Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο aliexpress γράφει , στον τίτλο μάλιστα, ότι είναι refubrished....

Παιδιά σήμερα το πρωί ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το g2 (32gb) για αντικαταστάτη του αγαπημένου Razr XT910 αλλά με αυτά που διάβασα για την οθόνη είναι αλήθεια πως θορυβήθηκα λιγάκι. Στην τιμή του δεν παίζεται σε χαρακτηριστικά αλλά το να εμφανίζει τέτοιο θέμα με την οθόνη είναι πρόβλημα. Σε ξένο φόρα διάβασα μάλιστα για περίπτωση που ενώ η εταιρία άλλαξε δύο φορές το κινητό οι κίτρινες κηλίδες εμφανίστηκαν και στις τρεις συσκευές.... :(

Γιάννης Χανιά....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τις τελευταίες 2-3 μέρες έχω κ εγώ θέμα με το σήμα της Vodafone στην περιοχή μου... Το κινητό είναι stock κ δεν έχω πειράξει τίποτα! Αφού δε μπαίνει στο Internet με δεδομένα μερικές φορές... Στην Άρτα μένω...

Φιλε μου με τη συγκεκριμενη εταιρεια μη ψαχνεις καλο σημα εδω μεσα στην αθηνα και ειναι προβληματικη σε παμπολα σημεια το σουπερ δυκτιο τηςς βονταφον.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε τον μαμά file manager.

Ειναι θέμα αφαιρεσης του write access των third party εφαρμογών στις εξωτερικές μνήμες, απο την Google.

Το ιδιο προβλημα θα ειχες, αν έπαιρνε sd καρτα το κινητο. Δεν θα μπορούσες να γράψεις τίποτα μμεσω εφαρμογων τρίτων!

 

Ο μαμά file manager δεν μου διαβαζει το φλασακι, κι οταν παω να αντιγραψω κατι μου λεει "ο δισκος ειναι γεματος"

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως πουλάνε refurbished στο aliexpress, κοιταξε καλά στην περιγραφή και τα ψηλά γράμματα αν εχει

Δηλαδή δεν αξίζει σε αυτή την τιμή refurbished πιστεύετε να το πάρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν αξίζει σε αυτή την τιμή refurbished πιστεύετε να το πάρει κάποιος;

 

Εννοείται πως ΟΧΙ. Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το από ένα ελληνικό κατάστημα, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Από 245€ 16GB... (προσωπική άποψη) :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως ΟΧΙ. Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το από ένα ελληνικό κατάστημα, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Από 245€ 16GB... (προσωπική άποψη) :)

Το καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά εσύ μιλάς για το 16αρι.

Επειδή όμως έχω ήδη συσκευή 16GB που δεν παίρνει microSD και με ζορίζει αρκετά αυτό, ενδιαφέρομαι μόνο για το 32αρι το οποίο πάει στα 280€ περίπου. Είναι σχεδόν 100€ πάνω η διαφορά (50% ακριβότερο)

Σε αυτό το price range σκέφτεσαι και άλλες συσκευές, π.χ. oneplus που είναι πιο ακριβό μεν, αλλά κοντά

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά εσύ μιλάς για το 16αρι.

Επειδή όμως έχω ήδη συσκευή 16GB που δεν παίρνει microSD και με ζορίζει αρκετά αυτό, ενδιαφέρομαι μόνο για το 32αρι το οποίο πάει στα 280€ περίπου. Είναι σχεδόν 100€ πάνω η διαφορά (50% ακριβότερο)

Σε αυτό το price range σκέφτεσαι και άλλες συσκευές, π.χ. oneplus που είναι πιο ακριβό μεν, αλλά κοντά

Και 'γω θα ήμουν της γνώμης να το πάρει απο 'δω και ας είναι λίγο ακριβότερο!! Η διαφορά είναι 90 ευρώ, εγω δεν τη βλέπω τόσο μεγάλη για μπεις σ' αυτά τα ρίσκα!!

Τέλος πάντων επειδή όμως ο καθένας τα βλέπει με άλλο μάτι τα πράγματα, αν προχωρήσει σε τέτοια κίνηση δεν αρκεί να προσέξει μόνο να είναι το D802, αλλά και να είναι συσκευή που προορίζεται για Ευρωπαϊκή χώρα, αλλιώς πάπαλα εγγύηση εδω στην Ελλάδα! Αν, χτύπα ξύλο, σου βγάλει κάτι, τα 90 ευρώ θα βγουν πολυ ακριβότερα ;)

Και 'γω 32αρι Ασιατικό έχω με όλα τα ρίσκα, ευτυχώς εδώ και σχεδόν 1.5 χρόνο που το έχω δε έβγαλε τίποτα απόλυτως...... root απ' την τρίτη μέρα κατοχής και μετά από λιγο καιρό custom recovery και rom!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Και 'γω θα ήμουν της γνώμης να το πάρει απο 'δω και ας είναι λίγο ακριβότερο!! Η διαφορά είναι 90 ευρώ, εγω δεν τη βλέπω τόσο μεγάλη για μπεις σ' αυτά τα ρίσκα!!

