Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οντως δεν επρεπε να αγχωθω τοσο flashara την γερμανικη ξανα απλα οταν εγινε bricked η συσκευη σε μια φαση δεν εβλεπε ουτε την usb απο το κινητο και φρικαρα. Με OTG δεν καταφερε να δει το flashaki. Τεσπα ολα καλος.

 

Παντος το flashαρισμα σπο 4.2.2 σε stock 4.4.2 με KDZ αρχειο ειχα κατι θεματακια με τον εικονικο server και τους drivers usb σε windows 8.1 x64. Ειδα και επαθα να την περασω. Επισης στο XDA δεν εξηγουν σωστα τα βηματα πρεπει να κανεις καποια αρχεια κρυφα εμφανισημα και να τα μεταφερεις σε ενα φακελο για να δουλεψει το lg flash tool.

 

Ολα τα εργαλεια για περασμα firmware εχουν θεμα με τους drivers στα Windows 8. Ακριβως τα ιδια και στο flashtool της Sony. Αντιστοιχα και το odin της samsung πρεπει να εχει θεματα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε vwbestakos ωραίος.

Να φανταστείς δεν εχω περάσει ουτε recovery. Η vdt v11 lite ειναι η επίσημη Vodafone kit kat αλλα σε custom οπότε έτσι έχεις κιτ κατ με ρουτ κλπ.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φοραω την 4.2.2 Η kitkat πως μπαινειΗ θα ερθει ειδοποιηση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Aυτή είναι η μόνη επιλογή που έχουμε απο Ελλάδα...να πάει κάποιος απο Αθηνα να το πάρει τώρα ή να το έχει αυριο επαρχία.

Τί να κάνουμε τώρα βρε φίλος;;;Πάρε το απο meenova εσύ...;)

Για οσους βιαζονται και δεν θελουν να περιμενουν 1 μηνα μια χαρα τιμή ειναι.... μπραβο που υπαρχει και to play247 και το εφερε στην Ελλάδα... το εχω παραγγειλει για 2 φιλους απο την μαμα εταιρια και ακομα το περιμενω.... που να το ηξερα οτι υπηρχε Ελλαδα..... :O

Link to comment
Share on other sites

η 4.4.2 εχει βγει σε οσα παιδια εχουν tmobile γερμανικο σε OTA?

 

 

Εχω βαλει την Open Europe αλλα χαλαλιζω να κατεβει η γερμανικη rom και η kitkat OTA κι αν ειναι ξαναφλασαρω την open europe....

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

LG G2, Αναβάθμιση σε Android 4.4 KitKat στην Ελλάδα τις επόμενες ημέρες :)

 

 

http://techblog.gr/mobile/lg-g2-update-android-4-4-kitkat-greece-march-2824/

 

 

 

t-mobile και vodafone γερμανιας εχουν παρει την 4.4.2 ηδη αλλα ειναι branded...

περιμενουμε του international να βγει :)

Link to comment
Share on other sites

η 4.4.2 εχει βγει σε οσα παιδια εχουν tmobile γερμανικο σε OTA?

 

 

Εχω βαλει την Open Europe αλλα χαλαλιζω να κατεβει η γερμανικη rom και η kitkat OTA κι αν ειναι ξαναφλασαρω την open europe....

 

Όχι δεν έχει βγεί, αφού έχεις την open europe γτ θες την γερμανική;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει βγεί, αφού έχεις την open europe γτ θες την γερμανική;

 

μου φαινεται καλυτερο να κανει το κινητο update στo γερμανικο firmware και μετα να παει σε update se Kitkat μεσω OTA και μετα να ξαναφλασαρω την open europe, παρα να κανω τη διαδικασια του φλασαρισματος της kitkat μεσω pc....με εχει φοβισει το θεμα με τα παιδια που ειχαν καποια προβληματακια....ασε που το φλασαρισμα της open europe το θεωρω πιο straight forward διαδικασια

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 16gb Αγγλίας Αλλά ακόμη τίποτα....Γιατί Ρωτάς;;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 16gb Αγγλίας Αλλά ακόμη τίποτα....Γιατί Ρωτάς;;

 

Προφανώς γιατί έχει Αγγλικό.

Ούτε σε μένα έχει έρθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω εαν εχετε εμπειρια απο το ραδιοφωνο του κινητου.εχετε καλο σημα?σε εμενα παντως με αριθμο παρτιδας 402 καινουργιο δηλαδη το ραδιοφωνο δεν πιανει καλα το σημα του ειναι πολυ χαμηλο με αποτελεσμα να μη πιανει σταθμους εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

 

Το g2 μου ειναι 16gb πολωνικο αγορασμενο απο kaiserστις 28-02.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω εαν εχετε εμπειρια απο το ραδιοφωνο του κινητου.εχετε καλο σημα?σε εμενα παντως με αριθμο παρτιδας 402 καινουργιο δηλαδη το ραδιοφωνο δεν πιανει καλα το σημα του ειναι πολυ χαμηλο με αποτελεσμα να μη πιανει σταθμους εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

 

Το g2 μου ειναι 16gb πολωνικο αγορασμενο απο kaiserστις 28-02.

