Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή του Instagram. Κάθε φορά που εμφανίζεται βιντεάκι στην εφαρμογή, κολλάει το κινητό. Το καλύτερο ενδεχόμενο είναι να κολλήσει για λίγο η εφαρμογή, να φορτώσει το βίντεο και να συνεχίσει. Συνήθως όμως, κρασάρει τελείως η εφαρμογή. Συμβαίνει και σε άλλους με 4.4 έκδοση rooted; Έχω κάνει reinstall, clear cache, clear dalvik cache χωρίς να αλλάξει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή του Instagram. Κάθε φορά που εμφανίζεται βιντεάκι στην εφαρμογή, κολλάει το κινητό. Το καλύτερο ενδεχόμενο είναι να κολλήσει για λίγο η εφαρμογή, να φορτώσει το βίντεο και να συνεχίσει. Συνήθως όμως, κρασάρει τελείως η εφαρμογή. Συμβαίνει και σε άλλους με 4.4 έκδοση rooted; Έχω κάνει reinstall, clear cache, clear dalvik cache χωρίς να αλλάξει κάτι...

Και σε μένα το ίδιο. Κολλάει η εφαρμογή όταν βλέπω βίντεο η όταν κάνω σκρολ για να αναζητήσω κάτι. και πολλές φορές μου κολλάει όλο το κινητό όταν βλέπω βιντεακι με αποτελέσμα να πρέπει να σβήσω την οθονη και να την ανοίξω ξανά για να ξεκολλήσει και να βγω από την εφαρμογή . Είναι θέμα εφαρμογής κ όχι συσκευής. Είμαι με g4 εγώ βέβαια αλλά και φίλος που έχει g2 το ίδιο πράγμα μου λέει.

 

Είμαι με lollipop 5.1 χωρίς root.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, την τελευταια βδομαδα μου παρουσιαζει προβληματα με το wifi και το Bluetooth (κυριως).

φαινονται να γινονται on και Off συνεχομενα με αποτελεσμα να μην συνδεονται πουθενα.

με καποια restarts του κινητου το wifi στρωνει συνηθως, αλλα το bluetooth συνεχιζει να μην μπορει να σταθεροποιηθει (μερικες φορες ενεργοποιειται, συνδεεται με bt ακουστικο και καθε 10 λεπτα αρχιζει τα on/off για 5 λεπτα).

υπαρχει καποια λυση? το τηλεφωνο κλεινει σε λιγο καιρο 3 χρονια.

android 4.4.2, rooted.

 

Τα ίδια προβλήματα είχα και εγώ και τελικά άλλαξα συσκευή. Βαρέθηκα να ασχοληθώ.

Με ενδιαφέρει όμως να μάθω τις εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή του Instagram. Κάθε φορά που εμφανίζεται βιντεάκι στην εφαρμογή, κολλάει το κινητό. Το καλύτερο ενδεχόμενο είναι να κολλήσει για λίγο η εφαρμογή, να φορτώσει το βίντεο και να συνεχίσει. Συνήθως όμως, κρασάρει τελείως η εφαρμογή. Συμβαίνει και σε άλλους με 4.4 έκδοση rooted; Έχω κάνει reinstall, clear cache, clear dalvik cache χωρίς να αλλάξει κάτι...

 

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα,,εεκτος απο αυτο μου εβγαλε και το θεμα κιτρινιλας,,το εχω στειλει εδω και εναν μηνα περιποθ προκορντια,,και σε μια επικοινωνια μου ειπαν οτι θελει αλλαγμα μητρικη καθως και η οθονη!! συσκευη εως τωρα δε εχω παρει στα χερια και περιμενω μεχρι να επισκευαστει!! μητρικη γιατι ανεβαζε και θερμοκρασια!!με μια παλιατζουρα του πατερα μου που εχω τωρα τα βιντεακια τα παιζει κανονικα!! πολυ πιθανον να ευθηνεται και η μητρικη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και συγγνωμη εαν σας απασχολησω με κατι που εχετε επαναλαβει στο θεμα,

