Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[ATTACH]51643[/ATTACH]

αυτο μου εβγαλε το antutu.. ειμαι με στοκ χωρις ροοτ με την τελευταια official 20g.. το εχει αλλος? δεν ειναι πολυ?

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]51643[/ATTACH]

αυτο μου εβγαλε το antutu.. ειμαι με στοκ χωρις ροοτ με την τελευταια official 20g.. το εχει αλλος? δεν ειναι πολυ?

Τα benchmarks δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα. Δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι. Το κινητό είναι μια χαρά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις cloudy rom και εχει αντιμετωπισει ποτε προβλημα με το να μην επανερχεται η οθονη το πρωι και να θελει hard reboot ? το αντιμετωπιζω εδω και 2 συνεχομενα πρωινα και δεν ξερω τι μπορει να φταιει...
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις cloudy rom και εχει αντιμετωπισει ποτε προβλημα με το να μην επανερχεται η οθονη το πρωι και να θελει hard reboot ? το αντιμετωπιζω εδω και 2 συνεχομενα πρωινα και δεν ξερω τι μπορει να φταιει...

Αν εχεις dorimanx kernel....... δεν ειναι καθολου περιεργο να συμβει!! Τον τελευταιο καιρο εχουμε αρκετοι θεμα μ' αυτο! Εγω με dorimanx 8.4 και 8.5 (και αλλους 2 beta αναμεσα σ' αυτους) ειχα συνολο 4 τετοια "σβησιματα" οθονης.

Με dorimanx (beta) 8.5.2, εδω και 4 μερες τιποτα, ολα ρολο'ι', μην το ματιασω κιολας!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις dorimanx kernel....... δεν ειναι καθολου περιεργο να συμβει!! Τον τελευταιο καιρο εχουμε αρκετοι θεμα μ' αυτο! Εγω με dorimanx 8.4 και 8.5 (και αλλους 2 beta αναμεσα σ' αυτους) ειχα συνολο 4 τετοια "σβησιματα" οθονης.

Με dorimanx (beta) 8.5.2, εδω και 4 μερες τιποτα, ολα ρολο'ι', μην το ματιασω κιολας!!

εχεις ευκαιρο κανενα λινκ γιατι δεν ειμαι σε pc για τον dorimanx (beta) 8.5.2.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις cloudy rom και εχει αντιμετωπισει ποτε προβλημα με το να μην επανερχεται η οθονη το πρωι και να θελει hard reboot ? το αντιμετωπιζω εδω και 2 συνεχομενα πρωινα και δεν ξερω τι μπορει να φταιει...

 

join the club :D και εγώ εδώ και 2 μέρες το ίδιο πρόβλημα έχω

Link to comment
Share on other sites

εχεις ευκαιρο κανενα λινκ γιατι δεν ειμαι σε pc για τον dorimanx (beta) 8.5.2.

Εδω ειναι:

https://www.dropbox.com/s/meisa0w1lso3yic/Kernel-Dorimanx-V8.5.2-KK-%5B12-34%5D-%5B22-10%5D-LG-D802-PWR-CORE.zip

Αν και δεν ειναι σιγουρο οτι θα "σωθεις", στο xda σε καποια παιδια και μ' αυτον το εκανε!

Μαλλον ειναι πως θα "κατσει" στον καθενα!

Σε καποιους με ιδια rom και kernel δεν κανει τιποτα, σε αλλους γ@μ.......ται!

Εγω σε 5 μερες ειχα 4 SOD, τωρα ψιλοέστρωσε...... για να δουμε για πόσο!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους είπαν κάτι για την αναβάθμιση σε Lollipop!

 

"An update for the LG G2 is scheduled to follow shortly afterwards, although a specific timeframe hasn’t been given."

 

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι:

https://www.dropbox.com/s/meisa0w1lso3yic/Kernel-Dorimanx-V8.5.2-KK-%5B12-34%5D-%5B22-10%5D-LG-D802-PWR-CORE.zip

Αν δεν ειναι σιγουρο οτι θα "σωθεις", στο xda σε καποια παιδια και μ' αυτον το εκανε!

