Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xαχαχαχα, θα δούμε πολλά ''έργα'' απο την LG :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xαχαχαχα, θα δούμε πολλά ''έργα'' απο την LG :p

 

 

 

 

 

 

 

Το είδα κι εγώ κι έχω πάθει πλάκα..Είναι δυνατόν?

 

Καλά σημάδια είναι αυτά πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Κουλό πάντως να το πάρει πρώτα το G από το G2 και μάλιστα σε branded συσκευή στην Εσθονία lol!! Μάλλον έχουν χιούμορ αυτοί οι Κορεατες
Link to comment
Share on other sites

Κουλό πάντως να το πάρει πρώτα το G από το G2 και μάλιστα σε branded συσκευή στην Εσθονία lol!! Μάλλον έχουν χιούμορ αυτοί οι Κορεατες

Παίζει την rom να την έχουν φτιάξει οι Εσθονοί και όχι οι Κορεάτες!! :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι ανάγκη να βγάζουμε έτσι εύκολα συμπεράσματα. Είναι λίγο δύσκολο όντως να αναβαθμίσουν πρώτα το προηγούμενο μοντέλο τους αντί για τη ναυαρχίδα τους. Τις επόμενες μέρες θα ξέρουμε λίγο υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Απο μια αλλη αποψη, το σωστοτερο θα ηταν να αναβαθμιστει πρωτα το περσινο μοντελο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα.

Λοιπόν, το G2 παίρνει την μικρή sim card σωστά?

Εγώ που έχω την μεγάλη θα πρέπει να το πάω στην αντίστοιχη καρτοκινητή και εκεί να με βοηθήσουν να περάσω την καινούρια?

Θα πληρώσω κάτι? Προφανώς θα γνωρίζουν πολλοί γιατί το έχουν το κινητό

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα.

Λοιπόν, το G2 παίρνει την μικρή sim card σωστά?

Εγώ που έχω την μεγάλη θα πρέπει να το πάω στην αντίστοιχη καρτοκινητή και εκεί να με βοηθήσουν να περάσω την καινούρια?

Θα πληρώσω κάτι? Προφανώς θα γνωρίζουν πολλοί γιατί το έχουν το κινητό

Τι λέτε?

 

ναι, παίρνει micro-sim. νομίζω ότι πρέπει να πληρώσεις 5 ευρώ για να σου δώσουν καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

ναι, παίρνει micro-sim. νομίζω ότι πρέπει να πληρώσεις 5 ευρώ για να σου δώσουν καινούρια.

 

Ο αριθμός παραμένει ο ίδιος η θα μου δώσουν καινούριο?

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός παραμένει ο ίδιος η θα μου δώσουν καινούριο?

 

Ιδιος εννοειται.

Απλα θα ζητησεις μια micro sim γιατι η δικη σου ειναι μεγαλη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός παραμένει ο ίδιος η θα μου δώσουν καινούριο?

 

Παραμένει ίδιος ο αριθμός....pin θα αλλάξει

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Απο μια αλλη αποψη, το σωστοτερο θα ηταν να αναβαθμιστει πρωτα το περσινο μοντελο.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί όλοι αναβαθμίζουν πρώτα τα πιο πρόσφατα μοντέλα τους. Η δική μου λογική λέει ότι για να δείξεις στους πελάτες σου ότι τους σέβεσαι πρέπει πρώτα να αναβαθμίσεις τα περσινά μοντέλα σου και όχι τα φετινά σαν να τους λες τρέξτε πάρτε το καινούργιο αν θέλετε το τελευταίο Android γρηγορότερα. Ενώ αν δώσεις αναβαθμίσεις πρώτα στα περσινά μοντέλα είναι σαν τους λες σε σέβομαι που με τίμησες πέρυσι και αν θες να με τιμήσεις και φέτος πάρε το καινούργιο επειδή είναι καλύτερο και όχι επειδή το προσέχω περισσότερο και το αναβαθμίζω γρηγορότερα.

