Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update σε λολλιποπ... Και δεν μπορώ να βάλω ήχο στα μηνύματα...μπορώ αλλά μου δείχνει ότι είναι muted... Και στο Textra και sto blue mail.... Βοήθεια....

Updated..... Άκυρος ο συναγερμός.. Το interlining την έκανε την κουτσουκελα.... Fixed

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν Ρωτάς εμένα, stoc

Ναι εσένα. Οκ, ευχαριστώ. Απλά ήθελα να βεβαιωθώ ότι είμαστε στην ίδια κατάσταση, γιατί σε μένα δεν δουλεύει το διπλό χτύπημα και knock code.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια . Εχω λολιποπ κοντα ενα μηνα απο οσο θυμαμαι και ενω δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης ,

εδω και δυο μερες απο οτι φαινεται εχω προβλημα με τις κλησεις . Μου δειχνει οτι εχει φουλ σημα , αλλα η κλησεις διακοπτονται .

η δεν με ακουν καλα εως καθολου επομενως δεν τους ακουω ουτε εγω . Εχει τυχει σε κανεναν αλλον κατι παρομοιο ?

Το θεμα ειναι μεχρι τωρα δεν αντιμετωπιζα καποιο προβλημα γιαυτο σκεφτομαι μηπως φταιει το δικτυο ?

Αν εφταιγε η αναβαθμιση δεν θα φαινοταν απο την αρχη το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια . Εχω λολιποπ κοντα ενα μηνα απο οσο θυμαμαι και ενω δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης ,

εδω και δυο μερες απο οτι φαινεται εχω προβλημα με τις κλησεις . Μου δειχνει οτι εχει φουλ σημα , αλλα η κλησεις διακοπτονται .

η δεν με ακουν καλα εως καθολου επομενως δεν τους ακουω ουτε εγω . Εχει τυχει σε κανεναν αλλον κατι παρομοιο ?

Το θεμα ειναι μεχρι τωρα δεν αντιμετωπιζα καποιο προβλημα γιαυτο σκεφτομαι μηπως φταιει το δικτυο ?

Αν εφταιγε η αναβαθμιση δεν θα φαινοταν απο την αρχη το προβλημα?

Τη γνώμη μου θα σου πω ,ας διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος ,είσαι με στοκ ρομ ?(ψάχνεις αν δεν φταίει το δίκτυο ,μάλλον θες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων),είσαι ροοτ ,recovery και custom rom ? (φλασάρεις ένα άλλο modem,υπάρχουν πολλά διαθέσιμα για δοκιμές)

Link to comment
Share on other sites

Τη γνώμη μου θα σου πω ,ας διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος ,είσαι με στοκ ρομ ?(ψάχνεις αν δεν φταίει το δίκτυο ,μάλλον θες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων),είσαι ροοτ ,recovery και custom rom ? (φλασάρεις ένα άλλο modem,υπάρχουν πολλά διαθέσιμα για δοκιμές)

 

ειμαι με στοκ , δεν εχω πειραξει τιποτα, απλα τωρα μου το εμφανισε αυτο και αυτη η περιπτωση θελει ψαξιμο , δεν ειναι καποιο κολλημα ας πουμε που μπορει να φταιει καποιο προγραμμα η οτι δεν ανταποκρινετε κατι ,

Link to comment
Share on other sites

Το παθαμε το ατυχημα παιδια .Χωρις να ξερω απο τι προκληθηκε το σπασιμο ,μιας και ετσι το βρηκα και κανεις δεν ηξερε τιποτα,το κινητο ειναι λες και υποβληθηκε σε bend test.Εχει παρει μια ελαφρια κληση το frame τα πλαστικα ολα γυρο γυρο ειναι μεσα στις γρατσουνιες η οθονη δουλευει αλλα εχει γινει κομματια και απο αφη τιποτα.Κλησεις με κανουν κανονικα οποτε πιστευω πως η πλακετα εχει επιβιωσει ....εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομοιο?Αν το στειλω procordia υπαρχει περιπτωση να μου το επαναφερουν σε τελεια κατασταση ή να μην ελπιζω καν?
Link to comment
Share on other sites

Το παθαμε το ατυχημα παιδια .Χωρις να ξερω απο τι προκληθηκε το σπασιμο ,μιας και ετσι το βρηκα και κανεις δεν ηξερε τιποτα,το κινητο ειναι λες και υποβληθηκε σε bend test.Εχει παρει μια ελαφρια κληση το frame τα πλαστικα ολα γυρο γυρο ειναι μεσα στις γρατσουνιες η οθονη δουλευει αλλα εχει γινει κομματια και απο αφη τιποτα.Κλησεις με κανουν κανονικα οποτε πιστευω πως η πλακετα εχει επιβιωσει ....εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομοιο?Αν το στειλω procordia υπαρχει περιπτωση να μου το επαναφερουν σε τελεια κατασταση ή να μην ελπιζω καν?