Μαλλον ειναι πως θα "κατσει" στον καθενα!

Σε καποιους με ιδια rom και kernel δεν κανει τιποτα, σε αλλους γ@μ.......ται!

Εγω σε 5 μερες ειχα 4 SOD, τωρα ψιλοέστρωσε...... για να δουμε για πόσο!

σε ευχαριστω πολυ τον κατεβαζω και βλεπουμε πως θα παει... απο οτι ειδα εχθες βηκε και η εκδοοση 8.6 βλέποντας και κάνοντας

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ τον κατεβαζω και βλεπουμε πως θα παει... απο οτι ειδα εχθες βηκε και η εκδοοση 8.6 βλέποντας και κάνοντας

Εγω (αφου δουλευει καλα η 8.5.2) φοβαμαι να βαλω την 8.6 :D:D:D

Νομιζω παντως και σ'αυτην εχουν ανεφερθει "θεματακια" στο xda....... δοκιμασε και οποια σου "κατσει"!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω (αφου δουλευει καλα η 8.5.2) φοβαμαι να βαλω την 8.6 :D:D:D

Νομιζω παντως και σ'αυτην εχουν ανεφερθει "θεματακια" στο xda....... δοκιμασε και οποια σου "κατσει"!!

SOS Πως μπαινουμε σε recovery μου εβγαλε SECURITY ERROR

 

AΚΥΡΟ ΜΠΗΚΑ ΤΕΛΙΚΑ...

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εδω και καιρο που ειμαι σε CloudyG3 με Bruce kernel, δεν εχω δει ουτε ενα κολλημα-sod ή οτιδηποτε αλλο!

Εαν εφταιγε η ROM τοτε θα τα βλεπαμε ολοι ανεξαρτητως kernel. Αρα του dori μαλλον δεν εχει απολυτη συμβατοτητα με CloudyG3.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΠΛΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ Ο ΙΔΙΟΣ Ο DORI ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ Ο ΚΕΡΝΕΛ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟΣ ΜΕ G3 PORTED ROMS.ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΜΕ CLOUDY G3 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑ ΜΕ OPTIMUS 1.4 ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΚΕΡΝΕΛ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ

 

 

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εδω και καιρο που ειμαι σε CloudyG3 με Bruce kernel, δεν εχω δει ουτε ενα κολλημα-sod ή οτιδηποτε αλλο!

Εαν εφταιγε η ROM τοτε θα τα βλεπαμε ολοι ανεξαρτητως kernel. Αρα του dori μαλλον δεν εχει απολυτη συμβατοτητα με CloudyG3.

 

το εχει πει και ο ιδιος ... ο,τι ειναι για stock based roms !

 

εγω γυρισα σε 8.3 και ηρεμησα ! μια χαρα ολα , ουτε sod , ουτε τιποτα !

και η μπαταρια καλη , αλλα με τις εναλλαγες δεν θυμαμαι που ειχα 7 ωρες οθονη

σε 48ωρο !!! ή 8.3 ή 8.0.1 και δοκιμαζω τωρα να δω

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

το εχει πει και ο ιδιος ... ο,τι ειναι για stock based roms !

 

εγω γυρισα σε 8.3 και ηρεμησα ! μια χαρα ολα , ουτε sod , ουτε τιποτα !

και η μπαταρια καλη , αλλα με τις εναλλαγες δεν θυμαμαι που ειχα 7 ωρες οθονη

σε 48ωρο !!! ή 8.3 ή 8.0.1 και δοκιμαζω τωρα να δω

 

Φίλε από ότι κατάλαβα έχεις G3 2.0 σωστά?? Μόλις βρεις ποιος από τους δύο είναι πες μας και με ποιες ρυθμίσεις είχες αυτούς τους χρόνους να κάνουμε μια δοκιμή..Μέχρι στιγμής με 8.6 δεν έχω κάποιο sod με 8.4 και 8.5 είχα από ενα και με ολα αυτά έχω ανησυχήσει...

