Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλαντικά βρήκα τη λύση....

Το πρόβλημα ήταν ότι είχα ενεργοποιημένο το "ok google".

Το απενεργοποίησα και όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα Παιδες, ειμαι stock και unrooted και δε θελω προς το παρον ουτε αλλη rom ουτε να το ρουταρω. Μπορω να βαλω το mod της καμερας??? Νομιζα οτι ηταν μονο για rooted. Αξιζει να το βαλω? Θα εχω καποιο θεμα? Μετα μπορω να το αφαιρεσω απλα διαγραφοντας το? Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

έχω πρόβλημα με τον ασύρματο αποθηκευτικό χώρο ενω παλαιότερα συνδέονταν κανονικα με το λαπτοπ τωρα δεν το βρισκει με τιποτα.Εχω δοκιμασει με τον εχπλορερ και με map network.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Παιδες, ειμαι stock και unrooted και δε θελω προς το παρον ουτε αλλη rom ουτε να το ρουταρω. Μπορω να βαλω το mod της καμερας??? Νομιζα οτι ηταν μονο για rooted. Αξιζει να το βαλω? Θα εχω καποιο θεμα? Μετα μπορω να το αφαιρεσω απλα διαγραφοντας το? Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις...

Δυστυχως για να "πειράξεις" αποτελεσματικα την καμερα με mod's ή binaries κτλ, οχι μονο πρεπει να εισαι root, αλλα πρεπει να εχεις και custom recovery!!

Με λιγο διαβασμα στο νημα με τις "φωτογραφιες" (τελευταιες σελιδες), θα μαθεις αρκετα πραγματακια!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381039

Ετσι οπως εισαι τωρα, το μονο που μπορεις ειναι να δοκιμασεις την Xcam (εχω δωσει link λιγα post πιο πισω) που ειναι στην ουσια απλα μια αλλη εφαρμογη καμερας, οπως πολλες που εχει στο Play!

Εχει δυνατοτητα περαιτερω ρυθμισεων με αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bellabytes.xcamlgsettings

Αλλα δε νομιζω να δεις "συνταρακτικες" διαφορες......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι δεν έχω παρατηρήσει τίποτα τέτοιο...
ούτε εγώ! GSM εννοείς 2G μόνο; γιατί το έχω μόνιμα στο 3/4G
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάνεις από Γιάννενα να μου πει αν έχει η Vodafone εκεί σήμα 4g?
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι έχει γίνει και η τιμή του G2 έχει πάρει την ανηφόρα;

 

Ποτε σταματάει την παραγωγη του η LG ξέρουμε;

 

 

ΥΓ.:Υποψιάζονται οτι ειναι λόγω Χριστουγέννων και θέλουν και αυτοί το δωράκι τους, οποτε το τσιμπησαν ενα εικοσαρικο... απο 250 σε 270€ !!!

Link to comment
Share on other sites

Είχε ξαναγίνει αρχές Σεπτεμβρίου το ίδιο φαινόμενο, λογικό είναι, ένα από τα καλύτερα κινητά είναι, εδώ το samsung s3 παραμένει σταθερα πάνω από τα διακόσια ευρώ ας διανύει τον τρίτο χρόνο από την παρουσίαση του.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για τους ελαχιστους που εχουν ακομα αμφιβολιες για την μπαταρια: Πρωτη φορτιση Πεμπτη 14:00, εγκατασταση/απεγκατασταση προγραμματων,ρυθμισεις,παιχνιδια,ιντερνετ full για δυο μερες και σημερα 16:00 δευτερη φορτιση με 40% να απομενει:lol:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάνεις από Γιάννενα να μου πει αν έχει η Vodafone εκεί σήμα 4g?

 

Έχω 4G....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4G....;)

Ήμουν Γιάννενα προχθές στο κέντρο κ δε είχα 4g...θέλει ρυθμίσεις από Vodafone?

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήμουν Γιάννενα προχθές στο κέντρο κ δε είχα 4g...θέλει ρυθμίσεις από Vodafone?

Τις ξέρεις;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φορουμ σημερα πηρα το λγ γ2 απο ενα πεδι απο αγγελια και ολα κομπλε το ελενξα πηγα σπιτι που λετε συνδεθηκα wifi ολα κομπλε το κληνω και παω να βαλω εναν αλλον αρηθμο που εχω τον βαζω παω να ανηξω το κινιτο και μετα δν ανηγε ουτε οτι φορτηζει μου εδηχνε ουτε τιποτα και ο τυπος μπροστα μου το ανηξε το εκλησε και ηταν ολα κομπλε μετα στο ακυρο αυτο και ουτε το πσ μου το αναγνωρηζει μπορει να βοηθησει κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

για προσπαθησε να κανεις ενα factory reset απο recovery!!!αν μπαινει εστω εκει να μπεις σε downloade mode να περασεις παλι την ρομ..

