Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καμερα θελει αμεσα update απο την lg. Τα mod δεν κανουν πολλα πραγματα το μονο που μπορουν απο xda ειναι να,αλλαξουν shutterspeed και iso. Πρεπει η lg να κανει update. Μονο σε ειδανικες συνθηκες βγαινουν καλες φωτο και βίντεο. Προβληματα και με φωτο και με βιντεο σε χαμηλοτερο φως. Το htc one δεν το συζητω καν εβγαζε θεϊκές φωτο και βιντεο σε τετοιες συνθηκες.... απλα το shutterspeed και το iso που,ρυθμιζεται ειναι ολιγον αθλιο. Να λεμε και τα καλα,αλλα και τα κακα του κινητου.(οπως πχ με την αθλια αυτοματη φωτεινοτητα)

Εγω δεν χρησιμοποιω καμερα αλλα μια φορα πριν λιγες ώρες που πηγα να βγαλω φωτο το σκυλι του φιλου μου στο σπιτι του μην πω πως βγηκαν....θα δειξω μονο

 

μπαμ κάνει ότι είναι software θέμα τέτοιες φωτογραφίες (firmware cameras + καποια tweaks) πρέπει η lg να κουνήσει λίγο τον ποπό της έβαλε μια φορά καλή φωτογραφική και την άφησε με άθλιο software :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Ε τωρα γιατι το κανει αυτο η LG με διαστσσεις ΗTC ONE παει και βγαζει σχεδον με τα ιδια specs απο το μεγαλο LG G2 το LG G2 mini.Αν ειναι αληθεια ξενερωσα γιατι σε 4.7 ιντσες με αυτα τα specs τουμπανο θα βολευε τον καθενα περισσοτερο θελω να πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα..ας διορθωση τα κακως κειμενα σε αυτο και ας βγαλει και το super mini αν θελει...η διαφορα 5.2 με 4,7 δεν θεωρω οτι θα ειναι και πολυ μεγαλη απλα θα ειναι ισως η πρωτη φορα που ενα mini θα φερει τα ιδια χαρακτηριστηκα με το μεγαλο μοντελο.Αυτο μπορει να της βγει σε καλο ή κακο διοτι θα χαση το παρων μοντελο την εννοιας Ναυαρχιδα ή θα οδηγηθουν και οι αλλες εταιριες σε αυτο το στυλ.

Το μελλον θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να είναι τα ίδια κάποια διάφορα θα υπάρχει αλλιώς δεν υπάρχει ο κωγος υπάρξεις του κανονικού g2....
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα γιατι το κανει αυτο η LG με διαστσσεις ΗTC ONE παει και βγαζει σχεδον με τα ιδια specs απο το μεγαλο LG G2 το LG G2 mini.Αν ειναι αληθεια ξενερωσα γιατι σε 4.7 ιντσες με αυτα τα specs τουμπανο θα βολευε τον καθενα περισσοτερο θελω να πιστευω.

 

Καλημέρα,Μπα δεν το νομίζω,εμένα προσωπικά και 5.5 ίντσες να ήταν δεν θα με χάλαγε καθόλου,άλλωστε πολλοί από εμάς προερχόμαστε από την σειρά ΝΟΤΕ Επομένως...

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα γιατι το κανει αυτο η LG με διαστσσεις ΗTC ONE παει και βγαζει σχεδον με τα ιδια specs απο το μεγαλο LG G2 το LG G2 mini.Αν ειναι αληθεια ξενερωσα γιατι σε 4.7 ιντσες με αυτα τα specs τουμπανο θα βολευε τον καθενα περισσοτερο θελω να πιστευω.

 

Δεν νομίζω να βόλευε τον καθένα. Γούστα είναι αυτά και άλλωστε οι περισσότεροι ιδιοκτήτες του g2 θα σου πουν ότι ένας από τους λόγους που το πήραν είναι η οθοναρα του σε μια συσκευή με νορμάλ διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω το κινητό εδώ και 2 μέρες και ήδη με φώτο και διάφορα πραγματάκια έχω φάει σχεδόν όλη την μνήμη,έχουμε καμία λύση για OTG μήπως και φορτώσουμε καμία ταινιούλα?και αν ναι,με τι προγραμματάκι το ανοίγω το external storage?ρωτάω γιατί σε ένα ZTE v967S έφτυσα αίμα να δουλέψω το stickaki και όταν δούλευε κόλλαγε πάντα στο 5 λεπτο σε ταινίες
Link to comment
Share on other sites

παρε αυτο http://www.meenova.com/

και μια καρτουλα 32gb class 10 κ;αι εισαι κομπλε

βαλε και το folder mount και ολα θα ειναι στην εξωτερικη

Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

'Εχω το κινητό εδώ και 2 μέρες και ήδη με φώτο και διάφορα πραγματάκια έχω φάει σχεδόν όλη την μνήμη,έχουμε καμία λύση για OTG μήπως και φορτώσουμε καμία ταινιούλα?και αν ναι,με τι προγραμματάκι το ανοίγω το external storage?ρωτάω γιατί σε ένα ZTE v967S έφτυσα αίμα να δουλέψω το stickaki και όταν δούλευε κόλλαγε πάντα στο 5 λεπτο σε ταινίες

 

Εχω ενα maxell 32gb,απροβληματιστο μεχρι τωρα και φορτωμενο με ταινιες,μουσικη,φωτογραφιες,video clip.Ανοιγμα με ''Διαχειριση αρχειων,,.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι στο ψάξιμο για μία 64gb κάρτα class10 αλλά όλες είναι πάνω από 40 ευρώ.....:blink:

 

αν βγεί mini έκδοση του g2 θα είναι κατώτερη εννοείται από αυτή του μεγάλου αδερφού της. συνήθως στην οθόνη, η στον επεξεργαστή, στην κάμερα και σίγουρα στην μπαταρία.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

 

Ενδιαφέρον θα είναι αν και δε ξέρω κατά πόσο είναι mini στις 4.7 ίντσες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να αφαιρέσω τις εφαρμογές της LG όπως το remote call, lg smart world κλπ., αν κάνω αργότερα hard reset θα επανέλθουν?

