Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να ρωτησω κατι.

παρατηρω οτι καποιες φορες,κυριως οταν ειναι για καποια ωρα σε αναμονη το κινητο,οταν παταω το κουμπι για να μπω στις εφαρμογες αργει λιγακι να μου εμφανισει τα εικονιδια των εφαρμογων ενω τους τιτλους των καρτελων (εφαρμογες,γραφικα στοιχεια) τα εμφανιζει αμεσως. το ιδιο γινεται με τις αρχικες οθονες οταν βγαινω απο καποια εφαρμογη ή ξεκλειδωνο το κινητο. αργουν για λιγο να εμφανιστουν ολα τα εικονιδια&widgets ή φενεται να lagαρει ελαχιστα η αλλαγη αρχικων σελιδων στα πρωτα 1-2δευτερα. ειναι φυσιολογικο αυτο?το κανει κ σε σας?

να προσθεσω οτι εχω βαλει αρκετα πραγματα στο greenify για παγωμα.

δεν εχω παρατηρησει να κολαει σε καποια εφαρμογη. π.χ. στο minion ruch καποιες φορες δεν μπορουσα να παιξω με το προηγουμενο απο τα κολληματα,με αυτο δεν κολλαει καθολου.

 

Και σε μενα συμβαινει ακριβως το ιδιο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το κινητο. Επειδη εχω το N8, βγαζει χειροτερες φωτογραφιες και βιντεο; Στο σκοταδι πως τα παει; Λογικα το xenon του N8 ειναι καλυτερο.

 

Εχει καποια μειονεκτηματα; Κατι που να του λειπει; Τι sar εχει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.

παρατηρω οτι καποιες φορες,κυριως οταν ειναι για καποια ωρα σε αναμονη το κινητο,οταν παταω το κουμπι για να μπω στις εφαρμογες αργει λιγακι να μου εμφανισει τα εικονιδια των εφαρμογων ενω τους τιτλους των καρτελων (εφαρμογες,γραφικα στοιχεια) τα εμφανιζει αμεσως. το ιδιο γινεται με τις αρχικες οθονες οταν βγαινω απο καποια εφαρμογη ή ξεκλειδωνο το κινητο. αργουν για λιγο να εμφανιστουν ολα τα εικονιδια&widgets ή φενεται να lagαρει ελαχιστα η αλλαγη αρχικων σελιδων στα πρωτα 1-2δευτερα. ειναι φυσιολογικο αυτο?το κανει κ σε σας?

να προσθεσω οτι εχω βαλει αρκετα πραγματα στο greenify για παγωμα.

δεν εχω παρατηρησει να κολαει σε καποια εφαρμογη. π.χ. στο minion ruch καποιες φορες δεν μπορουσα να παιξω με το προηγουμενο απο τα κολληματα,με αυτο δεν κολλαει καθολου.

 

Και σε μενα συμβαινει ακριβως το ιδιο.

 

αν δεν το χετε ηδη κάνει προτείνω τα παρακάτω αλλά κλασικά με δικη σας ευθύνη και τα γνωστά..

 

1.http://www.droidviews.com/make-lg-g2-perform-faster-by-fixing-lag-issue/ μέχρι εκει που λέει Root Your LG G2 in One-Click

2.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187920

 

και στις 2 περιπτώσεις στο secret menu μπαίνουμε με 3845#*802#

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν τα καταφέρνετε με vol down+power. πατησε τα ταυτοχρονα και κρατησε τα πατημενα 1-2 sec. με το quick memo συρεις το χερι αν δεν κανω λαθος απο κατω προς τα πανω στην οθονη και θα σου βγαλει 2 κουμπακια. το αριστερο ειναι το quick memo. γινεται και απο τη status bar..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν τα καταφέρνετε με vol down+power. πατησε τα ταυτοχρονα και κρατησε τα πατημενα 1-2 sec. με το quick memo συρεις το χερι αν δεν κανω λαθος απο κατω προς τα πανω στην οθονη και θα σου βγαλει 2 κουμπακια. το αριστερο ειναι το quick memo. γινεται και απο τη status bar..

