Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε πολλούς

 

 

 

 

Και πως το κανεις οταν δεν εισαι root και αφου δεν μπορεις να μπεις σε download mode?

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες σκεφτομαι κι εγω να προχωρησω στην αγορα απο σκρουτζομαγαζο ενος Lg g2 16gb.

οσον αφορα την παρτιδα ποια ειναι η τελευταια, ξερετε? Επισης υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να ρωτησω/κοιταξω πριν το παρω?

Edited by Fanis23
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι κι εγω να προχωρησω στην αγορα απο σκρουτζομαγαζο ενος Lg g2 16gb.

οσον αφορα την παρτιδα ποια ειναι η τελευταια, ξερετε? Επισης υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να ρωτησω/κοιταξω πριν το παρω?

Η τελευταια πρεπει να ειναι η 409 (κατασκευη, Σεπτεμβριος του '14).

Αλλα και 408 ή 407 να ειναι, μια χαρα ειναι!

Τα μονα που θα ελεγα εγω να ρωτησεις ειναι: 1ον να ειναι Ευρωπα'ι'κο μοντελο, για να μην εχεις κανενα θεμα με την εγγυηση. Και 2ον να ειναι unbranded!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι κι εγω να προχωρησω στην αγορα απο σκρουτζομαγαζο ενος Lg g2 16gb.

οσον αφορα την παρτιδα ποια ειναι η τελευταια, ξερετε? Επισης υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να ρωτησω/κοιταξω πριν το παρω?

 

Θα είναι σίγουρα πάνω απο 407-408, εγώ το πείρα τέλος Αυγούστου, 405. Το μόνο που πρέπει να δεις, να είναι ευρωπαϊκό.....;) λόγο εγγυήσεις..!

 

***Την L για μένα το G2 θα την πάρει Πάσχα, και βάλε. Να πουλήσει πρώτα καμιά καινούργια συσκευή, και μετά. Το G3 θα πάρει σίγουρα κοντά στον καινούργιο χρόνο, μιας και είναι η ναυαρχίδα...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι σίγουρα πάνω απο 407-408, εγώ το πείρα τέλος Αυγούστου, 405. Το μόνο που πρέπει να δεις, να είναι ευρωπαϊκό.....;) λόγο εγγυήσεις..!

 

***Την L για μένα το G2 θα την πάρει Πάσχα, και βάλε. Να πουλήσει πρώτα καμιά καινούργια συσκευή, και μετά. Το G3 θα πάρει σίγουρα κοντά στον καινούργιο χρόνο, μιας και είναι η ναυαρχίδα...!;)

 

Αμα την παρει το πασχα νυχτα θα το δωσω !

 

Ερωτηση ....Το LED αλλαζει χρωματα Η ειναι μονιμα πρασινο ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

[=Titarasaudi;5732872]

Τα μονα που θα ελεγα εγω να ρωτησεις ειναι: 1ον να ειναι Ευρωπα'ι'κο μοντελο, για να μην εχεις κανενα θεμα με την εγγυηση. Και 2ον να ειναι unbranded!!

 

Το μόνο που πρέπει να δεις, να είναι ευρωπαϊκό.....;) λόγο εγγυήσεις..

 

Απο οτι εχω δει διπλα στο μοντελο γραφουν EU.οποτε θεωρω οτι θα ειναι ευρωπαικο μοντελο.

Το unbranded τι ειναι, πως θα το δω? Λετε να με κοροιδεψουν?

Link to comment
Share on other sites

Το unbranded τι ειναι, πως θα το δω? Λετε να με κοροιδεψουν?

Σημαινει να μην ειναι "μαρκαρισμενο" απο καποια εταιρια κινητης. Θα εχεις τα δικα τους boot animation και διάφορες εφαρμογες της εκάστοτε εταιριας. Δεν ειναι ιδιαιτερο προβλημα αυτο. Αν σ' ενοχλουν, μπορεις να βαλεις μια open rom πολυ ευκολα (αν εχεις διαθεση να ασχοληθεις) ή να το αφησει οπως ειναι!!

Αν τους ρωτησεις, πιστευω να στο πουν!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Αμα την παρει το πασχα νυχτα θα το δωσω !

 

Ερωτηση ....Το LED αλλαζει χρωματα Η ειναι μονιμα πρασινο ;

 

Κανονικά......! Άλλο χρώμα στα sms άλλο στης αναπάντητες άλλο στο e-mail..! Και αν κάνεις Root και βάλεις το G2 TweaksBox κάνεις παπάδες...!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά......! Άλλο χρώμα στα sms άλλο στης αναπάντητες άλλο στο e-mail..! Και αν κάνεις Root και βάλεις το G2 TweaksBox κάνεις παπάδες...!:lol:

 

Πρασινο σε αναπαντητες και μνμ,μπλε ειδοποιησεις fb ,πρασινο στα email,κοκκινο οταν θελει φορτιση η μπαταρια,επισης ρυθμιζεις αναλογα την επαφη μικτο φωτισμο,μωβ,λιλα,κλπ ετσι ξερεις απο τον χρωματισμο ποιος σε πηρε.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχει αρκετες επιλογες και χωρις root.

