Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έκανα factory reset και μετά πέρασα την αναβάθμιση, φαίνεται να ρολάρει καλύτερα αλλά δεν δουλεύει το double tap to wake. Το sleep δουλεύει μια χαρά... :lol:

Δοκιμάσα:

1) factory reset

2) update Update Touch Firmware.

3) Απενεργοποίηση των χειρονομιών, επανεκκίνηση και ενεργοποίηση των χειρονομιών.

Τίποτα δε δουλέψε :lol:

Καμια ιδέα ?

Έκανες και factory reset και update το touch μέσα απ' το κρυφό μενού και πάλι δε δουλεύει το dt2w;;

Μήπως κάτι καλύπτει τον αισθητήρα μπροστά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανες και factory reset και update το touch μέσα απ' το κρυφό μενού και πάλι δε δουλεύει το dt2w;;

Μήπως κάτι καλύπτει τον αισθητήρα μπροστά;

 

Ναι τα έκανα και τα 2, δεν καλύπτει τίποτα τον αισθητήρα, άλλωστε μόλις το αναβάθμισα σταμάτησε να δουλεύει:cry:

 

Στα θετικά είναι ότι το Email TypeApp πλέον δουλεύει γλυκά και ομαλά ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έκανα και τα 2, δεν καλύπτει τίποτα τον αισθητήρα, άλλωστε μόλις το αναβάθμισα σταμάτησε να δουλεύει:cry:

 

Στα θετικά είναι ότι το Email TypeApp πλέον δουλεύει γλυκά και ομαλά ..

Εχεις αλλον λοντσερ;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με στοκ αλλά και με nova

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι τικαρισμενο στις ρυθμισεις σε στοκ παντα αν ναι?Κανε μια απενεργοποιηση και μια ενεργοποιηση μετα απο 1 λεπτο.ΟΧΙ επανεκιννηση.:)

Η μηπως εχεις κλειδωμα ξεκλειδωμα με ταπ ταπ κωδικο?Αν ναι βγαλτον

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τικαρισμενο στις ρυθμισεις σε στοκ παντα αν ναι?Κανε μια απενεργοποιηση και μια ενεργοποιηση μετα απο 1 λεπτο.ΟΧΙ επανεκιννηση.:)

Η μηπως εχεις κλειδωμα ξεκλειδωμα με ταπ ταπ κωδικο?Αν ναι βγαλτον

 

πφφ το δοκίμασα και αυτό τωρα , αλλα μουλάρωμενο εκει.. δεν δουλευει, κριμα ρε γμτ και όλα τα άλλα δουλεύουν πολύ καλά :cry:

Link to comment
Share on other sites

πφφ το δοκίμασα και αυτό τωρα , αλλα μουλάρωμενο εκει.. δεν δουλευει, κριμα ρε γμτ και όλα τα άλλα δουλεύουν πολύ καλά :cry:

 

Κατσε για να καταλαβω τι εκανες. Ησουν ρουτ κιτκατ. Εκανες factory reset, και ενω εισαι ακομα kitkat εβαλες nova launcher... επειτα ειτε με αυτος ειτε με στοκ δεν σου δουλευει το διπλο ταπ για ξεκλειδωμα; Ξερω οτι θα ακουστει χαζο αλλα απλα για να μαστε σιγουροι... δοκιμασες να απεγκαταστησεις τελειως το nova ?

 

Αν δεν βγαλεις ακρη απο τις επομενες απαντησεις θα λεγα να κανεις μια ακομα προσπαθει με factory reset και αν συνεχιζει να φλασαρεις με το lg tool τη ρομ σου (στη τελικη factory reset εχεις κανει).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν kitkat, έκανα factory reset, πέρασα lolipop με το lg tool. Και από τότε δεν δουλεύει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν kitkat, έκανα factory reset, πέρασα lolipop με το lg tool. Και από τότε δεν δουλεύει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια περασες; Εχεις λινκ;

 

Εναλλακτικα δοκιμασε να ξαναβαλεις τη κιτκατ και κανε το update απο OTA

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους . Έχω το lg g2 περίπου 3 1/2 χρόνια και ξαφνικά η οθόνη του απέκτησε μια "κουρτινα" με πολλές κάθετες ρίγες που την κάνουν αρκετά δυσδιάκριτη . Θεωρείτε ότι ειναι αναστρέψιμη βλάβη ή όχι ; Εγώ νομίζω ότι έφτασε το τέλος της ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια περασες; Εχεις λινκ;

 

Εναλλακτικα δοκιμασε να ξαναβαλεις τη κιτκατ και κανε το update απο OTA

Σε kitkat δεν έβρισκε ota update, οπότε έβαλα το πρόγραμμα της lg στον υπολογιστή , συνέδεσα το κινητό και μου πέρασε αυτή https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161223/027500fd4104994f9b2a406af24e41e0.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικα δοκιμασε να ξαναβαλεις τη κιτκατ και κανε το update απο OTA

Η lollipop δε μας ήρθε ποτέ OTA!

Όλοι μέσω υπολογιστή την περάσανε! ;)

Ας δοκιμάσει (σαν τελευταίο) ο φίλος να ξαναπεράσει τη lollipop με flash tool.

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους . Έχω το lg g2 περίπου 3 1/2 χρόνια και ξαφνικά η οθόνη του απέκτησε μια "κουρτινα" με πολλές κάθετες ρίγες που την κάνουν αρκετά δυσδιάκριτη . Θεωρείτε ότι ειναι αναστρέψιμη βλάβη ή όχι ; Εγώ νομίζω ότι έφτασε το τέλος της ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Χωρίς να θέλω να φανω, φίλε μου, πολύ απαισιόδοξος, νομίζω πως είναι καιρός να το βγάλεις πια στη σύνταξη. Πιστεύω είναι θέμα hardware και δε νομίζω να συμφέρει να αλλάξεις οθόνη.