εχω κι εγω lg g2 .. πριν λιγο ηθελα να περασω κατι φωτογραφιες απο το κινητο στον υπολογιστη αλλα κατα λαθος ( τερμα ηλιθιος ) αντι να πατησω αντιγραφη πατησα διαγραφη.. υπαρχει καποιος τροπος να ανακτησω τα αρχεια? τωρα το κινητο δεν εχει τιποτα.. προσπαθησα με καποιες εφαρμογες απο το play store αλλα καμια δεν λειτουργει.. επισης προσπαθησα απο εφαρμογες του υπολογιστη αλλα δεν βλεπουν το κινητο σαν δισκο και ετσι δεν μπορουν να συνδεθουν για να ανακτησουν.. υπαρχει τροπος να συνδεθει το κινητο σαν usb??

συγγνωμη αν ρωταω ακυρα πραγματα αλλα ειμαι ασχετος και απελπισμενος :cry: :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και συγγνωμη εαν σας απασχολησω με κατι που εχετε επαναλαβει στο θεμα,

εχω κι εγω lg g2 .. πριν λιγο ηθελα να περασω κατι φωτογραφιες απο το κινητο στον υπολογιστη αλλα κατα λαθος ( τερμα ηλιθιος ) αντι να πατησω αντιγραφη πατησα διαγραφη.. υπαρχει καποιος τροπος να ανακτησω τα αρχεια? τωρα το κινητο δεν εχει τιποτα.. προσπαθησα με καποιες εφαρμογες απο το play store αλλα καμια δεν λειτουργει.. επισης προσπαθησα απο εφαρμογες του υπολογιστη αλλα δεν βλεπουν το κινητο σαν δισκο και ετσι δεν μπορουν να συνδεθουν για να ανακτησουν.. υπαρχει τροπος να συνδεθει το κινητο σαν usb??

συγγνωμη αν ρωταω ακυρα πραγματα αλλα ειμαι ασχετος και απελπισμενος :cry: :cry: :cry: :cry:

Υπάρχει αυτή η εφαρμογή στο play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.defianttech.diskdigger

Με την οποία έχουν αναφέρει αρκετά άτομα ότι έκαναν τη δουλειά τους! Το θέμα είναι όμως ότι νομίζω για να δουλέψει σωστά θέλει το κινητό να είναι root, αλλιώς δεν είναι σίγουρος αν μπορείς να κάνεις κάτι!

Με υπολογιστή επίσης πιστεύω δύσκολα να κάνεις δουλειά.........

Αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω ας μας πει!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω εδώ και καιρό το θέμα με τις κιτρινίλες στην οθόνη και πριν λίγες μέρες εμφάνισε πρόβλημα και το μικρόφωνο του κινητού σε σημείο που δεν μπορώ να συνεννοηθώ με τους συνομιλητές μου. Πέρασα την 5.0.2 την official και θέλω να το στείλω για επισκευή στην procordia. Πειράζει που δεν έχω την απόδειξη αγοράς; Είχα διαβάσει ότι μόνο το imei είναι αρκετό. Ισχύει αυτό ε;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι ζηταγαν g2 ακόμα και σήμερα και "πολύ καλά κάνουν"είναι δυνατό κινητό τηλέφωνο και αν το κατεβάσουν κανα 30αρι 40ρι ακόμα είναι συμφέρον αγορά και θα τους φύγουν ότι ξέμεινε.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια προβλήματα είχα και εγώ και τελικά άλλαξα συσκευή. Βαρέθηκα να ασχοληθώ.

Με ενδιαφέρει όμως να μάθω τις εξελίξεις.

 

εχω κατεβασει το BLE crash resolver που σβηνει αυτοματα την λιστα των bt συσκευων οταν γεμιζει (που προκαλει το προβλημα). αλλες φορες λυνει το προβλημα, αλλες φορες το bt δεν παιζει με τιποτα.

