Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μariodj σταματα να εισαι ετσι εριστικος σε ολα τα θεματα του G2 γιατι και εσυ κανεις αυτα που κοροιδευεις.("αν κάποιος δεν ξέρει δεν άπαντα ")

Ας το σταματησουμε εδω.

 

Καλέ μου φίλε σε τι είμαι εγώ ''εριστικός'' ??? στο μόνο που θυμώνω είναι όταν έχει αναφερθεί ένα θέμα μια σελίδα παραπίσω, και κάποιος ρωτά τα ίδια πράγματα, χωρείς να μπει στον κόπο να διαβάσει, με αποτέλεσμα να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια.....ναι εκεί του υποδεικνύω οτι ''ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΙΣΩ ΜΗΝ ΤΑ ΘΕΛΕΙς ΟΛΑ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ'' μόνο αυτό έχω γράψει....!!!!

 

Και μπορούν εδώ μέσα να πουν παιδιά πόσες φορές έχω βοηθήσει....χωρείς να χλευάζω....!!!!:D

 

''αν κάποιος δεν ξέρει δεν άπαντα'' σου το επιστρέφω με αγάπη..!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δικο σου ειναι ελληνικο απο οτι βλεπω!!!απο τι αρχιζουν τα τρια πρωτα ψηφια στο serial numper?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Βαλε για κλειδωμα οθονης την επιλογη "κυλιση" ή οπως αλλιως λεγεται στα ελληνικα και δες αν σου βγαζει τις επιλογες.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου φίλε σε τι είμαι εγώ ''εριστικός'' ??? στο μόνο που θυμώνω είναι όταν έχει αναφερθεί ένα θέμα μια σελίδα παραπίσω, και κάποιος ρωτά τα ίδια πράγματα, χωρείς να μπει στον κόπο να διαβάσει, με αποτέλεσμα να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια.....ναι εκεί του υποδεικνύω οτι ''ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΙΣΩ ΜΗΝ ΤΑ ΘΕΛΕΙς ΟΛΑ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ'' μόνο αυτό έχω γράψει....!!!!

 

Και μπορούν εδώ μέσα να πουν παιδιά πόσες φορές έχω βοηθήσει....χωρείς να χλευάζω....!!!!:D

 

''αν κάποιος δεν ξέρει δεν άπαντα'' σου το επιστρέφω με αγάπη..!:lol:

 

Θέλω να πω και εγω αυτήν στιγμή πως ο Μάριος έχει καταντήσει λυράρη εδώ μέσα!

Και λογικό είναι να κουράστηκε να κάνει copy απαντήσεις που είναι το πολύ δύο σελίδες πίσω σε επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις!

Να το έχετε όλοι υπόψιν σας ότι με αυτόν τον τρόπο θα βουλιάξει το θέμα του g2 και δεν θα δίνει κανείς σημασία σε καμία ερώτηση!

Γι'αυτό πριν από κάθε ερώτηση παρακαλώ να γίνετε ένα γρήγορο search, για να προχωράμε παρακάτω και να μπαίνουν νέες πληροφορίες στα μυαλά μας :)

Και κάτι τελευταίο, ότι έχει να κάνει με προβλήματα και εγγυήσεις να γίνετε πρώτα μια κλήση στη procordia και ύστερα άμα υπάρχει ακόμα θέμα να ζητάτε βοήθεια εδώ.

Καλή συζήτηση σε όλους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Δεν συγχρονίζονται τα mail Όταν δεν έχω WiFi Ενώ ο καιρός για παράδειγμα μια χαρά ανανεώνεται. Το έχω βάλει ανά 2 ώρες τις ώρες αιχμής και δεν έχω απενερποιήσει τα δεδομένα παρασκηνίου για το mail.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Δεν συγχρονίζονται τα mail Ότανδεν έχω WiFi Ενώ ο καιρός για παράδειγμα μια χαρά ανανεώνεται. Το έχω βάλει ανά 2 ώρες τις ώρες αιχμής και δεν έχω απενερποιήσει τα δεδομένα παρασκηνίου για το mai