Παντως αν κρινουμε απο της φωτο μεχρι στιγμης καλα ειναι τα πραγματα και με 40 λεπτα κλησεων παρακαλω ... σωστα ??? ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ ... καλυτερα απο μενα εισαι .. :)

 

εγω 2η φορτιση με 8.3 εχω 5 ωρες οθονης στο 80% βεβαια με 40 ωρες μπαταρια ...

 

ρυθμισεις του βαγγελη και εννοειται πως θα πω μολις βγαλω ακρη

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]51643[/ATTACH]

αυτο μου εβγαλε το antutu.. ειμαι με στοκ χωρις ροοτ με την τελευταια official 20g.. το εχει αλλος? δεν ειναι πολυ?

 

Ναι πολύ είναι έμενα, μου έβγαλε 33000 με την g stock :wacko:

Αλλά μπορεί να φταίει που έχω γεμάτη την μνήμη και τρέχουν πολλά στο παρασκήνιο!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κι εγώ! Εδώ και μια βδομάδα πανευτυχής κάτοχος ενός 32αριού, γερμανικού από ό,τι καταλαβαίνω (DEU).

Έχω ενεργοποιήσει το "GSM / WCDMA / LTE" στις σχετικές ρυθμίσεις. Θα έπρεπε να βλέπω κάπου στα Network settings να αναφέρεται το LTE/4G; Ή απλώς μόλις "δει" LTE θα αλλάξει και το σηματάκι (που είναι συνεχώς "H" ή χαμηλότερης ταχύτητας);

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κι εγώ! Εδώ και μια βδομάδα πανευτυχής κάτοχος ενός 32αριού, γερμανικού από ό,τι καταλαβαίνω (DEU).

Έχω ενεργοποιήσει το "GSM / WCDMA / LTE" στις σχετικές ρυθμίσεις. Θα έπρεπε να βλέπω κάπου στα Network settings να αναφέρεται το LTE/4G; Ή απλώς μόλις "δει" LTE θα αλλάξει και το σηματάκι (που είναι συνεχώς "H" ή χαμηλότερης ταχύτητας);

 

Ευχαριστώ!

 

μολις βρει 4G θα γράψει 4g.πρεπει όμως πρώτα να το ενεργοποιησεις από τον παροχο σου.

Link to comment
Share on other sites

μολις βρει 4G θα γράψει 4g.πρεπει όμως πρώτα να το ενεργοποιησεις από τον παροχο σου.

 

Δεν χρειαζεται να ενεργοποιησει τπτ απο τον παροχο η κοσμοτε πχ οταν υποστηριζει το τηλ LTE Ενεργοποιει μονος του δες πιο κατω την περιπτωση μου.:)

 

Οπως εδω πχ.

 

[ATTACH]51643[/ATTACH]

αυτο μου εβγαλε το antutu.. ειμαι με στοκ χωρις ροοτ με την τελευταια official 20g.. το εχει αλλος? δεν ειναι πολυ?

Δεν εχει τοσο σημασια και γω εχω αυτη αλλα σιγουρα δε διαφερουν σε ταχυτητα

 

Πχ ............

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση για μια γρήγορη απάντηση. Μόλις είδα ότι αυτό με τα 32gb το έχει το smarties 309€. Και βλέπω ότι υπάρχει και κόκκινο - μαύρο ως χρώμα; Η πλάτη είναι κόκκινη, αν κατάλαβα καλά από τις φωτογραφίες; Όποιος έχει δει το κόκκινο τι γνώμη έχει για αυτό;

Γενικά, λέτε να κάνω κίνηση να το αγοράσω; Το κατάστημα είναι αξιόπιστο και αν γνωρίζετε αν έχει doa.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

μολις βρει 4G θα γράψει 4g.πρεπει όμως πρώτα να το ενεργοποιησεις από τον παροχο σου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Εστειλα sms ενεργοποίησης και τώρα πιάνει 40αρια! ☺

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Εστειλα sms ενεργοποίησης και τώρα πιάνει 40αρια! ☺

 

sε ποιο παροχο?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...