Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα ακουστικά που είχε η συσκευασία, άθλια δεν είναι;;; Πολύ περίεργα ακούγονται... Κόβουν πρίμα λες και ακούς υπερσυμπιεσμένο ήχο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω το G2 περίπου 6 μήνες, το ειχα πάρει μεταχειρισμένο και μέχρι τώρα ολα ηταν τέλεια. Το ειχα συνέχεια σε θήκη, ειχε φαει και τις τούμπες του και δεν ειχε παρουσιάσει τίποτα. Το εβγαλα προχθες λίγο από τη θήκη και μου έπεσε στο πατωμα και απο εκείνη τη στιγμή χάνει συνέχεια το σήμα και δεν μπορω να κάνω κλήσεις καθόλου. Το έχει πάθει κανείς; Είναι ακομα στην εγγύηση, παίζει να γίνει τίποτα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω το G2 περίπου 6 μήνες, το ειχα πάρει μεταχειρισμένο και μέχρι τώρα ολα ηταν τέλεια. Το ειχα συνέχεια σε θήκη, ειχε φαει και τις τούμπες του και δεν ειχε παρουσιάσει τίποτα. Το εβγαλα προχθες λίγο από τη θήκη και μου έπεσε στο πατωμα και απο εκείνη τη στιγμή χάνει συνέχεια το σήμα και δεν μπορω να κάνω κλήσεις καθόλου. Το έχει πάθει κανείς; Είναι ακομα στην εγγύηση, παίζει να γίνει τίποτα;

Σου απαντήσανε φίλε μου και στο άλλο θέμα που ρώτησες!!

Αν το κινητό σου είναι Ευρωπαϊκό και έχεις εγγύηση νομίζω πως η μόνη λύση που "φαντάζει" για σένα είναι το service της LG, η procordia!

Σίγουρα ζημιά απο πτώση δεν καλύπτεται στην εγγύηση, αλλά αν εξωτερικά δεν φαίνονται έντονα σημάδια πτώση μπορείς να ισχυριστείς ότι το έπαθε ξαφνικά........ αν το πιστέψουν, καλώς.

Εκτός κι αν "πιάνουν" τα χέρια σου και θες να το ανοίξεις μόνος σου. Κάτι όμως που ίσως σε βγάλει αυτόματα εκτός εγγύησης!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την v30d έτσι από περιέργεια και μιας κι έχω την λολιποπ εδώ και 3 μήνες περίπου το κινητό είναι απροβληματιστο τελείως με όμορφο περιβάλλον χρήσης.Δεν είδα κάποια αλλαγή, μεταβολή, το μόνο που μου κέντρισε το ενδιαφέρον είναι ότι για ένα τόσο σχετικά μικρό μέγεθος 24mb η όλη διαδικασία διήρκεσε σχετικά αρκετά περίπου στο τέταρτο εικοσάλεπτο ...όλα καλά λοιπόν. ..ήλπιζα στην εμφάνιση στην οθόνη της επιλογής του τζαγκ όταν βάζεις το ακουστικό για να επιλέξεις όπως ήταν στην 4.4.2 που είχε από το εργοστάσιο, όμως στην λολι παραμένει ανενεργή και πρέπει να πατήσεις το double tap για να δεις όντως ότι έχουν συνδεθεί τα ακουστικά. ..κρίμα εγώ που δουλεύω καθημερινά τα ακουστικά θα ήθελα την επιλογή όπως στην ΚΚ...Κατά τα άλλα εξαιρετική συσκευή παραμένει και πολύς κόσμος εντυπωσιαζεται από την οθοναρα του ακόμα και από σημερινές πολύ ακριβότερες συσκευές, οι δε αναλογίες του απλά κορυφαίες
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

...και τότε γιατί το πήραν να το "φτιάξουν " την πρώτη φορά; τι είδαν λάθος τότε και το κράτησαν ;

 

