Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Sorry για το offtopic" Η γυναίκα μου που έχει το S Duos δεν έχει κανένα πρόβλημα. Για τα απλά πράγματα μια χαρά είναι τι κινητό και πολύ καλή τιμή.

 

Φιλε μου επειδη τα ειχα και τα δυο το core ειναι πολυ ανωτερο απο το s duos. Ειναι πολυ πιο γρηγορο. Το sduos ειναι απελπιστικα αργο. Μιλαω για το core duos και δεν ειχα κανενα προβλημα πουθενα.:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κάποιος-α τι παίζει με το σέρβις της samsung; Αν είναι οκ εννοώ απο επαγγελματικής πλευράς;

Αποφάσισα να το δώσω για επισκευή (αλλαγή οθόνης).

Είναι καλο τηλέφωνο και δεν θα ήθελα να το αλλάξω πριν κάνω μια προσπάθεια επισκευής του.

Ανάλογα το κοστος βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη τα ειχα και τα δυο το core ειναι πολυ ανωτερο απο το s duos. Ειναι πολυ πιο γρηγορο. Το sduos ειναι απελπιστικα αργο. Μιλαω για το core duos και δεν ειχα κανενα προβλημα πουθενα.:D

 

Και γώ τα ίδια! Το s Duos έφυγε οσο γρήγορα ήρθε! Με το Core κανένα θέμα, εκτος απο το wifi τελικά... Δεν λέει να συνδεθεί με κανένα modem της HOL. Απίστευτο! Κανένα πρόβλημα και άμεση σύνδεση με: Forthnet, Vodafon, μέχρι και Cyta, δήλαδή τι να πώ. Εντωμεταξύ, το ίδιο θέμα είχα και με το S Duos, οπότε μήπως είναι γενικά θεμα Samsung τελικα; Το LG ενός φίλου συνδέθηκε σε HOL στο μπαμ...

Link to comment
Share on other sites

Και γώ τα ίδια! Το s Duos έφυγε οσο γρήγορα ήρθε! Με το Core κανένα θέμα, εκτος απο το wifi τελικά... Δεν λέει να συνδεθεί με κανένα modem της HOL. Απίστευτο! Κανένα πρόβλημα και άμεση σύνδεση με: Forthnet, Vodafon, μέχρι και Cyta, δήλαδή τι να πώ. Εντωμεταξύ, το ίδιο θέμα είχα και με το S Duos, οπότε μήπως είναι γενικά θεμα Samsung τελικα; Το LG ενός φίλου συνδέθηκε σε HOL στο μπαμ...

 

καποιος σε καποια σελιδα ποιο πισω ειπε οτι ειχε το ιδιο προβλημα κ εκανε φασαρια κ ηρθαν κ του αλλαξαν το ρουτερ..αν θες ψαξτο μηπως μπορεσεις κ συ να κανεις κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Και γώ τα ίδια! Το s Duos έφυγε οσο γρήγορα ήρθε! Με το Core κανένα θέμα, εκτος απο το wifi τελικά... Δεν λέει να συνδεθεί με κανένα modem της HOL. Απίστευτο! Κανένα πρόβλημα και άμεση σύνδεση με: Forthnet, Vodafon, μέχρι και Cyta, δήλαδή τι να πώ. Εντωμεταξύ, το ίδιο θέμα είχα και με το S Duos, οπότε μήπως είναι γενικά θεμα Samsung τελικα; Το LG ενός φίλου συνδέθηκε σε HOL στο μπαμ...

 

Και εγω HOL εχω και με το προηγουμενο S Andvance που ειχα, συνδεομουν κανονικα χωρις ποτε να υπάρξει προβλημα ! Κατι τετοια ακουω ομως τωρα για το 8260 και .....:worry::blink:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα πήγαν καλά με την επισκευή της ραγισμένης οθόνης. Η οθόνη αλλάχτηκε μέσα σε μια ώρα και το τηλέφωνο είναι πάλι καινουριο.

Πολύ καλό τηλέφωνο και δεν ήθελα να το αλλάξω ή να το αφήσω. Αψογο και με επαγγελματισμό το σέρβις της smartec στο Χαϊδάρι που μου σύστησαν απο την samsung. Να τους πω συγχαρητήρια και δημόσια.

Απλά ήθελα να ενημερώσω και όχι να τους κάνω διαφήμιση αν και το αξίζουν.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα πήγαν καλά με την επισκευή της ραγισμένης οθόνης. Η οθόνη αλλάχτηκε μέσα σε μια ώρα και το τηλέφωνο είναι πάλι καινουριο.

Πολύ καλό τηλέφωνο και δεν ήθελα να το αλλάξω ή να το αφήσω. Αψογο και με επαγγελματισμό το σέρβις της smartec στο Χαϊδάρι που μου σύστησαν απο την samsung. Να τους πω συγχαρητήρια και δημόσια.

Απλά ήθελα να ενημερώσω και όχι να τους κάνω διαφήμιση αν και το αξίζουν.:)

 

Το κάλυψε η εγγύηση ή πληρωσες???