σχετικα με το wifi, οταν το κλεινω (γιατι παει και συνδεεται σε δικτυο που δεν μπορω να βρω για να το κανω forget...) , μετα απο λιγη ωρα ανοιγοκλεινει συνεχομενα μονο του.

μονο μετα απο ρισετ του κινητου λειτουργει παλι καλα.

θα ψαξω μες στο ΣΚ και για το wifi περισσοτερο μηπως βρω κι εκει καποια λυση.

επομενη κινηση να δοκιμασω καποια ρομ μηπως και ειναι λυμενα (καμια προταση για αξιοπιστη ρομ στο κιτ κατ???).

αλλιως παω για αλλη συσκευη, 3 μηνες νωριτερα απο οτι υπολογιζα...

 

 

update: μολις βρηκα κι αυτο, που αναφερει για προβληματικη motherboard http://forum.xda-developers.com/general/help/qa-wifi-stuck-mac-020000000000-g2-g3-g4-t3452133

ξερει καποιος ποσο κοστιζει η αντικατασταση της Mobo?

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερες κλεινει 2 μηνες που η συσκευη βρισκεται προκορντια και δεν εχει απισκευαστει λογω ελειψης ανταλλακτικων οπως μου λενε καθε φορα που παιρνω τηλ! ειναι απελπιστηκη η κατασταση,, και δεν μπορει να δεχτει ο νους μου οτι δυο μηνες δεν εχει ερθει η παραλαβη απο πολωνια οπως λενε καθως και δεν ενδιαφερονται να επικοινωνησουν με το εξωτερικο για να μαθουν ημερομηνια αφιξης και το τι γινεται!! και 2 μηνες ειμαι με κινητα τριτοκοσμικα που δεν μπορω νμα κανω την δουλεια μου!! δεν ξερω αν το εχει παθει κανεις αυτο η εχει στειλει και περιμενει σαν εμενα τωρα!! εχει χαρη που ειταν στο τελος εγγυησης και ειναι η συσκευη μας σκυλι αλλιως θα ειχα παραγγειλει αλο κινητο!!απλα ηθελα να το μοιραστω με σας για το ποσο τραγικη ειναι η κατασταση!
Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερες κλεινει 2 μηνες που η συσκευη βρισκεται προκορντια και δεν εχει απισκευαστει λογω ελειψης ανταλλακτικων οπως μου λενε καθε φορα που παιρνω τηλ! ειναι απελπιστηκη η κατασταση,, και δεν μπορει να δεχτει ο νους μου οτι δυο μηνες δεν εχει ερθει η παραλαβη απο πολωνια οπως λενε καθως και δεν ενδιαφερονται να επικοινωνησουν με το εξωτερικο για να μαθουν ημερομηνια αφιξης και το τι γινεται!! και 2 μηνες ειμαι με κινητα τριτοκοσμικα που δεν μπορω νμα κανω την δουλεια μου!! δεν ξερω αν το εχει παθει κανεις αυτο η εχει στειλει και περιμενει σαν εμενα τωρα!! εχει χαρη που ειταν στο τελος εγγυησης και ειναι η συσκευη μας σκυλι αλλιως θα ειχα παραγγειλει αλο κινητο!!απλα ηθελα να το μοιραστω με σας για το ποσο τραγικη ειναι η κατασταση!

Επεσες στην περιπτωση μονο υπομονη μπορεις να κανεις φιλε μου.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Επεσες στην περιπτωση μονο υπομονη μπορεις να κανεις φιλε μου.

