Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον αν εισαι με κιτκατ μπορεις με ενα κλικ κατεβαζοντας το stump root στο κινητο να γινεις ρουτ με ενα κλικ.. http://forum.xda-developers.com/lg-g3/orig-development/root-stump-root-lg-g3-sprint-verizon-t2850906 . Mετα να κατεβασεις το autorec του cloudyfa gia kit kat απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496. Το autorec θα σου φτιαξει το download mode.

 

Αφου τα κανεις ολα αυτα μετα μπορεις να μπεις σε download mode και να φλασαρεις με το lg flashtool την λολλι που θες η οτι αλλο κανεις κεφι ειτε .kdz file ειτε custom rom

 

αυτο θα σου περασει recovery αλλα θα σου φτιαξει και το download mode. αφου το κανεις αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

to linκ που εδωσε ο φιλος παραπανω στο βημα ενα εχει κατι drivers τους δοκιμασες?

 

http://www.lg.com/gr/support-mobile/lg-LGD802 για ξαναπερνα τους

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δες και εδω να σε βοηθησει το νημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710

εκει που λεει για ρουτ και καστομ κερνελ

 

 

Επειδή είναι πολλά και είναι βράδυ θα κοιτάξω αύριο τι μου έχεις γράψει. Με μία γρήγορη ματιά φαίνονται ενδιαφέρον. Σ'ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Καλό σου βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά,η αναβάθμιση βγήκε για όλα?....το δικό μου είναι D80220g-EUR-XX...ota τίποτα,lg pc suite τίποτα,lg suport tool τίποτα...!!!...μήπως βιάζομαι???...:baby:
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,η αναβάθμιση βγήκε για όλα?....το δικό μου είναι D80220g-EUR-XX...ota τίποτα,lg pc suite τίποτα,lg suport tool τίποτα...!!!...μήπως βιάζομαι???...:baby:

 

Όχι δεν έχει βγει για ολες τις χώρες... Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Στις ''τροποποιήσεις'' αυτά , όχι στο ''Επίσημο''

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6106208#post6106208

Link to comment
Share on other sites

Με dalvik code ειναι γραμμενες οι εφαρμογες στην 5.0.2.; ή το αλλαζουμε εμεις στις "επιλογες για προγραμματιστες"?

 

Μερικα πρωτα συμπερασματα: (μετα απο 2 μερες χρησης)

 

-Μπαταρια μετρια γυρω στης 15 ωρες, με ανοικτο wifi , κλησεις μεσα στη μερα, λιγες εφαρμογες ανοικτες. Δεν παιζω παιχνιδια. 2 κυκλοι εκφορτωσης πληρεις και πληρης επαναφορτωσης. Θα κανω αλλη μια.

 

Ωραιο UI αν και δεν εδωσε ολα τα καλουδια της lollipop όσον αφορα τη notification bar.

 

Εχω την αισθηση οτι αργουν να ανοιξουν οι εφαρμογες σε σχεση με κιτκατ, κανουν γυρω στα 5 δευτερολεπτα.. Εσας παιδια;

 

Η bu default made by LG ενταση ηχου κλησης αν και ειναι ρυθμισμενη στο τερμα με δονηση, εχω μικρη υποψια οτι ειναι λιγο χαμηλοτερη σε σχεση με πριν! Εσας;

 

Οι φωτογραφιες σε απογευματινες ωρες ειναι λιγο σκοτεινοτερες.. Η καμερα δεν την εχω πολυχρησιμοποιησει οποτε αφηνω ενα περιθωριο ακομη..

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία μου με lollipop στην τρίτη φόρτιση..

Στις περισσότερες περιπτώσεις μου φαίνεται ταχύτερο εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις που μπορεί κάποια εφαρμογή να αργήσει λίγο παραπάνω, αλλά και πάλι μιλάμε για milisecond οποτε δεν το θεωρώ πρόβλημα

Η μπαταρία νομίζω ότι είναι σε παρόμοια επίπεδα με kitkat και σε κάθε περίπτωση δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό όσα όσα έχει ίσως λίγο καλύτερη αναμονή. Συγκεκριμένα με 100% το βράδυ και σε κατάσταση αναμονής χωρίς WiFi χωρίς να αγγίξω το τηλεφωνο μετά από 8 ώρες το πρωί που ξύπνησα το τηλέφωνο ήταν στο 100%. Το μόνο που μου λείπει είναι το wireless storage.

 

Γενικά νομίζω ότι έκαναν πολύ καλή δουλειά στην lg. Ελπίζω να πάρουμε και την 5.1

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Να πω και τις δικες μου εντυπώσεις, μετα από 6 μερες με την λολιποπ 30b αγγλιας...

Η αναβάθμιση δε μου πήρε περισσοτερο απο 50 λεπτα μεσω PC Suite, με εργοστασιακές ρυθμίσεις πριν και μετα...

Καθολου κολλήματα, πιο γρήγορο γενικα απο πριν, με καλύτερη διαχείριση μνήμης και με ενα πιο ομορφο UI, με εξαιρεση το widget καιρου και την έλλειψη του plug and play. Ενδεικτικά benchmarks: antutu 40100 ζεστό, 41600 κρύο και quadrant 23000.