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ρώτησα και εχθές αλλά θέλω ακόμα μια τουλάχιστον θετική απάντηση όσοι έχετε πάρει την τελευταία αναβάθμιση D80220G μπορέσατε να κάνετε root το κινητό με το ioroot;;;;

Xθες ρουταρα το κινητο με το iroot και ναι ειχα την g

Link to comment
Share on other sites

Xθες ρουταρα το κινητο με το iroot και ναι ειχα την g

Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση να εισαι καλα

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα αρχισε να τρεμοπαιζει η οθονη μου. Μπορω να κανω κατι για αυτο η θελει επισκευη;

Αν ειναι κατι σαν και αυτο

ναι θελει επισκευη...
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.

Ηθελα να ρωτησω, το UI της LG δεν αναβαθμιζεται απο την εταιρια οπως αναβαθμιζεται το android;

Πρακτικα, το LG UI του G3/G3S γινεται να περαστει στο G2;

Eννοω με καποιο απλο για μεσο χρηστη τροπο, οχι με root/flash και λοιπες εξειδικευμενες μεθοδους.

 

Ψαχνομαι μεταξυ G3S & G2 και θα ειχα ηδη το πρωτο αν ειχε light sensor, αλλα το UI του ειναι πολυ πιο ομορφο.

Ευχαριστω.

Edited by snowdecoy

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.

Ηθελα να ρωτησω, το UI της LG δεν αναβαθμιζεται απο την εταιρια οπως αναβαθμιζεται το android;

Πρακτικα, το LG UI του G3/G3S γινεται να περαστει στο G2;

Eννοω με καποιο απλο για μεσο χρηστη τροπο, οχι με root/flash και λοιπες εξειδικευμενες μεθοδους.

 

Ψαχνομαι μεταξυ G3S & G2 και θα ειχα ειδη το πρωτο αν ειχε light sensor, αλλα το UI του ειναι πολυ πιο ομορφο.

Ευχαριστω.

 

Φιλε για σεν το ποι απλο χωρις να εχεις κανει root το κινητο ειναι να περασεις ενα απλο θεμα με την εμφανιση του g3 !!!

Θα εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα που να μοιαζει αρκετα στο g3 !!! Ξερεις απο που να τα κατεβασεις η να ψαξω να σου πω??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για σεν το ποι απλο χωρις να εχεις κανει root το κινητο ειναι να περασεις ενα απλο θεμα με την εμφανιση του g3 !!!

Θα εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα που να μοιαζει αρκετα στο g3 !!! Ξερεις απο που να τα κατεβασεις η να ψαξω να σου πω??

Δεν γνωριζα οτι υπαρχουν themes που μπορεις να αλλαξεις. Ευχαριστω για το tip.

Aλλαζουν δηλαδη τα παντα; (κουμπακια/χρωματα/οθονες του λειτουργικου οπως τα settings κλπ.)

 

Αν τελικα καταληξω στο g2 μπορει να σε ενοχλησω για κανενα link.

Ευχαριστω για την απαντηση και την καλη διαθεση. :)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζα οτι υπαρχουν themes που μπορεις να αλλαξεις. Ευχαριστω για το tip.

Aλλαζουν δηλαδη τα παντα; (κουμπακια/χρωματα/οθονες του λειτουργικου οπως τα settings κλπ.)

 

Αν τελικα καταληξω στο g2 μπορει να σε ενοχλησω για κανενα link.

Ευχαριστω για την απαντηση και την καλη διαθεση. :)

 

Αλλαζουν σχεδον τα παντα!!Εχει λειτουργια themes που απο εκει βαζεις οποιο θες του γουστου σου εκτος το μαμα ui του g2 !!

Παρε και μια γευση μυστικο δεν ειναι απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2575385 και αν δεν σου φτανουν δες και εδω ...

