Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει η δυνατοτητα συνδεσης οθονης ενος ηλεκτρονικου υπολογιστη με το τηλεφωνο? (εφοσον δεν υπαρχει wifi tv)

πχ αν ειναι λαπτοπ ή αν εχει wifi usb...

για να καταλάβουμε καλύτερα,με ποιόν σκοπό?

μιλάς για mirroring,streaming,ή κάτι άλλο?

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχετε ολοι αποδειξη που να αναγραφεται το IMEI; Το invoice που εκτυπωνεις μεσα απο τον λογαριασμο σου στο to2c δεν περιεχει το IMEI της συσκευης.

Σε περιπτωση εγγυησης δεν πρεπει να φαινεται οτι εχεις αγορασει απο αυτους αυτη τη συγκεκριμενη συσκευη; Ή το εχουν κρατησει στα αρχεια τους και μονο με τον αριθμο παραγγελειας εισαι ΟΚ;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ολοι αποδειξη που να αναγραφεται το IMEI; Το invoice που εκτυπωνεις μεσα απο τον λογαριασμο σου στο to2c δεν περιεχει το IMEI της συσκευης.

Σε περιπτωση εγγυησης δεν πρεπει να φαινεται οτι εχεις αγορασει απο αυτους αυτη τη συγκεκριμενη συσκευη; Ή το εχουν κρατησει στα αρχεια τους και μονο με τον αριθμο παραγγελειας εισαι ΟΚ;

 

εσύ ζητάς πολύπλοκα πράγματα για "κινέζικο" μαγαζί :)

Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβουμε καλύτερα,με ποιόν σκοπό?

μιλάς για mirroring,streaming,ή κάτι άλλο?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid ίσως κάνει αυτό. airdroid

για να καταλάβουμε καλύτερα,με ποιόν σκοπό?

μιλάς για mirroring,streaming,ή κάτι άλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει η δυνατοτητα συνδεσης οθονης ενος ηλεκτρονικου υπολογιστη με το τηλεφωνο? (εφοσον δεν υπαρχει wifi tv)

πχ αν ειναι λαπτοπ ή αν εχει wifi usb...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν δουλεύει το otg.

Έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικά καλώδια και 2 φλασάκια αλλά δεν δουλεύει.

 

Τελικά δοκίμασα το παρακάτω καλώδιο και το otg δούλεψε

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.211248

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς screen protector τύπου tempered glass ή explosion proof που να δουλεύει σωστά;

Πήρα αυτό και μου αχρηστεύει το proximity sensor. Δηλαδή, μετά την κλήση, δεν επανέρχεται η οθόνη και πρέπει να κάνω restart.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς screen protector τύπου tempered glass ή explosion proof που να δουλεύει σωστά;

Πήρα αυτό και μου αχρηστεύει το proximity sensor. Δηλαδή, μετά την κλήση, δεν επανέρχεται η οθόνη και πρέπει να κάνω restart.

 

εμενα παρομοιο προβλημα μου εκανε οταν εβαλα την εφαρμογη Lucid daydream...

 

μπορειτε να μου συστησετε καποια καλη ρομ, σταθερη και ρουταρισμενη που να δουλευουν και τα θεματα?

τωρα φοραω την 3.11 απο Xiami.gr αλλα εχει καποια μικρα θεματακια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς screen protector τύπου tempered glass ή explosion proof που να δουλεύει σωστά;

Πήρα αυτό και μου αχρηστεύει το proximity sensor. Δηλαδή, μετά την κλήση, δεν επανέρχεται η οθόνη και πρέπει να κάνω restart.

 

πριν 2-3 μέρες έβαλα της Nillkin , κανένα πρόβλημα (και δεν θα είχε μιας και στην θέση της κάμερας και του σένσορα έχει κενό)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!παραγκειλα απο banggood μια μπαταρια και μου λεει στο status Split/Combine Orders τι ενώει ο ποιητής????
Link to comment
Share on other sites

πριν 2-3 μέρες έβαλα της Nillkin , κανένα πρόβλημα (και δεν θα είχε μιας και στην θέση της κάμερας και του σένσορα έχει κενό)

 

Απο που την πήρες? Την βρίσκω specially στα 15$ και PCfrog στα 9$

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το klik το κουμπί? Παίζει από 1 ευρώ.. Θα δουλεύει;

 

Το έχω 2 εβδομάδες και παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 2 εβδομάδες και παίζει κανονικά.