 

παιδια μην κοροιδεψετε αλλα το πηρα χτες και δεν εχω ιδεα πως παω στο μενου αυτο. Για πειτε..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

φίλε συγνώμη για την καθυστέρηση ,όχι το φόρτιζα με άλλο φορτιστή και μόλις άλλαξα όλα οκ φόρτισε αμέσως.Ευχαριστω πολυ παντως
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα δεις πολλες ασπρες μερες. Η συσκευη δουλευει αριστα και εχει ολες τις λειτουργιες που θελει η πλειοψηφια.

Απλως το root σε βοηθαει πολυ. Φερνεις τη συσκευη ακριβως στα μετρα σου. Ας πουμε εγω δε θελω διαφημισεις στις ιστοσελιδες και τις εφαρμογες. Θελω να μπορω να κραταω backup των εφαρμογων μου. Θελω να βλεπω ποια διεργασια μου τρωει μπαταρια και να την απενεργοποιω. Θελω άλλα εικονιδια στη stutus bar. Θελω το ρολόι να ειναι στη μεση. Θελω να αλλαξω την αναλυση (dpi) σε οποια εφαρμογη θελω.

Ολα αυτα ειναι τα απλα πραματα. Τα σοβαρα ειναι custom recovery, αλλαγες kernel και αλλαγες ROM.

Το θεμα ειναι αμα θες να ασχοληθεις με ολα αυτα ή οχι. Αν σου φαινοντε ακαταλαβιστικα και βαρετα τοτε δεν εχεις αναγκη, μια χαρα δουλευει η συσκευη οπως ειναι μαμα.

Αν θες εξτρα λειτουργιες οπως αυτες που ανεφερα και εκατονταδες αλλες τοτε μπορεις σιγα σιγα να προχωρησεις στο δρομο του root. Δεν ειναι τιποτα, λιγο διαβασμα και ερωτησεις και μετα ειναι παιχνιδακι. Κι οποτε θες γυρνας σε μαμα κατασταση.

Εγω πχ το πρωτο πραμα που κανω ειναι root σε μια συσκευη. Ετσι εμαθα και γλυκαθηκα και δε μπορω να διανοηθω να μην ειμαι root.

Οποτε καταληγουμε παλι στο τί θελει κανεις απο το κινητο του και ποσο τον ενδιαφερει να ασχοληθει ενδοτερα με αυτο.

 

Αν ανηκεις στο 99% των χρηστων που θελουν απο το τηλεφωνο τους βασικα πραγματα οπως τηλεφωνο, browsing, social media, games, photos κλπ, τοτε θα κανεις τη δουλεια σου κανονικοτατα. Αν παλι πατας συνεχεια F5 στον υπολογιστη και αγχωνεσαι μηπως βγηκε ανακοινωση και απο την 4.4.4.1.1.1 παρεις αναβαθμιση στην 4.4.4.1.1.2 (που αλλαζει το εικονιδιακι του dialer :lol:), τοτε δεν θα ικανοποιησει με stock

 

Σχετικό είναι. Μια χαρά άσπρη μέρα θα δεις. Το κινητό είναι μια χαρά και στοκ.

Απλώς από εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα του καθενός. Για μένα android τηλέφωνο χωρίς root δεν υπάρχει! Είναι η πρώτη κίνηση που κάνω πριν καν το φορτισω.

Root είναι ουσιαστικά το δικαίωμα να είμαι διαχειριστής της συσκευής και όχι χρηστής της. Με ότι συνεπάγεται αυτό. Κολπακια, εφαρμογές που απαιτούν δικαιώματα διαχειρηστη, mods, kernel, roms κλπ.

 

Φυσικά, θεωρητικά το μόνο "πρόβλημα" είναι η κάμερα, αλλιώς το κινητό είναι φανταστικό out of the box. Το root μας επιτρέπει να σκαλίζουμε τη συσκευή, δεν είναι υποχρεωτικό αλλά θεωρητικά θα σου επιτρέψει να κάνεις διάφορα κολπάκια.

Οκ παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις!ξερω τι ειναι το ροοτ και τι κανει φυσικα! Απλα το ρωτησα σχετικα με το τηλεφωνο γιατι ειδα αυτες τις απαντησεις! :-)

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρκετες επιλογες και χωρις root.

 

οπα!!!!! αυτο πως το εκανες??? σε μενα ειναι ολα πρασινα! ειναι ποσος καιρος που θελω να τα αλλαξω κ εγω χρωμα και δεν μπορω!! το μονο που κανει οταν πατας πανς σε κατι ειναι να τικαρει και να ξετικαρει! χρωμα πως αλλαζεις?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

οπα!!!!! αυτο πως το εκανες??? σε μενα ειναι ολα πρασινα! ειναι ποσος καιρος που θελω να τα αλλαξω κ εγω χρωμα και δεν μπορω!! το μονο που κανει οταν πατας πανς σε κατι ειναι να τικαρει και να ξετικαρει! χρωμα πως αλλαζεις?

