Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεσα στο site της lg στα firms, στην ελλαδα, δεν εχει βγει κατι. Μονο μεσω της σουιτας γινεται?

 

Ναι μέσω του LG PC SUITE

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, το σύνδεσα πριν λίγο στο pc suite και μου λεει οτι χρειαζεται περισσοτερο απο 100mb για την αναβαθμιση, ενω εχω 7,1gb κενο χωρο. εσβησα ηδη 200Mb φωτο και 2 παιχνιδια και παλι το ιδιο.

τι κανω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άκυρο,

 

ενώ το ήδη ήδη κάνει restart, το έκανα πάλι και έπιασε.

αυτές οι μικρο ******** είναι που με χαλάνε με το android.

μετά από τόσες εκδόσεις θα έπρεπε να δουλεύει τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος να δώσει λινκ για την ελληνική kitkat?

 

το ακριβως απο πανω σου μηνυμα ουτε καν να μπουμε στον κοπο να το διαβασουμε ετσι?

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις HGK 32G ναι έχει βγει επίσημα.

 

Όταν το συνδέω στο suite λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση ενώ έχω 4.2 επίσης και manual που προσπάθησα να περάσω ένα kdz που είχε δώσει κάποιος σε προηγούμενα ποστ, τζίφος. Καμία βοήθεια pls! !!!!!

Δεν μπορώ να του κάνω update και μου έρχεται να το σπάσω. Ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα θέμα με κανένα άλλο τηλ. Πάρα μόνο με αυτό εδώ . Μπήκα και σε download Mode και τίποτα! !!! Ότι οδηγό και να διάβασα τίποτα.

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

το ακριβως απο πανω σου μηνυμα ουτε καν να μπουμε στον κοπο να το διαβασουμε ετσι?

1ον δεν καταλαβαίνω το ύφος....

2ον δεν ζήτησα πως θα το κάνω...ζήτησα το λινκ ώστε να την καταβάσω.

3ον αν βάλεις το imei τησ συσκευής σου εδώ

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=

παίρνεις το λίνκ για να την κατεβάσεις..

απλά...!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Η συσκευή μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα με το ξεκλείδωμα της κυρίως.Έχω βάλει επιλογή ξεκλείδωμα με μοτίβο και κάθε φορά που προσπαθώ είτε με το nock on είτε με το κουμπί από πίσω η οθόνη ανάβει για 2 δευτερόλεπτα και μετά σβήνει πάλι.Χρειάζομαι 4-5 προσπάθειες για να καταφέρω να το ξεκλειδώσω.Γνωρίζει κανείς κάτι??
Link to comment
Share on other sites

5 ειναι.

[ATTACH]42639[/ATTACH]

 

Μα είπα κι εγώ... :)

 

Anyway, πέρα από αυτή την παραφωνία ένα άλλο θέμα που εντόπισα είναι το redrawing του widget καιρού μετά από ξεκλείδωμα της οθόνης, που τρώει ένα σκαλωματάκι. Πάντως σαν συνολική εμπειρία χρήσης σίγουρα υπάρχει βελτίωση. Άντε και με 4.5/5 (ευσεβείς πόθοι)

 

Άλλο ένα θέμα που παρατήρησα είναι η μη υποστήριξη πλέον 160 χαρακτήρων (ουσιαστικά, μη μετατροπή τους σε κεφαλαία κατά την αποστολή) στη stock εφαρμογή μηνυμάτων. Ξέρω ότι λύνεται εύκολα απλά μια παρατήρηση ακόμα.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

1ον δεν καταλαβαίνω το ύφος....

2ον δεν ζήτησα πως θα το κάνω...ζήτησα το λινκ ώστε να την καταβάσω.

3ον αν βάλεις το imei τησ συσκευής σου εδώ

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=

παίρνεις το λίνκ για να την κατεβάσεις..

απλά...!

 

δεν χρειαζεται μυαλο να καταλαβεις το υφος...

ακριβως απο πανω εχω κανει εμμεσως πλην σαφως την ιδια ερωτηση

και ερχεσαι καπακι και ρωτας το ιδιο.

δεν ειπα οτι ζητησες πως θα το κανεις.

το λινκ που εχεις βαλει δεν δουλευει.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 --> εδω παντως δεν υπαρχει κατι για ελλαδα

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται μυαλο να καταλαβεις το υφος...

ακριβως απο πανω εχω κανει εμμεσως πλην σαφως την ιδια ερωτηση

και ερχεσαι καπακι και ρωτας το ιδιο.

δεν ειπα οτι ζητησες πως θα το κανεις.

το λινκ που εχεις βαλει δεν δουλευει.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 --> εδω παντως δεν υπαρχει κατι για ελλαδα

 

στο λινκ που έχω βάλει απλά προσθέτεις το imei και σου βγάζει το λινκ

Link to comment
Share on other sites

στο λινκ που έχω βάλει απλά προσθέτεις το imei και σου βγάζει το λινκ

 

αυτό είναι το link http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= όπου πας στη μπάρα του browser και δίπλα στο esn= θα βάλεις το imei και αφού πατήσεις enter θα σου βγάλει το διαθέσιμο λειτουργικό

 

το προηγούμενο link είναι με όλα τα διαθέσιμα λειτουργικά :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,επιτέλους την έκανα χτες το βραδύ μέσο pc.

Δεν έκανα reset μετά καθώς ήμουν τελείως stock.

Τα on screen buttons είχα διαβάσει ότι πλέον γίνονται διάφανα,αλλά δεν βλέπω να είναι.είμαι με apex.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,επιτέλους την έκανα χτες το βραδύ μέσο pc.