Εκτός και αν πάρεις καμμία από internet και την αλλάξεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Η lollipop δε μας ήρθε ποτέ OTA!

Όλοι μέσω υπολογιστή την περάσανε! ;)

Ας δοκιμάσει (σαν τελευταίο) ο φίλος να ξαναπεράσει τη lollipop με flash tool.

 

Αληθεια; Οταν λες μεσω υπολογιστη εννοεις οτι περναγες το αρχειο του update και με reboot το βαζε ή φλασαρισμα με lg tools? Αν ειναι το δευτερο μεγαλο fail... :down:

 

Τεσπα, ελπιζω ο φιλος να βγαλει ακρη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Η lollipop δε μας ήρθε ποτέ OTA!

Ας δοκιμάσει (σαν τελευταίο) ο φίλος να ξαναπεράσει τη lollipop με flash tool.

 

Φτού και από την αρχή που λένε.... :(

 

Αληθεια; Οταν λες μεσω υπολογιστη εννοεις οτι περναγες το αρχειο του update και με reboot το βαζε ή φλασαρισμα με lg tools? Αν ειναι το δευτερο μεγαλο fail... :down:

 

Τεσπα, ελπιζω ο φιλος να βγαλει ακρη.

Κατεβάζεις το Lg Mobile Support Tool ,συνδέεις το κινητό σου, και το πρόγραμμα αρχίζει να κατεβάζει την ρομ, αφου την κατεβάσει στη περνάει αυτό, σε κανα 20 λεπτο είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Σε nova πρέπει να το ενεργοποιήσεις απ' τις ρυθμίσεις του για να ανάβει και να σβήνει η οθόνη στο διπλό πάτημα.

Ρυθμίσεις nova -> χειρονομίες & πλήκτρο -> διπλό πάτημα και βρίσκεις το κλείδωμα οθόνης.

Edited by AgMa
Link to comment
Share on other sites

Φτού και από την αρχή που λένε.... :(

 

 

Κατεβάζεις το Lg Mobile Support Tool ,συνδέεις το κινητό σου, και το πρόγραμμα αρχίζει να κατεβάζει την ρομ, αφου την κατεβάσει στη περνάει αυτό, σε κανα 20 λεπτο είσαι έτοιμος

 

Φλασαρισμα λοιπον οπου χανεις τα παντα. Μεγαλο fail. Χωρια οτι ενας πιο απειρος που δεν μπαινει σε site τυπου myphone απο που θα μαθαινε οτι βγηκε update στο κινητο του; Τεσπα ελπιζω να βγαλεις ακρη.

 

Υ.Γ. Το χα παρει πριν κανα χρονο μεταχειρισμενο και με lollipop οποτε δεν το γνωριζα οτι δεν το παιρνε με ΟΤΑ.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σε nova πρέπει να το ενεργοποιήσεις απ' τις ρυθμίσεις του για να ανάβει και να σβήνει η οθόνη στο διπλό πάτημα.

Ρυθμίσεις nova -> χειρονομίες & πλήκτρο -> διπλό πάτημα και βρίσκεις το κλείδωμα οθόνης.

 

Το κλείδωμα δουλεύει και με τον stock launcher αλλά και με τον Nova... :lol:

Στο ξύπνημα χωλαίνουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα χρόνια πολλά χτες πέθανε το g2 εσβισε και δεν ξανα άνοιξε έχει τύχει σε κανένα αυτό ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα χρόνια πολλά χτες πέθανε το g2 εσβισε και δεν ξανα άνοιξε έχει τύχει σε κανένα αυτό ευχαριστώ.

 

Χρονια πολλα εγω το εχω 30 μηνες και δουλευει σαν καινουργιο.Ποσο καιρο το εχεις μπαταρια αλλαξες ποτε;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα εγω το εχω 30 μηνες και δουλευει σαν καινουργιο.Ποσο καιρο το εχεις μπαταρια αλλαξες ποτε;

 

Το έχω δώσει στην αδελφή της γυναίκας μου έχει αλλάξει μπαταρία μια φορά,το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να μπω σε να κάνω hard reset δεν ακούει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δώσει στην αδελφή της γυναίκας μου έχει αλλάξει μπαταρία μια φορά,το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να μπω σε να κάνω hard reset δεν ακούει τίποτα.

Φορτιζει κανονικα;και δεν ανοιγει;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φορτιζει κανονικα;και δεν ανοιγει;

 

δεν κάνει τίποτα απλά νέκρωσε ξαφνικά χτες.μαλλον παρέδωσε πνεύμα χαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνει τίποτα απλά νέκρωσε ξαφνικά χτες.μαλλον παρέδωσε πνεύμα χαχαχαχαχα.

 

Δοκίμασε να το φορτίσεις αλλάζοντας φορτιστή και καλώδιο, άσε το τουλάχιστον ένα δεκαπεντάλεπτο στην πρίζα και ξαναδοκίμασε. Εξασφάλισε και ότι δεν είναι κολλημένο κανένα πλήκτρο (ειδικά το power).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα!!

 

Προσπαθω στο Κλειδωμα Οθονης να επιλεξω το "Συρετε" αλλα δεν μου δινει τη δυνατοτητα να το κλικαρω.

Εχει κανεις καμμια ιδεα τι συμβαινει;

Η συσκευη τρεχει με Lollipop 5.0.2 και Nova Launcher.

Edited by Spiros79
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...