Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως για μενα φιλοι μου, εκαψε πλακετα...ετσι ξαφνικα.Το εχω στειλει απο την περασμενη Πεμπτη στη Procordia και με ενημερωσαν σημερα.Αλλα δεν εχουν εδω Ελλαδα...Στην αναμονη...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[ATTACH]62939[/ATTACH] Ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω γιατί μου το κάνει αυτό συνεχεία έχω προσπαθήσει πάνω από 5 φόρες και και εκεί που κάνει λήψη την αναβάθμιση μου πετάει αυτό το μήνυμα χωρίς να αποσυνδέεται το usb. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό? είναι επειδή δεν έχω χώρο ? και αν καταφέρω τελικά να κάνω αναβάθμιση χωρίς να κάνω factory reset και τέτοια διαγράφονται τα αρχεία, εφαρμογές από το κινητό? Edited by akis_89
Link to comment
Share on other sites

ναι το έχω κάνει.. άλλα αυτό που λέει είναι χαζό γιατί ξεκινάει πάλι από την αρχή ... πάει σε ένα ποσοστό επί της % και μου ξανά πετάει αυτό το μήνυμα ... και έκανα και χώρο και πάλι μου το ξανά εμφάνισε το ίδιο, τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Δες αρχικο ποστ...

Εχω κάνει παραπάνω απο μια ή δυο....και το προβλημα παραμενει...

Updated

Τελικά έπρεπε να απενςργοποιησω το Lux.... Όλα Οκ τώρα

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα χάλασε το ακουστικό.Ο συνομιλητής ακούγεται βαθιά και σε ψηλές συχνότητες παραμορφώνει.

 

Φυσικά ανταλλακτικό δεν υπάρχει στην Procordia.Από Δευτέρα θα ξαναπάρω τηλ και βλέπουμε.

 

Βλέπω κάποιους αισιόδοξους.Να ευχηθώ σε όσους σαν εμένα είχαν την ατυχία να πάθει βλάβη το κινητό τους καλό φθινόπωρο.

 

Μέχρι να αρθεί η τραπεζική αργία και μέχρι η εταιρία να παραγγείλει και να παραλάβει ανταλλακτικά θα αρχίσουν οι άδειες του Αυγούστου.Αυτό βέβαια στην καλύτερη περίπτωση που οι τράπεζες ανοίγουν σε καμιά βδομάδα.

 

Μακάρι εγώ να είμαι ο απαισιόδοξος και να διαψευσθώ.

Link to comment
Share on other sites

Updated

Τελικά έπρεπε να απενςργοποιησω το Lux.... Όλα Οκ τώρα

 

Για δωσε περισσοτερες λεπτομερειες σε παρακαλω γιατι μου εκανει το ιδιο προβλημα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες, ότι μετά από πτώση, η οθόνη, αν και σε άριστη εμφανισιακή κατάσταση, δεν άναβε. Για καλή μου τύχη το κινητό επισκευάστηκε εντός εγγύησης απο την Procordia, την οποία και ευχαριστώ πολύ. Τελικά, συμφωνά με την απόδειξη, επανατοποθέτησαν την οθόνη και όλα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

κάτοχος ενός G2. Από ατύχημα έσπασε η οθόνη η οποία και αλλάχτηκε. Το πρόβλημα είναι ότι μόνο στην αρχική οθόνη και στις φωτογραφίες η οθόνη βγάζει γραμμές και γενικά έχει πρόβλημα. Με το που μπεις σε κάποια εφαρμογή η οθόνη δεν έχει κανένα απολύτος πρόβλημα.

 

Πάει κάπου το μυαλό σας?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε περισσοτερες λεπτομερειες σε παρακαλω γιατι μου εκανει το ιδιο προβλημα.

 

Απλά,απενεργοποιεισε το Lux,κανε την εγκατασταση απο ΒΟΧ ή Dropbox και μετα ενεργοποίησε ξανα το Lux.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

κάτοχος ενός G2. Από ατύχημα έσπασε η οθόνη η οποία και αλλάχτηκε. Το πρόβλημα είναι ότι μόνο στην αρχική οθόνη και στις φωτογραφίες η οθόνη βγάζει γραμμές και γενικά έχει πρόβλημα. Με το που μπεις σε κάποια εφαρμογή η οθόνη δεν έχει κανένα απολύτος πρόβλημα.

 

Πάει κάπου το μυαλό σας?

 

Ευχαριστώ

 

Πρώτα, κανε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων (προσοχή χάνεις όλες της ρυθμησεις και photo musick που πιθανόν έχεις μέσα) και αν συνεχίζει το πρόβλημα, να το πας πάλη εκεί που σου άλλαξαν οθόνη.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

κάτοχος ενός G2. Από ατύχημα έσπασε η οθόνη η οποία και αλλάχτηκε. Το πρόβλημα είναι ότι μόνο στην αρχική οθόνη και στις φωτογραφίες η οθόνη βγάζει γραμμές και γενικά έχει πρόβλημα. Με το που μπεις σε κάποια εφαρμογή η οθόνη δεν έχει κανένα απολύτος πρόβλημα.

 

Πάει κάπου το μυαλό σας?

