Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αν δεν κανω λαθος εχετε παρει ολοι την 220f? εμενα ακομα στο lg suite μου βγαζει την 220d τελευταια εκδοση.... υπαρχουν κ αλλοι που δεν την εχουν παρει ακομα?? ειμαι 405 6SW
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαίρετε παιδιά, κάτοχος του G2 από χτες το βράδυ και έχω αρχίσει να το ψάχνω σιγά-σιγά...

 

Πρώτο πρόβλημα ... δεν μου αναγνωρίζει τη συσκευή με το LG PC SUITE. Το συνδέω κανονικά στο usb και επιλέγω "Σύνδεση ως συσκευή πολυμέσεων (ΜΤP)", αλλά τίποτα.

 

Καμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν δεν κανω λαθος εχετε παρει ολοι την 220f? εμενα ακομα στο lg suite μου βγαζει την 220d τελευταια εκδοση.... υπαρχουν κ αλλοι που δεν την εχουν παρει ακομα?? ειμαι 405 6SW

 

ουτε εγω την εχω παρει ακομα 6gr 403 οαρτιδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαίρετε παιδιά, κάτοχος του G2 από χτες το βράδυ και έχω αρχίσει να το ψάχνω σιγά-σιγά...

 

Πρώτο πρόβλημα ... δεν μου αναγνωρίζει τη συσκευή με το LG PC SUITE. Το συνδέω κανονικά στο usb και επιλέγω "Σύνδεση ως συσκευή πολυμέσεων (ΜΤP)", αλλά τίποτα.

 

Καμιά ιδέα ;

για αλλαξε θυρα usb..εχεις περασει και τους οδηγους στο pc..κανε κ ενα reboot pc

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

είμαι κάτοχος G2 από τον Γενάρη, ενώ είχα ενεργοποιήσει το LTE από την vodafone μετά την αναβάθμιση το κινητό δεν πιάνει καν 3G (όταν ανοίγω τα δεδομένα μόνο το σηματάκι Η παρατηρώ). Το πιο λογικό είναι να έγινε το θέμα με την αναβάθμιση (4.4.2) που έκανα. Τι επιλογές έχω για να το λύσω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν δεν κανω λαθος εχετε παρει ολοι την 220f? εμενα ακομα στο lg suite μου βγαζει την 220d τελευταια εκδοση.... υπαρχουν κ αλλοι που δεν την εχουν παρει ακομα?? ειμαι 405 6SW

 

Ούτε εγώ την έχω πάρει με 6GB 310 παρτίδα.. Και χλομώ το κόβω να την πάρουν όλοι, τόσο καιρό.. Αλλά μακάρι να βγω ψεύτης..

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα ρε φιλε αν σου πω οτι ημουν σιγουρος για το σχολιο σου??χαχαχαχα

 

Λογικό, αφού μου το είπες στη δουλειά :Ρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

είμαι κάτοχος G2 από τον Γενάρη, ενώ είχα ενεργοποιήσει το LTE από την vodafone μετά την αναβάθμιση το κινητό δεν πιάνει καν 3G (όταν ανοίγω τα δεδομένα μόνο το σηματάκι Η παρατηρώ). Το πιο λογικό είναι να έγινε το θέμα με την αναβάθμιση (4.4.2) που έκανα. Τι επιλογές έχω για να το λύσω?