 

1" αρκεί, λίγο εξάσκηση θέλει

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

αν δεν το χετε ηδη κάνει προτείνω τα παρακάτω αλλά κλασικά με δικη σας ευθύνη και τα γνωστά..

 

1.http://www.droidviews.com/make-lg-g2-perform-faster-by-fixing-lag-issue/ μέχρι εκει που λέει Root Your LG G2 in One-Click

2.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187920

 

και στις 2 περιπτώσεις στο secret menu μπαίνουμε με 3845#*802#

 

Το εκανα εγω.Καλυτερευει αλλα δεν εξαφανιζει το προβλημα.Μονο με χρηση αλλου launcher λυνεται.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιείτε launcher στο συγκεκριμένο κινητό; και αν ναι ποιο είναι το καλύτερο κατά την γνώμη σας;

Οχι προσωπικά δεν χρησιμοποιω καποιον άλλον παρα τα όποια προβληματακια... πολλά παιδια απο εδω ομως χρησιμοποιουν τον nova...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιείτε launcher στο συγκεκριμένο κινητό; και αν ναι ποιο είναι το καλύτερο κατά την γνώμη σας;

 

Nova launcher πιο πολύ από συνήθεια λόγω της χρήσης που του έκανα και στις προηγούμενες συσκευές. Είναι κάποιες λειτουργίες του όπως τα gestures του που τα χρησιμοποιώ συνέχεια. Κατά ταλλα και ο μαμα launcher μια χαρά σφαιρατος μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Nova launcher πιο πολύ από συνήθεια λόγω της χρήσης που του έκανα και στις προηγούμενες συσκευές. Είναι κάποιες λειτουργίες του όπως τα gestures του που τα χρησιμοποιώ συνέχεια. Κατά ταλλα και ο μαμα launcher μια χαρά σφαιρατος μου φαίνεται.

 

o μαμα launcher που λες τι εννοεις? ποιος είναι? γιατι η αληθεια είναι πως δεν καταλαβα καλα τι ακριβως είναι ο launcher!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχετε συζητήσει προηγουμένως, εγώ θα ήθελα να ξαναρωτήσω, από ήχο πως πάει? Παράπονα για χαμηλό ήχο κλήσης έχετε ή ακόμα ένα ράδιο αρβύλα?
Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχετε συζητήσει προηγουμένως, εγώ θα ήθελα να ξαναρωτήσω, από ήχο πως πάει? Παράπονα για χαμηλό ήχο κλήσης έχετε ή ακόμα ένα ράδιο αρβύλα?

Εννοείς ringtone ή in call ήχο κλήσης? Εγώ σε κανένα από τα δύο δεν έχω πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ringtone ή in call ήχο κλήσης? Εγώ σε κανένα από τα δύο δεν έχω πρόβλημα :)

Για ήχο κλήσης! Λένε πως είναι αισθητά χαμηλός και χάνεις κλήσεις! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για ήχο κλήσης! Λένε πως είναι αισθητά χαμηλός και χάνεις κλήσεις! :lol:

Όχι, καμία σχέση, ράδιο αρβύλα όπως είπες!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 6μηνο ειχα το Huawei x5 pro στο οποιο με βοηθεια από το φορουμ εδώ εμπαινα στο "bios" και εκανα backup ολοκληρο το λογισμικο όπως ηταν εκεινη την ωρα μαζι με τις εφαρμογες κλπ και αυτό αποθηκευοταν σε ένα φακελο τον οποιο τον εβαζα στο pc, και με τον ιδιο τροπο μπορουσα να επαναφερω το κινητο σε αυτή την κατασταση οτιδήποτε και να παθει. Γινεται αυτό στο κινητο μας ρε παιδια? και αν ναι υπαρχει καποιος οδηγος η μπορει να μου πει καποιος αναλυτικα? Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχετε συζητήσει προηγουμένως, εγώ θα ήθελα να ξαναρωτήσω, από ήχο πως πάει? Παράπονα για χαμηλό ήχο κλήσης έχετε ή ακόμα ένα ράδιο αρβύλα?

