γνωμη??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω το εξης προβλημα.

 

παω να συνδεσω το kies με το κινητο και μου γραφει οτι δεν γινετε η συνδεση και να παω..

 

στο System Settings > Developer Options > Enable USB debugging

μεταφραση..

 

Ρυθμίσεις συστήματος> Επιλογές προγραμματιστή> Ενεργοποίηση του εντοπισμού σφαλμάτων USB

κανω ενεργοποιηση αλλα μου γραφει ξανα το ιδιο...καμια γνωμη??

 

πρωτα απ ολα,κλεισιμο kies κ ξανα ανοιξετο(αν δεν το εκανες ηδη) κ μετα συνδεσε το κινητο,δευτερον κανε μια επανεκινηση το pc κ το κινητο...κ αλλαξε κ θυρα usb

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απ ολα,κλεισιμο kies κ ξανα ανοιξετο(αν δεν το εκανες ηδη) κ μετα συνδεσε το κινητο,δευτερον κανε μια επανεκινηση το pc κ το κινητο...κ αλλαξε κ θυρα usb

 

 

τα εχω κανει ολα ρε γμτ..παλι μου βγαζει το ιδιο...μυπως θελει τιποτα drivers να βαλω??

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα ρε γμτ..παλι μου βγαζει το ιδιο...μυπως θελει τιποτα drivers να βαλω??

 

εφ οσον εχεις kies εχουν περαστει κ οι drivers,αληθεια ποια εκδοση kies εχεις?ελπιζω οχι την 3

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβγαλα ακρη απο εδω...http://www.journal-notes.com/drivers_en.shtml

 

 

εβαλα τους drivers που εχει και συνδεετε πλεον...αν και το βλεπω να ψιλοκολαει λιγο,ισως φταει το laptop μου...να δουμε..

 

γιατι οχι το kies 3??2 kατι εχω αυτο που δινει η εταιρια απο το support

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...