 

Ευχαριστώ

 

Μπορείς να μου πεις αν έβαλες γνήσια ή άλλη και πόσο κόστισε η επισκευή;

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Ποια η διαφορα, εαν καποιος επιλεξει στην αυτοματη ρυθμιση φωτεινοτητας, το συμβολο του ηλιου και στο συμβολο του ηλιου μαζι με το γραμμα c? Εγω παντως δεν βλεπω διαφορα!
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Ποια η διαφορα, εαν καποιος επιλεξει στην αυτοματη ρυθμιση φωτεινοτητας, το συμβολο του ηλιου και στο συμβολο του ηλιου μαζι με το γραμμα c? Εγω παντως δεν βλεπω διαφορα!

 

Οταν πατας το συγκεκριμενο κουμπακι αλλαζεις τη φωτεινοτητα της οθονης σε 0 50 90 και τη δικια σου τιμη που εχεις βαλει...Πατα το παραπανω απο μια φορες και θα δεις

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Ποια η διαφορα, εαν καποιος επιλεξει στην αυτοματη ρυθμιση φωτεινοτητας, το συμβολο του ηλιου και στο συμβολο του ηλιου μαζι με το γραμμα c? Εγω παντως δεν βλεπω διαφορα!

 

Οταν πατας το συγκεκριμενο κουμπακι αλλαζεις τη φωτεινοτητα της οθονης σε 0 50 90 και τη δικια σου τιμη που εχεις βαλει...Πατα το παραπανω απο μια φορες και θα δεις

 

ακριβως c= custom settings :D :D πιστευω η καλυτερη τιμη για μπαταρια αλλα και για να μην πεδευεσαι κα παθεις τπτ ειναι το 60% βλεπεις αρκετα καλα και στο ηλιο

 

γνωμη μου παντα φυσικα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.... Το κινητό μου προσπαθεί να με χαζεψει... Προσπαθώ να συνδεθώ στο ίντερνετ στην δουλειά... Αλλά αρνείται πεισματικά. Ενώ συνδέεται κανονικά στο μόντεμ βγάζει μήνυμα ότι η σύνδεση δεν είναι εφικτή. Και άλλος συνάδελφος είχε το ίδιο πρόβλημα αλλά έστρωσε με μια επανεκκίνηση.. Εγώ τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.... Το κινητό μου προσπαθεί να με χαζεψει... Προσπαθώ να συνδεθώ στο ίντερνετ στην δουλειά... Αλλά αρνείται πεισματικά. Ενώ συνδέεται κανονικά στο μόντεμ βγάζει μήνυμα ότι η σύνδεση δεν είναι εφικτή. Και άλλος συνάδελφος είχε το ίδιο πρόβλημα αλλά έστρωσε με μια επανεκκίνηση.. Εγώ τι μπορώ να κάνω;

 

Επανεκκινηση στο ρούτερ κανατε??? Αυτό θέλει!!

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορές κάναμε στον ρουτερ και τρεις στο κινητό μου.....

Δεν ξέρω τι φταίει τοτε σε σενα.... Στο λέω γιατί 1-2 φορές τη βδομάδα θα το πάθω κ εγώ αυτό αλλά με μια επανεκκινηση του ρουτερ φτιαχνει.

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορές κάναμε στον ρουτερ και τρεις στο κινητό μου.....

Πιστεύω ότι κατά 90% είναι θέμα router ή σύνδεσης γενικότερα, και όχι θέμα του κινητού σου!

Καθόλου απίθανο να στρώσει από μόνο του... ή μπορεί να φταίνε οι ρυθμίσεις του router.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από σχεδόν 6 ώρες έστρωσε και συνδέθηκε.... Τι να πω

 

Ρίξτε μια ματιά στα κανάλια του ασύρματου δικτύου, ίσως να έχεις παρεμβολές σε αυτό που είναι επιλεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62939[/ATTACH] Ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω γιατί μου το κάνει αυτό συνεχεία έχω προσπαθήσει πάνω από 5 φόρες και και εκεί που κάνει λήψη την αναβάθμιση μου πετάει αυτό το μήνυμα χωρίς να αποσυνδέεται το usb. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό? είναι επειδή δεν έχω χώρο ? και αν καταφέρω τελικά να κάνω αναβάθμιση χωρίς να κάνω factory reset και τέτοια διαγράφονται τα αρχεία, εφαρμογές από το κινητό?

κανε την αναβάθμιση μεσω LG Mobile Support Tool να ησυχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχετε παρατηρήσει θεματάκια με τη σύνδεση wifi μετά την αναβάθμιση σε lollipop; Στο δικό μου (stock ευρωπαικό) έχω παρατηρήσει ότι μετά την αναβάθμιση σαν να μπερδεύεται/καθυστερεί πιο πολύ σε σχέση με πριν να επιλέξει δίκτυο σε δημόσιους χώρους με κλειδωμένα και free wifi, πράγμα που δεν έκανε πριν με kit kat. Επίσης στο ασύρματο του σπιτιού μου έχω παρατηρήσει ότι σε κάποια σάιτ που ανοίγω με multimedia περιεχόμενο, καθυστερεί επίσης να φορτώσει στο 100% σε αντίθεση με παλιά που κατέβαζε περιεχόμενο σφαίρα.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...