Τέλος πάντων επειδή όμως ο καθένας τα βλέπει με άλλο μάτι τα πράγματα, αν προχωρήσει σε τέτοια κίνηση δεν αρκεί να προσέξει μόνο να είναι το D802, αλλά και να είναι συσκευή που προορίζεται για Ευρωπαϊκή χώρα, αλλιώς πάπαλα εγγύηση εδω στην Ελλάδα! Αν, χτύπα ξύλο, σου βγάλει κάτι, τα 90 ευρώ θα βγουν πολυ ακριβότερα ;)

Και 'γω 32αρι Ασιατικό έχω με όλα τα ρίσκα, ευτυχώς εδώ και σχεδόν 1.5 χρόνο που το έχω δε έβγαλε τίποτα απόλυτως...... root απ' την τρίτη μέρα κατοχής και μετά από λιγο καιρό custom recovery και rom!!

Αυτή είναι μια άλλη ερώτηση που ήθελα να κάνω. Αν πάρει κάποιος το EU refurbished από aliexpress θα καλύπτεται από εγγύηση εδώ άραγε;

32αρι ασιατικό που λες ότι έχεις τι εννοείς; Έχεις πάρει το EU κι εσύ από Κίνα (alie ή από αλλού);

 

Σίγουρα θα το προτιμούσαν όλοι από εδώ να το πάρουν παιδιά αλλά είναι αλλιώς 300ρι περίπου και αλλιώς 200ρι. Και οκ αν έχεις στο μυαλό σου να το κρατήσεις πολύ καιρό το σκας και το 300ρι, αν όχι (δηλαδή σκέφτεσαι να το κρατήσεις κανα χρόνο το πολύ) σφίγγεσαι λίγο πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 32άρι G2 EU (ευρωπαικό) καλύπτεται κανονικά από την ελληνική αντιπροσωπεία όπως το 16άρι; Θυμάμαι ότι παλιότερα υπήρχε θέμα με τα 32άρια από την LG Hellas. Έχει αλλάξει αυτό;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς την εγγύηση. Μια οθόνη να σου παρουσιάσει θέμα πάει το 150αρι

Etsi + 1.000 σωστός!

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το 32άρι G2 EU (ευρωπαικό) καλύπτεται κανονικά από την ελληνική αντιπροσωπεία όπως το 16άρι; Θυμάμαι ότι παλιότερα υπήρχε θέμα με τα 32άρια από την LG Hellas. Έχει αλλάξει αυτό;

Ναι κανονικά, έχει αναφερθεί πολλές φορές και πριν μερικές σελίδες μάλιστα, μην ανησυχείς αρκεί να είναι Ευρωπαϊκό!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι μια άλλη ερώτηση που ήθελα να κάνω. Αν πάρει κάποιος το EU refurbished από aliexpress θα καλύπτεται από εγγύηση εδώ άραγε;

32αρι ασιατικό που λες ότι έχεις τι εννοείς; Έχεις πάρει το EU κι εσύ από Κίνα (alie ή από αλλού);

 

Σίγουρα θα το προτιμούσαν όλοι από εδώ να το πάρουν παιδιά αλλά είναι αλλιώς 300ρι περίπου και αλλιώς 200ρι. Και οκ αν έχεις στο μυαλό σου να το κρατήσεις πολύ καιρό το σκας και το 300ρι, αν όχι (δηλαδή σκέφτεσαι να το κρατήσεις κανα χρόνο το πολύ) σφίγγεσαι λίγο πιο πολύ

 

Εγώ ούτε 50 ευρώ δεν θα έδινα για κινητό από aliexpres...

 

Οι λόγοι αναφέρθηκαν από πολλούς παραπάνω...

 

Η φτήνια τρώει τον παρά... το έχετε ακούσει αυτό?

 

Άκου aliexpres... έλεος...:lol:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι μια άλλη ερώτηση που ήθελα να κάνω. Αν πάρει κάποιος το EU refurbished από aliexpress θα καλύπτεται από εγγύηση εδώ άραγε;

32αρι ασιατικό που λες ότι έχεις τι εννοείς; Έχεις πάρει το EU κι εσύ από Κίνα (alie ή από αλλού);

 

Σίγουρα θα το προτιμούσαν όλοι από εδώ να το πάρουν παιδιά αλλά είναι αλλιώς 300ρι περίπου και αλλιώς 200ρι. Και οκ αν έχεις στο μυαλό σου να το κρατήσεις πολύ καιρό το σκας και το 300ρι, αν όχι (δηλαδή σκέφτεσαι να το κρατήσεις κανα χρόνο το πολύ) σφίγγεσαι λίγο πιο πολύ

Τι είναι το refurbished? Μεταχειρισμενο?

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το refurbished? Μεταχειρισμενο?

