Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι για τα δύο. Κάπου νομίζω ότι είχα διαβάσει ότι η υπηρεσία του double tap τρώει μπαταρία στο background. Μπορεί να κάνω και λάθος. Επίσης από όσο γνωρίζω ο Nova Prime κάνει μόνο ένα από τα δύο ( δεν θυμάμαι αν αυτό είναι το κλείδωμα ή το ξεκλείδωμα). Δεν περιορίζω όμως το ερώτημα σχετικά με το double tap. Θα ήθελα να μου πείτε όσοι έχετε χρησιμοποιήσει αρκετό καιρό το κινητό και με Nova, αν έχετε δει καλύτερη ή χειρότερη διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με τον stock launcher.

Και 'γω δουλεύω τον nova prime πολύ καιρο και εννοείται ενεργό το double tap, η διαφορά στην κατανάλωση (αν υπάρχει) είναι απειροελάχιστη!!

Είναι σαν να έχεις ένα αμάξι με 600 άλογα και να λες...... μήπως αν βάλω διπλό άτομο θα βαρύνει πολύ; :p

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αγορασα παιδες το lg g2 , επειδη δεν εχω διαβασει τα παραπανω σχολια θα χρειαστει να βαλω καποια πειραγμενη rom ?
Ουτε καν , με ενα root , αν το χρειαζεσαι εισαι κομπλε εφοσον σε καλυπτει η ρομ.

 

 

Εγω χτες το ξαναπηρα σε μαυρο αυτη τη φορα και ευτυχως ειχα ακομα στον υπολογιστη backup απο twrp με την custom 4.4.2 με splitview που ειχα περασει τοτε και ετσι το εφερα στα μετρα μου σε 5 λεπτα , σα να μην αλλαξα ποτε !

 

Καλως σας βρηκα και παλι :D

Link to comment
Share on other sites

 

Αμήν και πότε να ερθει εντάξει παιδιά το κντο είναι αλλού τι άλλο πια να χρειαστείς;ηδη το τζι 2 είναι ήρωας και νομιζω οτι το v10 θα καλυψει πολύ κοσμο το μονο μείον ίσως;η μικρή 3000 μπαταρία θα επαρκεί άραγε για την οθοναρα του και τις λειτουργίες του νομιζω οτι αν το απόκτησω οπότε αν ερθει θα το κρατήσω για πολλά χρόνια με το διαμάντι τζι 2 για μπακαπ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι να παλιωσει λιγο πρωτα το κινητο και μετα...ποια θεωρεις καλυτερη αυτη τη στιγμη?

 

Πόσο ακόμη να παλιώσει ??? Εγώ έχω την cloudy 3.3 και με καλύπτει. Αλλά επειδή σε βλέπω έτοιμο για "πειράγματα" μπες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710 να δεις γνώμες για τις διάφορες rom που δοκιμάζουν οι χρήστες του forum

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ακομη με 4.4.2 ενα γνωστος μου πε οτι εβαλε την επομενη εκδοση, εχει κυκλοφορησει κατι επισημα; γιατι στο κεντρο ενημερωσεων λεει πως χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ακομη με 4.4.2 ενα γνωστος μου πε οτι εβαλε την επομενη εκδοση, εχει κυκλοφορησει κατι επισημα; γιατι στο κεντρο ενημερωσεων λεει πως χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση

Κάτσε εκεί που εισαιαιαιαι!!!!!!

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε εκεί που εισαιαιαιαι!!!!!!

 

λες ε; αχαχαχα και κατι ακομα ρε παιδια με καρτα της cosmote εχω 4g με καρτα της wind και ειναι καινουρια σιμ δε το βγαζει καν στις επιλογες στη λειτουργια δικτυου εχει gsm και wcdma , τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

λες ε; αχαχαχα και κατι ακομα ρε παιδια με καρτα της cosmote εχω 4g με καρτα της wind και ειναι καινουρια σιμ δε το βγαζει καν στις επιλογες στη λειτουργια δικτυου εχει gsm και wcdma , τι παιζει;

Δεν είχε παλαιότερα 4g η wind γι' αυτό γινεται αυτό.......

