Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@motor

1. V30e είναι η leaked rom της Vodafone και δουλεύει ρολόι.

2. Κάποια ενέργεια παρέλειψες, γιατί εγώ που έκανα αυτά που είπε ο minotavros μου δούλεψε κανονικά το Xposed.

 

@gregacm

Το backup το ξαναέβαλες στην εσωτερική μνήμη, σε φάκελο με όνομα LGBackup?

Επειδή είναι backup από διαφορετικές ρομ, θα το βλέπει κανονικά η εφαρμογή απλά θα σου βγάζει μνμ με κόκκινα γράμματα ότι είναι από διαφορετική συσκευή.Τσέκαρε αν είναι στο σωστό φάκελο

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

update

 

έκανα τα παραπάνω και βρίσκομαι σε μαύρη οθόνη που γράφει πάνω αριστερά [440] Fastboot mode started . τι κάνουμε εδώ;:worry:

Κάτι δεν έκανες σωστά. Με ποια ρομ είσαι?

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

χτες το αναβαθμισα και εγω μεσω lg pc tool, την v30b-eur-xx .

νομιζω λιγο καλυτερη μπαταρια,λιγο πιο αργο σε καποιες εφαρμογες

εφυγε η αναγνωριση προσωπου

δεν ζεσταινεται τοσο στα παιχνιδια

καλες οι πρωτες εντυπωσεις θα δουμε στην πορεια

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ξανά μια δοκιμή στο ξυπνητήρι! Στο αθόρυβο ΔΕΝ χτυπάει! Μόνο η οθόνη ανάβει ! Στην δόνηση και στο κανονικό προφίλ χτυπάει κανονικά!!!! Ας το δοκιμάσει κ κανένας άλλος με λολιποπ 5.0.2 να μας πει αν αυτό ισχύει σε όλους η κάτι έχει πάθει το δικό μου!

 

Καλησπέρα

πατας το vol- παει στην δονηση και σου βγαινει μια εικονα , πατας το προτεραιοτητα ,μετα τις ρυθμισεις εκει που λεει μονο προτεραιοτητα ,τσεκαρεις τα συμβαντα ημερολογιου μονο τις ωρες που θες και τις μερες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ετσι κάθε φορα που πας στην δονηση και πατας προτεραιοτητα θα χτυπάει το ξυπνητηρι αναλογα με τις ρυθμισεις που θες

εγω προσωπικα το βαζω και σε λειτουργια πτησης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

πατας το vol- παει στην δονηση και σου βγαινει μια εικονα , πατας το προτεραιοτητα ,μετα τις ρυθμισεις εκει που λεει μονο προτεραιοτητα ,τσεκαρεις τα συμβαντα ημερολογιου μονο τις ωρες που θες και τις μερες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ετσι κάθε φορα που πας στην δονηση και πατας προτεραιοτητα θα χτυπάει το ξυπνητηρι αναλογα με τις ρυθμισεις που θες

εγω προσωπικα το βαζω και σε λειτουργια πτησης

Ααααα Γεια σου!!! Ώστε ήθελε κόλπο το άτιμο! Τώρα είναι νταξει! Δεν θα το έβρισκα με τιποτα....!!! Ευχαριστω!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

V30d ιταλική

Δε μου έχει τύχει ποτέ να πέσω σε αυτό το mode.

Στη θέση σου θα προσπαθούσα να το κλείσω και να μπω σε recovery.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δε μου έχει τύχει ποτέ να πέσω σε αυτό το mode.

Στη θέση σου θα προσπαθούσα να το κλείσω και να μπω σε recovery.

 

πήγα να μπω σε recovery mode με αυτόν τον τρόπο αλλά μου έβγαλε ένα μενού για επαναφορά σε factory settings

Link to comment
Share on other sites

Αν σε έβγαλε στο μενού να κάνεις factory reset είσαι τυχερός. Πάτα yes και κάνε το

 

μου έβγαλε μαύρη οθόνη με τα εξής [13910] Fastboot mode started :worry: κ έμεινε εκεί

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα περάσω τη γερμανική unbranded. Παιδιά θα πάρει τη 5.0.2? Ή θα μου έρθει Μετά με μικρό update μέσω ota?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αλλος τροπος φιλε, αυτος σε μενα δεν επιασε

 

Το ξέρω....αλλά είναι ο μόνος για να έχεις καινούργια έκδοση recovery (bumped) και να έχουμε και το πιο σημαντικό ο bootloader kk ...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα, κάποιοι από εδώ που ασχολείστε περισσότερο, βρείτε καμία άκρη να πιέσουμε την ελληνική LG να δώσει την Lollipop. Προσωπικά επειδή βαριέμαι να στήσω το κινητό από την αρχή, θα περιμένω το official update και θα μπω στη διαδικασία των εργοστασιακών ρυθμίσεων μόνο αν δε κάτσει κάτι καλά. Στο nexus που είχα παλιότερα, δε χρειάστηκε ποτέ εργοστασιακές ρυθμίσεις (ακόμα και όταν από την 4.4.4 πήρε την 5αρα).
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα περάσω τη γερμανική unbranded. Παιδιά θα πάρει τη 5.0.2? Ή θα μου έρθει Μετά με μικρό update μέσω ota?

 

Σου λέει ποια θα περάσει. 30Β λογικά θα πάρεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λέω να περάσω την lolipop από το pc suite...

