Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ισχύει αυτο η LG στη black list.:ninja:

Επιεικώς απαράδεκτο,και το είχα αναφέρει σε TV που αγόρασα απο αμαζον και δεν με κάλυψε και τη λυση τη βρήκα μέσω αμαζον τελικά.

Και μετά εχει την απαίτηση για καλυτερη πορεία.:wacko:

Και έλεγαν διάφοροι για το εξαιρετικό service της LG.

Φαντάζομαι και το nexus 5 ειναι στην ίδια κατηγορία.

Δηλαδη επειδη ειναι 32αρι δεν το καλύπτουν γιατί μονο αυτή ειναι η διαφορα με το 16αρι.

Απίστευτο.:blink:

@alex με τόσα Χ που έχεις ρίξει σε όλους ούτε πρακτορείο ΠΡΟ.ΠΟ. να είχες!...:p:p

 

Εκτός απο την Samsung (άψογοι) δε ξέρω άλλη εταιρία να έχει αξιόπιστο service.Πάντως απο Arvato (HTC-SONY) 1000 φορές LG που μου έχει φέρει καινούρια τηλεόραση σπίτι με courier για αντικατάσταση...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το είδα από κοντά όλα καλά μόνο το πισω μέρος δεν μου άρεσε θυμίζει την σάπια ποιότητα των galaxy....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει η εγγύηση. Και όχι μόνο αυτό, δεν αναλαμβάνουν να το φτιάξουν και επί πληρωμή αν το πας.

Πριν δέκα λεπτά επικοινώνησα και εγώ με LG Hellas έχοντας την ίδια απορία με εσένα.

Τα ίδια συζητούσαμε και για το g1.

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι ακριβώς. Αν το μοντέλο εισάγεται στην Ελλάδα, υπάρχει εγγύηση κανονικά.

Εγγύηση δεν έχει πχ το κορεάτικο μοντέλο, το οποίο δεν έρχεται στην Ελλάδα.

Σας τα λέω περιληπτικά, τότε οι συζητήσεις ήταν πολλές σελίδες και πολλά παιδιά είχαν ρωτήσει στην LG.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@alex με τόσα Χ που έχεις ρίξει σε όλους ούτε πρακτορείο ΠΡΟ.ΠΟ. να είχες!...:p:p

 

Εκτός απο την Samsung (άψογοι) δε ξέρω άλλη εταιρία να έχει αξιόπιστο service.Πάντως απο Arvato (HTC-SONY) 1000 φορές LG που μου έχει φέρει καινούρια τηλεόραση σπίτι με courier για αντικατάσταση...:)

 

Λες ε :lol:

Κοιτά,την Arvato την έχω ζήσει στο πετσί μου με 2 κινητα και αναμονη 1+1 μηνα διοτι την πρώτη φορά δεν έλυσαν το πρόβλημα.

Αλλα αλλου ειναι το θέμα στην LG.

Ότι δεν αναλαμβάνει το service εδώ σε περίπτωση βλάβης.

Μέρα με τη νύχτα δηλαδη.

Και μάλιστα σε μια συσκευη που την εισάγει επίσημα και εδώ το τονίζω.

Η διαφορα στη χωρητικότητα μνήμης δεν δικαιολογεί αυτήν την διάκριση.

Να υπήρχε και τίποτα άλλο πχ αλλη χωρητικότητα μπαταρίας ή αλλο σχεδιασμός κλπ να το δεχτώ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΤΣΙ.

Και μάλιστα οταν Nokia,Samsung,HTC δεν έχεις προβλήματα εδώ αν το παρεις απ έξω.

Και απο την αλλη εγω που ψωνίζω απο εξωτερικό θα πρεπει να υποστώ τα καπριτσια της LG.

Τα κακός κείμενα πρεπει να τα λέμε ανεξάρτητος εταιρίας.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια συζητούσαμε και για το g1.

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι ακριβώς. Αν το μοντέλο εισάγεται στην Ελλάδα, υπάρχει εγγύηση κανονικά.

Εγγύηση δεν έχει πχ το κορεάτικο μοντέλο, το οποίο δεν έρχεται στην Ελλάδα.

Σας τα λέω περιληπτικά, τότε οι συζητήσεις ήταν πολλές σελίδες και πολλά παιδιά είχαν ρωτήσει στην LG.

