Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει τα πάντα.Πέρασα και το Open Europe firmware να ξεφορτωθώ το t-mobile logo αλλά πάλι τα ίδια.Η μόνη διαφορά είναι ότι αντί για LTE της t-mobile στην open εμφανίζει 4G.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα.

Πήρα ένα g2 t-mobile από το kinito.gr .Έχω πρόβλημα με 4g στην vodafone (δεν έχω δοκιμάσει άλλη εταιρία).Με κλειστά data και network setting 4g όταν κάνω κλήση είτε έχω καλώ η κακό σήμα , με το που τελειώσει η κλήση χάνω σήμα για 10-15 δευτερόλεπτα και μετά όλα καλά.Όταν κάνω το ίδιο με data ανοιχτά δεν έχει πρόβλημα.Με ρύθμιση δικτύου σε 3g όλα τέλεια.Δεν έχω καμία ψώρα με το 4g άπλα φοβάμαι μήπως έχει θέμα η συσκευή.Πήγα και σε κατάστημα Vodafone και άλλαξα sim αλλά πάλι τα ίδια.

 

Αν δεν κάνω λάθος το 4g δεν υποστηρίζει φωνή. Όταν εσύ πας να κάνεις κλήση το γυρνάει ωσε 3g και όταν τελειώνεις τη κλήση προσπαθεί να το γυρίσει πάλι σε 4g γι αυτό μπορεί να χάνεις στιγμιαία το σήμα..

 

 

 

 

 

 

Καλησπερα σας και απο μενα.

Πρωην κατοχος optimus 4x, optimus g, galaxy s4. Με ενδιαφερει κυριως η καμερα η οθονη και το gps.

Εσεις που το εχετε ηδη ειστε ευχαριστημενοι? Υπαρχει καποιο μελανο σημειο που εχει το κινητο?

Ευχαριστω και ελπιζω να ειμαι συντομα κατοχος και να μπω στην παρεα σας.

 

κάμερα πολύ καλή. Αργεί λίγο να εστιάσει σε χαμηλό φωτισμό αλλά κατά τα άλλα πολύ καλή. Οθόνη πολύ καλη!GPS κάποιοι χρήστες ανέφεραν ότι τυχαία τους έχει αποσυνδεθεί σε διαδρομή και συνδέθηκε πάλι. Δεν ξανααναφερθηκε κάτι από τότε..Προσωπικά και γρήγορα μου συνδέεται και κάποιο πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 4g δεν υποστηρίζει φωνή και το καταλαβαίνω όταν ανοίγω τα data που το 4g πέφτει σε H.Το θέμα είναι ότι με data ανοιχτά δεν χάνω σήμα, χωρίς data όμως τότε χάνω σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 4g δεν υποστηρίζει φωνή και το καταλαβαίνω όταν ανοίγω τα data που το 4g πέφτει σε H.Το θέμα είναι ότι με data ανοιχτά δεν χάνω σήμα, χωρίς data όμως τότε χάνω σήμα.

 

Είναι η διαδικασία αλλαγής δικτύου/σήματος. Το κάνει και όταν δεν έχεις καλό 4G σήμα, και όταν γυρνάς σε voice (δηλαδή πάρεις τηλέφωνο). Δεν είναι 15", εμένα κάνει περίπου 4-5", αλλά είναι εμφανές ότι χάνει στιγμιαία το σήμα...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

δεν θεωρω ότι ειναι πρόβλημα πάντως..κάτι τρέχει αν τρέχει κιόλας με το 4g του παρόχου..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σου εμφανίζει Χ στο δίκτυο;

 

Για την ακρίβεια εκείνη τη στιγμή βλέπω στιγμιαία το 4G να γίνεται Η, να βγαίνει κόκκινο Χ στο σήμα κινητής και ακαριαία να ξαναρχίζει να ψάχνει (εκείνο το μικρό κυκλάκι) και μέσα σε 2-3 δευτερόλεπτα να έχει βρει ξανά σήμα...μιλάμε για συνολικά 5" διαδικασία, από την στιγμή που έχω LTE μέχρι τη στιγμή που μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω αυτην την απορια αν συμβαινει αυτο με το σημα σε ολους ή σε μερικα μονο τηλεφωνα...ειναι παντως παρατηρημενο οτι το κανει σε αυτο το μοντελο.Στο S4 mini που ειχα ειμαι 100% σιγουρος αλλα και σε οποιο αλλο τηλεφωνο περασε απο τα χερια μου οτι δεν εχανε ουτε δευτερολεπτο το σημα σε οποιαδηποτε αλλαγη ειτε με ανοιχτα ειτε με κλειστα δεδομενα. Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να ειναι της vodafone θεμα.Μιλησα με τεχνικο της εταιριας και ειπε οτι ετσι γινεται γιατι δεν υπαρχει υποστηριξη φωνης για 4g.
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να ειναι της vodafone θεμα.Μιλησα με τεχνικο της εταιριας και ειπε οτι ετσι γινεται γιατι δεν υπαρχει υποστηριξη φωνης για 4g.