Φίλε το πήρανε γιατί τους είπα στο τηλέφωνο ότι έχω αυτό το πρόβλημα (αν απομακρυνθεί το μικρόφωνο από τα χείλη δεν με ακούει ο συνομιλητής) και μου είπαν να το στείλω να το κοιτάξουνε. Μετα από τέσσερες ημέρες τους πήρα τηλέφωνο και μου απάντησαν ότι το κινητό έτσι δουλεύει από την μάνα του και το στείλαν πάλι πίσω. Όταν το έλαβα δεν δούλευε το play store το chrome που είχα περασμένο, με έγραφε συνέχεια ότι είμαι εκτός δικτύου. Το έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις και συνήλθε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα μετά από καιρό έκανα check για updates στη συσκευή βρήκε ένα μικρό update 20mb το έκανε και από τότε όταν πάω να γράψω κάτι αργεί πολύ στο γράψιμο σαν να lag ενώ τρέχει κανονικά σε net facebook youtube κ.α
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να διώξω επιτέλους αυτό το ενοχλητικό μήνυμα;

Πατάω παρατεταμένα, το κάνω διακοπή και μετά από λίγο πάλι εμφανίζεται...

http://www.imagebam.com/image/2b74b8448948765

 

Διόρθωση: Στο φυλλομετρητή μου δεν εμφανίζεται η εικόνα. Ορίστε και ο σύνδεσμος.

http://www.imagebam.com/image/2b74b8448948765

Edited by sakis543
Μη εμφάνιση εικόνας
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Αχχαχ, όχι ρε συ.

Αυτό με τη γαλλική φωνή...

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Sygic για να το δοκιμάσω και από τότε δεν μπορώ να ξεφορτωθώ αυτό το μήνυμα.

Δοκιμάζω και με ασύρματο δίκτυο και με δεδομένα κινητής μπας και κατέβει επιτέλους αυτή η γαλλική φωνή αλλά τίποτα.

Δείχνει πως κατεβαίνει αλλά από 3 ώρες που το άφησα στο καθένα, μιά στο ασύρματο και μιά στα δεδομένα, δεν έγινε και πάλι τίποτα.

Και στα δεδομένα δεν ξοδεύτηκε ούτε kilobyte.

Προσπάθησα μέσω Sygic αλλά η γαλλική TTS φωνή ήταν ήδη εκεί.

Έχω κάνει επανεκκινήσεις, μετά το Sygic το έσβησα εντελώς, αλλά προκοπή δεν είδα.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την υπόδειξη. Έχει πλάκα τελικά η υπόθεση.

Απεγκατέστησα εντελώς τη μηχανή κειμένου σε ομιλία, έσβησα προσωρινές μνήμες κλπ. από σχεδόν όλες τις εφαρμογές,

έκανα επανεκκίνηση αλλά το άτιμο το μήνυμα επιμένει να εμφανίζεται. Ωραία πράγματα.

Και είμαι και ψηλά, στον 4ο όροφο. Αν φύγει από εκεί το κινητό, δυστυχώς δεν θα μείνει τίποτα...:D

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Leo, με αυτά τα πράγματα δεν έχει αστεία. Μιλάμε είχα φτάσει σε οριακό σημείο.

Να πραγματοποιήσω αυτό που γράφω στην τελευταία γραμμή του προηγούμενου μηνύματος.

Ώσπου πριν από λίγο μου ήρθε η ιδέα να καθαρίσω τους διαχειριστές λήψεων των ES File Explorer και UC Browser που χρησιμοποιώ.

Και ευτυχώς λύθηκε το θέμα. Σ' ευχαριστώ όπως και να' χει.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιησει τη μαγνητοφωνηση των κλήσεων με το tweaksbox. Που αποθηκεύεται όμως η καταγραφή;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιησει τη μαγνητοφωνηση των κλήσεων με το tweaksbox. Που αποθηκεύεται όμως η καταγραφή;

 

Πάρε ένα τηλ. και θα την βρεις εύκολα...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλ. και θα την βρεις εύκολα...!

 

Τι εννοείς? Έχω μια κλήση αποθηκευμένη και δεν ξέρω που...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...