Η μπαταρια στα ιδια επιπεδα με κκ, όπως και το σήμα η φωτεινότητα και ο ήχος, που δεν επηρεάστηκαν. Η κάμερα είναι λίγο πιο γρήγορη αλλά με την ίδια ποιοτητα. Το usb otg δουλεύει κανονικά και μου φαίνεται πως το wifi κλειδώνει πιο γρήγορα.

 

Σε γενικές γραμμές, κάντε την αναβάθμιση όπως πρέπει και το κινητό ανεβαίνει ένα επίπεδο πάνω, σχεδόν παντού... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Να πω και τις δικες μου εντυπώσεις, μετα από 6 μερες με την λολιποπ 30b αγγλιας...

Η αναβάθμιση δε μου πήρε περισσοτερο απο 50 λεπτα μεσω PC Suite, με εργοστασιακές ρυθμίσεις πριν και μετα...

Καθολου κολλήματα, πιο γρήγορο γενικα απο πριν, με καλύτερη διαχείριση μνήμης και με ενα πιο ομορφο UI, με εξαιρεση το widget καιρου και την έλλειψη του plug and play. Ενδεικτικά benchmarks: antutu 40100 ζεστό, 41600 κρύο και quadrant 23000.

Η μπαταρια στα ιδια επιπεδα με κκ, όπως και το σήμα η φωτεινότητα και ο ήχος, που δεν επηρεάστηκαν. Η κάμερα είναι λίγο πιο γρήγορη αλλά με την ίδια ποιοτητα. Το usb otg δουλεύει κανονικά και μου φαίνεται πως το wifi κλειδώνει πιο γρήγορα.

 

Σε γενικές γραμμές, κάντε την αναβάθμιση όπως πρέπει και το κινητό ανεβαίνει ένα επίπεδο πάνω, σχεδόν παντού... :cool:

 

Έχω να συμπληρώσω/τονίσω ότι το wifi και το σήμα κινητής είναι μια γραμμή καλύτερα... όχι τρομερή διαφορά με πριν αλλά επειδή το έχω δοκιμάσει σε δύσκολα σημεία και με τις δύο rom είπα να το αναφέρω ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Σε γενικές γραμμές, κάντε την αναβάθμιση όπως πρέπει και το κινητό ανεβαίνει ένα επίπεδο πάνω, σχεδόν παντού... :cool:

 

σε τι ανεβαίνει επίπεδο;; :blink:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σκοπεύω σήμερα-αύριο να κάνω την αναβάθμιση (έχω 32άρι γερμανικό open). Αν δεν κάνω επαναφορά εργοαστασιακών ρυθμίσεων πριν (ή και μετά) είναι αρκετά πιθανό να έχω θέματα με την αναβάθμιση; Γενικά δεν έχω εγκαταστήσει σχεδόν τίποτα από εφαρμογές (3-4 που δεν έχουν εμφανίσει προβλήματα ή conflicts με άλλες λειτουργίες/εφαρμογές). Φαντάζομαι ότι τα ζητήματα που τυχόν εμφανίζονται μετά από αναβαθμίσεις, εχουν γενικά να κάνουν με τέτοιες καταστάσεις.

Τι λέτε;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σκοπεύω σήμερα-αύριο να κάνω την αναβάθμιση (έχω 32άρι γερμανικό open). Αν δεν κάνω επαναφορά εργοαστασιακών ρυθμίσεων πριν (ή και μετά) είναι αρκετά πιθανό να έχω θέματα με την αναβάθμιση; Γενικά δεν έχω εγκαταστήσει σχεδόν τίποτα από εφαρμογές (3-4 που δεν έχουν εμφανίσει προβλήματα ή conflicts με άλλες λειτουργίες/εφαρμογές). Φαντάζομαι ότι τα ζητήματα που τυχόν εμφανίζονται μετά από αναβαθμίσεις, εχουν γενικά να κάνουν με τέτοιες καταστάσεις.

Τι λέτε;

 

Εγώ οπού έχω το ίδιο με εσένα (32άρι γερμανικό open) έκανα το update χωρις επαναφορά και είναι όλα τέλεια.. και ένα baterry drain όπου είχα στην kk μετά το update σε lollipop έφτιαξε.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να δωσει την 5.0 θα εχει βγει η 6.0. Ελεος!!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα... εγώ έχω περασμένη στο G2 την 80220h και τις πρώτες μέρες μου έβγαζε ότι η αναβάθμιση 80230b ήταν διαθέσιμη αλλά δεν την εκανα λογω προβλημάτων με το ineternet. τώρα που προσπαθώ ξανά δεν μου δείχνει πλέον ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση... τι μπορεί να παίζει έχει κανείς ιδέα? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ οπού έχω το ίδιο με εσένα (32άρι γερμανικό open) έκανα το update χωρις επαναφορά και είναι όλα τέλεια.. και ένα baterry drain όπου είχα στην kk μετά το update σε lollipop έφτιαξε.

 

Ευχαριστώ. Οπότε να το τολμήσω το απόγευμα...

