Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουμε πει 500 φορες οτι δεν κανουμε ποτε OTA με custom recovery.

Η μονη λυση ειναι τωρα ειναι να περασουμε χειροκινητα μια official rom.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν το έχω επιβεβαιώσει μετά από ψάξιμο, η συσκευή μπορεί να συνδεθεί με HDMI καλώδια με εξωτερική οθόνη;

 

Γίνεται. Θέλει ειδικό καλώδιο micro usb se hdmi. Το πηρα απο ebay περίπου 12 ευρώ. Τώρα το βρίσκεις και φθηνοτερα. Στην Ελλάδα εκανε 30. Δουλεύει τελεια. Slimport το λενε

Edited by samis2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μετά από 2,5 χρόνια με σχέση αγάπης και μίσους (λόγω lags!) με το LG Optimus 3D μου, ήρθε η ώρα να προχωρήσω μπροστά! Και φυσικά κατέληξα στο G2! Θέλω όμως να πάρω και ένα tempered glass για την οθόνη. Έχετε κάποιο να μου προτείνετε με εύκολη εγκατάσταση χωρίς να αφήνει bubbles, να εφαρμόζει καλά και να μην επηρεάζει το touch της οθόνης; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Θέλει ειδικό καλώδιο micro usb se hdmi. Το πηρα απο ebay περίπου 12 ευρώ. Τώρα το βρίσκεις και φθηνοτερα. Στην Ελλάδα εκανε 30. Δουλεύει τελεια. Slimport το λενε

 

Οκ ευχαριστώ! Το ξέρω ότι θα θέλει ειδικό καλωδιακi είχα και στο N8;)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός με rooted συσκευή, έκανε την αναβάθμιση και μου είπε ότι μετά το κινητό ανοίγει μόνο σε twrp recovery. Έκανε hard reset και μένει στο λογότυπο LG. Ακόμη παιδεύεται.

 

εγω παντος που ειχα ρουταρει το κινητο αλλα ειχα στοκ 20d εκανα update και απλα εφυγε το ροοτ μετα απλα το ξαναροοταρα

βεβαια μου δειχνει ακομα οτι εχει αναβαθμισει μαλλον κολλισε δεν ξερω πως να το λυσω αυτο ....

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα και απο αυτα που ειδα με τo security section πιστευω οτι αυτη την στιγμη οσοι θελουν root και recovery θα πρεπει να μεινουν ως εχουν και να μην αναβαθμιστουν.

 

Ειμαι μονο root χωρις custom recovery.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εκανα την αναβαθμιση σε 20G ρουταρα κανονικα με ioroot και εβαλα twrp με autorec και ολα μια χαρα.. Δεν με ενθουσιασε η αναβαθμιση... σαν να ειχε λιγα lags. νομιζω... Τωρα ειμαι με cloudyG3.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εκανα την αναβαθμιση σε 20G ρουταρα κανονικα με ioroot και εβαλα twrp με autorec και ολα μια χαρα.. Δεν με ενθουσιασε η αναβαθμιση... σαν να ειχε λιγα lags. νομιζω... Τωρα ειμαι με cloudyG3.

 

Το autorec δημιουργεί δυσλειτουργίες. .έτσι για να μαθαίνουν και οι καινούργιοι που μπαίνουν εδώ μεσα...

Εγώ με αθικτο 20g δεν εχω κανένα πρόβλημα ούτε σε θερμοκρασία ούτε σε κανένα lag πουθενά όμως ,,,,όσο και να το ζωρισα!

Καλή σας νύχτα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ποσα gb εχει ουσιαστικα ελευθερα η 16αρα εκδοση?

 

Και επισης το κοκκινο μοντελο εχει κατι διαφορετικο απο τα αλλα η μονο το χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ποσα gb εχει ουσιαστικα ελευθερα η 16αρα εκδοση?

 

Και επισης το κοκκινο μοντελο εχει κατι διαφορετικο απο τα αλλα η μονο το χρωμα?

10,κατι GB.