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/prefect-themes-lg-g2-blue-theme-android-t2905347 γενικα στο xda αλλα και στο μαρκετ εχει πολυ πραμα !!! :p ;) :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
ευχαριστώ πάρα πολύ! άλλος τρόπος να δει το ΟΤΑ δεν υπάρχει ε; γιατί το έχω ξεσκίσει λίγο στα flashαρίσματα τελευταία το κινητό και θέλω να το αφήσω λίγο να στρώσει.

 

Κατέβασα την αναβάθμιση...τώρα πως την βάζω???

Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρέλαβα και εγώ. ας το χαρώ όσο είναι σε stock κατάσταση, γιατί το σ/κ θα έχουμε ράβε-ξήλωνε :p
Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρέλαβα και εγώ. ας το χαρώ όσο είναι σε stock κατάσταση, γιατί το σ/κ θα έχουμε ράβε-ξήλωνε :p

 

Αστο σε stock όσο πιο πολύ μπορείς, ο μόνος λόγος να του κάνεις root είναι για να διορθώσεις την κάμερα.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Αστο σε stock όσο πιο πολύ μπορείς, ο μόνος λόγος να του κάνεις root είναι για να διορθώσεις την κάμερα.

 

Και πώς διορθώνεται δηλαδή ;;;;?

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Αστο σε stock όσο πιο πολύ μπορείς, ο μόνος λόγος να του κάνεις root είναι για να διορθώσεις την κάμερα.

 

adaway,root app delete,titanium. και για να περάσεις αυτά :D:p

Link to comment
Share on other sites

adaway,root app delete,titanium. και για να περάσεις αυτά :D:p

Δεν σε πιάνω. Το έχω root μετά σε χάνω λίγο. Αν υπάρχει κάπου ήδη οδηγός πες μου, μην μπαίνεις σε διαδικασία να κάνεις περιγραφή

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιάνω. Το έχω root μετά σε χάνω λίγο. Αν υπάρχει κάπου ήδη οδηγός πες μου, μην μπαίνεις σε διαδικασία να κάνεις περιγραφή

Η καμερα "διορθωνεται" καπως ετσι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

Βαζοντας Xcam και τα binaries.

Παλιοτερα φλασαραμε διαφορα mod's μεσω recovery που τη βελτιωναν πολυ!!

Τα υπολοιπα που αναφερει ο φιλος ειναι:

Adaway= εφαρμογη που μπλοκαρει τις διαφημισεις απο τα free app's

Titanium backup= Εφαρμογη πολυ χρησιμη για να "παγωνεις" εφαρμογες, να διαγραφεις εφαρμογες (ακομη και προεγκατεστημενες), και σημαντικοτερο, παιρνεις backup εφαρμογες μαζι με τις ρυθμισεις τους, οπως και αλλα back up's!!

App delete= διαγραφη προεγκατεστημενων εφαρμογων που δεν χρειαζεσαι και σου βαραινουν τζαμπα το συστημα! :)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα "διορθωνεται" καπως ετσι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

Βαζοντας Xcam και τα binaries.

Παλιοτερα φλασαραμε διαφορα mod's μεσω recovery που τη βελτιωναν πολυ!!

Τα υπολοιπα που αναφερει ο φιλος ειναι:

Adaway= εφαρμογη που μπλοκαρει τις διαφημισεις απο τα free app's

Titanium backup= Εφαρμογη πολυ χρησιμη για να "παγωνεις" εφαρμογες, να διαγραφεις εφαρμογες (ακομη και προεγκατεστημενες), και σημαντικοτερο, παιρνεις backup εφαρμογες μαζι με τις ρυθμισεις τους, οπως και αλλα back up's!!

App delete= διαγραφη προεγκατεστημενων εφαρμογων που δεν χρειαζεσαι και σου βαραινουν τζαμπα το συστημα! :)

 

σωστός ο Χρήστος :) σ/κ μην κανονίσεις κάτι, θα έχουμε να κάνουμε root το G2 μου:p:D μια και γνωρίζεις από ράβε-ξήλωνε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...