Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι είχα ακούσει για άσπρα G2 των οποίων τα πλαστικά κιτρινιζουν.

 

Για κιτρινίλα στην οθόνη.....οχι το πλαστικό...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. Κάτοχος εδώ και τρεις μέρες ενός μαύρου 32gb γερμανικου παρτίδας 412.Πρωτες εντυπώσεις πολυ καλές με εντυπωσιακότερα σημεία την μπαταρία και την κάμερα του..

 

Ωστόσο αντιμετωπίζω ένα προβλημα(?) και θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει σε όλους η πρέπει να το πάω στο σέρβις.

Στις κλήσεις με ακούνε και τους ακούω καμπάνα. Μέχρι εδώ όλα καλά.

Όταν βάζω όμως τα handsfree ακούω τον άλλον με παράσιτα και με ένα συνεχόμενο βουητο.. Η φωνή του δεν αλλοιωνεται , τα παράσιτα ακούγονται σαν background και είναι πολύ ενοχλητικό . Στην αρχή νόμιζα ότι φταίνε τα handsfree και αγόρασα τα ίδια ακουστικά του G2 και παρουσίασε τα ίδια. Έβαλα μετά κάτι Samsung ενός φίλου(υπήρξε κάποια βελτίωση αφου το βουητο ακουγόταν σε μικρότερο βαθμο) σχεδόν πάλι τα ίδια. Το περίεργο είναι ότι αν παρακολουθήσω κάποιο βίντεο στο YouTube ακούω πεντακάθαρα με οποιοδήποτε handsfree.

Κάποια βοήθεια;;

 

Κατά 90% θες αλλαγή πλακέτας! Δεν αν μπορείς να πάρεις καινούρια συσκευή Γτ δεν το χεις καν βδομάδα! Αν πας στο σέρβις ζήτησε καινούρια πλακέτα και όχι refurnished...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν 3 μερες αγορασα το lg g2 οταν κλεινω το κινητο μολις το ανοιξω δεν δειχνει σωστα την ωρα και χρειαζεται συνεχεια ρυθμιση οταν το ανοιγω υπαρχει τροπος να διορθωθει το προβλημα ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν 3 μερες αγορασα το lg g2 οταν κλεινω το κινητο μολις το ανοιξω δεν δειχνει σωστα την ωρα και χρειαζεται συνεχεια ρυθμιση οταν το ανοιγω υπαρχει τροπος να διορθωθει το προβλημα ? ευχαριστω

Σε όλους έτσι κάνει, αν έχεις internet (WiFi-data) διορθώνει άμεσα μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Ίδια απορία είχα κι εγώ όταν το αγόρασα πριν 4 μήνες περίπου, δυστυχώς το πρόβλημα είναι παλιό και υφίσταται, θα το συνηθίσεις όπως όλοι μας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα,θα ηθελα να ρωτησω κατι,εχω την κιτκατ d80220d και ειμαι ροοτ χωρις custom recovery,και παω να αναβαθμισω το κινητο στην πιο προσφατη και μου βγαζει error αφου γινει ληψη μεσω wifi στην εγκατασταση και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υποστηριζεται η συσκευη και οτι εχει υποστει root,παω να συνδεσωσω το κινητο μεσω pc suite και δεν συνδεεται καθολου ενω εχω περασει drivers κανονικα.Τι μπορω να κανω ετσι ωστε να το αναβαθμισω?Αν κανω wipe data factory reset απο recovery το μαμα θα μπρικαρει το κινητο η θα γινει κανονικα?

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Αφού κατεβάσεις τη rom σε kdz αρχείο την περνάς με flash tool:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Εδώ θα βρεις και Ελληνικές οδηγιες (είναι για LG G3 αλλά η διαδικασία είναι ίδια)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788#post5837788

 

το θεμα ειναι οτι δεν μπαινει ουτε σε download mode

Link to comment
Share on other sites

Κατά 90% θες αλλαγή πλακέτας! Δεν αν μπορείς να πάρεις καινούρια συσκευή Γτ δεν το χεις καν βδομάδα! Αν πας στο σέρβις ζήτησε καινούρια πλακέτα και όχι refurnished...