 

Ίδια περίπτωση! Εγω περιμένω απο αρχές Αυγούστου να έρθει η πλακέτα και ακόμα τίποτα...Μου είπαν πάντως πως εάν το μοντέλο ήταν αγορασμένο απο LG HELLAS και όχι απο παραεισαγωγή, τότε θα μου έδιναν το διακαίωμα να πάρω δωρεάν άλλο κινητό ίσης αξίας. Τι να πω, τους παίρνω τηλέφωνο κάθε εβδομάδα και τίποτα ακόμα! Μήπως να στέλναμε ενα email στην LG Κορέας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος του κινητού περίπου 2 χρόνια. Τους τελευταίους μήνες παρατήρησα σημαντική πτώση στην απόδοση της μπαταρίας. Έτσι το έστειλα στην προκορντια μέσω της lg για αντικατάσταση της μπαταρίας. Το παρέλαβα σήμερα μετά από αναμονή 2 εβδομάδων (!!!) Μου είπαν ότι άλλαξαν την μπαταρία και ότι έκαναν έλεγχο μήπως υπάρχει κάποια υπερκατανάλωση από κάποιο άλλο στοιχείο του κινητού και το βρήκαν οκ. Εγώ όμως βλέπω ότι δεν υπάρχει καμία βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας. Έχει κανείς καμία πρόταση για το τι άλλο μπορώ να κάνω; Υπάρχει λέτε καμία περίπτωση να μην μου άλλαξαν την μπαταρία;; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ίδια περίπτωση! Εγω περιμένω απο αρχές Αυγούστου να έρθει η πλακέτα και ακόμα τίποτα...Μου είπαν πάντως πως εάν το μοντέλο ήταν αγορασμένο απο LG HELLAS και όχι απο παραεισαγωγή, τότε θα μου έδιναν το διακαίωμα να πάρω δωρεάν άλλο κινητό ίσης αξίας. Τι να πω, τους παίρνω τηλέφωνο κάθε εβδομάδα και τίποτα ακόμα! Μήπως να στέλναμε ενα email στην LG Κορέας?

 

δεν ξερω φιλε μου,,εχω τρελαθει,,,τρελα πραματα γινοντε εδω! και το χειροτερο ειναι οταν τους περνεις τηλ τους ρωτας και τους λες,,κανετε κατι γιαυτο,,επικοινωνειται καθολου με εξω για να προχωρησει η διαδικασια,,,και η απαντηση τους ειναι σιωπη και δεν εχουμε καποια ενημερωση!! παλικαρι μου αν εστελνες θα εκανες πολυ καλα μειλ και θα βοηθουσες ολους εμας που εχουμε ακομα τις συσκευες μας εκει στην προκορντια!!εμενα στα μεσα του διμηνου,,με πηρανε και μου ειπαν να μου δωσουν μονιμη αντικαταστηση μια συσκευη η οποια οσο και αν εψαξα δεν υπηρχε πουθενα στο ιντερνετ,,,δεν θυμαμαι καν το μοντελο,,,καλα ειστε σοβαροι τους λεω,,ειναι δυνατον να αφησω το τζι2!! ελπιζω μεσα στον αλλον μηνα,,αρχες να γινει δουλεια,,αλλιως με κοβω να κατεβαινω για να περασω μια βολτα απο τα γραφεια τους!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους. Κάτοχος του κινητού περίπου 2 χρόνια. Τους τελευταίους μήνες παρατήρησα σημαντική πτώση στην απόδοση της μπαταρίας. Έτσι το έστειλα στην προκορντια μέσω της lg για αντικατάσταση της μπαταρίας. Το παρέλαβα σήμερα μετά από αναμονή 2 εβδομάδων (!!!) Μου είπαν ότι άλλαξαν την μπαταρία και ότι έκαναν έλεγχο μήπως υπάρχει κάποια υπερκατανάλωση από κάποιο άλλο στοιχείο του κινητού και το βρήκαν οκ. Εγώ όμως βλέπω ότι δεν υπάρχει καμία βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας. Έχει κανείς καμία πρόταση για το τι άλλο μπορώ να κάνω; Υπάρχει λέτε καμία περίπτωση να μην μου άλλαξαν την μπαταρία;; Ευχαριστώ.

