Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με απλα λογια ειναι ενα τηλεφωνο που ριχνει στα "αυτια" σε ολες τις "ναυαρχιδες" στην αυτονομια (ακομα και στη σειρα note).Ελπιζω η lg hellas να αφησει τα παιδιαρισματα και να υποστηριξει κανονικα το 32αρι.Θα βγαλει αρκετους απο τη σκεψη "πιο τηλεφωνο να παρω";

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με απλα λογια ειναι ενα τηλεφωνο που ριχνει στα "αυτια" σε ολες τις "ναυαρχιδες" στην αυτονομια (ακομα και στη σειρα note).Ελπιζω η lg hellas να αφησει τα παιδιαρισματα και να υποστηριξει κανονικα το 32αρι.Θα βγαλει αρκετους απο τη σκεψη "πιο τηλεφωνο να παρω";

 

Απ τα πιο σωστά ποστ, γιατί δυστυχώς με 10 και κάτι ελεύθερα και χωρίς κάρτα, δε πας πουθενά.

Και εγώ θα περιμένω λίγο και μάλλον σε αυτό θα καταλήξω.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σε αυτη τη κατασταση ειμαι περιμενω τα 32gb, αλλα λογω οτι δεν αντεχω αλλο το παλιο μου κινητο (ειδικα την μπαταρια του)

μεσα στον νοεμβρη αμα δεν εχει ερθει θα καταληξω στο s4,

 

απλα για πιο λογο δεν εφερε τα 32 δεν μπορω να καταλαβω, ειδικα απ την στιγμη που note3 και z1 ηρθαν στα 800 kai 750 ευρω αντιστοιχα θα μπορουσαν να φερουν στην ελλαδα της κρισης τα 32 με 650.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτό αν και διαφωνώ σε κάποια σημεία. Ίσως επειδή εχετε δικαιολογιμενα παράπονα απο το S4 I9505 το οποίο για μένα έχει πολύ διαφορετική συμπεριφορά απο το δικο μου.

Προφανώς δεν ειμαι έτοιμος για LG ακόμα. Και την μερα μου βγάζω με άνεση ακόμα και οταν ταξιδεύω και εχω καλύτερη καμερα απο το αλλο S4.

Ισως αν ειχα αντιμετωπίσει ολα οσα διαβάζω στο thread του S4 snapdragon να το ειχα πάρει πριν απο εσάς:).

Κανονίστε καμιά συνάντηση να τα δούμε απο κοντα ολα αυτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το εχω το κινητο ωρες, και απλα μεταφεροντας καποιες βασικες εφαρμογες απο το παλαιο μου κινητο, βλεπω μου εχουν μεινει. 20 γιγα... Σκεψου να μην ειχα παρει το 32 γιγα, θα ειχα τωρα 4 γιγα ελευθερα, και δεν εχω μεταφερει φωτο, mp3 (ειναι αλλα 5 γιγα αυτα), ουτε εχω κανει titanium backup ακομα.. Αφου και τα 32 γιγα ειναι εντελως βασικα.. Θα παρω και το κολπακι που συνδεεις microsim στο usb ωστε να βαζω backup κλπ εκει..

Αν ειχε sd αυτη η συσκευη θα την κραταγα 10 χρονια.. :lol: Πραγματικα απιστευτη συσκευη, μπαταρια, οθονη, ταχυτητα, τι να πρωτοπεις.

Συστηνω ανεπιφιλακτα την 32 εκδοση οπως καταλαβατε.

Εβαλα και το framework για να μικρινουν στο μισο τα softkey (τι τα θελανε τοσο μεγαλα;) συν xpose framework με app settings module, ωστε να ρυθμιζω για καθε εψαρμογη ξεχωριστα διαστασεις, και η συσκευη εχει γινει απιστευτη...

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες το 32ρι κ πόσο αν επιτρέπεται φίλε μου;

500€ σφραγγισμενο καινουριο απο αγγελια. Το πηρε απο expansys αυτος που μου το πουλησε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά, μετά από αρκετή σκέψη (και ακολουθώντας τον ενθουσιασμό του manos the greek), παρήγγειλα πριν 2 λεπτά το G2 σε μαύρο (32GB) στα 410 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά από τον ίδιο ebay seller. Για να δούμε πότε θα παραλάβω..
Link to comment
Share on other sites

Δεκτό αν και διαφωνώ σε κάποια σημεία. Ίσως επειδή εχετε δικαιολογιμενα παράπονα απο το S4 I9505 το οποίο για μένα έχει πολύ διαφορετική συμπεριφορά απο το δικο μου.

Προφανώς δεν ειμαι έτοιμος για LG ακόμα. Και την μερα μου βγάζω με άνεση ακόμα και οταν ταξιδεύω και εχω καλύτερη καμερα απο το αλλο S4.