κρατημενα volume up +power= factory reset volume down + power =download mode

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φορουμ σημερα πηρα το λγ γ2 απο ενα πεδι απο αγγελια και ολα κομπλε το ελενξα πηγα σπιτι που λετε συνδεθηκα wifi ολα κομπλε το κληνω και παω να βαλω εναν αλλον αρηθμο που εχω τον βαζω παω να ανηξω το κινιτο και μετα δν ανηγε ουτε οτι φορτηζει μου εδηχνε ουτε τιποτα και ο τυπος μπροστα μου το ανηξε το εκλησε και ηταν ολα κομπλε μετα στο ακυρο αυτο και ουτε το πσ μου το αναγνωρηζει μπορει να βοηθησει κανεις ?

 

για προσπαθησε να κανεις ενα factory reset απο recovery!!!αν μπαινει εστω εκει να μπεις σε downloade mode να περασεις παλι την ρομ..

κρατημενα volume up +power= factory reset volume down + power =download mode

Για factory reset, πατας volume down και power ταυτοχρονα, μολις εμφανιστει το logo της LG, τα αφηνεις και τα ξαναπατας αμεσως!

Για download mode, κρατας πατημενο το volume up και ταυτοχρονα συνδεεις το micro usb στο κινητο...... η αλλη ακρη συνδεμενη στον υπολογιστη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι. Αν αλλάξουν και το δεξί softkey με το recent apps θα τους ανάψω λαμπάδα.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες, θελω να αγορασω το εν λογω κινητο (ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο xiaomi mi3) και επηδει δν θα προλαβω να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες :P ,μπορει να μ πει καποιος αγαπητος συμφορουμιτης περιλιπτικα τα προβληματα του κινητου γτ κατι ειδα απο θεμα σηματος ,καμερας, κοληματα ,επανεκκινησεις κτλπ!!! ευχαριστω για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες, θελω να αγορασω το εν λογω κινητο (ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο xiaomi mi3) και επηδει δν θα προλαβω να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες :P ,μπορει να μ πει καποιος αγαπητος συμφορουμιτης περιλιπτικα τα προβληματα του κινητου γτ κατι ειδα απο θεμα σηματος ,καμερας, κοληματα ,επανεκκινησεις κτλπ!!! ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Από όσα γράφεις το μόνο που έχω παρατηρήσει ως αρνητικό είναι για την κάμερα. Τα υπολοιπα δεν ισχύει τίποτα (τουλάχιστο σε μένα). Όλα λειτουργόυν μια χαρά (εκτός ίσως από τη μπαταρία που τη ρουφάνε οι εφαρμογές μου...)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες, θελω να αγορασω το εν λογω κινητο (ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο xiaomi mi3) και επηδει δν θα προλαβω να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες :P ,μπορει να μ πει καποιος αγαπητος συμφορουμιτης περιλιπτικα τα προβληματα του κινητου γτ κατι ειδα απο θεμα σηματος ,καμερας, κοληματα ,επανεκκινησεις κτλπ!!! ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Προσωπική μου άποψη να το πάρεις με χίλια είναι κινηταρα είναι δυναμίτης!Ενα Θέμα ομως που με απασχολεί εμενα είναι η κάμερα δεν εστιάζει γρήγορα κυρίως το βράδυ αυτό λίγο με χαλάει αλλα πάει σφαίρα.Αν έχεις όμως και λίγα χρηματακια παραπάνω τσιμπα το g3 πιστεύω ότι Γ......

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

G.3 χορτασούρα ,οθονάρα εξαιρετική κάμερα---, G.2 μπαταρια!!! αξιοπρεπής έως παρα πολύ καλή κάμερα για τα σημερινά δεδομένα σούπερ χρώματα στην οθόνη
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες αλλα μαλλον θα παω για

G2 ,εχω ομως αμφιβολιες για τα κινητομαγαζα (οπως το smarties πχ που το χει κ πιο φθηνα), γτ ειναι πιο φθηνα ,θα μαι καλυμενος απο θεμα εγγυησης κλτπ... ειναι λιγο εκτος τοπικ το ξερω ,ελπιζω να μν κουραζω!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες αλλα μαλλον θα παω για

G2 ,εχω ομως αμφιβολιες για τα κινητομαγαζα (οπως το smarties πχ που το χει κ πιο φθηνα), γτ ειναι πιο φθηνα ,θα μαι καλυμενος απο θεμα εγγυησης κλτπ... ειναι λιγο εκτος τοπικ το ξερω ,ελπιζω να μν κουραζω!!!