 

Δεύτε τελευταίον ασπασμόν. ... ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΝΤΙΟ ΣΤΟ LG G2 :dash:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατηρώ σήμερα από το μεσημέρι και μετά ότι όταν κλειδώνει η οθόνη και λίγο πριν σβήσει (ξεθωριάσει) εμφανίζεται στο κέντρο της ένα μηνυματάκι που λέει έξυπνη οθόνη ενώ και στην πάνω γραμμή ειδοποιήσεων κάποιες φορές εμφανίζεται ένα συναφές εικονίδιο που παραπέμπει στη λειτουργία selfie με την παλάμη. Η αλήθεια είναι ότι το πρωί δοκίμασα 2-3 φορές να βγάλω selfie από την μπροστινή κάμερα με τη λειτουργία νοήματος με παλάμη-γροθιά χεριού.

Αυτό έκανε το τηλέφωνο από και κι έπειτα να εμφανίζει αυτές τις ενδείξεις; Δεν πείραξα καμία ρύθμιση. Το τηλέφωνο είναι stock λόλιποπ γερμανικό.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν ξερω οταν ανοιγεις απο την μπαρα το wifi δεν κολλαει εκει; εμενα εκει προσωπικά ποιο πολυ....εκανες ρεσετ αλλαξε τιποτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πραγματικα δεν ξερω οταν ανοιγεις απο την μπαρα το wifi δεν κολλαει εκει; εμενα εκει προσωπικά ποιο πολυ....εκανες ρεσετ αλλαξε τιποτα;

 

εγω θα το κανω σε λιγες μερες γτ να βαλω φωτο και αλλα στο Pc και μετα θα το κανω reset

Link to comment
Share on other sites

Δεύτε τελευταίον ασπασμόν. ... ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΝΤΙΟ ΣΤΟ LG G2 :dash:

δεν φτιαχνει ε? :P

Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα να στο φτιάξουν. Ακόμα και να στο φτιάξουν που λέει ο λόγος θα σου κοστίσει ο κούκος αηδόνι αν είναι πολύ χάλια το κινητό. Αν σου ζητήσουν 500€ για ολική επισκευή τι να το κάνεις? Πας σε άλλο κινητό και ησυχάζεις. Πως την πάτησες ετσι? Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα αυτο πως εγινε? Το πατησε αμαξι?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Θα παρω ενα τηλεφωνο καλου κακου μηπως και μπορεσω μεχρι και με 150-160 ευρω αλλιως παω για καινουργιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατηρώ σήμερα από το μεσημέρι και μετά ότι όταν κλειδώνει η οθόνη και λίγο πριν σβήσει (ξεθωριάσει) εμφανίζεται στο κέντρο της ένα μηνυματάκι που λέει έξυπνη οθόνη ενώ και στην πάνω γραμμή ειδοποιήσεων κάποιες φορές εμφανίζεται ένα συναφές εικονίδιο που παραπέμπει στη λειτουργία selfie με την παλάμη. Η αλήθεια είναι ότι το πρωί δοκίμασα 2-3 φορές να βγάλω selfie από την μπροστινή κάμερα με τη λειτουργία νοήματος με παλάμη-γροθιά χεριού.

Αυτό έκανε το τηλέφωνο από και κι έπειτα να εμφανίζει αυτές τις ενδείξεις; Δεν πείραξα καμία ρύθμιση. Το τηλέφωνο είναι stock λόλιποπ γερμανικό.

 

Για το πρώτο θα πας ..ρυθμίσεις, προβολή,Εφε απενεργοποιησης, διάλεξε τι θες;) για το δεύτερο εκεί που είσαι απο πανό έχει, Έξυπνη οθόνη, όταν βλέπει πρόσωπο, δεν κλείνει, οπότε δεν χρειαζόσαστε κάθε λίγο να περνάς το δάχτυλο απο την οθόνη να μένει ανοιχτή ώσπου να τελειώσεις την δουλειά σου. Για το τρίτο, μια χαρά δουλεύει σε μένα στην μπροστινή κάμερα, το ''χεράκι..;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα αυτο πως εγινε? Το πατησε αμαξι?