Ή τουλάχιστον να το κάνουν όπως η Apple που όποια έχει σκοπό να τα αναβαθμίσει τα αναβαθμίζει όλα ταυτόχρονα και δεν είδα ποτέ να χάνει πωλήσεις των πιο νέων μοντέλων επειδή τα περσινά αναβαθμιστηκαν μαζί με τα φετινά.

Δεν ξέρω αλλά όντως εντυπωσιάστηκα από την κίνηση αυτή. Όλοι στοιχηματιζαν ότι η LG το G1 θα το άφηνε στην μοίρα του όπως έκανε μέχρι πέρυσι. Μακάρι να προσέξει έτσι και γρήγορα όλα τα μοντέλα της και πολύ γρήγορα θα ανταγωνιστεί στα ίσια την Samsung γιατί από υλοποιήσεις τουλάχιστον φέτος (G2, G Pad 8.3) δεν υστερεί πουθενά...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πρωτη φορα σκεφτομαι να αφησω κινητο μου χωρις screen protector. Χρησιμοποιω θηκη τυπου pouch, "σφιχτο καλτσακι". Οποτε οταν η συσκευη ειναι στην τσεπη μου ή οπουδηποτε αλλου η οθονη δεν ερχεται σε αμεση επαφη με τιποτα αλλο εκτος του μαλακου εσωτερικου της θηκης.

Γενικα ειμαι πολυ ψυρας και δε θελω η οθονη να εχει το παραμικρο!

Αλλα εχω εντυπωσιαστει με την οθονη του G2 και τη γυαλινη επιφανεια που πιανει απο ακρη σε ακρη και ο τροπος που καμπηλωνει για καταληξει στα λεπτα bezels. Δε θελω να χασω την αισθηση αυτη γιατι αναποφευκτα η ζελατινα ειναι πιο μικρη απο την μπροστινη επιφανεια και νομιζω θα ξενερωνω οταν θα νοιωθω το τελος της ζελατινας, οσο λεπτο σκαλοπατακι κι αν ειναι αυτο.

Απ' την αλλη θα ξενερωσω πολλαπλασια αν το ρισκαρω και μετα δω καμια γρατζουνια. Επισης δεν εχω ξαναδουλεψει με Gorilla Glass 2 οποτε δεν ξερω τι πρεπει να περιμενω. Ουφ! Μεγαλο διλημμα. Τί λετε;

 

edit: Σορρυ επρεπε να παει στο "Αξεσουαρ".

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί όλοι αναβαθμίζουν πρώτα τα πιο πρόσφατα μοντέλα τους. Η δική μου λογική λέει ότι για να δείξεις στους πελάτες σου ότι τους σέβεσαι πρέπει πρώτα να αναβαθμίσεις τα περσινά μοντέλα σου και όχι τα φετινά σαν να τους λες τρέξτε πάρτε το καινούργιο αν θέλετε το τελευταίο Android γρηγορότερα. Ενώ αν δώσεις αναβαθμίσεις πρώτα στα περσινά μοντέλα είναι σαν τους λες σε σέβομαι που με τίμησες πέρυσι και αν θες να με τιμήσεις και φέτος πάρε το καινούργιο επειδή είναι καλύτερο και όχι επειδή το προσέχω περισσότερο και το αναβαθμίζω γρηγορότερα.

Ή τουλάχιστον να το κάνουν όπως η Apple που όποια έχει σκοπό να τα αναβαθμίσει τα αναβαθμίζει όλα ταυτόχρονα και δεν είδα ποτέ να χάνει πωλήσεις των πιο νέων μοντέλων επειδή τα περσινά αναβαθμιστηκαν μαζί με τα φετινά.

