Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις γυρισα απο procordia μεσα σε 20 λεπτα εκαναν ελενχο και μου αλλαξαν κεντρικη πλακετα,απλα αψογο σερβις ρωτησα και ποσο κοστιζει η αλλαγη μπαταριας για το μελον και μου ειπαν 28 ευρω,το μονο κακο οτι εχω αλλο imei τωρα και μου σβηστηκαν τα παντα αλλ δεν μπορουσα να κανω και κατι μιας και νεκρωσε το τηλεφωνο.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές παρατήρησα ότι το δεξί ακουστικό κάνει νερά, η ένταση του είναι χαμηλότερη από το αριστερό. Σκέφτομαι τη Δευτέρα να περάσω από το σέρβις, υπάρχει καμία πιθανότητα αντικαταστασης; Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα επαθα ακριβως το ιδιο και ειχε βουλωσει το κοπανησα απαλα πανω σε μια επιφανεια και ξεβουλωσε,εχει μια μικρη τρυπουλα σε καθε ακουστικο επανω για τσεκαρε αν εινα βουλωμενη

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο procordia μεσα σε 20 λεπτα εκαναν ελενχο και μου αλλαξαν κεντρικη πλακετα,απλα αψογο σερβις ρωτησα και ποσο κοστιζει η αλλαγη μπαταριας για το μελον και μου ειπαν 28 ευρω,το μονο κακο οτι εχω αλλο imei τωρα και μου σβηστηκαν τα παντα αλλ δεν μπορουσα να κανω και κατι μιας και νεκρωσε το τηλεφωνο.

 

Ευχάριστα νέα. Παρά τα γενικά καλά λόγια για την procordia, είχα διαβάσει εδώ μέσα από ένα φίλο μερικά προβλήμα μέσα στον Αύγουστο και είχα τρομάξει :)

 

Από προχθές παρατήρησα ότι το δεξί ακουστικό κάνει νερά, η ένταση του είναι χαμηλότερη από το αριστερό. Σκέφτομαι τη Δευτέρα να περάσω από το σέρβις, υπάρχει καμία πιθανότητα αντικαταστασης; Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο;

 

Μπορεί να σου βάλουν ηχεία και στα δεξιά, αλλά θα πρέπει πρώτα να βγάλουν το μικρόφωνο :). Μάλλον είναι το νούμερο ένα παράπονο των νέων χρηστών που δεν έχουν προλάβει να διαβάσουν το θέμα. Το G2 έχει ένα μεγάφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από το handsfree. Στην αρχή νόμιζα ότι έγινε καμία βλακεια από τις ρυθμίσεις, σε ποιο ακουστικό να πηγαίνει πιο πολύ ο ήχος αλλά τελικά όχι και δοκίμασα και άλλο ζευγάρι και δουλεύει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα επέστρεψε κ εμένα σήμερα από procordia αλλαγΗ οθόνης μάλλον πίσω πλήκτρου κάτι δεν είχα πει δει εγώ κάποιο πρόβλημα μ πλέον δεν τρίζει το καπάκι πίσω.δευτέρα το έστειλα κ σήμερα παρέλαβα-άψογο το service ελπίζω πλέον να μην έχω κανένα πρόβλημα .
Link to comment
Share on other sites

Με το hard reset όλα καλά τώρα. Τι να πω... Ελπίζω να ήταν τυχαίο αυτό με τη θερμοκρασία και την υψηλή κατανάλωση μπαταρίας σε idle state.
Link to comment
Share on other sites

Με το hard reset όλα καλά τώρα. Τι να πω... Ελπίζω να ήταν τυχαίο αυτό με τη θερμοκρασία και την υψηλή κατανάλωση μπαταρίας σε idle state.