Αν τις διαγραψεις, οχι δεν επανερχονται. Μπορεις να τις απενεργοποιησεις ομως απο τις ρυθμισεις.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,Μπα δεν το νομίζω,εμένα προσωπικά και 5.5 ίντσες να ήταν δεν θα με χάλαγε καθόλου,άλλωστε πολλοί από εμάς προερχόμαστε από την σειρά ΝΟΤΕ Επομένως...

Έτσι ακριβώς Παναγιώτη. Όσο μένει η διάσταση της συσκευης στο επίπεδο αυτό δεν με ενοχλεί κι ας τις χωρέσουν με κάθε τρόπο τις έξτρα ίντσες. Από την άλλη αν βγει τέτοια συσκευή και βολέψει πολύ κόσμο γιατί να μην τα πάει καλά κι ας το λέει η LG mini ή tiny ή pico, who cares??!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα παρελαβα το κινητο LG G2 με το προγραμμα ανταλλαγης, και προσπαθω να δω βιντεο στο youtube ειτε sd ειτε hd και κανει σπασιματα μεσα στο βιντεο, εκανα restart , καθαρισα την case της εφαρμογης και παλι τα ιδια. Εχετε παρατηρησει κατι τετοιο? Καμια ιδεα - λυση?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο αυτό που λες...Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο...Όλα τα βίντεο παίζουν άψογα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,Μπα δεν το νομίζω,εμένα προσωπικά και 5.5 ίντσες να ήταν δεν θα με χάλαγε καθόλου,άλλωστε πολλοί από εμάς προερχόμαστε από την σειρά ΝΟΤΕ Επομένως...

 

Δεν νομίζω να βόλευε τον καθένα. Γούστα είναι αυτά και άλλωστε οι περισσότεροι ιδιοκτήτες του g2 θα σου πουν ότι ένας από τους λόγους που το πήραν είναι η οθοναρα του σε μια συσκευή με νορμάλ διαστάσεις.

 

Εγω ειχα το S4 για αυτο.Αλλα αυτο που καταφεραν οι Kορεατες να φτιαξουν ενα smartphone με 5.2 ιντσες να φαινεται σαν του S4 το μεγεθος ειναι κορυφη.Για αυτο το επελεξα για την οθοναρα οπως αναφερεται οι ποιο πολλοι εδω μεσα.Αντε να δουμε το περιμενω απο Πεμπτη.

Οσοι το πηρατε απο Mobile14 εχει ακουστικα μεσα η 32gb εκδοση;

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να αφαιρέσω τις εφαρμογές της LG όπως το remote call, lg smart world κλπ., αν κάνω αργότερα hard reset θα επανέλθουν?

 

Αν τις διαγραψεις, οχι δεν επανερχονται. Μπορεις να τις απενεργοποιησεις ομως απο τις ρυθμισεις.

Eγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι επανέρχονται; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι επανέρχονται; :worry:

 

Επανέρχονται αν τις απενεργοποιήσεις ή αν είσαι ρουτ τις παγώσεις με το τιτάνιουμ. Αν τις διαγράψεις πρέπει να φλασάρεις ξανά την ρομ για να επανέλθουν...

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα γιατι το κανει αυτο η LG με διαστσσεις ΗTC ONE παει και βγαζει σχεδον με τα ιδια specs απο το μεγαλο LG G2 το LG G2 mini.Αν ειναι αληθεια ξενερωσα γιατι σε 4.7 ιντσες με αυτα τα specs τουμπανο θα βολευε τον καθενα περισσοτερο θελω να πιστευω.

 

Η έννοια του mini για μένα είναι αυτή. Δηλαδή τηλέφωνο ίδιων δυνατοτήτων σε μικρότερες διαστάσεις. Επειδή η samsung κυρίως έβαλε τον κόσμο στη λογική του mini σε διαστάσεις και mini σε δυνατότητες δεν σημαίνει ότι αυτός είναι ο ορισμός του mini. Τι κοινό δηλαδή έχει το S4 με το αντίστοιχο mini? Εντελώς διαφορετικά τηλέφωνο με όμοιο εξωτερικό design είναι. Ας το δίναν λοιπόν άλλο όνομα και όχι να παραπλανούν ουσιαστικά τον κόσμο νομίζοντας ότι αγοράζει ένα τηλέφωνο S4 αλλά μικρότερο. Τώρα για το αν οι 4.7 είναι οκ για διαστάσεις της μικρής έκδοσης νομίζω ότι κάπου εκεί θα έπρεπε να ήταν ίσως λίγο μικρότερο με δεδομένο πάντα ότι με το σχεδιαστικό τρυκ που έχουν κάνει θα δείχνει σαν να έχεις ένα τηλέφωνο 4.2-4.4 ιντσών. Το μόνο που θα δεχόμουν μικρότερο σε σχέση με το μεγάλο αδερφάκι του θα ήταν μια ελαφρώς μικρότερη μπαταρία καθώς λόγω χώρου ίσως να μην είναι δυνατό να χωρέσει μία ίδια

Link to comment
Share on other sites

Αν τις διαγράψεις πρέπει να φλασάρεις ξανά την ρομ για να επανέλθουν...

Έχω την εντύπωση ότι τρέχοντας ξανά το λειτουργικό μετα απο hard reset τις ξαναεγκαθιστά όπως όταν φλασάρεις :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...