Ισως αν ειχα αντιμετωπίσει ολα οσα διαβάζω στο thread του S4 snapdragon να το ειχα πάρει πριν απο εσάς:).

Κανονίστε καμιά συνάντηση να τα δούμε απο κοντα ολα αυτα.

 

Είσαι Ελλάδα?Οποτε θέλετε πάντως εγώ μπορώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά, μετά από αρκετή σκέψη (και ακολουθώντας τον ενθουσιασμό του manos the greek), παρήγγειλα πριν 2 λεπτά το G2 σε μαύρο (32GB) στα 410 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά από τον ίδιο ebay seller. Για να δούμε πότε θα παραλάβω..

 

Φίλε σε περίπτωση βλάβης, θα πρέπει να το στείλεις πισω; πόσο καιρό θα σου πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Που να το γνωριζει αυτο βρε φίλε μου...Αυτά τα βλέπεις μόνο οταν σου τύχουν.Το θέμα ειναι να έρθει απροβληματιστο κινητο από αρχης,εαν έρθει,δύσκολα μετά θα πάθει κάτι,ετσι ώστε να χρειαστεί η εγγύηση.. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι κάτοχος του SGS3 και ενδιαφέρομαι για την συσκευή.

Η απορία μου είναι πως έχω αγορασμένες εφαρμογές από το PLAY.Αυτές θα τρέξουν στο LG g2 ή θα έχω πρόβλημα???

Ο Nova lancher που έχω θα τρέχει?

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι κάτοχος του SGS3 και ενδιαφέρομαι για την συσκευή.

Η απορία μου είναι πως έχω αγορασμένες εφαρμογές από το PLAY.Αυτές θα τρέξουν στο LG g2 ή θα έχω πρόβλημα???

Ο Nova lancher που έχω θα τρέχει?

 

Κανονικά θα τρέχουν φίλε μου όλα. Γιατί να έχεις πρόβλημα; Μόλις συνδεθείς με το λογαριασμό σου τις κατεβάζεις και τέλος. Δεν θα έχεις τα δεδομένα των εφαρμογών μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα τρέχουν φίλε μου όλα. Γιατί να έχεις πρόβλημα; Μόλις συνδεθείς με το λογαριασμό σου τις κατεβάζεις και τέλος. Δεν θα έχεις τα δεδομένα των εφαρμογών μόνο.

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου απλά σε μερικές εφαρμογές που έψαχνα για το SGS3 μου έβγαζε ότι δεν ήταν συμβατές για την συσκευή μου. Οπότε σκέφτομαι ότι πηγαίνοντας από SGS3 σε LG g2 μήπως δεν είναι συμβατές μερικές από τις εφαρμογές στην νέα μου συσκευή

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του ήθελα να ρωτήσω στους χρήστες που είχαν το s4 και αγόρασαν το LG αν είδαν τεράστιες διαφορές και αν τελικά το LG είναι ανώτερο του s4.
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν τα παιδιά που αγόρασαν την έκδοση των 32gb από ebay να μας πουν:

- πόσο καιρό έκαναν για να το παραλάβουν και αν τελικά απέφυγαν τα έξοδα του τελωνείου...

-Το κουτί ήταν σφραγισμένο;

-είχε κάποια στοιχειώδη απόδειξη μέσα έστω για να έχουμε κάτι να δείξουμε αν χρειαστεί να το πουλήσουμε σε άλλον ανεξάρτητα από το αν δεν ισχύει για εγγύηση

-Λειτουργεί το Lte;

-Έχει Ελληνικό μενού το κινητό;

-Παρατήρησαν κάποιο πρόβλημα σε σε σχέση με τις version που έχουν έρθει Ελλάδα συγκρίνοντας το με κινητό g2 που πιθανώς πήρε κάποιος φίλος τους από Ελλάδα..

Εγώ αν πάρω αυτές τις τελευταίες απαντήσεις θα το παραγγείλω από τον πωλητή στο e-bay, του έστειλα και μαιλ και απάντησε γρήγορα...

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις παιδιά!!!

Edited by vagar
Link to comment
Share on other sites

Το birdphone έβαλε χθες το 16GB σε Vodafone edition(http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/LG-D802-G2-16GB-Black-EU.aspx). Ξέρει κανένας τι διαφορές έχει από το unbranded?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει παρει κανενας που ειχε 5αρι μηλο ; Να μου απαντησει σε καποιεσερωτησεις ;

1) κατω απο τον ηλιο ;

2) μπαταρια ;

3 ) λαγκ ;

4 ) ποιοτητα ακουστικου , ηχειου κτλ

5) ωρα φορτισης

Ειχα ξαναγυρισει σε ανδροιδ αλλα το σκυλωμετανιωσα .. Διαβαζω πολυ καλα πραγματα για το θηριακη τις lg...