Λέτε να είμαι οκ?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.

Μέχρι την τελευταία αναβάθμιση 5,0,2 σε όλα τα κινητά android που είχα μπορούσα πατώντας παρατεταμένα το κουμπί της επιστροφής με βγάλει στην αναζήτηση επαφών. Μάλιστα χρησιμοποιούσα τον Nova launcher επειδή σε άλλους δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

Από χτες το βράδυ δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Υπάρχει κάποιο κόλπο να το επαναφέρω??

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λέω να περάσω την lolipop από το pc suite...

Λέτε να είμαι οκ?

Κανεις δεν ξερει. Μπορει ναι μπορει κ οχι. Αναλογα με το πως θα "κατσει" στην συσκευή σου. Σε άλλους ήταν τέλειο, σε άλλους είχε μικροπροβλήματα μετά την αναβαθμιση όπως σε μενα, σε άλλους δεν άνοιγε το κινητό καθόλου μετά την αναβάθμιση..... Δεν ξέρεις.

Ότι θέλεις κάνεις!!! Υπάρχουν σχόλια πιο πάρω σχετικά με το μετά αναβάθμισης και διαβάζεις και κάνεις ότι νομίζεις. Τα Ποιο πολλά παιδιά είναι ευχαριστημενα. Μαζί κ εγώ κ ας έχω 5 μικροπροβληματακια που δεν με απασχολουν.

Όπως:

 

1) δεν έχω τόσο υψηλό φωτισμό στην οθόνη όπως είχα στην κιτκατ (κάτι δεν έχει κάτσει καλά σε μενα γιατί όπως λένε τα Αλλά παιδιά ο φωτισμός είναι έντονος όπως στην κιτκατ)

 

2) Στις ρυθμίσεις-κλείδωμα οθόνης δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω όλα τα κλειδωματα γιατί είναι για κάποιο περίεργο λόγο σχεδόν όλα γκρι κ απενεργοποιημενα.

 

3) πέφτει η μπαταρία σε μένα λίγο Ποιο γρήγορα αποτι έπεφτε στην κιτκατ.

 

4) μου ανεβάζει θερμοκρασία πολύ πιο εύκολα αποτι στην κιτκατ αλλά το προσέχω και δεν το ζοριζω

 

5) φορτίζει λίγο Ποιο αργά αποτι φορτιζε στην κιτκατ.

Έκανε μιάμιση ώρα τότε και τώρα θέλει δύο και κάτι λίγα

 

 

Edit: παιδιά θέλει κ σε εσάς πιο πολύ ώρα να φορτίσει Τώρα με λολι?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς τι είναι το Android system web view στην lollipop??
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς τι είναι το Android system web view στην lollipop??

Εμένα μου το εμφάνισε χθες στο google play να του κάνω update! Άσε που δεν υπάρχει σαν εφαρμογή αν το ψαξεις στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς τι είναι το Android system web view στην lollipop??

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.webview

 

Description

Android Webview is a system component powered by Chrome that allows Android apps to display web content. This component is pre-installed on your device and should be kept up to date to ensure you have the latest security updates and other bug fixes.

 

:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το εμφάνισε χθες στο google play να του κάνω update! Άσε που δεν υπάρχει σαν εφαρμογή αν το ψαξεις στο κινητό σου.

 

Και εμένα το ίδιο μου βγάζει τι ακριβώς είναι αυτό?? Να το κάνουμε ενημέρωση ή όχι??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο μου βγάζει τι ακριβώς είναι αυτό?? Να το κάνουμε ενημέρωση ή όχι??

Εγώ δεν το ενημερώνω. Ποιος ο λόγος αφού δεν το χρησιμοποιώ .το καλό είναι ότι δεν γίνεται κ απεγκατάσταση κιόλας γιατί είναι εφαρμογή συστήματος απ' ότι καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την εγκατάσταση την έκανα με το lg support tool Και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Ήμουν με την κιτ κατ ρουταρισμένη και custom recovery.

 

Έκανε 42 λεπτά σύνολο να εγκατασταθει.

Δεν έσβησε τίποτα από τις εφαρμογές μου ,ήταν ακριβώς όπως με την κιτ κατ τα εικονίδια.

 

Όμως έβλεπα ένα ψιλο λαγκ Και ένα σφαλματακι για Google play και του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Καλό είναι λοιπόν να κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να την κάνετε εγκατάσταση για να είναι καθαρή.

 

Μπαταρία μέχρι στιγμής μετά από 2.5 ώρες οθόνη είναι στο 60%.

Λίγο πιο αργή μου φαίνεται στο να ανοίγει τις ρυθμίσεις και να αλλάζει καρτέλες.

Φωτισμός ίδιος με την κιτ κατ.

Κάμερα νομίζω ότι είναι ίδια. Δεν πρόλαβα να τραβήξω πολλές φωτο να το τσεκάρω.

Αntutu Την μια έβγαλε 36000 Και την 2η φορά που το άφησα να κρυώσει 40.500.οπότε παιζει ρόλο αν Έχει ζεσταθεί.Καντε μια μέτρηση το πρωί όταν ξυπνάτε που το κινητό είναι χαλαρό.

Έχει πιο ωραίο περιβάλλον σε γενικές γραμμές η lolipop και εκεί κερδίζει.

Edited by scoupegt_13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...