Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια χαρα δουλευει του redmi note 4X το led σε ολα οπως το ρυθμισαμε με την κοπελα μου. Δε καταλαβαινω για ποιο λογο λεγονται τα παραπανω :worry:

Το G2 αντεξε απειρες πτωσεις παντως, το xiaomi με μια εκανε σημαδια στις γωνιες, ακριβως ΜΙΑ μερα πριν ερθει η θηκη της κοπελας μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πω πακετο. Γενικα επειδη ειναι πιο μεγαλη συσκευη (μεγαλυτερη επιφανεια οθονης να ραγισει και μεγαλυτερο βαρος) θελει οπωσδηποτε θηκη day one.
Link to comment
Share on other sites

Βρε ελα μια βολτα απο το αντιστοιχο thread και θα δεις οτι ολα γινονται. Ισα ισα η παραμετροποιηση που εχει το miui ειναι μακραν απο τις καλυτερες. ;) Απλα αν δεν τα σεταρεις μπορει οντως να μην σου ρχονται πχ ειδοποιησεις ή να αναβει το led.

 

Το g2 το χω ακομα αλλα σε καμια περιπτωση δεν φτανει το νεοτερο redmi note 4x σε παραμετροποιηση.

Εχω ερθει ηδη αλλα την απορια δεν μου την ελυσε κανεις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω ερθει ηδη αλλα την απορια δεν μου την ελυσε κανεις.

 

Εγω γιατι δεν σε βλεπω τοτε; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880&page=156

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν σε βλεπω τοτε; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880&page=156

 

Γιατι εγω δεν εχω σχεση με αυτο στο 4x snapdragon παιζω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εγω δεν εχω σχεση με αυτο στο 4x snapdragon παιζω.

 

Λαθος! Αυτο που πουλαει η infoquest δεν ειναι το Note 4X αλλα το Note 4 Global που το βαπτισε 4X. Ειδες που δεν την ξερεις ακομα καλα τη συσκευη σου; Ολα γινονται σου λεω απλα δεν τα χεις βρει. ;)

 

Προς mods αλλα και λοιπα μελη sorry για το offtopic :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από χτες εντελώς ξαφνικά δεν μου αναγνωρίζει την SIM.Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά σαν συσκευή δοκίμασα και άλλη SIM Αλλά τιποτα!Το τηλέφωνο είναι 30 μηνών και δεν έχει ξανά βγάλει πρόβλημα!Έχει ξανά τύχη σε κάποιον και αν γνωρίζει εάν αξίζει επισκευή ;
Link to comment
Share on other sites

Από χτες εντελώς ξαφνικά δεν μου αναγνωρίζει την SIM.Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά σαν συσκευή δοκίμασα και άλλη SIM Αλλά τιποτα!Το τηλέφωνο είναι 30 μηνών και δεν έχει ξανά βγάλει πρόβλημα!Έχει ξανά τύχη σε κάποιον και αν γνωρίζει εάν αξίζει επισκευή ;

Άνοιξε το πίσω καπάκι και καθάρισε τις επαφές μήπως δεν σου κάνει καλή επαφή.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τους ακροδέκτες που λέει ο Tupac, μήπως το έχεις μονίμως σε "Μόνο GSM"; δοκίμασε το "Μόνο WCDMA".

Το είχα GSM από τότε που το πήρα για εξοικονόμηση ενέργειας κ δούλευε μια χαρά (cosmote whatsup) Ξαφνικά άρχισε να μην συνδέεται (πρόβλημα δικτύου), οπότε δοκίμασα το "Μονο WCDMA" και από τότε δεν έχω πρόβλημα. Το μόνο που συμπεραίνω είναι ότι συνέβη από επιλογή της Cosmote. Δοκίμασα και σε άλλες συσκευές τη SIM και γινόταν το ίδιο. Θεωρώ δύσκολο απλά να χάλασε η SIM χωρίς να πειράξω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα όλα αλλά τίποτα!Μπήκα και με #*#*4636 στα settings άλλαξα τα δίκτυα αλλά πάλι δεν αναγνωρίζει καμία κάρτα!

 

Φίλε μου Καλημέρα.εμένα μου το είχε κάνει, είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,και μετά ξαναπερασα drivers στον υπολογιστή και ξανά εγκατάσταση.από τότε μου δουλεύει.δεν ξέρω αν φτιάχνει γενικά με αυτό.σε μένα δούλεψε.δοκίμασε το μια.

