Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχω ένα αυθεντικό και αχρησιμοποίητο καπάκι για μαύρο G2. Αν το θέλει κανείς που να έχει τριγμούς το δικό του ή κανά χτύπημα το δίνω στα 35€ (τα έξοδα αποστολής δικά μου).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα διορθωτικό update είναι και αυτό.

 

 

 

Ακριβώς... αν όντως διορθώνει τη κάμερα και πολύ αργησε....αμα το δίνανε και προβληματικό, ε πάει πολύ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον πρεπει να το παω για σερβις καποια στιγμη... Ειμαι μαλλον ο μονος που με τερμα σημα 4g πιανω 18-20 mbps ε?

 

Καλά ρε φίλε είμαστε σοβαροί; θα το πας για σέρβις χωρίς λόγο; θέμα δικτύου σου είναι κ περιοχής. Άλλαξε πάροχο άλλαξε σιμ έστω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, που παιζει η φθηνοτερη τιμη για το 16αρι; δεν με πειραζει και απο εξωτερικο.

 

Φιλε kontz εδω το 16 αρι το εχουν 316... Αν νομιζεις οτι ειναι ακριβο η δεν εχεις τοσα χρηματα ψαξτο αλλα δεν νομιζω να αξιζει το ρισκο να το παρεις απεξω για να γλυτωσεις 20-30 ευρω σε περιπτωση που εχει ενα προλημα τι θα το κανεις θα το δωσεις πισω ?? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω το g2 με 32gb με εκδοση λογισμικου 4.2.2 JDQ39B D80210A. Για να γινει η αναβαθμιση οσο γίνεται "καλυτερα", πρεπει να κανω hard reset πριν την αναβαθμιση και αμέσως μετα? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω το g2 με 32gb με εκδοση λογισμικου 4.2.2 JDQ39B D80210A. Για να γινει η αναβαθμιση οσο γίνεται "καλυτερα", πρεπει να κανω hard reset πριν την αναβαθμιση και αμέσως μετα? Ευχαριστω

 

Εννοείται φίλος

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω Ασιατικό μοντέλο αλλά με περασμένη την Ευρωπαϊκή ROM, φουλ στοκ συσκευή.

Όταν το συνδέω με το LG PC Suite το αναγνωρίζει κανονικά και μου επιτρέπει να κάνω τα πάντα. Δοκίμασα όμως να τσεκάρω για Software Update αλλά μου έβγαλε Failed to connect to server.

Εκτός από το προφανές ότι μπορεί να είναι down ή overloaded ο server μπορεί να είναι και από την αλλαγή της ROM;

 

και σε εμενα το ιδιο λεει, αρα μαλλον κατι παιζει πλεον με εμας που βαλαμε αλλη rom...

 

Ελπίζω να μη χρειαστεί πάλι να ξαναμπούμε σε διαδικασία φλασαρίσματος της εργοστασιακής ROM.

Πάντως από εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 φαίνεται ότι δεν έχει βγει ακόμη η V20D για Europe Open και για United Arab Emirates που είναι η συσκευή μου.

 

Μόλις το δοκίμασα στο PC της δουλειάς. Θέλω να πιστεύω ότι κι εμείς που έχουμε βάλει ROM άλλης χώρας δε θα έχουμε πρόβλημα γιατί και το LG PC Suite και το LGMobile Support Tool μου βγάζουν τώρα ότι έχω τη τελευταία έκδοση firmware.

 

Να υπενθυμίσω ότι έχω Ασιατική συσκευή 32gb χρυσαφί με περασμένη την Ευρωπαϊκή ROM.

 

Άρα η λογική λέει ότι δεν έχει γίνει ακόμα διαθέσιμο το update.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε φίλε είμαστε σοβαροί; θα το πας για σέρβις χωρίς λόγο; θέμα δικτύου σου είναι κ περιοχής. Άλλαξε πάροχο άλλαξε σιμ έστω

 

Ειναι δυνατον η ιδια σιμ στο s4 να βγαζει 55 και στο g2 18? Σου φαινεται λογικο?

Οπως σου φαινεται λογικο σε 3g να πιανει 1-2 mbps παραπανω απο οτι το lte?

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον πρεπει να το παω για σερβις καποια στιγμη... Ειμαι μαλλον ο μονος που με τερμα σημα 4g πιανω 18-20 mbps ε?

 

δεν χρειαζεται να το πας για servise.αν ειναι δυνατον..το 4 g ακομα εδω δεν εχει τελειοποιηθεί εδω..εδω καλα καλα δεν εχουμε 3 g

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον η ιδια σιμ στο s4 να βγαζει 55 και στο g2 18? Σου φαινεται λογικο?

Οπως σου φαινεται λογικο σε 3g να πιανει 1-2 mbps παραπανω απο οτι το lte?

 

Το δοκίμασες στο ίδιο σημείο;οχι δεν μου φαίνεται λογικό

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα στο PC της δουλειάς. Θέλω να πιστεύω ότι κι εμείς που έχουμε βάλει ROM άλλης χώρας δε θα έχουμε πρόβλημα γιατί και το LG PC Suite και το LGMobile Support Tool μου βγάζουν τώρα ότι έχω τη τελευταία έκδοση firmware.

 

Να υπενθυμίσω ότι έχω Ασιατική συσκευή 32gb χρυσαφί με περασμένη την Ευρωπαϊκή ROM.

 

Άρα η λογική λέει ότι δεν έχει γίνει ακόμα διαθέσιμο το update.