Ανακατασκευασμένο. Κοινώς φτιαγμένο από λειτουργικά μέρη 2-3 κινητών. Οθόνη από το ένα πλακέτα από το άλλο κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι μια άλλη ερώτηση που ήθελα να κάνω. Αν πάρει κάποιος το EU refurbished από aliexpress θα καλύπτεται από εγγύηση εδώ άραγε;

32αρι ασιατικό που λες ότι έχεις τι εννοείς; Έχεις πάρει το EU κι εσύ από Κίνα (alie ή από αλλού);

Εγώ το πήρα από Ελληνικό σκρουτζομάγαζο αλλά είναι συσκευή που προοριζόταν για Χονγκ Κονγκ (όπως πολλές συσκευές που παίρναν τα παιδιά του φόρουμ τότε από Εbay), άρα εγγυηση δεν έχω!! Κάποιος είχε αναφέρει ότι λογικά η LG θα καλύψει και τις δικες μας συσκευές, αλλά μετά από λίγο καιρό πήγε στην LG ένα παιδί με συσκευή (νομίζω) από Αραβικά Εμιράτα και έφαγε πόρτα!!

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το refurbished? Μεταχειρισμενο?

 

Είναι επισκευασμένο. Έτσι καταλήγουν όλες οι συσκευές που αντικαθίστανται και δεν επιδιοθρώνονται από την αντιπροσωπεία. Συνήθως έχει αντικατασταθεί απλά το ελαττωματικό ανταλλακτικό (πχ οθόνη, πλακέτα, κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Γενικα με τοσα μικροπροβληματα που βγαζει το τηλεφωνο μακρια απο refurbished.Εγγυηση και να χεις το κεφαλι σου ησυχο.Πραγματικα το πιστευω οτι 1/15 τηλεφωνα καταληγει στο service.Απο την αλλη παλι η lg εχει τρομερο service!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως διαγράφουμε τελείως όλες τις ρυθμίσεις, λογαριασμούς κλπ στο G2? Εννοώ λογαριασμούς gmail, τηλέφωνα, κλπ προσωπικά στοιχεία. Μπορεί να γίνει αυτό χωρίς να χαθούν οι εργοστασιακές ενημερώσεις της συσκευής; Μιλάμε για στοκ ρομ.

Ευχαριστώ.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως διαγράφουμε τελείως όλες τις ρυθμίσεις, λογαριασμούς κλπ στο G2? Εννοώ λογαριασμούς gmail, τηλέφωνα, κλπ προσωπικά στοιχεία. Μπορεί να γίνει αυτό χωρίς να χαθούν οι εργοστασιακές ενημερώσεις της συσκευής; Μιλάμε για στοκ ρομ.

Ευχαριστώ.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρέπει να κάνεις . Θα πας ρυθμίσεις - γενικές - δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορα - και κάτω κάτω λέει επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως διαγράφουμε τελείως όλες τις ρυθμίσεις, λογαριασμούς κλπ στο G2? Εννοώ λογαριασμούς gmail, τηλέφωνα, κλπ προσωπικά στοιχεία. Μπορεί να γίνει αυτό χωρίς να χαθούν οι εργοστασιακές ενημερώσεις της συσκευής; Μιλάμε για στοκ ρομ.

Ευχαριστώ.

 

Πας ρυθμίσεις εκεί που είναι ο λογαριασμός πατάς επιλογές>διαγραφή λογαριασμού

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να διαγραψεις μόνο το Gmail λογαριασμό σου ίσχυει αυτό που λέει ο φίλος minotavros αν θες να σβησεις τα πάντα από αριθμούς, μηνύματα, φωτογραφίες, προγράμματα κτλ εκτός από τα

Update του firmware κάνεις τον δικό μου τρόπο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, ξέρω ότι έχει απαντηθεί, μου θυμίζει κάποιος πως ελέγχουμε την χώρα προορισμού της συσκευής;

Αν είναι δυνατόν σε σφραγισμένο κουτί που φαίνεται το S/N στο πλαι ώστε να την επιστρέψω εάν δεν είναι ευρωπαϊκή.

Ευχαριστώ.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, ξέρω ότι έχει απαντηθεί, μου θυμίζει κάποιος πως ελέγχουμε την χώρα προορισμού της συσκευής;

Αν είναι δυνατόν σε σφραγισμένο κουτί που φαίνεται το S/N στο πλαι ώστε να την επιστρέψω εάν δεν είναι ευρωπαϊκή.

Ευχαριστώ.

http://sndeep.info/en

Βάζεις είτε το S/N είτε το ΙΜΕΙ.

Δοκιμάζοντας τωρα στο δικό μου, βάζοντας το ΙΜΕΙ μου έβγαλε πιο πολλές πληροφορίες απ' οτι βάζοντας το S/N. Τη χώρα προορισμού μου την έδειξε μόνο βάζοντας το ΙΜΕΙ!!

Εξάλλου στο πλάι του κουτιού το ΙΜΕΙ και το S/N είναι πάνω-κάτω ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη εχω κανει ρουτ και εχω διαγραψει αρκετες εφαρμογες της lg, αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα επαναφερθουν?
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη εχω κανει ρουτ και εχω διαγραψει αρκετες εφαρμογες της lg, αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα επαναφερθουν?

 

Ναι.......

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...