Link to comment
Share on other sites

33 μήνες με το g2 κ χθες το ξενερωμα ήρθε! Κιτρινίλα στην οθόνη πάνω δεξιά... Φαίνεται μόνο σε ανοιχτόχρωμο φόντο... Λογικά θα εξαπλωθεί έτσι δεν είναι;γ@@@ω την τρέλα μου μέσα!!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

33 μήνες με το g2 κ χθες το ξενερωμα ήρθε! Κιτρινίλα στην οθόνη πάνω δεξιά... Φαίνεται μόνο σε ανοιχτόχρωμο φόντο... Λογικά θα εξαπλωθεί έτσι δεν είναι;γ@@@ω την τρέλα μου μέσα!!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς ναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

33 μήνες με το g2 κ χθες το ξενερωμα ήρθε! Κιτρινίλα στην οθόνη πάνω δεξιά... Φαίνεται μόνο σε ανοιχτόχρωμο φόντο... Λογικά θα εξαπλωθεί έτσι δεν είναι;γ@@@ω την τρέλα μου μέσα!!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φαίνεται συνέχεια ή μόνο όταν ζεσταίνεται το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι αξίζει να το στείλω για αλλαγή οθόνης... Καλά ακόμα είναι πολύ μικρό το κιτρίνισμα... Μακάρι να μείνει έτσι...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι αξίζει να το στείλω για αλλαγή οθόνης... Καλά ακόμα είναι πολύ μικρό το κιτρίνισμα... Μακάρι να μείνει έτσι...

 

Ποσο ειναι το κοστος της αλλαγης; (εκτος procordia)

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ειναι το κοστος της αλλαγης; (εκτος procordia)

Δε ξέρω αν κάποιος ξέρει...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει και παλιότερα.

Άλλαξα στο δικό μου, λόγω "νεκρής" περιοχής. Μου στοίχισε περίπου 25 το αταλλακτικό από ebay και 15 η αλλαγή.

Γύρω στα 80 ζητάνε για αυθεντική οθόνη.

Δε ξέρω αν κάποιος ξέρει...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι λιγότερο φωτεινή και δεν δουλεύει το dt2w-λύθηκε με το gravity screen που μου πρότεινε κάποιο παιδί εδώ.

Βλεπεις καμια διαφορα σε εικονα, dt2w ή καταναλωση σε σχεση με την official?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γειας σας ,

εχω το lg g2 εδω και 2 χρονια + ελεγα να το αλλαξω αλλα εφοσον καλα κρατει ακομα λεω ας περιμενω λιγακι!!

εχει και τις κιτρινιλες του το καιμενο αλλα δεν με ενοχλουν δεν φαινοντε τοσο!

ειμαι με στοκ κιτ κατ ακομα!

ελεγα μεχρι να το αλλαξω να το φρεσκαρω λιγο και να του περασω την lolipop...

θα ηθελα να μου πειτε την σωστη διαδικασια μεταβασης στο lolipop ωστε να κατσει καλα η ρομ!!

και επισης ποια ειναι η καλυτερη διαδικασια (ευκολη) διιαδικασια για να περασω τις επαφες μου ξανα!

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφες τις συγχρονιζεις στο gmail και τις εχεις παντου και παντα!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

γειας σας ,

εχω το lg g2 εδω και 2 χρονια + ελεγα να το αλλαξω αλλα εφοσον καλα κρατει ακομα λεω ας περιμενω λιγακι!!

εχει και τις κιτρινιλες του το καιμενο αλλα δεν με ενοχλουν δεν φαινοντε τοσο!

ειμαι με στοκ κιτ κατ ακομα!

ελεγα μεχρι να το αλλαξω να το φρεσκαρω λιγο και να του περασω την lolipop...

θα ηθελα να μου πειτε την σωστη διαδικασια μεταβασης στο lolipop ωστε να κατσει καλα η ρομ!!

και επισης ποια ειναι η καλυτερη διαδικασια (ευκολη) διιαδικασια για να περασω τις επαφες μου ξανα!

 

ευχαριστω πολυ!

 

Εύκολα και γρήγορα με το LG Flash Tool 2014

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

 

 

κατεβαζεις την stock rom και την βαζεις μεσα στο φακελο που εχεις το flash tool,

αφου κανεις αυτο κλεισε το τηλεφωνο σου και πατωντας το + συνδεσε το στο pc,

μετα τρεξε το προγραμμα flash tool και πατα cse flash,

+++edit πριν κανεις οτιδηποτε μη ξεχασεις να κατεβασεις τους lg drivers που εχει στο λινκ..!

 

Εδω θα βρεις την Rom Εισάγετε IMEI της συσκευής σας και κάντε κλικ στο Download: https://lg-firmware-rom.com/

 

Τον τηλ. καταλ. το κρατάς με το G-mail (συγχρονισμος)

Η με το LG Backup που βρίσκετε στο Δημιουργία αντιγράφου ασφσλειας > Υπηρεσία δημιουρ. αντιγρ. LG.

***SOS μην ξεχάσεις αμέσως μετά να το κρατήσεις στο PC.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις.... αλλα εσεις τι προτεινετε για καλυτερα...

μεταβαση σε lolipop.... η format και να παραμεινω kitkat?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις.... αλλα εσεις τι προτεινετε για καλυτερα...

μεταβαση σε lolipop.... η format και να παραμεινω kitkat?

 

Εγώ μετά την lolipop δεν ξανακοίταξα πίσω. Δεν βρίσκω λόγω να μην αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...