 

τα πρωτα που κανουν ειναι να δουν πληρη ελεγχο συσκευης,,,απο την στιγμη που ειπαν οκ με μητρικη πλακετα και δεν υπαρχει καποιο θεμα,,τοτε η συσκευη σου ειναι καλα,ποσο μαλλον που αλλαξες και μπαταρια!!ισως εχεις εφαρμογες που σου τρωνε την μπαταρια τσακ μπαμ,,,φρεσκαδουρα πρεπει να ειναι τωρα απο προκορντια!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θυμήθηκα ότι είχα ενεργοποιημένο το 4g το οποίο πάντα το έχω απενεργοποιημένο και σερφάρω μόνο με Η ή 3g. Μάλλον από εκεί είναι το battery drain! Θα το τσεκάρω όμως και μετά απο 3~4 φορτίσεις!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θυμήθηκα ότι είχα ενεργοποιημένο το 4g το οποίο πάντα το έχω απενεργοποιημένο και σερφάρω μόνο με Η ή 3g. Μάλλον από εκεί είναι το battery drain! Θα το τσεκάρω όμως και μετά απο 3~4 φορτίσεις!

 

Καλα ρε φιλε μου ακομα δεν την εβαλες δεν την εστρωσες και το κανεις θεμα;Αστη να στρωσει οσο για το 4 τζι δε καιει ιδιαιτερα εγω δε το κλεινω ΠΟΤΕ και οταν σου αλλαζουν μπαταρια σου δινουν και την παλιά ετσι εγινε με μενα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν πουλάει κανείς G2 32άρι με εγγύηση και όλα τα παρελκόμενα του ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά, ιδίως από Θεσσαλονίκη.

 

Βλέπω όμως και εδώ bootloops Αλλαγή πλακετας. Τόσο χάλια είναι τα πράγματα και όντως έχουν ημερομηνία λήξεως τα lg στα 2 χρόνια?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν πουλάει κανείς G2 32άρι με εγγύηση και όλα τα παρελκόμενα του ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά, ιδίως από Θεσσαλονίκη.

 

Βλέπω όμως και εδώ bootloops Αλλαγή πλακετας. Τόσο χάλια είναι τα πράγματα και όντως έχουν ημερομηνία λήξεως τα lg στα 2 χρόνια?

 

Δεν υπαρχουν ξαφνικοι θανατοι σε μαμισια και απειραχτα κινητα τρια τζι 2 εχουμε στην οικογενεια 30 μηνων 26 μηνων και 19 μηνων και δεν εχουν το παραμικρο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν πουλάει κανείς G2 32άρι με εγγύηση και όλα τα παρελκόμενα του ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά, ιδίως από Θεσσαλονίκη.

 

Βλέπω όμως και εδώ bootloops Αλλαγή πλακετας. Τόσο χάλια είναι τα πράγματα και όντως έχουν ημερομηνία λήξεως τα lg στα 2 χρόνια?

Το δικό μου 32αρι, πατρίδα 309, δηλαδή τριών χρόνων, ρουταρισμένο απ' τον 1ο μήνα και με custom recovery απ' το 2ο. Δουλεύει ακόμη ρολόι!! Έχω περάσει δεκάδες custom rom's και δεν κανει κιχ! ;)

Μόνο η μπαταρία έχει πλέον μια σημαντική πτώση......

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω όμως και εδώ bootloops Αλλαγή πλακετας. Τόσο χάλια είναι τα πράγματα και όντως έχουν ημερομηνία λήξεως τα lg στα 2 χρόνια?

Ισα ισα. Δεν υπαρχει ημερομηνια ληξεως. 3 χρονια και δεν καταλαβαινω διαφορα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν σας δίνανε ένα g2 του κουτιού χωρίς όμως απόδειξη, εντελώς σφραγισμένο σε πολύ καλή τιμή τι θα κάνατε?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν σας δίνανε ένα g2 του κουτιού χωρίς όμως απόδειξη, εντελώς σφραγισμένο σε πολύ καλή τιμή τι θα κάνατε?

 

Εννοειται οτι θα το επαιρνα με κλειστα ματια!Εφοσον ειναι σφραγισμενο δεν εχεις καποιο προβλημα.;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο θα πέρνατε από το ebay?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...