Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
μου έβγαλε εδω και καμιά βδομάδα από το play store "insufficient space on the device" κάθε φορά που πήγαινα να κατεβάσω μια εφαρμογή ή να κάνω update, ενώ έχω χώρο και πάλι δενννννννννννν, το googlara το πρόβλημα αλλά δεν με βοήθησε τίποτα, ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνουμε????????????

 

Δες αυτό και πες μας αν σου δούλεψε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου έβγαλε εδω και καμιά βδομάδα από το play store "insufficient space on the device" κάθε φορά που πήγαινα να κατεβάσω μια εφαρμογή ή να κάνω update, ενώ έχω χώρο και πάλι δενννννννννννν, το googlara το πρόβλημα αλλά δεν με βοήθησε τίποτα, ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνουμε????????????

όταν λές "έχω χώρο",από που το βλέπεις και πόσο χώρο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα την εφαρμογή αλλά αν και αντικατέστησε την παλιά εφαρμογή και ανοίγει κανονικά δυστυχώς δεν στέλνει 145 χαρακτήρες

 

πήγαινε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και επέλεξε το "αφαίρεση unicode".:)

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό και πες μας αν σου δούλεψε.

 

Βασικά απεγκετέστησα όλο το play store με τα σχετικά του, τα έβαλα πάλι και δούλεψε κανονικά το πολύ μια ώρα, μετά πάλι τα ίδια,

από χώρο βλέποντας από settings-system storage free 156mb, device free 591mb,

δεν μπορώ να βρώ άκρη οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απεγκετέστησα όλο το play store με τα σχετικά του, τα έβαλα πάλι και δούλεψε κανονικά το πολύ μια ώρα, μετά πάλι τα ίδια,

από χώρο βλέποντας από settings-system storage free 156mb, device free 591mb,

δεν μπορώ να βρώ άκρη οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη

κανένα πρόβλημα δεν έχει το Play store,απλά ΔΕΝ έχεις χώρο,όπως το φαντάστηκα.

το σύστημα κρατάει πάντα ελεύθερα υποχρεωτικά το 10% της χωρητικότητάς του,δηλαδή στο τηλ. μας περίπου 200mb και εσύ έχεις ήδη λιγότερα.

Αν απελευθερώσεις λίγο χώρο καθαρίζοντας cache,ή απεγκαθιστώντας κάτι(περάσεις τα 200mb),θα δείς ότι θα εγκαθίστανται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απεγκετέστησα όλο το play store με τα σχετικά του, τα έβαλα πάλι και δούλεψε κανονικά το πολύ μια ώρα, μετά πάλι τα ίδια,

από χώρο βλέποντας από settings-system storage free 156mb, device free 591mb,

δεν μπορώ να βρώ άκρη οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Κάνε ένα wipe. Βάλε την ελληνική ρομ από την κοινότητα και μετά πάλι wipe επανεκκίνηση και εγκατάσταση τα προγράμματα σου. Μετά μας λες εντυπώσεις.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

To κινητο μας υποστηριζει ολες τις καρτες; UHS και πανω?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου σβηνει το κινητο μονο του χωρις λογο οπως καθεται στην αδρανεια η στο σακιδιο μου.εχει συμβει σε καποιον?
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την ultimate 4.8.30 Rom και TWRP recovery. Ενώ μέχρι την 4.8.22 έκανα nandroid backup-restore μια χαρά, τώρα όταν επιχειρώ να κάνω restore (ένα backup της 4.8.30) μου βγάζει μήνυμα λάθους. Τα 15 αρχεία στο φάκελο του backup φαίνονται να είναι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το post σου πηγα να κοιταξω και με εκπληξη βλεπω οτι δεν αναγνωρίζει την καρτα SD (Kingston 64GB UHS1) που πρόσφατα αλλαξα. Εχω την ιδια rom/recovery με σενα. Την καρτα την αναγνωριζει κανονικα στο system, γραφει, διαβαζει και λειτουργουν ολες οι εφαρμογες που εχω στην καρτα.

Πριν τη βαλω τη φορμαρισα σε FAT32, συμφωνα και με συζητηση που ειχαμε κανει πριν λιγες μερες, καθως η TWRP recovery αναγνωρίζει μονο αυτο, αλλα και NTFS που ειναι read-only.

Wtf..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα δεν έχει το Play store,απλά ΔΕΝ έχεις χώρο,όπως το φαντάστηκα.