To H είναι καλύτερο του 3g.... Ουσιαστικά και αυτό 3g είναι αλλά πιο γρήγορο

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

To H είναι καλύτερο του 3g.... Ουσιαστικά και αυτό 3g είναι αλλά πιο γρήγορο

 

Ναι, απλά δεν πλησιάζει ούτε καν το 4G. Είχε κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα? Εννοείται πως έχω επιλεγμένο το LTE/GSM από τις ρυθμίσει του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά δεν πλησιάζει ούτε καν το 4G. Είχε κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα? Εννοείται πως έχω επιλεγμένο το LTE/GSM από τις ρυθμίσει του κινητού

Το πιο πιθανό είναι να είναι κάποια Settings του APN λάθος, αλλιώς τι άλλο να φταίει.. Μήπως έκανες restart και γύρισε πάλι σε 3G μόνο? Λέω εγώ τώρα γιατί έτσι μου έκανε το δικό μου όταν το είχα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά δεν πλησιάζει ούτε καν το 4G. Είχε κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα? Εννοείται πως έχω επιλεγμένο το LTE/GSM από τις ρυθμίσει του κινητού

 

Εγώ δεν μπορώ να μπω 4G ενώ το έχω ενεργοποιημένο αλλά αν θυμάμαι δεν το έπαθα μετά την αναβάθμιση χωρίς να είμαι σίγουρος γτ δεν έουμε στη πόλη μου και το δοκιμάζω μόνο σε περιοχές που έχει. Αν θυμάμαι εγώ το έπαθα όταν μου τελείωσαν μια φορά τα MB που είχα και επειδή μου είχε στείλει η Cosmote για την χρέωση 1Ε/ημέρα και είχα στείλει μήνυμα για απενεργοποίηση του ίντερνετ. Από την στιγμή που το ξανά ενεργοποίησα δεν έχω πιάσει 4G παρά μόνο H και αν βάλω LTE δεν μου πιάνει τίποτα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με την 220d ειμαι , παρτιδα 311 απο τσεχια.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από χθες ανήκω κι εγώ στην παρέα του G2! Παρτίδα 406 6ΤΑ (ιταλικό από ό,τι είδα). Φοράει 4.4.2 20b. Είναι ΟΚ αυτή η έκδοση ή να ψαχτώ με το καλημέρα για αναβάθμιση? Υπάρχει κάποια έκδοση που μπορεί να θεωρηθεί ως η καλύτερη overall? Επίσης ήθελα να ρωτήσω για αυτή τη θήκη αν κάποιος την έχει

http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=699&Itemid=0

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ενώ έπιανα κανονικά (το είχα ενεργοποιήσει από την vodafone) μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να πιάσω! Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυμθίσεων θα βοηθήσει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από χθες ανήκω κι εγώ στην παρέα του G2! Παρτίδα 406 6ΤΑ (ιταλικό από ό,τι είδα). Φοράει 4.4.2 20b. Είναι ΟΚ αυτή η έκδοση ή να ψαχτώ με το καλημέρα για αναβάθμιση? Υπάρχει κάποια έκδοση που μπορεί να θεωρηθεί ως η καλύτερη overall? Επίσης ήθελα να ρωτήσω για αυτή τη θήκη αν κάποιος την έχει

http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=699&Itemid=0

 

Και εγώ ήθελα να πάρω την συγκεκριμένη (γιατί θέλω και μια καθημερινή θήκη χωρίς μπροστινό καπάκι )!

Αλλά δεν το εχω πάρει απόφαση ακόμα.

Άμα είναι ας πει κάποιος την γνώμη του.

Και άμα την πάρεις εσύ στειλε καμιά φώτο και εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από χθες ανήκω κι εγώ στην παρέα του G2! Παρτίδα 406 6ΤΑ (ιταλικό από ό,τι είδα). Φοράει 4.4.2 20b. Είναι ΟΚ αυτή η έκδοση ή να ψαχτώ με το καλημέρα για αναβάθμιση? Υπάρχει κάποια έκδοση που μπορεί να θεωρηθεί ως η καλύτερη overall? Επίσης ήθελα να ρωτήσω για αυτή τη θήκη αν κάποιος την έχει

http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=699&Itemid=0

 

Και εγώ ήθελα να πάρω την συγκεκριμένη (γιατί θέλω και μια καθημερινή θήκη χωρίς μπροστινό καπάκι )!

Αλλά δεν το εχω πάρει απόφαση ακόμα.