να το πατησε αμαξι λιγο δυσκολο μιας και ηταν μεσα στο μαγαζι.Το κινητο εχει μια ελαφρια κληση απο την αριστερη κατω μερια μονο απο την δεξια ειναι ολοισιο.Ελεγα μηπως αυτοι εκει κατω το βαζαν σε καμια μεγκενη και λιγο το φερνανε στα ισια του.Θα τους παρω ενα τηλεφωνο και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω ενα τηλεφωνο καλου κακου μηπως και μπορεσω μεχρι και με 150-160 ευρω αλλιως παω για καινουργιο...

 

Να ξέρεις οτι ανταλλακτικά πουλάνε, οπότε θα σε ψήσουν να το φτιάξουν. Η οθόνη απο μόνη τους έχει απο 90-110...!!!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομα ερωτηση .Αν το φταξω εξω με αυθεντικα ανταλακτικα η εγγυηση παραμενει ή πρεπει να το φτιαξω αναγκαστικα procordia?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανενα 10λεπτο που ξεκινησε η αναβαθμηση και εχει κολλησει στο 0% τι κανω????????????

Σίγουρα έχει κολλήσει? Μπορεί απλά να καθυστερεί πολύ λόγο ταχύτητας ιντερνετ η υπερφόρτωσης αν προσπαθούν να κατεβάσουν πολλοι. Σε μένα έκανε 5 ώρες περίπου να φτάσει στο 100%

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει κολλήσει? Μπορεί απλά να καθυστερεί πολύ λόγο ταχύτητας ιντερνετ η υπερφόρτωσης αν προσπαθούν να κατεβάσουν πολλοι. Σε μένα έκανε 5 ώρες περίπου να φτάσει στο 100%

 

είχε κατεβεί κανονικά και οταν ξεκίνησε η εγκατάσταση έμεινε στο 0% στο pc suite λεει 9% και στο κινητό 0% τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

είχε κατεβεί κανονικά και οταν ξεκίνησε η εγκατάσταση έμεινε στο 0% στο pc suite λεει 9% και στο κινητό 0% τι να κανω??

Και σε μένα Έτσι έκανε. Είχε διαφορα το κινητό από το pc suite 5-6 μονάδες. Μια πήγαινε μπροστά το κινητό μια το pc suite. Δεν έκανα τίποτα το άφησα Έτσι. Στο τέλος πήγαν και τα 2 στο 100%.

Περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα Έτσι έκανε. Είχε διαφορα το κινητό από το pc suite 5-6 μονάδες. Μια πήγαινε μπροστά το κινητό μια το pc suite. Δεν έκανα τίποτα το άφησα Έτσι. Στο τέλος πήγαν και τα 2 στο 100%.

 

τοση ωρα παντως ειναι εκει.. δλδ το αφηνω ολο το βραδυ ετσι??

και αν κολλησει εκει τι γινεται??

Link to comment
Share on other sites

τοση ωρα παντως ειναι εκει.. δλδ το αφηνω ολο το βραδυ ετσι??

και αν κολλησει εκει τι γινεται??

Την κατέβασες κ Τώρα ειναι στο στάδιο της εγκατάστασης στο κινητό Έτσι? Δεν ξέρω, σε μένα πήρε καμιά ώρα η εγκατάσταση. Στο τέλος ήταν 100% στο κινητό και 70% στο pc suite. Περίμενα λίγο μέχρι να γίνει και στο pc 100%. Όλο το βραδυ δεν νομίζω αλλά περίμενε λίγο παραπάνω. Σε περίπτωση που σου κολλήσει θα σου πουν τα παιδιά που ξέρουν. Θα σε γελασω

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασες κ Τώρα ειναι στο στάδιο της εγκατάστασης στο κινητό Έτσι? Δεν ξέρω, σε μένα πήρε καμιά ώρα η εγκατάσταση. Στο τέλος ήταν 100% στο κινητό και 70% στο pc suite. Περίμενα λίγο μέχρι να γίνει και στο pc 100%

 

ναι και δε κουνιέται ούτε για πλακα.. 9% στο pc και 0% στο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...