 

Σε πληροφορω οτι δεν ειναι της Vodafone.Εγω Cosmote ειμαι και εκανε ακριβως το ιδιο.Ο τεχνικος που σου το ειπε το ειπε για να εχει να λεει...Το θεμα ειναι οτι συμβαινει μονο με το LG G2 ...στο S4 mini γιατι δεν το εκανε δηλαδη αφου ειναι θεμα των εταιριων κινητης; ...και εκει ενεργοποιημενο το 4G ειχα και επαιζε κανονικοτατα.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω το 32αρι απο expansys ολα καλα ως τωρα...στο παλιο μου iphone ειχα το napster και κατεβαζα τραγουδια...πλεον μολις περασα το napster στο lg δεν μου κατεβαζει...γιατι ετσι?(υποψην δοκιμασα και σε αλλο κινητο android με τον λογαριασμο και κατεβαζε κανονικα)
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Πρίν 5΄ήρθε ειδοποίηση για ΟΤΑ ενημέρωση λογισμικού, την έχει κάνει κανένας; Γράφει βελτιώσεις: 1. Ίντερνετ :p
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω αυτην την απορια αν συμβαινει αυτο με το σημα σε ολους ή σε μερικα μονο τηλεφωνα...ειναι παντως παρατηρημενο οτι το κανει σε αυτο το μοντελο.Στο S4 mini που ειχα ειμαι 100% σιγουρος αλλα και σε οποιο αλλο τηλεφωνο περασε απο τα χερια μου οτι δεν εχανε ουτε δευτερολεπτο το σημα σε οποιαδηποτε αλλαγη ειτε με ανοιχτα ειτε με κλειστα δεδομενα.

φιλε κατι ασχετο επειδή πριν ειχα και εγω το S4 mini και τωρα εχω το G2 , πες μου ετσι αντικειμενικά εισαι ευχαριστημένος όπως περιμενες από το g2? η σου περασε όπως και μενα από το μυαλο μια χαρα τηλ ειχα δεν καθομουν στα αυγα μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο optimus 2x με custom rom πηγα στο g2.Τουμπανο ειναι,απλα ισως και να το περιμενα λιγο καλυτερο τελικα.Η lg ειναι περιεργη στο λογισμικο της παντα.Ελπιζω να λυθουν ολα τα bug.Παντως update δεν ηρθε.Εγω που εβαλα europe firmware αντι για το μαμα tmobile δεν εχω θεμα με εγγυηση ε?

 

 

Επισης ο τεχνικος της vodafone mou ειπε οτι του κανει το ιδιο σε iphone 5 που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν 5΄ήρθε ειδοποίηση για ΟΤΑ ενημέρωση λογισμικού, την έχει κάνει κανένας; Γράφει βελτιώσεις: 1. Ίντερνετ :p

 

Μην την κάνεις αν έχεις cwm - twrp

Link to comment
Share on other sites

φίλε ποια έκδοση έχεις και σου ήρθε αναβάθμιση...

έχω ελληνικό 16gb και τσέκαρα χωρίς να μου βγάλει κάτι....

 

 

το θέμα μου είναι οι φωτογραφίες και τα βίντεο που είναι χάλια

υπάρχει κάποια εφαρμογή μέχρι να στείλουν αναβάθμιση για focus κάμερας και ζουμάρισμα???

 

κάποια εφαρμογή που να τα κάνει και τα΄δύο και να είναι και δωρεάν κατά προτίμηση!

Link to comment
Share on other sites

Μην την κάνεις αν έχεις cwm - twrp

 

Stock το έχω, 16αρι με την EUR είναι για τον φίλο που ρώτησε. Είναι λίγο "κουλό" αυτό που γράφει πάντως...

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

φιλε κατι ασχετο επειδή πριν ειχα και εγω το S4 mini και τωρα εχω το G2 , πες μου ετσι αντικειμενικά εισαι ευχαριστημένος όπως περιμενες από το g2? η σου περασε όπως και μενα από το μυαλο μια χαρα τηλ ειχα δεν καθομουν στα αυγα μου!!!!!!!

 

Δεν συγκρινονται φιλε μου.Διαφορετικα κινητα.Το οτι εχει αυτην την ιδιαιτεροτητα δε σημαινει οτι ειναι χειροτερο.Το S4 mini καλο τηλεφωνακι μεν αλλα ειναι λιγο μπροστα στο LG2.