 

Μονο το χρωμα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μετά από 2,5 χρόνια με σχέση αγάπης και μίσους (λόγω lags!) με το LG Optimus 3D μου, ήρθε η ώρα να προχωρήσω μπροστά! Και φυσικά κατέληξα στο G2! Θέλω όμως να πάρω και ένα tempered glass για την οθόνη. Έχετε κάποιο να μου προτείνετε με εύκολη εγκατάσταση χωρίς να αφήνει bubbles, να εφαρμόζει καλά και να μην επηρεάζει το touch της οθόνης; Ευχαριστώ!

 

Κανείς που να έχει tempered glass;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Μολις εντοπισα ενα προβλημα στο κινητο μου! δεξια της οθονης ειδα ενα απαλο κιτρινιασμα μικρο! το κινιτο ειναι αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο! εχει παθει κανεις καποιο αντιστοιχο προβλημα? η αντιπροσωπεια θα μου το δεκτει γνωριζει κανεις? το κινητο ειναι ιταλικο! ξενερωσα πολυ γτ το κινητο το εχω μολις 2,5 μηνες! :/ Edited by john_vl
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Μολις εντοπισα ενα προβλημα στο κινητο μου! δεξια της οθονης ειδα ενα απαλο κιτρινιασμα μικρο! το κινιτο ειναι αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο! εχει παθει κανεις καποιο αντιστοιχο προβλημα? η αντιπροσωπεια θα μου το δεκτει γνωριζει κανεις? το κινιτο ειναι ιταλικο! ξενερωσα πολυ γτ το κινιτο το εχω μολις 2,5 μηνες! :/

Αν διαβασεις μερικες σελιδες πιο πισω θα δεις οτι εχουν αναφερει κ' αλλα παιδια παρομοιο προβλημα, ακομη και μετα απο μεγαλυτερο διαστημα!

Αν δεν κανω λαθος εχει ειπωθει οτι καλυπτεται κανονικα απ' την αντιπροσωπια!

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις μερικες σελιδες πιο πισω θα δεις οτι εχουν αναφερει κ' αλλα παιδια παρομοιο προβλημα, ακομη και μετα απο μεγαλυτερο διαστημα!

Αν δεν κανω λαθος εχει ειπωθει οτι καλυπτεται κανονικα απ' την αντιπροσωπια!

 

Αυτα τα ποστ ψαχνω να βρω αλλα δεν τα βρισκω! μακαρι φιλε μου να το δεχεται η αντιπροσωπεια οπως λες! σε ευχαριστω για την απαντηση! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Μολις εντοπισα ενα προβλημα στο κινητο μου! δεξια της οθονης ειδα ενα απαλο κιτρινιασμα μικρο! το κινιτο ειναι αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο! εχει παθει κανεις καποιο αντιστοιχο προβλημα? η αντιπροσωπεια θα μου το δεκτει γνωριζει κανεις? το κινητο ειναι ιταλικο! ξενερωσα πολυ γτ το κινητο το εχω μολις 2,5 μηνες! :/

Κλασικο προβλημα που το εχουν καποια παιδια οπως κι εγω. Εχω ανεβασει και φωτογραφιες στο τοπικ με τη σκονη.

Αυτες τις μερες θα το παω στην procordia.

 

Ξερει κανενας τελικα αν ισχυει οτι πρεπει πρωτα να γυρισουμε σε jellybean και μετα σε official kitkat για να μη φαινεται οτι ειχε ρουταριστει;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω το αγορασα σε κιτ κατ εκδοση αρα λογικα με αυτην θα παω! πηρα πριν τηλεφωνο την lg και με ειπαν οτι θα με παρουν αυριο το πρωι γτ λογικα δν θα ηξερε αυτος που μιλησα! θα παρω λογικα και στην procordia τηλ. ! θεωρω οτι θα το δεχτουν με εγγυηση! κριμα στεναχωρεθηκα παντως! :/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μετά από 2,5 χρόνια με σχέση αγάπης και μίσους (λόγω lags!) με το LG Optimus 3D μου, ήρθε η ώρα να προχωρήσω μπροστά! Και φυσικά κατέληξα στο G2! Θέλω όμως να πάρω και ένα tempered glass για την οθόνη. Έχετε κάποιο να μου προτείνετε με εύκολη εγκατάσταση χωρίς να αφήνει bubbles, να εφαρμόζει καλά και να μην επηρεάζει το touch της οθόνης; Ευχαριστώ!