 

Καλησπερα.Ακριβως το ιδο εχω και εγω.Αλλα γιατι εχω μια εντυπωση οτι θα πρεπει να την φλασαρουμε εμεις την εκδοση και οτι θα χασουμε τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ακριβως το ιδο εχω και εγω.Αλλα γιατι εχω μια εντυπωση οτι θα πρεπει να την φλασαρουμε εμεις την εκδοση και οτι θα χασουμε τα παντα.

 

Δες χθεσινό μου τεστ που δεν είχε έρθει το Update σε καμία συσκευή στοκ, δεν έχει γίνει ακόμα διαθέσιμο γιατί δεν υπάρχει κι εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Μην τρελένεστε παίδες, θα μας έρθει σε όλους σιγά-σιγά.

 

Στην παρέα έχουμε 3 G2 32αρια, πριν μισή ώρα τσέκαρα και τα 3 και δεν είχε έρθει σε κανένα ΟΤΑ το update.

Το 1ο 309 παρτίδα από Σιγκαπούρη.

Το 2ο 309 παρτίδα πάλι από Εxpansys.

To 3o και δικό μου 402 παρτίδα από Ασιατική αγορά (χρυσό), με αλλαγή ROM σε Ευρωπαϊκή, και δεν έχει πάρει την αναβάθμιση κανένα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες στο ίδιο σημείο;οχι δεν μου φαίνεται λογικό

 

10 μερες πριν το g2 που ειχα το s4 το ειχα δοκιμασει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια κ σε μενα το νιουμπι !

Εχω το σημα μονιμα στο gsm για να μην τρωει μπαταρια, εχει κανενα widget η καποιο αλλο μοντ που να ανοιγει το 3g - 4g χωρις να πηγαινω απο ρυθμισεις κτλ?

Δηλαδη απο απλο 2g σημα να πηγαινει σε 3g με ενα κλικ..

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω μολις φλασαρα την ελληνικη D γιατι αν περιμενα απο ota δεν θα την επαιρνα ποτε...
Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια κ σε μενα το νιουμπι !

Εχω το σημα μονιμα στο gsm για να μην τρωει μπαταρια, εχει κανενα widget η καποιο αλλο μοντ που να ανοιγει το 3g - 4g χωρις να πηγαινω απο ρυθμισεις κτλ?

Δηλαδη απο απλο 2g σημα να πηγαινει σε 3g με ενα κλικ..

 

Intelli 3g αλλά πρέπει να είσαι ρουτ

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, και συγνωμη που γραφω εδω, αλλα δεν βρηκα επισημο νημα του G Pro 2!

Οπως καταλαβατε λοιπον, ενδιαφερομαι να αγορασω αυτο το κινητο.Υπαρχει καποιος απο εσας που να εχει εμπειρια πανω σε αυτο το κινητο?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

ξαναεγραψα το ιδιο πριν λιγα ποστ αλλα δεν πηρα απαντηση και ελπιζω καποιος που ξερει να μου απαντησει.

όταν παίρνω τηλέφωνο μειώνεται η ένταση του ήχου κλήσης μετά όταν τερματίζετε η κλήση από από μόνο του.

είχε αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;;

Σας ευχαριστω πολυ.

 

Αν δεν κάνω λάθος όταν είσαι σε κλήση και πατάς να αυξομειωθεί η ένταση του ακουστικού ταυτόχρονα μεταβάλλεται και η ένταση του ήχου κλήσης. Για δες το αν είναι αυτό και ξαναστείλε Σπύρο.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι ελβετικο με εκδοση λογισμικου 4.4.2 εχω vodafone με ενεργοποιημενο το 4g απο το δικτυο, εχω επιλεξει στη λειτουργια δικτυου το αυτοματο GSM/WCDMA/LTE αλλα και παλι δεν εχω δει ποτε και πουθενα 4g σημα.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ LG G2 32GB ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΔΙΚΤΥΑ 4G.ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΡΥΘΜIΣΕΙΣ,ΔIΚΤYΑ,TETHERING & ΔIΚΤYΑ,ΔIΚΤYΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ, ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΔIΚΤYΟΥ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 3 ΕΠΙΛΟΓΕΣ 1)ΜΟΝΟ GSM.2)MONO WCDMA.3)ΑΥΤΟΜΑΤΟ GSM/WCDMA..ΑΠΟ ΤΗ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ ΔIΚΤYΑ LTE, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ, ΠΟΥ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΦΑΝΙΖΕΙ.ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΕΑΤΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ LTE;;

 

ποιο μοντελο εχεις?το κορεατικο ειναι αυτο F320S και υποστηριζει 4 g που μονο για 4 g λεει lte!!μηπως εχεις το απλο το 32 gb LG G2 D802 αυτα εχοθν ασιατικες rom γι αυτο δεν σου εμφανιζει την επιλογη..περνας ευρωπαικη rom

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έχω κάνει root την 4.4.2 με το ioroot25 πάω να κάνω το update αλλά μου βγάζει ότι εντοπίστηκε rooted συσκευή. Μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να χρειαστεί να ξανά εγκαταστήσω την stοck από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έχω κάνει root την 4.4.2 με το ioroot25 πάω να κάνω το update αλλά μου βγάζει ότι εντοπίστηκε rooted συσκευή. Μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να χρειαστεί να ξανά εγκαταστήσω την stοck από την αρχή;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5371614#post5371614

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Καλησπέρα σας,

Έχω κάνει root την 4.4.2 με το ioroot25 πάω να κάνω το update αλλά μου βγάζει ότι εντοπίστηκε rooted συσκευή. Μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να χρειαστεί να ξανά εγκαταστήσω την stοck από την αρχή;

Edited by spyros2121
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...