Δεν έκανα reset μετά καθώς ήμουν τελείως stock.

 

Καλημέρα Γιάννη...καλό θα ήταν να κάνεις για καλό και για κακό...είναι ένα νέο λειτουργικό,διαφορετικό οπότε για να είσαι σίγουρος,κάνεις και ένα reset και είσαι άρχοντας :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη...καλό θα ήταν να κάνεις για καλό και για κακό...είναι ένα νέο λειτουργικό,διαφορετικό οπότε για να είσαι σίγουρος,κάνεις και ένα reset και είσαι άρχοντας :)

Όταν λέμε reset πριν και μετά την εγκατάσταση του update, εννοούμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (σβήσιμο δεδομένων και εφαρμογών) μέσα από το menu του τηλεφωνου ή κάτι διαφορετικό?

To hard reset που γίνεται από τα buttons του τηλεφώνου κάνει κάτι διαφορετικό σε σχέση με το software reset?

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,επιτέλους την έκανα χτες το βραδύ μέσο pc.

Δεν έκανα reset μετά καθώς ήμουν τελείως stock.

Τα on screen buttons είχα διαβάσει ότι πλέον γίνονται διάφανα,αλλά δεν βλέπω να είναι.είμαι με apex.

 

Καλημερα.Για να εχεις διαφανα screen buttons χρειαζεται τον Nova Prime 2.3 launcher ο οποιος εχει επιλογη και τα υποστηριζει με την τελευταια αναβαθμιση andoid KitKat 4.4.2.:)

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ακόμα ερωτησούλες. Είναι λίγο άκυρες αλλά επειδή μένω επαρχία δεν υπάρχει κάποιο κατάστημα εδώ να το έχει, κι έτσι δεν μπορώ να το δω από κοντά.

 

1. Η θήκη είναι απαραίτητη; Χωρίς αυτή "κινδυνεύει" το κινητό;

 

2. Σκηνικό: Καλοκαίρι. Μέσα Ιουνίου. Ένα βράδυ ζεστό και γλυκό. Αποφασίζεις να πας για ποτάκι να απολαύσεις τη βραδιά. Φοράς ένα μπλουτζίν κι ένα τι-σερτ. Πού τη βάζεις την κουμούτσα; Βολεύει στην μπροστά τσέπη ή μπα;

 

3. Όλα αυτά με τα greek versions κλπ: τι πρέπει να προσέξω στην αγορά του; Θα το πάρω -αν το πάρω- από σκρουτζομάγαζα. Δεν πιστεύω να την πατήσουμε και να μην έχει ελληνικά. Μπορεί να είναι άκυρο αυτό που ρωτάω, αλλά θέλω να είμαι σίγουρος.

 

Ευχαριστώ και καλή Άνοιξη!

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Δύο ακόμα ερωτησούλες. Είναι λίγο άκυρες αλλά επειδή μένω επαρχία δεν υπάρχει κάποιο κατάστημα εδώ να το έχει, κι έτσι δεν μπορώ να το δω από κοντά.

1. Η θήκη είναι απαραίτητη; Χωρίς αυτή "κινδυνεύει" το κινητό;

2. Σκηνικό: Καλοκαίρι. Μέσα Ιουνίου. Ένα βράδυ ζεστό και γλυκό. Αποφασίζεις να πας για ποτάκι να απολαύσεις τη βραδιά. Φοράς ένα μπλουτζίν κι ένα τι-σερτ. Πού τη βάζεις την κουμούτσα; Βολεύει στην μπροστά τσέπη ή μπα;

1.εννοείται θήκη αν θες να τι έχεις αγρατζουνιστο

2. Τσαντάκι!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε reset πριν και μετά την εγκατάσταση του update, εννοούμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (σβήσιμο δεδομένων και εφαρμογών) μέσα από το menu του τηλεφωνου ή κάτι διαφορετικό?

To hard reset που γίνεται από τα buttons του τηλεφώνου κάνει κάτι διαφορετικό σε σχέση με το software reset?

 

ναι...επαναφορά εργοστασιακών...αυτό εννοώ :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να κάνω link το dropbox μέσο του τηε εφαρμογής safe in Cloud Password για να μπορώ να το συγχρονίσω με το dropbox αλλά πατάω το πράσινο κουμπάκι "Allow" αλλά δεν κάνει τίποτα , μένει έκεί όπως στην φωτό . Τί είναι τούτο ?

 

δοκίμασε με Google Drive

My smartphone history:

Nokia E60 -> Nokia E51 -> Apple Iphone 4 32GB Black -> LG G2 32GB Black -> HomTom HT17 Pro -> Xiaomi Mi Max Prime

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε εμείς με United kingdom πότε θα πάρουμε 4.4.2.....

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

1.εννοείται θήκη αν θες να τι έχεις αγρατζουνιστο

2. Τσαντάκι!

 

1. Με τη θήκη ακόμα πιο μεγάλο... Αυτό με προβληματίζει λίγο.

2. Και τσαντάκι δεν φοράω ποτέ, δεν με βολεύει. Στην τσέπη δεν παίζει; Δεν χωράει;

Link to comment
Share on other sites

1. Με τη θήκη ακόμα πιο μεγάλο... Αυτό με προβληματίζει λίγο.

2. Και τσαντάκι δεν φοράω ποτέ, δεν με βολεύει. Στην τσέπη δεν παίζει; Δεν χωράει;

 

Πάρε θήκη slim Δεν μεγαλώνει τόσο.

Τσέπη σε τζιν εμένα χωράει τι να σου πω.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...