Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις το δικαιολογησεις καπως για ποιο λογο η μουλτι δεν προσφερει τιποτα?μα και τα παιδια απο την hellas μουλτι ειναι μονο που εχουν αφαιρεσει τις αχρηστες γλωσσες και εχουν αφησει ελληνικα και κινεζικα και αγγλικα νομιζω.

η ελληνικη ρομ ειναι η εκαστοτε stable αγγλοκινεζικη μεταφρασμενη συν καποιες επιπλεον εφαρμογες. και εγω που τη χρησιμοποιω εδω και καιρο δε εχω καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα στην παρέα έχω από χθες την τελευταία ελληνική ρομ(https://xiaomi-miui.gr/wp-content/uploads/downloads/roms/xiaomi-miui-hellas-4.2.2_lcsh92_wet_jb9_Stable36-Hellas-GTV-4.9.30.zip) για το hongmi και θα τολμήσω να πω ότι είναι η καλύτερη ρομ έως τώρα, πολύ "σβέλτη". Θέλει όμως full wipe για να δουλέψει σωστά( σε μένα μόνο με wipe cache και dalvike δεν μου άνοιγε κάποιες από τις παλιές μου εφαρμογές.)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη πέρασα κανονικά χωρίς κανένα wipe και χωρίς πρόβλημα. Εσένα σου εμφανίζονται οι φωτογραφίες στις επαφές;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη πέρασα κανονικά χωρίς κανένα wipe και χωρίς πρόβλημα. Εσένα σου εμφανίζονται οι φωτογραφίες στις επαφές;

πήγαινε στις ρυθμίσεις στις επαφές και ξετίκαρε την πρώτη επιλογή..:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα έχω από χθες την τελευταία ελληνική ρομ(https://xiaomi-miui.gr/wp-content/uploads/downloads/roms/xiaomi-miui-hellas-4.2.2_lcsh92_wet_jb9_Stable36-Hellas-GTV-4.9.30.zip) για το hongmi και θα τολμήσω να πω ότι είναι η καλύτερη ρομ έως τώρα, πολύ "σβέλτη". Θέλει όμως full wipe για να δουλέψει σωστά( σε μένα μόνο με wipe cache και dalvike δεν μου άνοιγε κάποιες από τις παλιές μου εφαρμογές.)

αυτη ειναι για το 1s?

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν κανει του Hongmi στο 1s και το αντίστροφο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απο περιεργεια.

Τον μαμα πλοηγο τον εχετε απενεργοποιησει;και δουλευτε google crhome και παρομοια;η εχετε και τον πλοηγο;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ναι. Απο τις λιγες μαμισιες που δεν χρησιμοποιω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ναι. Απο τις λιγες μαμισιες που δεν χρησιμοποιω

 

Παρολου που το εκανα και εγώ εθεσα τον crhome σαν προεπιλεγμενο και τον πλοηγο τον εκανα τελος,δεν ειχε επιλογη απενεργοποιηση το εικονιδιο του πλοηγου δεν φευγει η βλακεια.ενω οταν κανω με την μαμα εφαρμογη sms φευγει σαν εικονιδιο.

Link to comment
Share on other sites

στήνω το τηλεφωνο απο την αρχή και δεν μου περναει την εφαρμογη gοogle installer apo to mimarket . Έχει καμιά ιδέα κανείς τι φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

όταν λες δεν την περνάει τι εννοείς; Δεν την κατεβάζει ή την κατεβάζει και δεν την κάνει εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε και αυτό

http://en.miui.com/thread-5486-1-1.html

 

το περιεργο ειναι πως η συσκευη είναι απο flashtool και έκανα μονο το update στην 25 πριν πάω να το περάσω οπότε δεν σκέφτομαι τι μπορεί να φταίει

 

η εφαρμογή από ότι βλέπω περνάει μόνο το playstore ενώ εγώ θέλω να συγχρονήσω και επαφές ημερολόγιο

 

βρήκα την εφαρμογή http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html κάνει εγκατάσταση και μόλις ξεκινάω την διαδικασία μου βγάζει σφάλμα στο google services framework (parse error ) τα υπόλοιπα περνάνε κανονικά αλλά χωρίς το framework δεν δουλεύει .