Σωστός φίλε ddr2 . Ακριβώς αυτό που περιγράφεις ισχύει.Παρακαλώ πολύ τους υπόλοιπους να μην αρχίσετε πάλι διάφορες ερωτήσεις περί εγγύησης.Σας έχει καλύψει πλήρως ο φίλος!Γιατί αν ψάξουμε να βρούμε άκρη με την LG,άδικος κόπος ! :lol: Άρα προσοχή στο μοντέλο που θα αγοράσετε απ'όπου κι αν το αγοράσετε! :ninja:

Edit:Το μοντέλο ακόμα κι αν είναι το 'παγκόσμιο' πρέπει να έχει εισαχθεί από Ευρωπαΐκή χώρα , γιατί τα Ασιατικά D802 (σαν τα Ευρωπαΐκά δηλαδή)δεν καλύπτονται από εγγύηση.Διορθώστε με αν κάνω λάθος!

Edited by GeorgeLS

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν απαντηθηκε το ερωτημα

αν κολησει καποια στιγμη το τηλεφωνο για τον χ ψ λογο

οταν δεν εχεις την επιλογη να αφαιρεσεις την μπαταρια.... τι κανεις τοτε?:confused:

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν απαντηθηκε το ερωτημα

αν κολησει καποια στιγμη το τηλεφωνο για τον χ ψ λογο

οταν δεν εχεις την επιλογη να αφαιρεσεις την μπαταρια.... τι κανεις τοτε?:confused:

 

Hard reset.Λογικά με κάποιο/κάποια από τα hardware buttons που έχει γίνεται επανεκκίνηση ακόμα και όταν έχει κολλήσει (βλέπε Xperia S,Xperia T,LG Optimus G κλπ)

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Σωστός φίλε ddr2 . Ακριβώς αυτό που περιγράφεις ισχύει.Παρακαλώ πολύ τους υπόλοιπους να μην αρχίσετε πάλι διάφορες ερωτήσεις περί εγγύησης.Σας έχει καλύψει πλήρως ο φίλος!Γιατί αν ψάξουμε να βρούμε άκρη με την LG,άδικος κόπος ! :lol: Άρα προσοχή στο μοντέλο που θα αγοράσετε απ'όπου κι αν το αγοράσετε! :ninja:

Edit:Το μοντέλο ακόμα κι αν είναι το 'παγκόσμιο' πρέπει να έχει εισαχθεί από Ευρωπαΐκή χώρα , γιατί τα Ασιατικά D802 (σαν τα Ευρωπαΐκά δηλαδή)δεν καλύπτονται από εγγύηση.Διορθώστε με αν κάνω λάθος!

 

Τα ασιατικά νομίζω έχουν την ονομασία f..s. Δεν έχουν την ίδια με τα ευρωπαϊκά.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

@elthis:Ηλία τελικά το double tap δουλεύει κανονικα με nova prime?

Για την φωτεινότητα στον ήλιο απάντησε ο megatron πο εχει περασει απο iPhone και Nokia που φημίζονται για αυτες τις συνθήκες.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@elthis:Ηλία τελικά το double tap δουλεύει κανονικα με nova prime?

Για την φωτεινότητα στον ήλιο απάντησε ο megatron πο εχει περασει απο iPhone και Nokia που φημίζονται για αυτες τις συνθήκες.:p

Δουλεύει κανονικά το tap tap με nova launcher και με μια εφαρμογη απο market (screen off and lock) μέσω των gesture του Nova.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά . Το είδα σήμερα στο ΠΛΑΙΣΙΟ, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, ο πωλητής δέχτηκε να μου ανοίξει το λευκό, και έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Είχα καιρό να ερωτευτώ από την εξωτερική εμφάνιση ενός τηλεφώνου, τουλάχιστον έτσι το είδα. Σχετικά με το http://www.mobileshop.eu/mobile-phones/lg/g2+32gb+d802+white_2547/ , ξέρει κανείς το site? Eίναι αξιόπιστο ή θα χάσουμε τα χρήματά μας?

Επικοινώνησα μαζί τους πριν από λίγα λεπτά με live chat και μου είπαν ότι το έχουν διαθέσιμο, στέλνουν στην Ελλάδα χωρίς έξοδα μεταφοράς καθώς είναι πάνω από 200 ευρώ το ποσό, δεν πληρώνουμε τελωνείο καθώς είμαστε στην Ευρωπαική αγορά και οι δυό (οι αποστολές τους γίνονται από την Βουδαπέστη, Ουγγαρία). Δέχονται πληρωμές είτε με Paypal, είτε με Bank transfer.