 

Kαλο αυτο.. Απλα παιζει το "αυθεντικο" ας πουμε, αλλα και διαφορετικα που κανουν και 1$..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Παρακαλώ πολύ , μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να ενοποιήσω την εσωτερική μνήμη με την εξωτερική sd

καποιο link η κάποιος οδηγός

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσατε να μου προτείνετε μια ρομ με το λιγότερο δυνατό ξεζούμισμα μνήμης? Είμαι ακόμα με αυτή που μου ήρθε από το minideal, v25 νομίζω κι διάβασα εδώ μέσα ότι γενικά μετά από λίγες μέρες χρήσης χρειάζεται restart λόγω μνημης. Θα προτιμούσα να είναι multi και η χρήση του κινητού θα είναι κλήσεις + Internet + mail

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσατε να μου προτείνετε μια ρομ με το λιγότερο δυνατό ξεζούμισμα μνήμης? Είμαι ακόμα με αυτή που μου ήρθε από το minideal, v25 νομίζω κι διάβασα εδώ μέσα ότι γενικά μετά από λίγες μέρες χρήσης χρειάζεται restart λόγω μνημης. Θα προτιμούσα να είναι multi και η χρήση του κινητού θα είναι κλήσεις + Internet + mail

 

Σας ευχαριστώ

 

restart ; , δηλαδή αν πατήσεις το κεντρικό κουμπί και κάνεις clear τα προγράμματα που τρέχουν (αν πας να τρέξεις διάφορα) δεν κάνεις δουλειά ;

 

πωςςςς τα καταφέρνω και κάνω ρεσταρτ μόνο όταν θέλω να flasharo κάτι δεεεν μπορώ να καταλάβω :))))

Link to comment
Share on other sites

Απ`οτι εχω δει, το μεγαλυτερο καθαρισμα το κανει το fast reboot

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Απ`οτι εχω δει, το μεγαλυτερο καθαρισμα το κανει το fast reboot

 

μπορεί , αλλά δε νομίζω να είναι αναγκαστικό να κάνεις ρεσταρτ κάθε 4-5 μέρες για να λειτουργεί απροβλημάτιστα το κινητό

εγώ με ένα απλό clear είμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, μετά από install της τελευταίας ελληνικής ρομ 3.13 συνέχεια κλείνει τiς εφαρμογές ακόμα και στις ρυθμίσεις να είσαι το πετάει ,έκανα wipe dalvik και cache μετά το install κανονικά. είχε μήπως κάποιος άλλος θέμα? Μήπως θέλει και wipe data ?
Link to comment
Share on other sites

restart ; , δηλαδή αν πατήσεις το κεντρικό κουμπί και κάνεις clear τα προγράμματα που τρέχουν (αν πας να τρέξεις διάφορα) δεν κάνεις δουλειά ;

 

πωςςςς τα καταφέρνω και κάνω ρεσταρτ μόνο όταν θέλω να flasharo κάτι δεεεν μπορώ να καταλάβω :))))

 

Ναι δεν λέω είναι μια λύση κι αυτή. Απλά σε αυτό που χρησιμοποιώ τώρα (AMOI N828) με περασμένο το greenify δεν κάνω ούτε restart ούτε clear. Βασικά ούτε που θυμάμαι πότε έκανα τελευταία φορά ρεσταρτ.

 

Γενικά ποια rom χρησιμοποιείται? Να κατεβάσω την τελευταία ελληνική από miui.gr (3.13) ή να βάλω κάποια άλλη? Ρωτάω μήπως έχετε κάποια δοκιμασμένη για να μην ψάχνομαι.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια η sd καρτα οταν λεει πανω hc 1 τι ειναι κλαση 10?

 

χμμμ μήπως λέει κάτι άλλο ;

UHS-1 ;

γιατί το HC υποθέτω σημαίνει απλά High Capacity

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό εννοεί ο συμφορουμίτης. Αυτό αν δεν κάνω λάθος δεν σημαίνει πάνω από class 10;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό εννοεί ο συμφορουμίτης. Αυτό αν δεν κάνω λάθος δεν σημαίνει πάνω από class 10;;

 

ε νομίζω είναι της κατηγορίας 10 (ή καλύτερο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...