Θα επιβεβαιωσεις μονο οτι θα παρεις Ευρωπα'ι'κη συσκευη!!

Οι Ευρωπα'ι'κες συσκευες καλυπτονται κανονικα απο την εγγυηση της LG!

Απλα οι 32gb συσκευες καλυπτονται μονο για επισκευη, οχι αντικατασταση, επειδη δεν εγινε ποτέ επισημη εισαγωγη απ' την LG Hellas!

Διευκρινησε και το DOA, απ' το καταστημα που ενδεχομενως αγορασεις, για να εισαι και 'κει ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες αλλα μαλλον θα παω για

G2 ,εχω ομως αμφιβολιες για τα κινητομαγαζα (οπως το smarties πχ που το χει κ πιο φθηνα), γτ ειναι πιο φθηνα ,θα μαι καλυμενος απο θεμα εγγυησης κλτπ... ειναι λιγο εκτος τοπικ το ξερω ,ελπιζω να μν κουραζω!!!

 

Θα επιβεβαιωσεις μονο οτι θα παρεις Ευρωπα'ι'κη συσκευη!!

Οι Ευρωπα'ι'κες συσκευες καλυπτονται κανονικα απο την εγγυηση της LG!

Απλα οι 32gb συσκευες καλυπτονται μονο για επισκευη, οχι αντικατασταση, επειδη δεν εγινε ποτέ επισημη εισαγωγη απ' την LG Hellas!

Διευκρινησε και το DOA, απ' το καταστημα που ενδεχομενως αγορασεις, για να εισαι και 'κει ενταξει.

Και εννοείται ότι η συσκευή θα συνοδεύεται από απόδειξη. Επικοινώνησε πρώτα, κατά τη γνώμη μου, τηλεφωνικώς με το κατάστημα που σκοπεύεις να το αγοράσεις και ρώτησε τους σε ότι απορία έχεις. Η απόδειξη να προσέξεις να μην είναι απλή ταμειακής μηχανής (εχει αναφερθεί ή εδώ, ή στο forum του skroutz), αλλά μηχανογραφημένη και να έχει επάνω το IMEI της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλές φορές έχει τύχει εδώ αλλά και σε άλλα θέματα να γίνεται συζήτηση περί ελεύθερης ραμ. Και έχω 700 ή έχω μόνο 400MB ελεύθερα. Και να λέμε όλοι ότι το android λειτουργεί διαφορετικά και ουσιαστικά χρησιμοποιεί όση διαθέσιμη παραπάνω μνήμη μπορεί και αν χρειαστεί τότε θα ελευθερώσει μνήμη κλέινοντας κάποια εφαρμογή.

Απόδειξη. Κάτοχος G3 32GB με 3GB RAM!!! από την Παρασκευή. Και επειδή ήθελα να αποδείξω τα παραπάνω και τα όσα έχουμε γράψει κατά καιρούς μπήκα στην διαδικασία να τσεκάρω μνήμη που δεν το έκανα ποτέ.

 

Αποτέλεσμα: Με μερικές εφαρμογές ανοιχτές όπως FB, viber, fb messenger, gmail, hangouts, twitter, chrome, calls, messages(google messenger app) να δώ μέχρι και 2,2-2,3GB πιασμένη μνήμη!!! μόνο 450-500 free!!!

Ναι. δεν έχω κάνει τυπογραφικό λάθος! Τι αποδεικνύει κατά την γνώμη μου αυτό με λίγο μπακαλίστικη ερμηνεία? Ότι δεν χρειάζεται να ανησυχεί κάποιος για την μνήμη και πόση ελεύθερη έχει. Γιατί αν ήταν έτσι τότε το μικρό G3 δεν θα μπορούσε καν να λειτουργήσει με τα 2GB RAM. Όπου εκεί βλέπουν τα παιδιά 1,2-1,4GB πιασμένα αντίστοιχα. Απλά προφανώς σε εμένα μου cacheαρει περισσότερες εφαρμογές όπως άλλωστε είναι λογικό και αναμενόμενο.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω εδώ και λιγες μερες το εξης πρόβλημα με το wi fi της εταιρειας.

εχουμε δυο ξεχωριστα δικτυα στην δουλεια και ενώ γνωριζω τον κωδικο και για τα δυο δικτυα, όταν ζητησω να συνδεθει στο ποιο δυνατο από τα δυο αυτό δεν είναι εφικτο(συγκεκριμενα από τις ρυθμισεις λεει ότι αυτό το δικτυο είναι απενεργοποιημενο) και παει και συνδέεται στο άλλο δικτυο το ποιο αδυναμο.

τι μπορει να φταιει?

στο δικτυο του σπιτιου όλα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...