Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

εχθές έγινε επίσκεψη στην Procordia 16.00 με κιτρινίλα στην οθόνη, 16.45 είχα φύγει με νέα οθόνη και bonus δωράκι το περίβλιμα όπου είχε κάτι φθορές απο την χρήση.

Μόνο τα καλύτερα έχω να πώ για το Service. :lol:

Να λέμε και τα καλά παιδιά, να μην κράζουμε μόνο.:)

 

Η αλήθεια είναι ότι τελευταία είχε πέσει πολλή γκρίνια (κι ίσως όχι άδικα) για την εξυπηρέτηση της procordia, αλλά τι να σου κάνουν κι αυτοί όταν τους άφησε ξεκρέμαστους η ίδια η LG;

 

Όντας ένας από εκείνους που αντιμετώπισαν το θέμα της κιτρινίλας στην αρχή της διανομής της 5.0.2, η ανταπόκριση ήταν άψογη. Νομίζω στα 30-35 λεπτά είχα ξεμπερδέψει κι εγώ.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

εχθές έγινε επίσκεψη στην Procordia 16.00 με κιτρινίλα στην οθόνη, 16.45 είχα φύγει με νέα οθόνη και bonus δωράκι το περίβλιμα όπου είχε κάτι φθορές απο την χρήση.

Μόνο τα καλύτερα έχω να πώ για το Service. :lol:

Να λέμε και τα καλά παιδιά, να μην κράζουμε μόνο.:)

 

Εγω απο της 19 που το εχω παει ουτε φωνη ουτε ακροαση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω το εν λόγο κινητό με την μαμισια ρομ. Ηθελα να ενεργοποιήσω το κινητό όταν μιλάω και με παίρνει τρίτος να τον δείχνει ότι μιλάω. Πήρα στην Vodafone και μου είπαν να πατήσω (διεση 51 κλήση) το έκανα, από τότε δεν με αφήνει να μπω στο μενού με βγάζει συνεχώς το μήνυμα (δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει.) πατώ το οκ και πάλι τα ίδια. Τι κανω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω το εν λόγο κινητό με την μαμισια ρομ. Ηθελα να ενεργοποιήσω το κινητό όταν μιλάω και με παίρνει τρίτος να τον δείχνει ότι μιλάω. Πήρα στην Vodafone και μου είπαν να πατήσω (διεση 51 κλήση) το έκανα, από τότε δεν με αφήνει να μπω στο μενού με βγάζει συνεχώς το μήνυμα (δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει.) πατώ το οκ και πάλι τα ίδια. Τι κανω;

Αλλη φορα να μην ακους την βονταφον αυτοι ειναι ηλιθιοι παρτους να σου πουν να το βγαλεις .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα από βοήθεια γειτονικού σαιτ το οποίον και ευχαριστώ, λύθηκε το πρόβλημα με εργοστασιακές ρυθμίσεις, οποίος έχει το ίδιο πρόβλημα ας πηγαίνει εδώ. http://www.android.gs/how-to-enter-recovery-mode-on-lg-g2/ θα βρει την λυση
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγα από procordia, μου είπαν ότι λόγο έλλειψης ανταλλακτικού (gps) η θα μου κάνουν πίστωση τα χρήματα που το είχα πάρει (240 από γερμανό) η θα μου αλλάξουν την οθόνη αλλά δεν θα μου φτιάξουν το gps, από τον Γερμανό με 240 δεν περνώ κάτι αξιολογο, οπότε τους είπα να επισκευάσουν την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγα από procordia, μου είπαν ότι λόγο έλλειψης ανταλλακτικού (gps) η θα μου κάνουν πίστωση τα χρήματα που το είχα πάρει (240 από γερμανό) η θα μου αλλάξουν την οθόνη αλλά δεν θα μου φτιάξουν το gps, από τον Γερμανό με 240 δεν περνώ κάτι αξιολογο, οπότε τους είπα να επισκευάσουν την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά παίρνεις xiaomi redmi note 3, Huawei P9 lite και lg g3. Εγώ προσωπικά θα το έδινα εύκολα για το xiaomi το οποίο θα είναι και με επίσημη εγγύηση 2 ετών. Βασικά θα το έδινα χτες κιόλας.... Και θα σου μείνουν και 11€ για μια θήκη

 

https://www.germanos.gr/product/xiaomi-redmi-note-3-dual/20348949/

 

Στάλθηκε από το 1+3

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το lg3 δεν το έχει διαθέσιμο το είδα το redmi note είναι με τον mtk huawei δεν ξανά περνω

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το lg3 δεν το έχει διαθέσιμο το είδα το redmi note είναι με τον mtk huawei δεν ξανά περνω

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το redmi είναι με τον snapdragon 650

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού λέει 8πυρηνο; ο sd είναι 6πυρηνος

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα χαρακτηριστικά γράφει για sd 650. Απλά μάλλον δεν ξέρουν τι τους γίνεται και τον θεωρούν 8πυρινο. Έχω αναφέρουν ως τελευταία έκδοση Android την 5.0.2

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερων, αλλα ειναι να το δωσω στην γυναικα κ της φαινοντουσαν πολυ μεγαλα τα αλλα κινητα, απλα θελω να ρωτησω αμα ξερετε, το κινητο εχει εγγυηση μεχρι 5/3 εγω μπορω να το ξαναπαω κ να πω πχ οτι χαλασε τελειος το gps?? η θα μου πουν:μας το εφερες κ δεν ηθελες να το φτιαξουμε? θα μου πεις γτ να το ξανα πας μπορει η γυναικα να το μετανιωσε κ να θελει καποιο απο τα κινητα που εχει ο γερμανος.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και το redmi 3s αν θες μικροτερο αλλα θα χασεις χρηματα απο το πιστωτικο και σιγουρα οχι τοσο γρηγορο οσο το note. https://www.germanos.gr/product/xiaomi-redmi-3s-dual/20348740/