Αν αναβαθμίσεις σε lollipop λογικά θα στη βγάλει την επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω βοηθηστε με λιγο τι παει να πει να βαζεις λολιποπ για να δουλευει το 4τζι της κυριας γουιντ"σοβαρη εταιρεια"οι μπαντες που υποστηριζει το κινητο μας δεν εχει της γουιντ; εχει αλλη μπαντα στην ελλαδα;εχω την εντυπωση οτι δεν εχει να κανει με το λογισμικο "χαζο μου ακουγεται"αλλο ραδιοσυχνοτητα 2τζι 3τζι 4τζι κλπ και αλλο το λογισμικο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω βοηθηστε με λιγο τι παει να πει να βαζεις λολιποπ για να δουλευει το 4τζι της κυριας γουιντ"σοβαρη εταιρεια"οι μπαντες που υποστηριζει το κινητο μας δεν εχει της γουιντ; εχει αλλη μπαντα στην ελλαδα;εχω την εντυπωση οτι δεν εχει να κανει με το λογισμικο "χαζο μου ακουγεται"αλλο ραδιοσυχνοτητα 2τζι 3τζι 4τζι κλπ και αλλο το λογισμικο.

Κ' όμως, μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά σημαίνει. Πάρα πολλά παιδιά με wind δεν τους έβγαζε την επιλογή για LTE/4G, ενώ σε όλους τους υπόλοιπους μας την έβγαζε....... όλοι το ίδιο τηλέφωνο έχουμε!

Τώρα, "τεχνικά", για ποιό λόγο γίνεται αυτο δε γνωρίζω και 'γω!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται περιεργο γτ αλλαζω εχω 3. 4 συσκευες και βαζω κοσμοτε και βονταφον σε κιτ κατ και λολιποπ και αμφοτερες καρτες παιζουν 4τζι σε ολες τις συσκευες ποια ειναι η γουιντ και θελει λολιποπ ;μυστηριο τραινο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται περιεργο γτ αλλαζω εχω 3. 4 συσκευες και βαζω κοσμοτε και βονταφον σε κιτ κατ και λολιποπ και αμφοτερες καρτες παιζουν 4τζι σε ολες τις συσκευες ποια ειναι η γουιντ και θελει λολιποπ ;μυστηριο τραινο.

 

Έχει να κάνει με την radio rom που φοράει η συσκευή. Όταν είχε γραφτεί η συγκεκριμένη έκδοση η wind δεν είχε 4g όποτε δεν υπήρχε και το ανάλογο λογισμικό στην radio rom. Τυχαίο είναι αυτό με την lollipop. Μπορεί να είχε γίνει με την 4.4.3 παράδειγμα. Απλά σε κάποια νεότερη της 4.4.2 υπάρχει στο λογισμικό η δυνατότητα να δουλέψει η κάρτα της Wind σε 4g.

Μπορεί παράδειγμα στην 5.0 να μην είχε γίνει και μετά η Wind να έδωσε τα κατάλληλα και να έγινε η αναβάθμιση και στην 5.0.2 να δουλεύει.

Τα νούμερα των εκδόσεων που έβαλα είναι τυχαία.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός αλλά το νόημα είναι ότι όταν γράφτηκε η 4.4.2 η wind δεν είχε 4g όταν γράφτηκε η 5.0.2 είχε όποτε γι αυτό η διαφορά αυτή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !! Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τώρα 2 μέρες έχω παρατηρήσει και μου πετάει ένα Μήνυμα (λίγος χώρος μνημης)..Ναι το δουλεύω με εφαρμογές στο προσκήνιο αλλά δεν το έχω ξαναδεί γι'αυτό και ρωτάω.. Δεν είναι κάτι εε;
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την radio rom που φοράει η συσκευή. Όταν είχε γραφτεί η συγκεκριμένη έκδοση η wind δεν είχε 4g όποτε δεν υπήρχε και το ανάλογο λογισμικό στην radio rom. Τυχαίο είναι αυτό με την lollipop. Μπορεί να είχε γίνει με την 4.4.3 παράδειγμα. Απλά σε κάποια νεότερη της 4.4.2 υπάρχει στο λογισμικό η δυνατότητα να δουλέψει η κάρτα της Wind σε 4g.