Πιστευω δεν θα ξαναγυρνουσα σε S4 mini αλλα μια παροιμια λεει μπουκια μεγαλη φαε μεγαλη κουβεντα μη λες..και γι αυτο δεν λεω πιστευω :p

Link to comment
Share on other sites

φιλε κατι ασχετο επειδή πριν ειχα και εγω το S4 mini και τωρα εχω το G2 , πες μου ετσι αντικειμενικά εισαι ευχαριστημένος όπως περιμενες από το g2? η σου περασε όπως και μενα από το μυαλο μια χαρα τηλ ειχα δεν καθομουν στα αυγα μου!!!!!!!

 

Απο optimus 2x με custom rom πηγα στο g2.Τουμπανο ειναι,απλα ισως και να το περιμενα λιγο καλυτερο τελικα.Η lg ειναι περιεργη στο λογισμικο της παντα.Ελπιζω να λυθουν ολα τα bug.Παντως update δεν ηρθε.Εγω που εβαλα europe firmware αντι για το μαμα tmobile δεν εχω θεμα με εγγυηση ε?

 

Επισης ο τεχνικος της vodafone mou ειπε οτι του κανει το ιδιο σε iphone 5 που εχει.

 

Πραγματικά τα πιστεύετε αυτά που λέτε ? Έχετε όντως G2 ? Είχα το 2Χ πριν το GNex, και έχω δει τόσο το S4 της αδελφής μου όσο και το S4 Mini :rolleyes: Δεν υπάρχει όχι απλά επαφή ή σύγκριση, ούτε καν οπτική επαφή λόγω καμπυλότητας του πλανήτη :lol:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έχεις και άδικο. Δυσκολεύτηκα να αφήσω το 2x. Εκτός της βλακείας με το 4g και κάποια glitches Π.χ. στο dialer Και contacts το τηλέφωνο σπέρνει.Τα glitches τα βλέπεις αν είσαι ψήρας σαν και εμένα. :)
Link to comment
Share on other sites

Stock το έχω, 16αρι με την EUR είναι για τον φίλο που ρώτησε. Είναι λίγο "κουλό" αυτό που γράφει πάντως...

stock αγορασμενο απο εξωτερικο ή σκρουτζομαγαζο...ή ελληνικης αντιπροσωπειας...

οπως και να εχει δωσε feedback σχετικα με την εκδοση σου και για το τι αλλαξε ?

Link to comment
Share on other sites

παιδες σορυ για την ερωτηση αλλα ψαχνω και δεν βρισκω. Λοιπον αν μπω στο μενου να εργοποιησω το 4g εχω Χονγκ Κονγκ firmware, μετα πως μπορω να το απενεργοποιησω?

αν κλεισω το 3g θα κλεινει και το 4g λογικα?

Link to comment
Share on other sites

παιδες σορυ για την ερωτηση αλλα ψαχνω και δεν βρισκω. Λοιπον αν μπω στο μενου να εργοποιησω το 4g εχω Χονγκ Κονγκ firmware, μετα πως μπορω να το απενεργοποιησω?

αν κλεισω το 3g θα κλεινει και το 4g λογικα?

 

Μετά δεν χρειάζεται να μπεις πάλι στο κρυφο μενου, θα πας απο το κανονικό μενου. Πάτα παρατεταμένα απο την status bar το κουμπι δεδομενα και θα εμφανιστει αυτο --> "Δικτυα κινητης τηλεφωνιας" --> "Λειτουργεια δικτυου" εκει θα σου εχει επιλεγμενο αυτο που ειχες επιλεξει απο το hide μενου και επιλεγεις μετα το GSM για παραδειγμα.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μετά δεν χρειάζεται να μπεις πάλι στο κρυφο μενου, θα πας απο το κανονικό μενου. Πάτα παρατεταμένα απο την status bar το κουμπι δεδομενα και θα εμφανιστει αυτο --> "Δικτυα κινητης τηλεφωνιας" --> "Λειτουργεια δικτυου" εκει θα σου εχει επιλεγμενο αυτο που ειχες επιλεξει απο το hide μενου και επιλεγεις μετα το GSM για παραδειγμα.

 

Ερώτηση : έχω επιλέξει το gsm/wcda/lte auto

Πατάω παρατεταμένα στη status bar αλλά δεν εμφανίζεται τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : έχω επιλέξει το gsm/wcda/lte auto

Πατάω παρατεταμένα στη status bar αλλά δεν εμφανίζεται τιποτα

 

Ωραια αυτο κανεις φιλε μου επιλογη και εισαι οκ.

Αν δεν εμφανιζεται το 4G πανω αυτο εχει να κανει με τον παροχο.Παρ'τους τηλεφωνο να σου ενεργοποιησουν την γραμμη σε 4G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...