το σύστημα κρατάει πάντα ελεύθερα υποχρεωτικά το 10% της χωρητικότητάς του,δηλαδή στο τηλ. μας περίπου 200mb και εσύ έχεις ήδη λιγότερα.

Αν απελευθερώσεις λίγο χώρο καθαρίζοντας cache,ή απεγκαθιστώντας κάτι(περάσεις τα 200mb),θα δείς ότι θα εγκαθίστανται κανονικά.

 

Δίκιο είχες πάνω από τα 200mb κατεβάζει κανονικά, μετέφερα πολλές εφαρμογές στην κάρτα και έχω κανα giga ελεύθερο και όλα ΟΚ, thanks

Link to comment
Share on other sites

μετέφερα πολλές εφαρμογές στην κάρτα και έχω κανα giga ελεύθερο και όλα ΟΚ, thanks

 

Πως τις έκανες μεταφορά με πιο πρόγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση διαθέσιμη από το πρωί (stable 23 ) , δείχνει κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερη από την προηγούμενη που κάτι με χαλούσε . Είναι και μεγάλη αναβάθμιση σε μέγεθος 304 μβ
Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση διαθέσιμη από το πρωί (stable 23 ) , δείχνει κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερη από την προηγούμενη που κάτι με χαλούσε . Είναι και μεγάλη αναβάθμιση σε μέγεθος 304 μβ

 

ποτε βγηκε βρε μαν 23 εγω στην 17 εχω μεινει.

για βαζε και κανενα λινκ

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου σβηνει το κινητο μονο του χωρις λογο οπως καθεται στην αδρανεια η στο σακιδιο μου.εχει συμβει σε καποιον?

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση διαθέσιμη από το πρωί (stable 23 ) , δείχνει κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερη από την προηγούμενη που κάτι με χαλούσε . Είναι και μεγάλη αναβάθμιση σε μέγεθος 304 μβ

που την είδες:confused:

μήπως κάνεις κάποιο λάθος?

Link to comment
Share on other sites

που την είδες:confused:

μήπως κάνεις κάποιο λάθος?

 

μέσο ότα μου ήρθε παιδιά και την έχω περάσει ήδη από το πρωί . Υπάρχει νέα εφαρμογή σκάνερ και το τηλ δειχνει να πηγαινει καλύτερα από ότι με την 17

Link to comment
Share on other sites

μέσο ότα μου ήρθε παιδιά και την έχω περάσει ήδη από το πρωί . Υπάρχει νέα εφαρμογή σκάνερ και το τηλ δειχνει να πηγαινει καλύτερα από ότι με την 17

 

αγγλοκινεζικη εχεις?η απο τα παιδια της hellas?

Link to comment
Share on other sites

Η recovery δεν αναγνωρίζει την καρτα SD (Kingston 64GB UHS1) που πρόσφατα αλλαξα. Την καρτα την αναγνωριζει κανονικα στο system, γραφει, διαβαζει και λειτουργουν ολες οι εφαρμογες που εχω στην καρτα.

Πριν τη βαλω τη φορμαρισα σε FAT32, καθως η TWRP recovery αναγνωρίζει μονο αυτο, αλλα και NTFS που ειναι read-only.

Wtf..

Kαμια ιδεα εδω? Να ξαναπερασω TWRP?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Kαμια ιδεα εδω? Να ξαναπερασω TWRP?

 

είσαι σίγουρος ότι υποστηρίζει 64;

νομίζω μέχρι 32 υποστηρίζει και ίσως (ίσως) μερικές 64

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις για το τηλεφωνο ή για τη recovery? Το τηλεφωνο ειναι πληρως λειτουργικο παντως

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις για το τηλεφωνο ή για τη recovery? Το τηλεφωνο ειναι πληρως λειτουργικο παντως

 

γενικά :)

 

δεν ξέρω

"παίξε" με τα format πάλι

κάπου λένε=

You need to select FAT32 for the File System, and 32KB for Cluster Size.

για φορματ μέσω του EaseUS Partition Master Free

http://www.partition-tool.com/personal.htm

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μολις εβαλα αλλη 64αρα, ουτε αυτη τη βλεπει η recovery.

Ξαναεκανα format, αλλα παλι τπτ. Αλλα δεν ελεγξα για cluster size.. Την επομενη φορα.

Ή θα εχω μια μικροτερη καρτα για τα οποια φλασαρισματα χρειαστουν και μετα θα αλλαζω σε αυτην

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...