 

Μακάρι να ξέραμε κάτι για την αξιοπιστία του καταστήματος (δεν έχει φυσική υπόσταση, λειτουργούν μόνο με πωλήσεις online).

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

... και γράφει πανω: Ευρωπαϊκή εγγύηση: όχι. Να δίνεις 550€ για καινουριο κινητό, και αν βγάλει βλάβη 1 βδομάδα μετα, το πετάς.. Μονο η lg αυτά.. Μετα λεμε γιατί πουλάει η samsung το 70% των ανδροιντ..
Link to comment
Share on other sites

... και γράφει πανω: Ευρωπαϊκή εγγύηση: όχι. Να δίνεις 550€ για καινουριο κινητό, και αν βγάλει βλάβη 1 βδομάδα μετα, το πετάς.. Μονο η lg αυτά.. Μετα λεμε γιατί πουλάει η samsung το 70% των ανδροιντ..

 

Ίσως γιατί το μοντέλο δεν είναι Ευρωπαϊκό.

Και Samsung αν πάρεις και η συσκευή δεν είναι Ευρωπαϊκή ποιος σου είπε ότι σε καλύπτει;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

η εγγυηση ειναι υποχρεωτικη αν η συσκευη αγοραστηκε απο ευρωπη ,αυτο το ξερω απο το nexus 4 που αγορασα απο αγγλια και σε επερωτηση μου μου ειπαν οτι ισχυει πανευρωπαικα στον εκαστοτε αντιπροσωπο η εγγυηση ,δεν ξερω πως και ποιον ρωτησε ο φιλος αλλα αυτο που του παν δεν ισχυει και μαλιστα νομικα ειναι ακαλυπτοι ;)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

... και γράφει πανω: Ευρωπαϊκή εγγύηση: όχι. Να δίνεις 550€ για καινουριο κινητό, και αν βγάλει βλάβη 1 βδομάδα μετα, το πετάς.. Μονο η lg αυτά.. Μετα λεμε γιατί πουλάει η samsung το 70% των ανδροιντ..

 

Τελικά το έβαλα παραγγελία από το http://www.vnp.gr/lg-g2-32gb-d802.html , τιμή 563 ευρώ, πολύ καλή πιστεύω, όταν οι "μεγάλοι" Πλαίσιο - Public κλπ ζητάνε 600 για το 16GB.

 

Λευκό χρώμα, 32GB, εισαγωγής από Αγγλία όπως με ενημέρωσε τηλεφωνικά ένας ευγενέστατος υπάλληλος. Mε Ελληνικό μενού. Θα το έχω στα χέρια μου την Πέμπτη 10 του μήνα.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως γιατί το μοντέλο δεν είναι Ευρωπαϊκό.

Και Samsung αν πάρεις και η συσκευή δεν είναι Ευρωπαϊκή ποιος σου είπε ότι σε καλύπτει;

Δεν έχει σχέση το ενα με το άλλο. Samsung παίρνεις απο όλα τα σκρουτσομαγαζα και καλύπτεται κανονικά. Εδώ συζητάμε ΑΝ θα φέρουν τα σκρουτσομαγαζα την 32 giga εκδοση, και 99% αν τη φέρουν ΔΕΝ θα εχεις εγγύηση στην Ελλάδα. Η αντιπροσωπία ουσιαστικά το ξεκαθάρισε. Στην Ελλαδα επίσημα εισαγεται μονο η 16 γιγα εκδοση και μονο αύτη εχει εγγύηση. Ολά τα αλλά είναι λογια να αγαπιόμαστε. Αμα χαλασει πηγαινε στα δικαστήρια να βρεις το δίκιο σου.. Και εγω μονο την 32 εκδοση σκεφτομαι, αλλά να ξέρουμε τι ισχυει εκ τον πρότερων, να μη κλαιγομαστε μετα..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έβαλα παραγγελία από το http://www.vnp.gr/lg-g2-32gb-d802.html , τιμή 563 ευρώ, πολύ καλή πιστεύω, όταν οι "μεγάλοι" Πλαίσιο - Public κλπ ζητάνε 600 για το 16GB.

 

Λευκό χρώμα, 32GB, εισαγωγής από Αγγλία όπως με ενημέρωσε τηλεφωνικά ένας ευγενέστατος υπάλληλος. Mε Ελληνικό μενού. Θα το έχω στα χέρια μου την Πέμπτη 10 του μήνα.