Άμα είναι ας πει κάποιος την γνώμη του.

Και άμα την πάρεις εσύ στειλε καμιά φώτο και εντυπώσεις!

 

Παιδια ρωτηστε εδω, σιγουρα καποιος θα την εχει.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379813&page=52

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Βρε παιδια δεν μπορω να συνδεθω με το LG PC Suite με το καλωδιο...Ολους τους drivers τους εχω βαλει αλλα οταν φτανει στο MTP εκει υπαρχει αποτυχια...Τι στο καλο θελει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις, παιδιά:

1. Πώς μπορώ να βάζω ένα τραγούδι να παίζει μετά απ' αυτό που παίζει τώρα, να δημιουργήσω μια playlist δηλαδή;

2. Ποιος είναι ο καλύτερος music player;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήθελα να πάρω την συγκεκριμένη (γιατί θέλω και μια καθημερινή θήκη χωρίς μπροστινό καπάκι )!

Αλλά δεν το εχω πάρει απόφαση ακόμα.

Άμα είναι ας πει κάποιος την γνώμη του.

Και άμα την πάρεις εσύ στειλε καμιά φώτο και εντυπώσεις!

 

Μάλλον θα την πάρω μαζί με μια απλή σιλικόνης. Όταν το κάνω θα ενημερώσω. Επιπλέον ήθελα να ρωτήσω αν η θήκη αυτή είναι η αποκαλούμενη μαϊμού της Spigen. Βλέπω ότι είναι ακριβώς ίδια σε εμφάνιση και σε τιμή στα skroutzομάγαζα έχει τη μισή από αυτή της Spigen στο ebay...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω αν επηρεάζεται κάποιο μέρος της συσκευής από πτώση 50 εκατοστών (τσέπη). λειτουργούν όλα σωστά εκτός από ένα ανεπαίσθητο σημάδι πάνω αριστερά. Είχα ακούσει ότι μπορεί να "ξεσυγχρονιστεί" ο επεξεργαστής... τι ισχύει??
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρήγγειλα σε λευκο ! Μπορειννα μου πει κάποιος τι χρώματα θηκες ταιριαζουν μιας κ ειναι το πρωτο μου ασπρο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρήγγειλα σε λευκο ! Μπορειννα μου πει κάποιος τι χρώματα θηκες ταιριαζουν μιας κ ειναι το πρωτο μου ασπρο κινητο?

 

Ροζ.......

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω αν επηρεάζεται κάποιο μέρος της συσκευής από πτώση 50 εκατοστών (τσέπη). λειτουργούν όλα σωστά εκτός από ένα ανεπαίσθητο σημάδι πάνω αριστερά. Είχα ακούσει ότι μπορεί να "ξεσυγχρονιστεί" ο επεξεργαστής... τι ισχύει??

Μην "αγχώνεσαι" εφόσον λειτουργούν όλα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω αν επηρεάζεται κάποιο μέρος της συσκευής από πτώση 50 εκατοστών (τσέπη). λειτουργούν όλα σωστά εκτός από ένα ανεπαίσθητο σημάδι πάνω αριστερά. Είχα ακούσει ότι μπορεί να "ξεσυγχρονιστεί" ο επεξεργαστής... τι ισχύει??

 

Μην διαβάζεις βλακιες, τίποτα δεν παθαίνει εκτός από υλικές ζημίες... αφού δεν έσπασε οθόνη ή τα πλαστικά καλά είσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρήγγειλα σε λευκο ! Μπορειννα μου πει κάποιος τι χρώματα θηκες ταιριαζουν μιας κ ειναι το πρωτο μου ασπρο κινητο?

 

Μπλε ανοιχτο, κοκκινο, ολα τα ανοιχτοχρωμα.

 

http://m.ebay.com/itm/271549308860?nav=SEARCH

 

http://m.ebay.com/itm/271549308860?nav=SEARCH

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...