 

καποια εφαρμογη θα σου εκανε την δουλειά!!!για αυτο και μετα απο hartd reset στρώνουν τα παραγματα!!;)

για ανεβαστε κανενα screenshot απο την θερμοκρασια του cpu μετα απο 40 λεπτα σερφαρισματος με 3g να δουμε τι διφορες εχουμε!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικο μου εχει φτασει μεχρι 39 μαξιμουμ και εχω τρεξει 7 μπεντσμαρκ απανωτα επιτηδες και το παραδοξο καθε τοσο ανεβαινει το σκορ.

 

που ήσουνα φιλε μου σε κανενα δωμάτιο με φουλ air condition:lol::lol:

και πως ειναι δυνατών να βγαζεις καθε φορα και πιο πανω???:blink: συνήθως καθε φορα και λιγότερο βγαζει λογο οτι ανεβαζει θερμοκρασια και πέφτει το σκορ!!!!

εχεις το τελευταίο antutu ενημερωμένο???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα του G2. Μολις και εγω κατοχος του G2 (το 16αρι απο birdphone) ερχόμενος απο optimug G. Δύο μονο ερωτησούλες.

1ον Φανταζομαι οι καθετες γραμμές στην οθόνη που έιναι εμφανής ειδικά όταν ειναι κλεισυο ειναι φυσιολογικό έτσι???

2ον Με το hard reset (Vol down+Power) τι παίζει γιατί όσες φορές και αν το προσπάθησα δεν το κατάφερα....

Ευχαριστώ

 

EDIT 1--->>>Μόλις τωρα διαβασα το σχετικο thread για τις γραμμες.....

Edited by johmic
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα: Το LG G2 θα αναβαθμιστει με το UI του G3 προς το τελος του χρονου καθως επισης θα δεχτει την εκδοση Android L .
Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη θα σου εκανε την δουλειά!!!για αυτο και μετα απο hartd reset στρώνουν τα παραγματα!!;)

για ανεβαστε κανενα screenshot απο την θερμοκρασια του cpu μετα απο 40 λεπτα σερφαρισματος με 3g να δουμε τι διφορες εχουμε!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

που ήσουνα φιλε μου σε κανενα δωμάτιο με φουλ air condition:lol::lol:

και πως ειναι δυνατών να βγαζεις καθε φορα και πιο πανω???:blink: συνήθως καθε φορα και λιγότερο βγαζει λογο οτι ανεβαζει θερμοκρασια και πέφτει το σκορ!!!!

εχεις το τελευταίο antutu ενημερωμένο???

Φιλε μου οχι δεν εχω αιρκοντισιον χαχαχα απλα οταν κανω τεστ ειναι κρυο το τηλ.Επισης για του λογου το αληθες γυρνα πισω λιγες σελιδες να δεις τα σκορ και εγω απορω.Οχι δεν εχω κανει καμμια ενημερωση.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα: Το LG G2 θα αναβαθμιστει με το UI του G3 προς το τελος του χρονου καθως επισης θα δεχτει την εκδοση Android L .

 

που το ειδες φιλε ;; πολυ ευχαριστα νεα !!!

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στα μηνυματα πατα το κουμπι των ρυθμίσεων ειδοποιήσεις και βαλε οτι ηχο θες για τα μηνυματα και η προεπιλογη που εχεις απο το μενου ηχοι θα βαρανε μονο στις ειδοποιήσεις

 

ευχαριστω!καλη ιδεα,το εφαρμοσα ηδη.

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βαζω το serial 407KPFX**** στο sndeep.info και βγαζει κατι κουλα .. Age of manufacture 10 και κατι χρόνια και ουτε made for βγαζει.....