 

φιλε μου νομιζω οτι ισχυει το αντιθετο θα ελεγα (προσωπικα). με το προηγουμενο μου κινητο που ειχε στην πλατη το ηχειο μπορει κ να μην ακουγα την κληση αν ημουν σε αλλο δωματιο. αυτο που εχει απο κατω τα ηχεια ακουγεται πολυ περισσοτερο αλλα μου φενεται κ αρκετα δυνατο!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν το χετε ηδη κάνει προτείνω τα παρακάτω αλλά κλασικά με δικη σας ευθύνη και τα γνωστά..

 

1.http://www.droidviews.com/make-lg-g2-perform-faster-by-fixing-lag-issue/ μέχρι εκει που λέει Root Your LG G2 in One-Click

2.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187920

 

και στις 2 περιπτώσεις στο secret menu μπαίνουμε με 3845#*802#

 

στο hidden menu για να κλεισουμε το MLT μπαινω στο MLT Test και κλικαρω εκει που λεει enable για να γινει disable σωστα? και μετα reboot?

Edited by johni41
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα έχει πρόβλημα με την εστίαση γι'αυτό να κάνετε χειροκίνητη εστίαση ,έχει μενου γι'αυτό..Κατά τα άλλα είναι πολύ καλή και το θέμα αυτόματης εστίασης σίγουρα θα λυθεί με αναβάθμιση έχει ξαναγίνει με συσκευές της lg
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

εκανα και τα 2 (mlt & high temperature) δεν νομιζω να ειδα διαφορα. το ελαχιστο λαγκαρισμα στο φορτομα των εικονιδιων υπαρχει. αυτο το κανει μια φορα και μετα πρεπει να μπει σε αναμονη ή να ειμαι σε καποια εφαρμογη ωρα και να προσπαθησω να ανοιξω τις εφαρμογες για να το ξανακανει. αλιως μετα την πρωτη που αργει λιγο τα βαγζει με τη μια... δεν ειναι κανενα σοβαρο προβλημα απλα παραηξενευομαι. μηπως να δοκιμαζα αλλον launcher τις επομενες μερες? με αλλαγη louncher το κινητο παραμενει οπως ειναι ετσι?δε θελει παλι στησιμο?
Link to comment
Share on other sites

στο hidden menu για να κλεισουμε το MLT μπαινω στο MLT Test και κλικαρω εκει που λεει enable για να γινει disable σωστα? και μετα reboot?

 

το αφηνεις αποεπιλεγμένο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, γίνεται να αυξήσουμε την μέγιστη ένταση του ήχου από τα ακουστικά κατά την αναπαραγωγή μουσικής χωρίς root; υπάρχει κάτι; δεν είναι και πάρα πολύ χαμηλός, αλλά ένα scale παραπάνω θα ήταν το τέλειο για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Θα σας δείξω κάτι που έκανα και θέλω βοήθεια να το αντιστρεψω....όποιος ξέρει ας βοηθήσει!

 

 

[ATTACH]38494[/ATTACH] [ATTACH]38495[/ATTACH] [ATTACH]38496[/ATTACH] [ATTACH]38497[/ATTACH] [ATTACH]38498[/ATTACH]

 

Το πως εμφάνισα αυτή την επιλογή απλός έκανα 5-6 χτυπήματα με το δάχτυλο στο "αριθμός κατασκευαστή"...πηγα να το κανω οπως που χτυπάς την έκδοση android και εμφανίζεται το φασόλι

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Και καποιες ακομα φωτο που δεν χωρουσαν....

 

[ATTACH]38504[/ATTACH] [ATTACH]38505[/ATTACH]

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...