 

Το πήγα στην procordia και μου το βγάλανε για αντικατάσταση μιας και ήταν εντός 7 ημέρων.. Οπότε πήρα καινούρια συσκευή και όλα καλά! 501 γερμανικο

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στην procordia και μου το βγάλανε για αντικατάσταση μιας και ήταν εντός 7 ημέρων.. Οπότε πήρα καινούρια συσκευή και όλα καλά! 501 γερμανικο

Ο καλύτερος είσαι, μπράβο ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα,θα ηθελα να ρωτησω κατι,εχω την κιτκατ d80220d και ειμαι ροοτ χωρις custom recovery,και παω να αναβαθμισω το κινητο στην πιο προσφατη και μου βγαζει error αφου γινει ληψη μεσω wifi στην εγκατασταση και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υποστηριζεται η συσκευη και οτι εχει υποστει root,παω να συνδεσωσω το κινητο μεσω pc suite και δεν συνδεεται καθολου ενω εχω περασει drivers κανονικα.Τι μπορω να κανω ετσι ωστε να το αναβαθμισω?Αν κανω wipe data factory reset απο recovery το μαμα θα μπρικαρει το κινητο η θα γινει κανονικα?

Γιατί δε δοκιμάζεις να περάσεις την τελευταία με flashtool?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα,θα ηθελα να ρωτησω κατι,εχω την κιτκατ d80220d και ειμαι ροοτ χωρις custom recovery,και παω να αναβαθμισω το κινητο στην πιο προσφατη και μου βγαζει error αφου γινει ληψη μεσω wifi στην εγκατασταση και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υποστηριζεται η συσκευη και οτι εχει υποστει root,παω να συνδεσωσω το κινητο μεσω pc suite και δεν συνδεεται καθολου ενω εχω περασει drivers κανονικα.Τι μπορω να κανω ετσι ωστε να το αναβαθμισω?Αν κανω wipe data factory reset απο recovery το μαμα θα μπρικαρει το κινητο η θα γινει κανονικα?

 

OΤαν κατεβαζω την αναβαθμιση μεσω κινητου και κανει επανεκινηση για να την περασει στο 3%μου βγαζει ενα μαυρο κουτακι και γραφει Err:000και κατι νουμερα,αφου ανοιξει το κινητο μου βγαζει το εξης μηνυμα (Η συσκευη πιθανον να εχει υποστει rooting.Δεν υπαρχει ενημερωση για συσκευες που εχουν υποστει roοting.Εχεις καποιο λινκ για καποιον οδηγο να το προσπαθησω μεσω flashtool?Αλλιως εχω παρει back up τα αρχεια μου ολα μπορω να κανω wipe data ή θα κολλησει?

Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

OΤαν κατεβαζω την αναβαθμιση μεσω κινητου και κανει επανεκινηση για να την περασει στο 3%μου βγαζει ενα μαυρο κουτακι και γραφει Err:000και κατι νουμερα,αφου ανοιξει το κινητο μου βγαζει το εξης μηνυμα (Η συσκευη πιθανον να εχει υποστει rooting.Δεν υπαρχει ενημερωση για συσκευες που εχουν υποστει roοting.Εχεις καποιο λινκ για καποιον οδηγο να το προσπαθησω μεσω flashtool?Αλλιως εχω παρει back up τα αρχεια μου ολα μπορω να κανω wipe data ή θα κολλησει?

Αν περάσεις rom με το flash tool χάνεις τα πάντα! Η διαδικασία είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Αν θέλεις κάνε unroot μέσα απ' το superSU, κάνε απεγκατάσταση όλες τις εφαρμογές που απαιτούν root και ξαναδοκίμασε να ενημερώσεις.

Αν πάλι δεν στην κάνει, τότε πέρνα την με το flash tool.

Αν και ο πιο καλός τρόπος είναι το flash tool, γίνεται πιο "καθαρή" εγκατάσταση της νέας έκδοσης λογισμικού!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν 3 μερες αγορασα το lg g2 οταν κλεινω το κινητο μολις το ανοιξω δεν δειχνει σωστα την ωρα και χρειαζεται συνεχεια ρυθμιση οταν το ανοιγω υπαρχει τροπος να διορθωθει το προβλημα ? ευχαριστω

Σε όλους το κάνει! Αλλά αν συνδεθείς στο ίντερνετ φτιάχνει αυτόματα. Αυτό συμβαίνει γιατί έχεις ρυθμισμένο να παίρνει την ώρα απο το διδικτυο. Άμα θες να μην στο κάνει Πηγενε στις ρυθμίσεις της ώρας και βάλε το στο χειροκίνητο Κ όχι από διαδικτυο

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

D80220d δεν ειναι η πιο προσφατη;να το αναβαθμισεις σε ποια;

Εγώ πάντως έχω την 220h

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει αναβάθμιση η οποια ειναι περίπου 140mb.Το θεμα μου ειναι καποια κολληματα που κανει τελευταια και ενα κολλημα που εχει φαει η καμερα και θελω να κανω ενα clear install και να το στησω απο την αρχη αλλα δεν μου παιρνει την αναβαθμιση,ενω απο jelly bean σε kitkat που ημουνα root την ειχε παρει κανονικά

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ερώτηση...