 

Βασικα παρε το note 3 pro που ειναι δημοφιλες (ή καποιο αλλο δεν κοιταξα τι εχει), πουλατο κανα 10αρη κατω σφραγισμενο και μετα απο σκρουτζομαγαζο παρε οποιο αλλο θες που και φτηνοτερα θα το βρεις και δεν θα χασεις πολλα χρηματα απο το πιστωτικο. Το p9 lite ειναι μια τιμια επιλογη και το βρισκεις 195 ευρω το 2αρη και 225 το 3αρη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου απαντήσει πάνω στο θέμα της εγγύησης;

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικά εφόσον θα είσαι μέσα στην εγγύηση και το τηλέφωνο θα έχει πρόβλημα δεν θα μπορέσουν να σου που κάτι. Και στη τελική θέλει θράσος πες τους ότι λήγει τώρα η εγγύηση και ήθελα να δω αν έχετε φέρει ανταλλακτικό και αν δεν έχετε φέρει θέλω πιστωτικο γιατί δεν μπορώ να μείνω μια ζωή με χαλασμένο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάποιο πρόγραμμα να βάζω τα τραγούδια τα οποία έχω στην μνήμη του κινητού, και να τα κρατά όταν κανω εργοστασιακές ρυθμίσεις υπάρχει. Γιατί είχα θέμα και με τις εργοστασιακές τα έχασε όλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάποιο πρόγραμμα να βάζω τα τραγούδια τα οποία έχω στην μνήμη του κινητού, και να τα κρατά όταν κανω εργοστασιακές ρυθμίσεις υπάρχει. Γιατί είχα θέμα και με τις εργοστασιακές τα έχασε όλα.

 

Όταν κάνεις επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις διαγράφονται όλα τα δεδομένα χρήστη. Μπορείς κάλλιστα να τα αντιγράψεις σε κάποιον υπολογιστή ή στικάκι για να μην τα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από procordia, έφτιαξαν την οθόνη κομπλέ, κ τους ρώτησα για το θέμα της εγγύησης, μου είπε ότι μέχρι της 5/3 που έχω μπορώ να το πάω κ η να γίνει πίστωση η να είμαι στην αναμονή για ανταλλακτικο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις διαγράφονται όλα τα δεδομένα χρήστη. Μπορείς κάλλιστα να τα αντιγράψεις σε κάποιον υπολογιστή ή στικάκι για να μην τα χάσεις.

 

Δηλαδή φίλε αν κατάλαβα σε άλλο κινητό που έχω τις φωτο, στο google φωτογραφίες, αν θα το κανω εργοστασιακές ρυθμίσεις θα τις χάσω;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε αν κατάλαβα σε άλλο κινητό που έχω τις φωτο, στο google φωτογραφίες, αν θα το κανω εργοστασιακές ρυθμίσεις θα τις χάσω;

 

Για cloud μιλας ή για τοπικη αποθηκευση;

Link to comment
Share on other sites

Για cloud μιλας ή για τοπικη αποθηκευση;

 

Δεν το κατέχω και πολύ το άθλημα κατέβασα το google photos από το play και έβαλα όλες τις φωτο εκεί και τώρα τις βλέπω κανονικά . μετά τις εργοστασιακές τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου πε και ο φιλος απο πανω ειναι οτι πρεπει να τις αποθηκευσεις καπου γιατι θα σβηστουνε.

 

Απο εκει και περα η google αν θες προσφερει cloud δυνατοτητες, δηλαδη να αποθηκευσεις τις φωτογραφιες στο "ιντερνετ" και μετα να τις ξανακατεβασεις. Γνωμη μου, ειδικα αν δεν το κατεχεις, συνδεσε το σε ενα pc τραβα τις φωτογραφιες και ξαναπερασετες μετα μην γινει καμια στραβη ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από procordia, έφτιαξαν την οθόνη κομπλέ, κ τους ρώτησα για το θέμα της εγγύησης, μου είπε ότι μέχρι της 5/3 που έχω μπορώ να το πάω κ η να γίνει πίστωση η να είμαι στην αναμονή για ανταλλακτικο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπομπα! Οπότε λίγο πριν λήξει η εγγύηση πήγαινε το και πάρε κάτι άλλο.

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου πε και ο φιλος απο πανω ειναι οτι πρεπει να τις αποθηκευσεις καπου γιατι θα σβηστουνε.

 

Απο εκει και περα η google αν θες προσφερει cloud δυνατοτητες, δηλαδη να αποθηκευσεις τις φωτογραφιες στο "ιντερνετ" και μετα να τις ξανακατεβασεις. Γνωμη μου, ειδικα αν δεν το κατεχεις, συνδεσε το σε ενα pc τραβα τις φωτογραφιες και ξαναπερασετες μετα μην γινει καμια στραβη ;)

 

Φίλε σε ευχαριστώ για την ενημέρωση τις είχα αποθηκευμένες στον υπολογιστή αλλά είχα σχηματίσει την εντύπωση ότι αποθηκεύονται και στις google foto.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ για την ενημέρωση τις είχα αποθηκευμένες στον υπολογιστή αλλά είχα σχηματίσει την εντύπωση ότι αποθηκεύονται και στις google foto.

 

Εάν χρησιμοποιείς το google photos, όσες έχουν συγχρονιστεί με το cloud θα είναι διαθέσιμες για κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...