 

Kαι μενα ακριβως το ιδιο κινητο ειναι αλλα δν εχω προβλημα.Πανω στο μηχανακι ειμαι και παω βολτα και ακουω.Ειναι λογικο βεβαια σε καποια σημεια ειτε να χαλασει λιγο το σημα ειτε να κανει ελαχιστες παρεμβολες ομως γιατι κινουμαι και δν ειμαι σε σταθερο σημειο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω εαν εχετε εμπειρια απο το ραδιοφωνο του κινητου.εχετε καλο σημα?σε εμενα παντως με αριθμο παρτιδας 402 καινουργιο δηλαδη το ραδιοφωνο δεν πιανει καλα το σημα του ειναι πολυ χαμηλο με αποτελεσμα να μη πιανει σταθμους εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

 

Το g2 μου ειναι 16gb πολωνικο αγορασμενο απο kaiserστις 28-02.

 

Έχεις βάλει κάποια θήκη;

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω εαν εχετε εμπειρια απο το ραδιοφωνο του κινητου.εχετε καλο σημα?σε εμενα παντως με αριθμο παρτιδας 402 καινουργιο δηλαδη το ραδιοφωνο δεν πιανει καλα το σημα του ειναι πολυ χαμηλο με αποτελεσμα να μη πιανει σταθμους εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

 

Το g2 μου ειναι 16gb πολωνικο αγορασμενο απο kaiserστις 28-02.

 

εμένα που είναι παρτίδα 311 μόνο σε ένα ισόγειο κτήριο στο κέντρο της Αθήνας δεν μου είχε καθόλου καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

LG G2, Αναβάθμιση σε Android 4.4 KitKat στην Ελλάδα τις επόμενες ημέρες :)

 

 

http://techblog.gr/mobile/lg-g2-update-android-4-4-kitkat-greece-march-2824/

 

 

 

t-mobile και vodafone γερμανιας εχουν παρει την 4.4.2 ηδη αλλα ειναι branded...

περιμενουμε του international να βγει :)

 

Εγώ εχω T-Mobile Γερμανίας και δεν μου έχει ερθει τίποτα ΟΤΑ. :-0

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με 4.4 και skype υπάρχει θέμα με την μπαταρία γιατί κάτι τέτοιο είχε ακουστεί;
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μπορειτε να δοκιμασετε κατι σας παρακαλω. Εχω περιεργια.

Τα ασημενια γραμματα στο πισω μερος της συσκευης, δηλαδη το λογοτυπο, το "L" και το "G" κουνιουνται ή οχι;

Πιεστε με το νυχι σας το κεντρο του λογοτυπου πχ και κουνιστε το αριστερα-δεξια, μπρος-πισω...

Ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μπορειτε να δοκιμασετε κατι σας παρακαλω. Εχω περιεργια.

Τα ασημενια γραμματα στο πισω μερος της συσκευης, δηλαδη το λογοτυπο, το "L" και το "G" κουνιουνται ή οχι;

Πιεστε με το νυχι σας το κεντρο του λογοτυπου πχ και κουνιστε το αριστερα-δεξια, μπρος-πισω...

Ευχαριστω.

 

Ναι κουνιούνται αν το κάνω με το νύχι, γιατί?

...το ξεψείρισες το κινητό, φτάνει :)

 

Οταν συνδεουμε τα ακουστικα δεν πρεπει να ακουγεται ο ηχος και απο το κινητο?

 

Κι εμένα μου φαίνεται ότι μόνο από το handsfree ακούγεται το ringtone όταν τα έχω συνδεδεμένα...

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κάποια θήκη;

ναι φιλε εχω θηκη flip cover αυτη http://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/1270/s/thiki-lg-g2/

λες να κοβει σημα? παντως με σημα gps κανενα προβλημα λοκαρει σε δευτερολεπτα λες να κοβει το σημα του ραδιοφωνου? θα κανω δοκιμη χωρις τη θηκη.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε εχω θηκη flip cover αυτη http://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/1270/s/thiki-lg-g2/

λες να κοβει σημα? παντως με σημα gps κανενα προβλημα λοκαρει σε δευτερολεπτα λες να κοβει το σημα του ραδιοφωνου? θα κανω δοκιμη χωρις τη θηκη.

 

ναι μου έχει τύχει να μην μπαίνει καλά το βύσμα. βγάλε την θήκη και έλεγξέ το.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...