Πέπει να ανησυχώ για κάτι..... Στο κουτί γραφει 6ΤΑ BLACK BLACK. Επίσης όταν το πρωτο άνοιξα (χωρίς sim) δεν μπήκε στο wizard αλλα κατευθείαν στο UI με ελληνική γλώσσα.....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο.χθες πηγα σε μια συναυλια κ τραβηξα βιντεο κ ο ηχος οταν το ακουσα ηταν τραγικος.δε καταλαβαινα τιποτα,σα να μπουκωνε το ηχειο.φταιει καποια ρυθμιση;δεν εκανα καποια αλλαγη εγω.μηπως πρεπει να κανω;

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο.χθες πηγα σε μια συναυλια κ τραβηξα βιντεο κ ο ηχος οταν το ακουσα ηταν τραγικος.δε καταλαβαινα τιποτα,σα να μπουκωνε το ηχειο.φταιει καποια ρυθμιση;δεν εκανα καποια αλλαγη εγω.μηπως πρεπει να κανω;

 

Δυστηχως ετσι ειναι. Το μονο μου παραπονο απο το g2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα του G2. Μολις και εγω κατοχος του G2 (το 16αρι απο birdphone) ερχόμενος απο optimug G. Δύο μονο ερωτησούλες.

1ον Φανταζομαι οι καθετες γραμμές στην οθόνη που έιναι εμφανής ειδικά όταν ειναι κλεισυο ειναι φυσιολογικό έτσι???

2ον Με το hard reset (Vol down+Power) τι παίζει γιατί όσες φορές και αν το προσπάθησα δεν το κατάφερα....

Ευχαριστώ

 

EDIT 1--->>>Μόλις τωρα διαβασα το σχετικο thread για τις γραμμες.....

 

Με την 4.4.2 αλλαξε ο συνδιασμος, (vol. down + power και οταν εμφανιστει το logo LG τα αφηνεις και πατας vol. down + vol up)

Νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό θέλω να σου πω κανε το antutu που έχεις τώρα απεγκατάσταση και μετα κατέβασε απο play store και τρεξε το πάλι να δούμε τι σκορ θα βγάλεις !!!
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.2 αλλαξε ο συνδιασμος, (vol. down + power και οταν εμφανιστει το logo LG τα αφηνεις και πατας vol. down + vol up)

Νομιζω...

Εγώ νομίζω ότι είναι volume down+power και όταν εμφανιστεί το σήμα της lg το αφήνουμε λίγο και ξανά πατάμε volume down+power:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι είναι volume down+power και όταν εμφανιστεί το σήμα της lg το αφήνουμε λίγο και ξανά πατάμε volume down+power:)

Σωστός. Τουλάχιστον στο δικό μου με 4.4.2 έτσι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι είναι volume down+power και όταν εμφανιστεί το σήμα της lg το αφήνουμε λίγο και ξανά πατάμε volume down+power:)

 

παντα ετσι ηταν το hard reset!!!!

δεν ειπες τελικα την περασες η οχι???:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του G2 32GB. Είχα πριν το Xperia Z και μπορώ να πω πως είναι πολύ ανώτερο. Το μενού του μου θυμίζει λίγο από Samsung TouchWiz (έχω και το Tab 3 8.0), όπως ότι μπαίνεις στις εφαρμογές από τη δεξιά άκρη, είναι συνεχόμενη η περιστροφή των αρχικών οθονών. Μέχρι στιγμής με έχει κερδίσει πολύ, τουλάχιστον σε σχέση με το Ζ. Έχω ακούσει ότι το 32GB δεν υποστηρίζεται από την LG Ελλάδας, έτσι είναι;

Πάντως η μπαταρία του μέχρι τώρα σκυλί. Χθες το μεσημέρι που το ενεργοποίησα πρώτη φορά, έδειχνε φουλ. Άρχιζα να το στήνω, που σημαίνει ότι το wifi ‘’άναψε’’ κανονικά κατεβάζοντας συνέχεια εφαρμογές και τις ενημερώσεις αυτών και μέχρι τώρα (το επόμενο μεσημέρι) είναι στο 45%. Με καμία άλλη συσκευή που έχει περάσει από τα χέρια μου, ειδικά στο αρχικό στήσιμο δεν είχα αυτή τη συμπεριφορά της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...