Δεν ξέρω αλλά όντως εντυπωσιάστηκα από την κίνηση αυτή. Όλοι στοιχηματιζαν ότι η LG το G1 θα το άφηνε στην μοίρα του όπως έκανε μέχρι πέρυσι. Μακάρι να προσέξει έτσι και γρήγορα όλα τα μοντέλα της και πολύ γρήγορα θα ανταγωνιστεί στα ίσια την Samsung γιατί από υλοποιήσεις τουλάχιστον φέτος (G2, G Pad 8.3) δεν υστερεί πουθενά...

Αυτο ακριβως ειναι και το δικο μου σκεπτικο μου Γιαννη!

Ελπιζω να ειναι αληθινη η ειδηση και οχι καποια κακογουστη φαρσα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πρωτη φορα σκεφτομαι να αφησω κινητο μου χωρις screen protector. Χρησιμοποιω θηκη τυπου pouch, "σφιχτο καλτσακι". Οποτε οταν η συσκευη ειναι στην τσεπη μου ή οπουδηποτε αλλου η οθονη δεν ερχεται σε αμεση επαφη με τιποτα αλλο εκτος του μαλακου εσωτερικου της θηκης.

Γενικα ειμαι πολυ ψυρας και δε θελω η οθονη να εχει το παραμικρο!

Αλλα εχω εντυπωσιαστει με την οθονη του G2 και τη γυαλινη επιφανεια που πιανει απο ακρη σε ακρη και ο τροπος που καμπηλωνει για καταληξει στα λεπτα bezels. Δε θελω να χασω την αισθηση αυτη γιατι αναποφευκτα η ζελατινα ειναι πιο μικρη απο την μπροστινη επιφανεια και νομιζω θα ξενερωνω οταν θα νοιωθω το τελος της ζελατινας, οσο λεπτο σκαλοπατακι κι αν ειναι αυτο.

Απ' την αλλη θα ξενερωσω πολλαπλασια αν το ρισκαρω και μετα δω καμια γρατζουνια. Επισης δεν εχω ξαναδουλεψει με Gorilla Glass 2 οποτε δεν ξερω τι πρεπει να περιμενω. Ουφ! Μεγαλο διλημμα. Τί λετε;

 

edit: Σορρυ επρεπε να παει στο "Αξεσουαρ".

 

Και εγώ έτσι το χρησιμοποιουσα μέχρι να μου έρθει η ζελατίνα αλλά την περίμενα πως και πως γιατί πιστεύω πώς χωρίς αυτή δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις έστω και μια ψιλό γρατζουνιτσα κάποια στιγμή. Προσπαθώ σε όποια συσκευή παίρνω να την Φοράω μόλις βγάζω το συσκευή από το κουτί της και προσωπικά με θήκη και ζελατίνα το ευχαριστιεμαι περισσότερο το κινητό γιατί δεν έχω το άγχος πώς θα το ακουμπησω κάπου η αν θα το βγάλω από την τσέπη και θα είναι χαραγμένο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανεις διαφορα με αυτο το mod : http://www.droidviews.com/make-lg-g2-perform-faster-by-fixing-lag-issue/

Εγω δεν ειδα καμια ασε που και στο antutu μου εβγαλε λιγοτερο σκορ, αλλα το σημαντικο που ηθελα να δω ηταν μπας και βελτιωνοταν η καμερα που σε εσωτερικους χωρους κανει πολυ ωρα να κανει focus και να τραβηξει φοτο. Εχει κανεις παρατηρησει οτι οταν τραβάς βιντεο με χαμηλο φωτισμο τα βιντεακια χρησιμοποιουν καποιο περιεργο codec και δεν παιζουν σε media player (Συγκεκριμενα πρωτη φορα η tv μου Samsung D8000 δεν παιζει καποιο αρχειο βιντεο και μου λεει codec don't supported). Ενω οταν τραβαω ημερα παιζουν κανονικα!!!

