Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Koίτα τη φώτο εδώ

Καλά θυμάμαι

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160511/631daf4e5cc24749ccd3e27622a54345.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160511/1e87c5d6ce069d5360a666718fa52c21.jpg

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και όμως η κορεάτικη έκδοση είχε κεραία για τηλεόραση. Έτσι όπως τα λέε η lek88 είναι.

 

Υπαρχει καποιο βιντεο γιατι εχω φαει τον τοπο; Σορρυ για τα οφφτοπικ , απλα δε μπορω να βρω ενα βιντεο με αυτο. Εχει ποσα F320 (L,K ,σκετο). Ποιο ειναι τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο βιντεο γιατι εχω φαει τον τοπο; Σορρυ για τα οφφτοπικ , απλα δε μπορω να βρω ενα βιντεο με αυτο. Εχει ποσα F320 (L,K ,σκετο). Ποιο ειναι τελικα;

Εγώ ούτε καν στο google δεν βλέπω πουθενά!!!!! Έψαξα και τίποτα. Θυμόμουν όμως τις φωτο που είχε στείλει ένα παιδί εδώ και κάναμε συζήτηση.

 

Έχει αποσπομενη μπαταρία και πίσω καπάκι, μικρότερη μπαταρία, κεραια εξωτερική και υποδοχή sd

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

.

 

Παιδια αυτοι που εχετε την official ελληνικη ROM τι γραφει ακριβως στις ρυθμισεις στην εκδοση λογισμικου;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υστερεί σε μπαταρία που είναι μικρότερη. Έχει διαφορές δεν είναι το ίδιο

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο όμως η θα έχω η ύστερη κάπου;

 

Αυτό δεν το θυμάμαι, γιατί εγώ είχα το ευρωπαικό.

Θυμάμαι ότι το κορεάτικο έχει αποσπώμενη μπαταρία 2650 & sd, έναντι του ευρωπαικού που βγαίνει με μη αποσπώμενη 3000 & σε εκδόσεις 16 & 32gb, χωρίς υποστήριξη sd.

Εγώ δεν μπορώ να σε διαφωτίσω περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 απροβληματιστα χρονια ειπα να αδειασω τη μνημη στον υπολογιστη και καταλαθος συνδεθηκα στο κολο lg bridge για λιγο και τελος παντων δεν καταφερα να μεταφερω φωτο και κυριως βιντεο.Απο κεινη την στιγμη εχω θα ελεγα μεγαλη καταναλωση απο το συστημα που πιανει και 50% με οθονη ενεργη 10 λεπτα και μου κατεβηκε η μπαταρια σε 8 ωρες 25% ενω πανω απο 10% δεν πηγαινε .Τι κανω ρε παιδια;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο όμως η θα έχω η ύστερη κάπου;

Χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω δεν υποστηριζει την 4G μπαντα την δικη μας.Ψαχτο λιγο αυτο.

Εγω να σου πω την αληθεια δεν θα το αγοραζα εκτος κι αν το βρισκεις 50-60€.

Παλιοτερα το ειχε μελος εδω.Αν ψαξεις δηλαδη 1-1,5 χρονο πισω ποστς θα τα βρεις.

Α και φυσικα ξεχνας την τηλεοραση.Σε μας δεν δουλευει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η συσκευη απο προκορντια,φρεσκαδουρα,,με πλακετα(εντος εγγυησης, 604 παρτιδα) και μπαταρια αντικατασταση(27ε ολα μαζι),,,,με μια φορτιση απο 100 στα 5% εβγαλε 6 ωρες οθονης με φουλ φβ,ινστα και διαδικτιο,,επιτελους φρεσκο πραγμα στα χερια μου!!εχω να πω τα καλυτερα,,οποιος εχει προβλημα με την συσκευη και ειδικα εντος εγγυησης να το στειλει αφοβα,,γνωριζοντας οτι θα παρει καινουρια συσκευη στα χερια του!! επισης τους ζητησα να μου περασουν παλι κιτ κατ!!μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος,,,την ωρα της φορτισης σαν προστασια οθονης με εβγαλε μια κινουμενη εικονα σαν να γεμιζει νερο απο κατω προς τα πανω που εδειχνε να φορτιζει η συσκευη με τρις λεξξεις στο κεντρο δεν τις θυμαμαι τωρα!! δεν το ειχα πριν,,,γνωριζει κανεις τι ειναι αυτο΄?? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η συσκευη απο προκορντια,φρεσκαδουρα,,με πλακετα(εντος εγγυησης, 604 παρτιδα) και μπαταρια αντικατασταση(27ε ολα μαζι),,,,με μια φορτιση απο 100 στα 5% εβγαλε 6 ωρες οθονης με φουλ φβ,ινστα και διαδικτιο,,επιτελους φρεσκο πραγμα στα χερια μου!!εχω να πω τα καλυτερα,,οποιος εχει προβλημα με την συσκευη και ειδικα εντος εγγυησης να το στειλει αφοβα,,γνωριζοντας οτι θα παρει καινουρια συσκευη στα χερια του!! επισης τους ζητησα να μου περασουν παλι κιτ κατ!!μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος,,,την ωρα της φορτισης σαν προστασια οθονης με εβγαλε μια κινουμενη εικονα σαν να γεμιζει νερο απο κατω προς τα πανω που εδειχνε να φορτιζει η συσκευη με τρις λεξξεις στο κεντρο δεν τις θυμαμαι τωρα!! δεν το ειχα πριν,,,γνωριζει κανεις τι ειναι αυτο΄?? ευχαριστω