Φίλε καλοριζικο. Ρωτησες καθόλου τι παιζει απο εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

η εγγυηση ειναι υποχρεωτικη αν η συσκευη αγοραστηκε απο ευρωπη ,αυτο το ξερω απο το nexus 4 που αγορασα απο αγγλια και σε επερωτηση μου μου ειπαν οτι ισχυει πανευρωπαικα στον εκαστοτε αντιπροσωπο η εγγυηση ,δεν ξερω πως και ποιον ρωτησε ο φιλος αλλα αυτο που του παν δεν ισχυει και μαλιστα νομικα ειναι ακαλυπτοι ;)

 

Ναι αλλα φίλε μου άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

Αστο μονο η ταλαιπωρία που πιθανός να φας για να βρεις το δίκιο σου με εταιρίες κολοσσούς δεν λέει.

Οπως είπε ο φίλος πάνω να μην απορούμε γιατί η Samsung πουλάει τα δεκαπλασια απο την lg.

Τεσπα εγω αν θα το έπαιρνα θα το έπαιρνα απο amazon de όπου θα έχω 2 ετη εγγύηση απο lg Γερμανίας σε τελικη,αλλα αυτο δεν αναιρεί το απαράδεκτο απο lg και ειδικα οταν εχω καεί απο την ίδια εταιρία φυσας και το γιαούρτι που λένε και λογικο να το σκέφτομαι 2 και 3 φορές προτού κάνω αν κάνω την οποια κίνηση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε και τα μοντ για την κάμερα :D

Δηλαδή; Εχεις κανένα λινκ; Παρακολουθώ το τοπικ του g2 στο xda, και ας μη έχω το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το ενα με το άλλο. Samsung παίρνεις απο όλα τα σκρουτσομαγαζα και καλύπτεται κανονικά. Εδώ συζητάμε ΑΝ θα φέρουν τα σκρουτσομαγαζα την 32 giga εκδοση, και 99% αν τη φέρουν ΔΕΝ θα εχεις εγγύηση στην Ελλάδα. Η αντιπροσωπία ουσιαστικά το ξεκαθάρισε. Στην Ελλαδα επίσημα εισαγεται μονο η 16 γιγα εκδοση και μονο αύτη εχει εγγύηση. Ολά τα αλλά είναι λογια να αγαπιόμαστε. Αμα χαλασει πηγαινε στα δικαστήρια να βρεις το δίκιο σου.. Και εγω μονο την 32 εκδοση σκεφτομαι, αλλά να ξέρουμε τι ισχυει εκ τον πρότερων, να μη κλαιγομαστε μετα..

 

Ναι και ξανά λέω πχ ότι το s4 exynos δεν καλύπτεται από εγγύηση.

Αν λοιπόν τα σκρουτζομάγαζα φέρουν συσκευή ασιατική δεν θα καλύπτεται από εγγύηση και για αυτό στο συγκεκριμένο site το αναγράφει.

Και συζητάμε για το 32 γιατί προς ώρας Ευρώπη έχει κυκλοφορήσει μόνο το 16.

Σε ερώτηση μου στην Lg για το 32άρι μου είπαν ότι εφόσον κυκλοφορήσει Ευρωπαϊκό θα έρθει και εδώ.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Για να μήν μπερδευόμαστε.

Αν μιλάμε για κινητό από άλλη ήπειρο ( Ασία ,Αμερική ) εγγύηση δεν έχεις και ορθά δεν έχεις.

Αν μιλαμε όμως για ευρωπαϊκή αγορά έχεις εγγύηση ( ανεξαρτήτως χωρητικότητας μοντέλου) και δεν μπορώ να πιστέψω ότι η lg στην χωρα μας θα κάνει τέτοιο φάουλ .

Αν πάλι κάποιος φωστηρας επιμένει στην μη κάλυψη ενα τηλεφωνακι από δικηγόρο στρώνει χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλοριζικο. Ρωτησες καθόλου τι παιζει απο εγγύηση;

 

Mου είπε τηλεφωνικά για 2 χρόνια από την Ελληνική αντιπροσωπεία

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα που το κινητό δοκιμάζεται και δεν έχω λόγια για να περιγράψω την αυτονομία της συσκευής!!

Για όσους η μπαταρία είναι κριτήριο επιλογής το G2 είναι πραγματικά μονόδρομος!!

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...