 

Έχω παρατηρήσει ότι όταν το τηλέφωνο δέχεται κλήσεις, μου εμφανίζει 2 διαφορετικούς τρόπους που μπορώ να απαντήσω με το ''πράσινο''. Ο ένας απλά να πατήσω, και ο άλλος να σύρω το δάχτυλο. Μερικές επαφές έχουν τον ένα τρόπο, και μερικές τον άλλο. Ξέρετε τί φταίει και πώς διορθώνεται;; Όχι ότι είναι σημαντικό, απλά αισθητικό το θέμα. Το κινητό είναι με Kit Kat.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση σου τον ένα τρόπο τον βγάζει όταν κρατάς το τηλέφωνο στο χέρι σου εμφανίζεται ένα μικρό παράθυρο, και τον άλλο όταν το έχεις αφήσει π.χ στο τραπέζι.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση σου τον ένα τρόπο τον βγάζει όταν κρατάς το τηλέφωνο στο χέρι σου εμφανίζεται ένα μικρό παράθυρο, και τον άλλο όταν το έχεις αφήσει π.χ στο τραπέζι.

 

Όχι φίλε Μινώταυρε. Άκου. Στη μία περίπτωση που δέχομαι κλήση, το ''πράσινο'' και το ''κόκκινο'' είναι τετράγωνα και πατιούνται, και στην άλλη είναι κυκλικά και σέρνονται. Αυτό που λες μου το βγάζει όταν είσαι σε άλλη εφαρμογή και δέχεσαι κλήση, για να μη σου χαλάσει αυτό που έκανες λογικά..

 

Και μόλις βρήκα τη λύση!!

 

Λοιπόν, όταν έχεις μια επαφή με αστεράκι (αγαπημένη), τα γραφικά που έλεγα παραπάνω είναι τετράγωνα. Ποιος ξέρει, και καλά ότι θεωρούνται επείγουσες οι κλήσεις από αυτές τις επαφές και δε θες να χάνεις χρόνο με animations. Όταν η επαφή δεν είναι αγαπημένη, είναι στρογγυλά τα κουμπάκια!

Edited by mandoctor
Problem Solved
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι σου βγάζει με τετράγωνο την απάντηση και την απόρριψη όταν αυτός που σε καλεί είναι στην λίστα με τις συχνότερες επαφές!

Βρίσκοντε στην λίστα των αγαπημένων/ αριθμοί που έχετε τις συχνότερες επικοινωνίες. Χωρίς να είναι 100% σίγουρο.... νομίζω!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση..

οταν βαζετε ανοιχτη ακροαση και ανοιγετε τη μπαρα του μεγαφωνου προς το τερμα, ακουγεται καλα ο συνομιλητης σας η με παρακορφωση και παρασιτα?? γιατι σε μενα αυτο κανει. τι μπορει ναναι αραγε ξερει κανεις?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε Μινώταυρε. Άκου. Στη μία περίπτωση που δέχομαι κλήση, το ''πράσινο'' και το ''κόκκινο'' είναι τετράγωνα και πατιούνται, και στην άλλη είναι κυκλικά και σέρνονται. Αυτό που λες μου το βγάζει όταν είσαι σε άλλη εφαρμογή και δέχεσαι κλήση, για να μη σου χαλάσει αυτό που έκανες λογικά..

 

Και μόλις βρήκα τη λύση!!

 

Λοιπόν, όταν έχεις μια επαφή με αστεράκι (αγαπημένη), τα γραφικά που έλεγα παραπάνω είναι τετράγωνα. Ποιος ξέρει, και καλά ότι θεωρούνται επείγουσες οι κλήσεις από αυτές τις επαφές και δε θες να χάνεις χρόνο με animations. Όταν η επαφή δεν είναι αγαπημένη, είναι στρογγυλά τα κουμπάκια!

 

Νομιζω οτι σου βγάζει με τετράγωνο την απάντηση και την απόρριψη όταν αυτός που σε καλεί είναι στην λίστα με τις συχνότερες επαφές!

Βρίσκοντε στην λίστα των αγαπημένων/ αριθμοί που έχετε τις συχνότερες επικοινωνίες. Χωρίς να είναι 100% σίγουρο.... νομίζω!

 

Οχι παιδιά έχει να κάνει με το αν έχεις την οθόνη ανοιχτή την ώρα που δέχεσαι την κλήση στην αρχική οθόνη. Τοτε σου βγάζει τετράγωνα. Αν το έχει κλειδωμενο βγάζει τους κύκλους και καλά για να μην πατηθεί κατά λάθος σε καμιά τσέπη.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα 32ρια δεν καλυπτονται ελλαδα ετσι? θυμαμαι καλα?>
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...