Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει γιατί θέλω να στίσω το κιν από την αρχή : Αν ακολουθήσω τον οδηγό how to unroot που υπάρχει στο φόρουμ χάνεται και η custom recovery ώστε να επανέλθει σε κινητό σε πλήρως εργοστασιακή κατάσταση ; Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βλέπω μετά την εγκατάσταση ότι όντως χρησιμοποιεί λιγότερη RAM και το knock code λειτουργεί τέλεια χωρίς lag ή κολλήματα :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μία ερωτησούλα. το κινητό μου εμένα είναι γερμανικό t-mobile αλλά του έχω flashάρει την ελληνική 4.4 και συγκεκριμένα την v20B. είδα ότι βγήκε v20D και θέλω να αναβαθμίσω. αν αναβαθμίσω μέσω OTA θα παραμείνει στην ελληνική ή θα το γυρίσει στην γερμανική; επίσης πατάω έλεγχος για ενημέρωση λογισμικού αλλά δεν βγάζει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

βλέπω μετά την εγκατάσταση ότι όντως χρησιμοποιεί λιγότερη RAM και το knock code λειτουργεί τέλεια χωρίς lag ή κολλήματα :)

Για ποια μιλας φιλε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και απο που το ενεργοποιείες? Μου έκανε την αναβάθμιση, αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικά...

 

ρυθμίσεις/προβολή/κλείδωμα οθόνης/διαλέξτε κλείδωμα οθόνης/knock code

εκεί θα το βρεις φίλε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω γερμανικό κινητό αλλά εγώ βάλει την ελληνική ρομ θα πάρω το update ota???
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν ήρθε ειδοποίηση πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις στο Κέντρο Ενημέρωσης και κάντε έλεγχο χειροκίνητα. Το μεσημέρι το έκανα μόλις διάβασα εδώ και υπήρχε παρόλο που δεν μου ήρθε ειδοποίηση. Γερμανικό. Όντως δεσμεύει λιγότερη ram το σύστημα τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν έχεις flashαρει ελληνική rom Τι γίνεται...γιατί εγώ έκανα χειροκίνητα αρκετές φορές αλλά τίποτα...

Και εγώ το ίδιο αλλά τίποτα! Μάλλον την πατήσαμε όσοι φλασάραμε την ελληνική...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στην lg που μας εδωσε τοσο γρηγορα την αναβαθμιση με το knock code.Ειμαι με παρτιδα 309 ελληνικο και μολις κανω τωρα ota αναβαθμιση για να δουμε θα σας πω εντυπωσεις...!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το τελευταίο update διορθώθηκε το πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα η μου φαίνεται ;;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν σε καποιον που εχει φλασαρει την ελληνικη του ερθει οτα update ας μας το πει! ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

γιωργαρα καλως τον στον μαγικο κοσμο του LG G2!μολις μου εβγαλε μια μικρη αναβαθμιση(ελληνικο 401)

 

Καλησπερα Τολη παλιοφιλε !!!

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μετά την αναβάθμιση η οθόνη συνεχίζει να αργεί να ανάψει όταν μας καλεί κάποιος.

Δεν το έχω τεστάρει ακόμα αυτό φαντάζομαι το πρόβλημα έχει να κάνει με τον launcher.....Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος. ...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω τεστάρει ακόμα αυτό φαντάζομαι το πρόβλημα έχει να κάνει με τον launcher.....Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος. ...

 

Και με τον launcher να έχει να κάνει, η lg θα έπρεπε να το διορθώσει δεδομένου ότι πρόκειται για τον δικό της launcher.

Link to comment
Share on other sites

Και με τον launcher να έχει να κάνει, η lg θα έπρεπε να το διορθώσει δεδομένου ότι πρόκειται για τον δικό της launcher.

Καλά σε αυτό δεν εχεις και άδικο απλά λέω. ...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

εδώ https://www.youtube.com/watch?v=LVTd_8ubzms

ο τύπος έχει το κορεατικο και στο συγκεκριμένο update έχει και απόκρυψη των κουμπιων για πολλές εφαρμογές !

 

οσοι έχετε πάρει την αναβάθμιση , δεν έχει τέτοια επιλογή ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εδώ https://www.youtube.com/watch?v=LVTd_8ubzms

ο τύπος έχει το κορεατικο και στο συγκεκριμένο update έχει και απόκρυψη των κουμπιων για πολλές εφαρμογές !

 

οσοι έχετε πάρει την αναβάθμιση , δεν έχει τέτοια επιλογή ;

 

Δεν την έχει.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με το μικρόφωνο έχω και εγώ δε με ακούνε καλά, πολλή φασαρία

 

Εγω το πηγα στο σερβις και μου αλλαξαν καλωδιοταινια.Μου εκαναν και αναβαθμιση απο οτι μου ειπαν και ετσι εξαφανιστηκε και ο θορυβος που εκανε στο ραδιοφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

θελω λιγω τα φωτα σας. Ειμαι νεος στο θεμα android και δεν ξερω τπτ

με ποιο προγραμμα θα κανω ρεστορε απο τον υπολογιστη στο κινιτο μου ????

επισης εχω το LG G2 εχω λιγες μερες που το πειρα και περιμενο ενα update που σε πολλα παιδια εχει ερθει απο οτι εχω διαβαση στε διαφορα forum αλλα στο δικο μου κινιτο τπτ... δεν ξερω μηπως το update αυτο πρεπει να γινει μονο απο υπολογιστη.

ευχαρηστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Παω να κανω την αναβαθμιση, κατεβαζω το αρχειο, κανει επανεκκινηση, ξεκιναει η αναβαθμιση, στο 1% μου βγαζει error και μετα απο λιγο μου γραφει οτι η αναβαθμιση δεν μπορει να γινει σε συσκευες που εχουν υποστει rooting. Ξερει κανεις πως κανω unroot; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Παω να κανω την αναβαθμιση, κατεβαζω το αρχειο, κανει επανεκκινηση, ξεκιναει η αναβαθμιση, στο 1% μου βγαζει error και μετα απο λιγο μου γραφει οτι η αναβαθμιση δεν μπορει να γινει σε συσκευες που εχουν υποστει rooting. Ξερει κανεις πως κανω unroot; Ευχαριστω.

 

Εσυ το εκανες root η το πηρες μεταχειρισμενο και ηταν ετσι ?? Το ηξερες δηλαδη ?? Λυση μπορεις να βρεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 Δικιμασε και με LG PC SUITE εκει νομιζω μπορει να στο κανει αλλιως πας για unroot !!!!

 

Λοιπον παιδια πολυ καλη δουλεια εκανε η lg με το knock code δουλευει αψογα και βολευει παρα πολυ συν οτι η συσκευη τωρα ειναι ποιο smooth και εχει ποιο πολυ μνημη ram !!! Δυστυχως δεν εχει το auto hide bar που εχουμε δει νομιζω στα κορεατικα αλλα γιατι?? Παντως Αξιζει !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...