 

Κι εγω ψαρωσα αλλα τελικα αυτες οι επιλογες ειναι διαθεσιμες μονο για αλλαγη χρωματος στην κληση συγκεκριμενης επαφης

(παρατεταμενο πατημα στην επαφη, επεξεργασια επαφης και απο κει εχει επιλογη για led). Θα μετρουσε παντως να αλλαζαμε το χρωμα οπου θελαμε σε stock, κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Και πως το κανεις οταν δεν εισαι root και αφου δεν μπορεις να μπεις σε download mode?

Χειροκινητα με το lg flash tool.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ψαρωσα αλλα τελικα αυτες οι επιλογες ειναι διαθεσιμες μονο για αλλαγη χρωματος στην κληση συγκεκριμενης επαφης

(παρατεταμενο πατημα στην επαφη, επεξεργασια επαφης και απο κει εχει επιλογη για led). Θα μετρουσε παντως να αλλαζαμε το χρωμα οπου θελαμε σε stock, κριμα.

 

Κάντε ένα search στο play store "led blinker" και θα δείτε ότι μπορείτε να αλλάξετε το χρώμα του led σε όποια εφαρμογή θέλετε χωρίς κανένα root.

 

Καλη σας μέρα :)

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω το lg g2 D802 Kai ξαφνικά σήμερα που πήγα να το βγάλω από την μπριζα είδα πως η οθόνη του τηλεφώνου είναι μαύρη. Η αφή λειτουργεί κανονικά και αυτό το ξέρω επειδή δέχεστε το knock cose και κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο ξεκλείδωματος αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη ούτε ανάβει ούτε τίποτα. Τι μπορεί να είναι έχετε κάτι κατα νου ;

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Έχοντας περάσει την 20G και διαβάζοντας εδώ μέσα πως καλό θα ήταν να κάνω ένα reset για να την "πάρει" καλύτερα, αποφάσισα να το κάνω. Έκανα backup με το LG Backup Service αλλά όταν το έκανα restore μετά το reset, ναι μεν δεν είχα χάσει κάποιο δεδομένο, αλλά δεν έγινε πλήρες restore σε επίπεδο ρυθμίσεων: οι επαφές ήθελαν πάλι ρύθμιση, οι λογαριασμοί (google, fb κτλ) ξανά πέρασμα, πολλά εικονίδια/widgets πάλι από την αρχή... Γενικά, μετά το restore έπρεπε να ασχοληθώ αρκετές ώρες για να το φέρω στην ίδια ακριβώς κατάσταση που ήταν πριν.

 

Υπάρχει τρόπος να κάνει κανείς backup/restore και να τα έχει όλα ΙΔΙΑ όπως πριν;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ψαρωσα αλλα τελικα αυτες οι επιλογες ειναι διαθεσιμες μονο για αλλαγη χρωματος στην κληση συγκεκριμενης επαφης

(παρατεταμενο πατημα στην επαφη, επεξεργασια επαφης και απο κει εχει επιλογη για led). Θα μετρουσε παντως να αλλαζαμε το χρωμα οπου θελαμε σε stock, κριμα.

μικρή διόρθωση: δεν αφορά μόνο σε κλήση από συγκεκριμένη επαφή, αλλά σε οτιδήποτε (sms, mail) από την επαφή :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Έχοντας περάσει την 20G και διαβάζοντας εδώ μέσα πως καλό θα ήταν να κάνω ένα reset για να την "πάρει" καλύτερα, αποφάσισα να το κάνω. Έκανα backup με το LG Backup Service αλλά όταν το έκανα restore μετά το reset, ναι μεν δεν είχα χάσει κάποιο δεδομένο, αλλά δεν έγινε πλήρες restore σε επίπεδο ρυθμίσεων: οι επαφές ήθελαν πάλι ρύθμιση, οι λογαριασμοί (google, fb κτλ) ξανά πέρασμα, πολλά εικονίδια/widgets πάλι από την αρχή... Γενικά, μετά το restore έπρεπε να ασχοληθώ αρκετές ώρες για να το φέρω στην ίδια ακριβώς κατάσταση που ήταν πριν.

 

Υπάρχει τρόπος να κάνει κανείς backup/restore και να τα έχει όλα ΙΔΙΑ όπως πριν;

 

Ευχαριστώ!

Μα εννοειται πως οι ρυθμισεις δε μενουν.

Για κανονικο backup εφαρμογων, διατηρηση λογοριασμων, αποθηκευση κωδικων, αποθηκευση sms κτλ χρησιμοποιησε το Titanium Backup. Χρειαζεται root ομως.

Αν και καλυτερα να τα κανεις ολα χειροκινητα για να εισαι σιγουρος οτι δεν θα γινει καμια ασυμβατοτητα παλιου-καινουριου.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς APUS Η NOVA Και να του δουλεύει το διπλό πάτημα

για κλείσιμο της οθόνης;

 

για Nova κατεβάζεις από το market την εφαρμογή sceen off and lock και μέσα από τις ρυθμίσεις του Nova ορίζεις στο διπλο κλικ την εφαρμογή αυτή, πρέπει να έχεις αγορασμένο nova όμως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...