 

Καλα εκανες και γυρισες κιτκατ αυτο με το νερο δεν ειναι τιποτα ενα γραφικο πως γεμιζει η μπαταρια ισως το εχουν οι νεες πλακετες.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής τόσους μήνες που έχω ξαναγυρισει στην λολιποπ δεν έχω δει προβλήματα υπερθερμανσης. Ακόμα και τώρα που έχει ζεστάνει για τα καλά (30αρια χτες). Αισθητικά η κιτ κατ είναι πολύ πίσω από την λολιποπ. Και αν συνδιάσεις ότι έχω wind άρα no 4g στην κιτ κατ τότε η λολι είναι μονόδρομος για μένα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής τόσους μήνες που έχω ξαναγυρισει στην λολιποπ δεν έχω δει προβλήματα υπερθερμανσης. Ακόμα και τώρα που έχει ζεστάνει για τα καλά (30αρια χτες). Αισθητικά η κιτ κατ είναι πολύ πίσω από την λολιποπ. Και αν συνδιάσεις ότι έχω wind άρα no 4g στην κιτ κατ τότε η λολι είναι μονόδρομος για μένα.

 

Σε αυτη την περιπτωση εσυ πολυ καλα κανεις γιατι σε δεσμευει το δικτυο σου οσο για την αισθητικη ειναι υποκειμενικο εγω εχω συσκευες και με κιτ κατ και λολιποπ και δε βλεπω τπτ το ενδιαφερον τη δουλεια μου να κανω χωρις θεματα και τα σχεδιακια και τα χρωματακια καθε εκδοσης δε με νοιαζουν.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κάνει πισωγύρισμα κάποτε από λολιποπ σε κιτ κατ σε g2 η μετάβαση αισθητικά με χάλασε. Πολύ ξεπερασμένη και παρωχημένη οπτικά στο g2 θα έλεγα η κιτ κατ.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κάνει πισωγύρισμα κάποτε από λολιποπ σε κιτ κατ σε g2 η μετάβαση αισθητικά με χάλασε. Πολύ ξεπερασμένη και παρωχημένη οπτικά στο g2 θα έλεγα η κιτ κατ.

 

Ε ειπαμε ειναι υποκειμενικο το θεμα δεν ειναι παντελονι να το φοραμε να μας πηγαινει θελουμε να παταμε το εικονιδιο των ρυθμισεων πχ και να λειτουργει τωρα αν εχει αλλο σχημα η χρωμα ποσως με ενδιαφερει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κάνει πισωγύρισμα κάποτε από λολιποπ σε κιτ κατ σε g2 η μετάβαση αισθητικά με χάλασε. Πολύ ξεπερασμένη και παρωχημένη οπτικά στο g2 θα έλεγα η κιτ κατ.

Ειναι ο μονος λογος που δεν γυρναω σε κιτ κατ.Νταξει την φαγαμε με το κουταλι,ποσο αλλο πια..

Με dorimanx kernel 10.2 και προφιλ perfomance στις ρυθμισεις του κερνελ σαφως γινεται πιο σπιρτο το κινητο σε οποιαδηποτε stock based lillopo και το τιμημα ειναι λιγο η μπαταρια αλλα δεν με πειραζει.

Θα το παρακολουθησω λιγο και θα σας πω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η συσκευη απο προκορντια,φρεσκαδουρα,,με πλακετα(εντος εγγυησης, 604 παρτιδα) και μπαταρια αντικατασταση(27ε ολα μαζι),,,,με μια φορτιση απο 100 στα 5% εβγαλε 6 ωρες οθονης με φουλ φβ,ινστα και διαδικτιο,,επιτελους φρεσκο πραγμα στα χερια μου!!εχω να πω τα καλυτερα,,οποιος εχει προβλημα με την συσκευη και ειδικα εντος εγγυησης να το στειλει αφοβα,,γνωριζοντας οτι θα παρει καινουρια συσκευη στα χερια του!! επισης τους ζητησα να μου περασουν παλι κιτ κατ!!μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος,,,την ωρα της φορτισης σαν προστασια οθονης με εβγαλε μια κινουμενη εικονα σαν να γεμιζει νερο απο κατω προς τα πανω που εδειχνε να φορτιζει η συσκευη με τρις λεξξεις στο κεντρο δεν τις θυμαμαι τωρα!! δεν το ειχα πριν,,,γνωριζει κανεις τι ειναι αυτο΄?? ευχαριστω

