Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μηπως γνωριζει κανεις απο που μπορω να κατεβασω την official και τελευταια miui rom για το hongmi?? Ευχαριστω!!

 

http://en.miui.com/download-82.html#131

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ!! Τελικα εκανα φορματ το κινητο αλλα μ σβιστηκε το play store... απο που μπορω να το κατεβασω?? Edited by dimitrismpak
Link to comment
Share on other sites

καινούργια updated rom :) >>> Xiaomi Hongmi - Redmi 1 (GTV-3.14) https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/EntryFile/8075-xiaomi-miui-hellas-4-2-2-HM2013023-Stable15-Hellas-GTV-3-14-0-zip-WCDMA/

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω πολυ!! Τελικα εκανα φορματ το κινητο αλλα μ σβιστηκε το play store... απο που μπορω να το κατεβασω??

 

είναι το 4. εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383316

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!! Τελικα εκανα φορματ το κινητο αλλα μ σβιστηκε το play store... απο που μπορω να το κατεβασω??

 

Μπορεις να φλασαρεις από τη ρεκαβερι το Gapps 4.2.x που κατεβαζεις από http://xiaomi.eu/community/threads/miui-multi-lang-3-10-25.22498/

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε σε ευχαριστω πολυ!!! Τωρα κατι αλλο.. δεν μπορω να το κανω ροοτ!!! δοκιμασα vroot αλλα μετα που κανει το reboot το προγραμμα μ πεταει ενα Χ και διπλα κατι κινεζικα.. Ξερει κανεις τι φταιει?? Ξεχασα να αναφερω πως η εκδοση MIUI ειναι η JHBCNBD 15.0 Edited by dimitrismpak
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε να σαι καλά!! ;) Μόλις το κατέβασα το βαλα χιμα στν sdcard μπήκα ρεκοβερι και εγκατεστησα το ΤWRP και το εγκατέστησαν μια χαρά.Κάνω επανεκκίνηση το κινητό και μετα μπαίνω παλι σε ρεκοβερι αλλά μ βγάζει την stock. Μετα πάτησα να εγκαταστησω το root stable αλλά λέει Invalid OTA package, missing scatter... Installation aborted... Κάνω κάτι λάθος?? Edited by dimitrismpak
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ XIAOMI REDRICE ΕΧΩ ΤΟ VIBER ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ?ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ 1-2 ΜΕΡΕΣ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε να σαι καλά!! ;) Μόλις το κατέβασα το βαλα χιμα στν sdcard μπήκα ρεκοβερι και εγκατεστησα το ΤWRP και το εγκατέστησαν μια χαρά.Κάνω επανεκκίνηση το κινητό και μετα μπαίνω παλι σε ρεκοβερι αλλά μ βγάζει την stock. Μετα πάτησα να εγκαταστησω το root stable αλλά λέει Invalid OTA package, missing scatter... Installation aborted... Κάνω κάτι λάθος??

 

Δεν ξέρω να σου πω, εγώ έχω την TWRP και το έκανα ρουτ από κει χωρίς κανένα πρόβλημα. Για δοκίμασε να εγκαταστήσεις το ΤWRP από το mobileuncle tools ( υπάρχει στο playstore) με τη διαδικασία που περιγάφεται στο ποστ 2380 στο 3 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5186362#post5186362 απλώς εσύ βαλε το recovery του TWRP (δεν θυμάμαι αν πρέπει να αποσυμπιέσεις το zip και να μετονομάσεις το recovery σε recovery.img).

Η άλλη διαδικασία είναι αυτή http://en.miui.com/thread-17437-1-1.html

Edited by nico4gr
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια κανε σπαστηρι που να δουλευει η να βρισκει κωδικο απο ρουτερ κλειδωμενο ξερει κανεις;ειμαι διακοπες και σερνετε του δυκτιου το νετ εχει wifi το διπλανο δωματιο απο εκει που μενω.

 

Του ζητησα να μου πει τον κωδικο,αλλα μου ειπε αφου μενω αλου μπαααα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά σου είπε ο άνθρωπος... :p Βάλε το Greek WPA Finder.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλά σου είπε ο άνθρωπος... :p Βάλε το Greek WPA Finder.

 

Το ειχα αυτο,αλλα οταν παταγα να συνδεθω μου ελεγε δεν υποστηρίζεται. Τεσπα βρηκα λυση ρωτησα καποιον αλλον απο εκεθ και μου εδωσε τον κωδικο χεχε

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νεο update stable 16

 

Εχει τιποτα βελτιωσεις;με σχεση την 15αρα;

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα αυτο,αλλα οταν παταγα να συνδεθω μου ελεγε δεν υποστηρίζεται. Τεσπα βρηκα λυση ρωτησα καποιον αλλον απο εκεθ και μου εδωσε τον κωδικο χεχε

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχει τιποτα βελτιωσεις;με σχεση την 15αρα;

 

δεν βλέπω καμία αλλαγή και μάλιστα ήταν και πολύ μικρή αλλά και δόθηκε Πέμπτη και όχι παρασκευή όπως συνήθως .

Λέτε να είναι κανένας προάγγελος για άλλη έκδοση ανρόιντ ?

Link to comment
Share on other sites

δεν βλέπω καμία αλλαγή και μάλιστα ήταν και πολύ μικρή αλλά και δόθηκε Πέμπτη και όχι παρασκευή όπως συνήθως .

Λέτε να είναι κανένας προάγγελος για άλλη έκδοση ανρόιντ ?

Εμενα παντος ακομα στην μουλτι 15αρα που εχω δεν μου εχει βγαλει ακομα να κανει αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντος ακομα στην μουλτι 15αρα που εχω δεν μου εχει βγαλει ακομα να κανει αναβαθμιση

 

και ούτε πρόκειται , για να έχεις οτα πρέπει να έχεις την αγγλοκινέζικη και το στοκ ρεκοβερυ

Link to comment
Share on other sites

και ούτε πρόκειται , για να έχεις οτα πρέπει να έχεις την αγγλοκινέζικη και το στοκ ρεκοβερυ

 

Μου φαινετε οτι κσνεις λαθος,το εχουν σλλαξει οταν ειχα την 13αρα μου εβγαλε να κανω αναβαθμιση στην 15αρα και εκανα.αν και προτιμω παντα να φλασαρω απο recovery

Link to comment
Share on other sites

και ούτε πρόκειται , για να έχεις οτα πρέπει να έχεις την αγγλοκινέζικη και το στοκ ρεκοβερυ

 

Jokey το κινέζικο κοιτάς να υποθέσω μιας και στο αγγλικό επίσημο δεν έχει βγει ακόμα το post με την 11

(και λογικό να το δεις πέμπτη)

 

Μου φαινετε οτι κσνεις λαθος,το εχουν σλλαξει οταν ειχα την 13αρα μου εβγαλε να κανω αναβαθμιση στην 15αρα και εκανα.αν και προτιμω παντα να φλασαρω απο recovery

 

αν έχεις Multi και οτα να έχει δεν μπορούν να κάνουν θαύματα :) , περίμενε να κυκλοφορήσει , σε μια δυο μέρες θα δεις αν έχεις οτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δε βλέπω φως!Παει μας ξέχασαν εμας με το Hongmi !!Δε βλέπω να βγαίνει kit Kat :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δε βλέπω φως!Παει μας ξέχασαν εμας με το Hongmi !!Δε βλέπω να βγαίνει kit Kat :(

 

ααααν βγει , μην βιάζεστε , νωρίς είναι ακόμα , κάτσε να βγει πλήρως για τις πιο εύκολες συσκευές και μετά βλέπουμε για το hongmi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...