 

ΕΔΩ υπάρχει ιδικό θέμα για tempered glass και θήκες ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω το αγορασα σε κιτ κατ εκδοση αρα λογικα με αυτην θα παω! πηρα πριν τηλεφωνο την lg και με ειπαν οτι θα με παρουν αυριο το πρωι γτ λογικα δν θα ηξερε αυτος που μιλησα! θα παρω λογικα και στην procordia τηλ. ! θεωρω οτι θα το δεχτουν με εγγυηση! κριμα στεναχωρεθηκα παντως! :/

 

Την έχω πάθει δύο φορές! Είναι λόγω θερμοκρασίας! Και λίγες μέρες πριν το πάω να μου βάλουν την τρίτη οθόνη έφαγε ένα άκυρο πέσιμο και έσπασε :( και πλήρωσα :( !

Θα σου αλλάξουν οθόνη και θα είσαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάθει δύο φορές! Είναι λόγω θερμοκρασίας! Και λίγες μέρες πριν το πάω να μου βάλουν την τρίτη οθόνη έφαγε ένα άκυρο πέσιμο και έσπασε :( και πλήρωσα :( !

Θα σου αλλάξουν οθόνη και θα είσαι κομπλέ!

 

Βρε εσύ......είσαι η χαρά του service...:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω μέχρι τώρα αλλάξει 2μητρικες 1καπακι και 3οθονες! Καλά πάμε :)

Το κινητό για μένα είναι η μόνη μου ψυχαγωγία στην ανιαρη δουλειά που κάνω και περνάω πολλαααααα 8ωρα με gaming και σερφαροντας :)... Οπότε μπορείτε να φανταστείτε τι θερμοκρασίες ανεβάζει!

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάθει δύο φορές! Είναι λόγω θερμοκρασίας! Και λίγες μέρες πριν το πάω να μου βάλουν την τρίτη οθόνη έφαγε ένα άκυρο πέσιμο και έσπασε :( και πλήρωσα :( !

Θα σου αλλάξουν οθόνη και θα είσαι κομπλέ!

 

Στην αντιπροσωπεια της lg να το παω ή να το στειλω στην procordia?

Link to comment
Share on other sites

Procordia! Αν μένεις Αθήνα πάρε τους ένα τηλέφωνο και ρώτα αν έχουν έτοιμο ανταλλακτικό και πας εκεί και στο φτιάχνουν σε μια ώρα! Πέντε λεπτά με τα πόδια από στάση κατεχακη

Αλλιώς από το site της LG παίρνεις τηλέφωνο και έρχονται μέσω κουριερ και στο παίρνουν από τον χώρο σου!

Link to comment
Share on other sites

Procordia! Αν μένεις Αθήνα πάρε τους ένα τηλέφωνο και ρώτα αν έχουν έτοιμο ανταλλακτικό και πας εκεί και στο φτιάχνουν σε μια ώρα! Πέντε λεπτά με τα πόδια από στάση κατεχακη

Αλλιώς από το site της LG παίρνεις τηλέφωνο και έρχονται μέσω κουριερ και στο παίρνουν από τον χώρο σου!

 

ειμαι απο θεσσαλονικη πηρα τηλεφωνο στην lg και ειπαν θα με παρουν αυριο το πρωι τηλ ( γτ πηρα αργα λογικα)! πιστευω να μου πουν θετικα νεα αλλιως θα παρω και την procordia!

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να έχει tempered glass;

 

Εγω φιλε μου πηρα αυτο, εχει στρογγυλεμενες ακρες, καθησε τελεια, απο αντοχη δεν ξερω.πριν ειχα νιλκιν αλλα αυτο φαινετε πολυ πιο ωραιο.

http://www.ebay.co.uk/itm/380908761127?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.Το κινητό έκανε update στην D80220g-EUR-XX και έχασα το root δοκίμασα με το IOroot και δεν το βρίσκει σαν συσκευή για να το ξανα ρουτάρω και το towelroot απο xda μου λέει οτι η συσκευή δεν ρουτάρετε ακόμα.Καμία ιδέα πως να το ροοτάρω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...