Ευχαριστω προκαταβολικα!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει παρει κανενας που ειχε 5αρι μηλο ; Να μου απαντησει σε καποιεσερωτησεις ;

1) κατω απο τον ηλιο ;

2) μπαταρια ;

3 ) λαγκ ;

4 ) ποιοτητα ακουστικου , ηχειου κτλ

5) ωρα φορτισης

Ειχα ξαναγυρισει σε ανδροιδ αλλα το σκυλωμετανιωσα .. Διαβαζω πολυ καλα πραγματα για το θηριακη τις lg...

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Άρη αν βολευέσαι σ αυτα που κάνεις με το ios, τοτε δύσκολα θα μείνεις σε android. Η μεγάλη οθόνη δεν είναι αρκετή για κάποιον που έχει προσαρμόσει την χρήση του στην φιλοσοφία του ios.

Εμείς μένουμε στο android γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε την δουλεια μας με τις ουσιαστικές ελλείψεις που έχει το λειτουργικό της Apple.

 

Το G2 είναι το καλύτερο android αυτή την στιγμή. Αν δεν σε καλύψει δεν θς φταίει αυτό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το birdphone έβαλε χθες το 16GB σε Vodafone edition(http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/LG-D802-G2-16GB-Black-EU.aspx). Ξέρει κανένας τι διαφορές έχει από το unbranded?

 

Το δικό μου απο Vodafone το πήρα, δεν εχει τίποτα μέσα..

Και οσο και να γουστάρω το ¨ξυράφι ", αυτο το κινητό δεν παίζεται!

Ούτε ρουτ δεν μου κανει καρδιά να το κάνω,τόσο butter παει:D

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου απλά σε μερικές εφαρμογές που έψαχνα για το SGS3 μου έβγαζε ότι δεν ήταν συμβατές για την συσκευή μου. Οπότε σκέφτομαι ότι πηγαίνοντας από SGS3 σε LG g2 μήπως δεν είναι συμβατές μερικές από τις εφαρμογές στην νέα μου συσκευή

 

Μόνο και μόνο από τον επεξεργαστή που έχει το G2 κάνει τη διαφορά...είχα το S4 και μάλιστα για αρκετό καιρό,αλλά τώρα αν μου έλεγες να πάω πίσω,για κανένα λόγο!!

το G2 έχει οθονάρα (χωρίς υπερβολές),απίστευτα βολικό στο χειρισμό (ακόμα και με τις 5.2") χωρίς κανένα lag,το μόνο που δεν θα έχεις στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι κάρτα SD,αν μπορείς να την παλέψεις χωρίς,τότε το LG στην παρούσα φάση είναι μονόδρομος

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του ήθελα να ρωτήσω στους χρήστες που είχαν το s4 και αγόρασαν το LG αν είδαν τεράστιες διαφορές και αν τελικά το LG είναι ανώτερο του s4.

 

Πρωην κατοχος ΟΝΕ, S4,και τωρα ευτυχισμενος κατοχος του κτηνους G2,ουτε που να το σκεφτεσαι η διαφορα τους ειναι χαωδης,μπαταρια καλυτερη διαχειριση και απο το note2 που ειχα παλαιοτερα η οθονη χαρμα οφθαλμων η καμερα ισως η καλυτερη σε κινητο,γρηγορο πολυ,το πηρα 32αρι σε λευκο χρωμα και ειμαι ερωτευμενος:lol:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια

εχω ενα προβληματακι και δεν ξερω αν εγω δεν ξερω να το λυσω η ειναι προβλημα της συσκευης

οταν με καλει καποιος που ειναι περασμενος στις επαφες μου μου δειχνει μονον το νουμερο του -οχι το ονομα-

αφου μιλησω τοτε το δειχνει και οταν κλεισω επισης το δειχνει-ονομα και νουμερο-.

αλλα και σε αναπαντητη δειχνει νουμερο και ονομα

Πως θα γινει να δειχνει το ονομα αυτου που καλει πριν απαντησω ?:X

Link to comment
Share on other sites

Άρη αν βολευέσαι σ αυτα που κάνεις με το ios, τοτε δύσκολα θα μείνεις σε android. Η μεγάλη οθόνη δεν είναι αρκετή για κάποιον που έχει προσαρμόσει την χρήση του στην φιλοσοφία του ios.

Εμείς μένουμε στο android γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε την δουλεια μας με τις ουσιαστικές ελλείψεις που έχει το λειτουργικό της Apple.

 

Το G2 είναι το καλύτερο android αυτή την στιγμή. Αν δεν σε καλύψει δεν θς φταίει αυτό.

 

φιλε μου ξερω τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα και των 2 λειτουργικων... αυτα που ρωταω ομως αφορανε την συσκευη:)

οσον αφορα το λαγκ ειναι παλι θεμα την καθε εταιριας....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Μόνο οθόνη.....

 

http://imageshack.us/a/img29/3905/pt98.png

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...