Μπορεί παράδειγμα στην 5.0 να μην είχε γίνει και μετά η Wind να έδωσε τα κατάλληλα και να έγινε η αναβάθμιση και στην 5.0.2 να δουλεύει.

Τα νούμερα των εκδόσεων που έβαλα είναι τυχαία.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός αλλά το νόημα είναι ότι όταν γράφτηκε η 4.4.2 η wind δεν είχε 4g όταν γράφτηκε η 5.0.2 είχε όποτε γι αυτό η διαφορά αυτή

 

Ναι δε λεω οτι εχεις αδικο αλλα η γουιντ κανει χρηση κοινη με το δυκτιο της βονταφον εφοσον εχουν υπογραψει συνεργασια για μειωση κοστους οπως το λενε,τοτε γιατι αραγε αφου η μπαντα ειναι της βονταφον;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι δε λεω οτι εχεις αδικο αλλα η γουιντ κανει χρηση κοινη με το δυκτιο της βονταφον εφοσον εχουν υπογραψει συνεργασια για μειωση κοστους οπως το λενε,τοτε γιατι αραγε αφου η μπαντα ειναι της βονταφον;

 

Τώρα δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς τι παίζει πάντως η wind δεν είχε δώσει τα απαραίτητα για να υπάρχει η επιλογή 4g

Τώρα τι και πως δεν γνωρίζω για τις δυο εταιρίες αν χρησιμοποιούν το ίδιο δίκτυο και με ποιον τροπο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η επιλογή πληκτρολόγησε, 3845#*802# για να σου εμφανίσει το hiden menu και από εκεί ενεργοποίησε χειροκίνητα το LTE 4G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λες ε; αχαχαχα και κατι ακομα ρε παιδια με καρτα της cosmote εχω 4g με καρτα της wind και ειναι καινουρια σιμ δε το βγαζει καν στις επιλογες στη λειτουργια δικτυου εχει gsm και wcdma , τι παιζει;

 

υπάρχει η επιλογή πληκτρολόγησε, 3845#*802# για να σου εμφανίσει το hiden menu και από εκεί ενεργοποίησε χειροκίνητα το LTE 4G.

Edited by tasosfirefighter
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα LG g2, θέλω να κάνω πλήρες Back up και δεν έχω χωρο επειδή είναι το 10αρι και έχω 1.5 gb μόνο ελεύθερο.. Αν τραβήξω τις εφαρμογές στο LG suite θα τραβήξει και τα δεδομένα τους γιατί έχω 3-4 παιχνίδια που σύνολο πάνε κοντά στο 5 gb.. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να. Μην χάσω τα δεδομένα των εφαρμογών;
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η επιλογή πληκτρολόγησε, 3845#*802# για να σου εμφανίσει το hiden menu και από εκεί ενεργοποίησε χειροκίνητα το LTE 4G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

υπάρχει η επιλογή πληκτρολόγησε, 3845#*802# για να σου εμφανίσει το hiden menu και από εκεί ενεργοποίησε χειροκίνητα το LTE 4G.

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση, μόλις το έκανα αλλά μόλις πατάω στο lte only Μου βγάζει μήνυμα non supported..

Link to comment
Share on other sites

Εχω g2 ευρωπαικο αγορασμενο απο Skroutzomagazo οποτε Ελληνικο δν ειναι και ακομα δν μ εχει ερθει η αναβαθμιση σε λολλιποπ!

Ειναι το d80220h μοντελο! Μπορω να κανω κατι για να γινει η αναβαθμιση η ακομα περιμενω??http://imagizer.imageshack.us/a/img910/7598/6TCuPc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω g2 ευρωπαικο αγορασμενο απο Skroutzomagazo οποτε Ελληνικο δν ειναι και ακομα δν μ εχει ερθει η αναβαθμιση σε λολλιποπ!

Ειναι το d80220h μοντελο! Μπορω να κανω κατι για να γινει η αναβαθμιση η ακομα περιμενω??http://imagizer.imageshack.us/a/img910/7598/6TCuPc.jpg

 

Οπως σε κοβω θα περιμενεις πολυ ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον θα ερθει ποτε η να φαει ροοτ και custom rom?

 

Δεν θα έρθει OTA. Πρέπει να τη βάλεις εσύ με LG flash tool. Άρχισε να διαβάζεις.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...