 

Για το θέμα με την προστασία οθόνης που λες, πρέπει να είναι ο ES File Explorer. Στις τελευταίες εκδόσεις κάνει κάτι τέτοια, το έχουν σχολιάσει πολλοί. Δες στις ρυθμίσεις κάπου, νομίζω το απενεργοποιείς αν δεν το θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος,,,την ωρα της φορτισης σαν προστασια οθονης με εβγαλε μια κινουμενη εικονα σαν να γεμιζει νερο απο κατω προς τα πανω που εδειχνε να φορτιζει η συσκευη με τρις λεξξεις στο κεντρο δεν τις θυμαμαι τωρα!! δεν το ειχα πριν,,,γνωριζει κανεις τι ειναι αυτο΄?? ευχαριστω

 

Για δες Ρυθμίσεις > Προβολή αν το daydream είναι ΟΝ. Αν ναι κλείστο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι είναι υποκειμενικό. Λέω την άποψή μου! Μπορώ;

 

Ναι φιλε μου βεβαια δε σου κανω κριτικη προς θεου απλα λεω και γω τα δικα μου.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες και γυρισες κιτκατ αυτο με το νερο δεν ειναι τιποτα ενα γραφικο πως γεμιζει η μπαταρια ισως το εχουν οι νεες πλακετες.

 

ειταν σε κιτ κατα οταν το κατεβασα απλα ειχα δει απο εδω μεσα πως με αλλαγη πλακετας βαζουν την τελευταια την λολιποπ και γιαυτο τους το ειπα,,να επιστραφει σε κιτ,,γτ τα + πιστευω ειναι πολλα περισσοτερα απο τα - !!οχι πως με χαλαει το γραφικο,,απλα μου εκανε εντυπωση γιατι δεν το ειχα,,και σας πρωτοφανες ηθελα να ρωτησω αν το γνωριζετε!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το θέμα με την προστασία οθόνης που λες, πρέπει να είναι ο ES File Explorer. Στις τελευταίες εκδόσεις κάνει κάτι τέτοια, το έχουν σχολιάσει πολλοί. Δες στις ρυθμίσεις κάπου, νομίζω το απενεργοποιείς αν δεν το θέλεις.

 

οσο και αν εχω ψαξει δεν το εχω βρει καπου στις ρυθμισεις,,,απενεργοποιηση εχει μονο οταν φορτιζει πανω δεξια τρεις τελιτσες που οταν πατας λεει turn off αλλα οκ,,,ειναι αισθητικα ομορφο στην φορτιση!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δες Ρυθμίσεις > Προβολή αν το daydream είναι ΟΝ. Αν ναι κλείστο.

 

απενεργοποιημενο το εχω το day dream! καπου αλλου βρισκετε αλλα οκ κομπλε ολα!! ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

ειταν σε κιτ κατα οταν το κατεβασα απλα ειχα δει απο εδω μεσα πως με αλλαγη πλακετας βαζουν την τελευταια την λολιποπ και γιαυτο τους το ειπα,,να επιστραφει σε κιτ,,γτ τα + πιστευω ειναι πολλα περισσοτερα απο τα - !!οχι πως με χαλαει το γραφικο,,απλα μου εκανε εντυπωση γιατι δεν το ειχα,,και σας πρωτοφανες ηθελα να ρωτησω αν το γνωριζετε!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οσο και αν εχω ψαξει δεν το εχω βρει καπου στις ρυθμισεις,,,απενεργοποιηση εχει μονο οταν φορτιζει πανω δεξια τρεις τελιτσες που οταν πατας λεει turn off αλλα οκ,,,ειναι αισθητικα ομορφο στην φορτιση!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

απενεργοποιημενο το εχω το day dream! καπου αλλου βρισκετε αλλα οκ κομπλε ολα!! ευχαριστω παιδια!

EsFile explorer, άνοιξε την πλαϊνή μπάρα και θα βρεις μια λειτουργία για charge boost. Απενεργοποιησε την. Αυτό το είχα και εγώ. Ήταν και σπαστικό, με το που πήγαινε να χτυπήσει το ξυπνητήρι άνοιγε αυτή η οθόνη και σταματούσε ο ήχος

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΣΒΗΣΕ τον ES αν τον εχεις. Ειναι γεματος Adware πλεον. Κατεβασε τον Asus (και αυτος εχει βλακειες αλλα οχι adware) ή τσιμπα τον solid explorer , ο,τι καλυτερο εχω δοκιμασει.
Link to comment
Share on other sites

Το es τον έχω πετάξει και εγώ εδώ και μήνες..είναι file explorer με bloatware. Να προσθέσω σε αυτούς που ανέφερε ο φίλος από πάνω και τον root explorer που είναι ταχυτατος και κάνει απλά αυτό που πρέπει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...