Edited by Jokey5
Link to comment
Share on other sites

Παρολου που το εκανα και εγώ εθεσα τον crhome σαν προεπιλεγμενο και τον πλοηγο τον εκανα τελος,δεν ειχε επιλογη απενεργοποιηση το εικονιδιο του πλοηγου δεν φευγει η βλακεια.ενω οταν κανω με την μαμα εφαρμογη sms φευγει σαν εικονιδιο.

Εγώ διέγραψα τελείως τη εφαρμογή και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

δυστηχώς είναι μάλλον bug της 25 και δεν γίνεται τπτ από ότι κατάλαβα

1. Gallery - lagging

2. Themes - Unable to install

3. Market - Unable to install apps

 

η μόνη λύση από όσο κατάλαβα είναι flash tool ξανά και πέρασμα της εφαρμογής πριν την αναβάθμιση στην 25

Link to comment
Share on other sites

δυστηχώς είναι μάλλον bug της 25 και δεν γίνεται τπτ από ότι κατάλαβα

1. Gallery - lagging

2. Themes - Unable to install

3. Market - Unable to install apps

 

η μόνη λύση από όσο κατάλαβα είναι flash tool ξανά και πέρασμα της εφαρμογής πριν την αναβάθμιση στην 25

πως κάνεις το update σε v.25(official ή multi?)?

τέλος πάντων νομίζω ο πιο σωστός τρόπος να περάσεις τα gapps είναι από εδώ:

http://en.miui.com/thread-44428-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διέγραψα τελείως τη εφαρμογή και ησύχασα

 

μπορουμε να την διαγραψουμε?ρωταω επειδη ειναι μαμα εφαρμογη μην παρουσιαστει κανενα προβλημα στο λειτουργικο του τηλεφωνου μετα.

Link to comment
Share on other sites

πως κάνεις το update σε v.25(official ή multi?)?

τέλος πάντων νομίζω ο πιο σωστός τρόπος να περάσεις τα gapps είναι από εδώ:

http://en.miui.com/thread-44428-1-1.html

 

με οτα την official . Αποφάσισα να το στήσω από την αρχή το τηλέφωνο γιατί εδώ και καιρό μου έκανε κάτι κουλές επανεκκινήσεις. μου είχε έρθει από την αρχή με κάποια ρομ που ούτε ξέρω τι ήταν

 

δεν το περνάει το ζιπ βγάζει abort

Edited by Jokey5
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να την διαγραψουμε?ρωταω επειδη ειναι μαμα εφαρμογη μην παρουσιαστει κανενα προβλημα στο λειτουργικο του τηλεφωνου μετα.

kανενα προβλημα. γιαυτο ειναι το ρουτ αλλωστε. και το κινεζικο μαρκετ και ολα οσα δε δουλευεις. ενα αππ ειναι ετσι κι αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Me stock recovery

Δεν περνάει η εφαρμογή ούτε με την stable 4 έχει αρχίσει πραγματικά και μου σπάει τα νεύρα

 

color rom έχει περάσει κανένας ?

Edited by Jokey5
Link to comment
Share on other sites

Me stock recovery

Δεν περνάει η εφαρμογή ούτε με την stable 4 έχει αρχίσει πραγματικά και μου σπάει τα νεύρα

 

color rom έχει περάσει κανένας ?

Μα δεν γίνεται με την stock(δες και το link που σου έστειλα)

Γιατί δεν βάζεις TWRP πρώτα,είναι πολλά τα πλεονεκτήματα.

*η 25 που λες δεν είμαι σίγουρος ότι είναι stable

*ποιά είναι η stable 4?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν γίνεται με την stock(δες και το link που σου έστειλα)

Γιατί δεν βάζεις TWRP πρώτα,είναι πολλά τα πλεονεκτήματα.

*η 25 που λες δεν είμαι σίγουρος ότι είναι stable

*ποιά είναι η stable 4?:confused:

 

έλα Νίκο το πέρασα το twrp έκανα εγκατάσταση gapps αλλά μετά αφού έκανα επαναφορά το στοκ ρεκοβερυ και αναβάθμιση πάλι δεν δούλευαν σωστά . έκανε fc , οπότε τα έσβησα όλα και πέρασα color rom αφού δεν ήθελε και τώρα με την κολορ παίζει μια χαρά .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...