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Lollipop παρατηρώ καθυστέρηση όταν απαντώ σε κλήσεις.Τι εννοώ...Με παίρνουν τηλ,σέρνω το πράσινο κουμπί,τοποθετώ το ακουστικό στο αυτί και λέω "ναι".

 

Ο συνομιλητής δεν μ'ακούει και αναγκάζομαι να ξαναλέω "ναι".

 

Είναι το πιο σπαστικό bug πιστέψτε με,το είχε και ένα παλαιότερο τηλ που το δωσα σούτι.Κάθε φορά πρέπει να απαντάς δύο φορές.

 

Στο upgrade δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Μόλις μου το εμφάνισε αυτό το πρόβλημα έκανα αλλά δυστυχώς δεν διορθώθηκε.

 

Το μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να φταίει είναι ότι πήρα backup με το LG backup (ίσως να πήρε καμία ρύθμιση που επηρεάζει)

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος?Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Thomas μάλλον φίλε είναι το δίκτυό σου, την στιγμή που πας να μιλήσεις μάλλον σου γυρίζει από 3g σε 2g ,κλείδωσέ το σταθερά κάπου για να το δοκιμάσεις
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Οπότε να το τολμήσω το απόγευμα...

 

Τόλμησέτο και αν έχεις θέμα το κάνεις μετά μια επαναφορά, αν και δέν νομίζω να χρειαστεί..

 

Thomas και εμένα θέμα δικτύου μου φαίνεται.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Thomas μάλλον φίλε είναι το δίκτυό σου, την στιγμή που πας να μιλήσεις μάλλον σου γυρίζει από 3g σε 2g ,κλείδωσέ το σταθερά κάπου για να το δοκιμάσεις

 

 

Ισως είναι μια λύση αυτή,από τότε που το πήρα είναι στο αυτόματο.Αλλά και πάλι γιατί δεν το έκανε σε kitkat?

Link to comment
Share on other sites

Είναι fat 32...Τι έγινε τώρα;;; να φταίει η lollipop;

Edit... Έστρωσε μόνο του όλα οκ. Θα δοκιμάσω πάλι με το καλώδιο στην τηλεόραση να δω αν Έστρωσε κ αυτό...

 

Αν δοκίμασες το συγκεκριμένο καλώδιο με Galaxy και έπαιξε, σίγουρα δε θα παίξει με το G2 καθώς το πρώτο χρησιμοποιεί mhl για την μεταφορά εικόνας over micro-USB ενώ το G2 χρησιμοποιεί το slimport, τα οποία είναι ασύμβατα μεταξύ τους.

 

Θα χρειαστείς διαφορετικό adaptor για να κάνεις τη δουλειά σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας καθώς έχω χάσει κάποιες φωτογραφίες με πολύ περίεργο τρόπο.

Ενεργοποιώντας στις ρυθμίσεις τον ασύρματο αποθηκευτικό χώρο δίνω στον υπολογιστή την ip και τους κωδικούς και βλέπω όλο τον αποθηκευτικό χώρο του κινητού στον υπολογιστή με τους φακέλους και όλα.

Ξεκινάω και κάνω περιστροφή κάποιες φωτογραφίες πάντα από τον υπολογιστή και πηγαίνω στην επόμενη κάθε φορά. Με το που το κάνω αυτό αποθήκευε κάθε φορά την τροποποιημένη πλέον φωτογραφία αφού την είχα περιστρέψει. Το θέμα είναι ότι εξαφανίστηκαν από το κινητό και από τον υπολογιστή ή δεν μπορώ εγώ να τις βρω.

Θα ήθελα κάποια ιδέα από κάποιον για το που μπορεί να είναι ή αν χάθηκαν τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Το battery drain υπαρχει νομιζω... τουλαχιστον σε μενα με 2 πληρεις κυκολυς φορτισης κ αποφορτισης της συσκευης... εκτος και φτιαξει μετα το τριτο γυρο,.

 

Επισης το γνωστο θεμα μη εμφανισης του σηματος gps στην οθονη, ακομη και οταν ειναι επιλεγμενη ως επιλογη, συνεχιζεται και στη λολιποπ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισης το γνωστο θεμα μη εμφανισης του σηματος gps στην οθονη, ακομη και οταν ειναι επιλεγμενη ως επιλογη, συνεχιζεται και στη λολιποπ! :lol:

 

Ποιό είναι το γνωστό θέμα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ,αν μου ερθει και εμενα η αναβαθμιση - SWISS γαρ-,(ουτε ΟΤΑ,ουτε με το Lg support tool,ουτε με το PC ακομα),συστηνεται να γινει επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου;

Kαι επειδη εχω κρατησει μπακαπ στο pc μεσω του προγραμματος,κανω επαναφορα μετα;

Μηπως καποιος φιλος να εβαζε 1)...2)...3)...4)... και για εμας τους....αμετανοητους που ρωταμε τα ιδια και τα ιδια;;;

Ευχαριστουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το γνωστό θέμα?:confused:

 

Όντως σε ποιό θέμα αναφέρεσαι;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...