Edited by KM24
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, καλωσόρισα στην παρέα του G2 (t mobile) μετά από 2 χρόνια στο s2. Με κάρτα wind, δεν έχω ίντερνετ. Πέρασα τα apn της wind, αφού πριν δεν υπήρχε κανένα αλλά δεν δούλεψε. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, καλωσόρισα στην παρέα του G2 (t mobile) μετά από 2 χρόνια στο s2. Με κάρτα wind, δεν έχω ίντερνετ. Πέρασα τα apn της wind, αφού πριν δεν υπήρχε κανένα αλλά δεν δούλεψε. Καμία ιδέα?
Κατι δεν ειναι σωστο παρε τηλεφωνο να στα στείλει η WIND
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση μονο!ειδα το g2 στο mr.mobi(skroutz) στα 415 και δεν γραφει t mobile.εχει αγορασει κανεις απο εκει να μου πει αν ειναι unbraded τελικα η οχι;απο κριτικες στο συνολο διαβαζω οτι εχει θετικες το συγκεκριμενο καταστημα.

 

Απο εκει αγορασα κι εγω το δικο μου.

Εξυπηρετικοτατος και η ειλικρινεια του με κερδισε και το αγορασα απο αυτον.

Μου ειπε οτι ολα τα 16αρια μεχρι 470 ευρω ειναι οαλ Tmob αλλα μονο με το welcome message χωρις περιτες εφαρμογες.

Οπως και αυτο που δινει κι αυτος βεβαια (δεν το αρνηθηκε ποτε οτι δεν ειναι)

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Απο εκει αγορασα κι εγω το δικο μου.

Εξυπηρετικοτατος και η ειλικρινεια του με κερδισε και το αγορασα απο αυτον.

Μου ειπε οτι ολα τα 16αρια μεχρι 470 ευρω ειναι οαλ Tmob αλλα μονο με το welcome message χωρις περιτες εφαρμογες.

Οπως και αυτο που δινει κι αυτος βεβαια (δεν το αρνηθηκε ποτε οτι δεν ειναι)

 

Δηλαδή κατά την εκκίνηση? και δεν μπορεί να αλλάξει αυτό έτσι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.

παρατηρω οτι καποιες φορες,κυριως οταν ειναι για καποια ωρα σε αναμονη το κινητο,οταν παταω το κουμπι για να μπω στις εφαρμογες αργει λιγακι να μου εμφανισει τα εικονιδια των εφαρμογων ενω τους τιτλους των καρτελων (εφαρμογες,γραφικα στοιχεια) τα εμφανιζει αμεσως. το ιδιο γινεται με τις αρχικες οθονες οταν βγαινω απο καποια εφαρμογη ή ξεκλειδωνο το κινητο. αργουν για λιγο να εμφανιστουν ολα τα εικονιδια&widgets ή φενεται να lagαρει ελαχιστα η αλλαγη αρχικων σελιδων στα πρωτα 1-2δευτερα. ειναι φυσιολογικο αυτο?το κανει κ σε σας?

να προσθεσω οτι εχω βαλει αρκετα πραγματα στο greenify για παγωμα.

δεν εχω παρατηρησει να κολαει σε καποια εφαρμογη. π.χ. στο minion ruch καποιες φορες δεν μπορουσα να παιξω με το προηγουμενο απο τα κολληματα,με αυτο δεν κολλαει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κατά την εκκίνηση? και δεν μπορεί να αλλάξει αυτό έτσι?

 

Μονο στην εκκινηση και στο κλεισιμο βγαζει ενα animation 2-3 " της Tmob....

Του φλασαρα ευρωπαικη αντι γερμανικη και πλεον δεν εχει ουτε αυτο αλλα το animation της LG.

Η διαφορα ειναι οτι οταν ερθει η ωρα για update θα το κανω οπως φλασαρα την ευρωπαικη.

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

για πεστε με το quick memo γιατι με το down & power button ουτε εγω το καταφερα

επισης το quick memo δεν μου το εμφανιζει πατωντας συνεχεια το volume up

Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...