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανεις recovery?κ αν ναι ας μου πει κιολας...θα ειναι πολυ χρησιμο...εψαξα στο google αλλα δεν βρηκα κατι...
Link to comment
Share on other sites

Το συνδέω με τον υπολογιστή και δεν το εμφανίζει, ενώ πριν δεν είχα πρόβλημα, τι μπορεί να πείραξα;
Link to comment
Share on other sites

2η μέρα το έχω.Ενώ στην αρχή δεν είχε πρόβλημα με wifi, τώρα ενώ συνδέεται δεν μπαίνει στο ιντερνετ.Μου βγάζει ότι δεν υπάρχει σύνδεση, ενώ το λαπτοπ είναι μέσα:mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ SAMSUNG ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ Galaxy Core GT-I8260 ΚΑΙ ΣΤΟ Galaxy S III MINI.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΟΛΙΑ ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανοίξεις θέμα στην ενότητα Επιλογή συσκευής ώστε να αποφασίσεις ποια συσκευή θα αγοράσεις.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

2η μέρα το έχω.Ενώ στην αρχή δεν είχε πρόβλημα με wifi, τώρα ενώ συνδέεται δεν μπαίνει στο ιντερνετ.Μου βγάζει ότι δεν υπάρχει σύνδεση, ενώ το λαπτοπ είναι μέσα:mad::mad::mad::mad:

Τελικά ένα restart στο router και δεν το ξαναέκανε.Άλλη μία ερώτηση.Υπάρχει καμιά λίστα με τις προεγκατεστημένες εφαρμογές που μπορούμε να σβήσουμε χωρίς πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασε ένας φίλος χθες και δε μπορεί να συνδεθεί σε κανένα wifi. Έχει CYTA και εγώ forthnet και δε συνδέεται. Δοκίμασα και άλλα routers αλλά δε συνδέεται. τι φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Eμένα συνδέεται κανονικά και κατεβάζει πολύ πιο γρήγορα από το προηγούμενο που είχα (neo v).Απλά σε κάποια φάση δεν έμπαινε, έκανα ένα restart στο ρουτερ και οκ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 20 μερες περιπου το δικαρτο.

Μαλιστα βλεπω η τιμη του πεφτει μερα με τη μερα. Ξεκινησε απο τα 230 περιπου, τωρα ειναι στα 208.

 

Δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα, κανενα lag, μεχρι στιγμης το κινητο στην κυριολεξια "πεταει"

Ειναι η καλυτερη επιλογη οσο αφορα τα dual sim σε αυτο το ευρος τιμων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω το galaxy core 1.5 μήνα περίπου κ εδώ κ δύο μέρες

άρχισε η οθόνη να εμφανίζει κάθετες πολύχρωμες γραμμές σαν ουράνιο τόξο.

Την πρώτη φορά φύγανε με απλο touch την δεύτερη με restart του τηλεφώνου

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω το galaxy core 1.5 μήνα περίπου κ εδώ κ δύο μέρες

άρχισε η οθόνη να εμφανίζει κάθετες πολύχρωμες γραμμές σαν ουράνιο τόξο.

Την πρώτη φορά φύγανε με απλο touch την δεύτερη με restart του τηλεφώνου

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό???

 

δυστηχως εγινε κ σε μενα αυτο...ακριβως οπως εγινε κ σε σενα..

Link to comment
Share on other sites

Οπότε βρήκες λύση η το πήγες στο κατάστημα??

 

καμια λυση...μου το κανε 2 φορες κ δεν ξανα ασχοληθηκα...αν το πηγαινα στον κωτσοβωλο(απο κει ειναι)στην καλυτερη θα πρεπε να το στειλουν...καπου..γιατι δεν θα παρουσιαζε θεμα μπροστα τους...αρα θα χανα αρκετες μερες...κ ετσι αποφασισα να το κρατησω κ να δω...βλεποντας κ κανοντας...

Link to comment
Share on other sites

καμια λυση...μου το κανε 2 φορες κ δεν ξανα ασχοληθηκα...αν το πηγαινα στον κωτσοβωλο(απο κει ειναι)στην καλυτερη θα πρεπε να το στειλουν...καπου..γιατι δεν θα παρουσιαζε θεμα μπροστα τους...αρα θα χανα αρκετες μερες...κ ετσι αποφασισα να το κρατησω κ να δω...βλεποντας κ κανοντας...

 

οκ αναμονή λοιπόν...

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .

Επειδή θα αντικαταστήσω το wave 3 ( πολύ καλό τηλέφωνο με τρομερή ποιότητα κατασκευής ) θέλω να ρωτήσω αν το κινητό υποστηρίζει βιντεοκλήσεις skype .

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .

Επειδή θα αντικαταστήσω το wave 3 ( πολύ καλό τηλέφωνο με τρομερή ποιότητα κατασκευής ) θέλω να ρωτήσω αν το κινητό υποστηρίζει βιντεοκλήσεις skype .

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

φυσικα...κ βιντεοκλησεις μεταξυ σαμσουνγκ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...