Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστά είναι 32gb. Θεωρείτε οτι έκανα κάποιο λάθος; Αν ναι πείτε μου να ακυρώσω.

Το οτι ειναι 32αρι ειναι πλεονεκτημα. Το θεμα ομως ειναι να ειναι ευρωπαϊκο για να εχεις ελληνικη εγγυηση και να μην μπλεξεις με το μαγαζι.

Δυστυχως δεν το κοβω να ειναι ευρωπαϊκο.

Παρ' τους τηλεφωνο να ρωτησεις και ζητα το IMEI της συσκευης που θα σου στειλουν αν και δε νομιζω να στο δωσουν.

Αλλιως πηγαινε απο 'κει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ειναι 32αρι ειναι πλεονεκτημα. Το θεμα ομως ειναι να ειναι ευρωπαϊκο για να εχεις ελληνικη εγγυηση και να μην μπλεξεις με το μαγαζι.

Δυστυχως δεν το κοβω να ειναι ευρωπαϊκο.

Παρ' τους τηλεφωνο να ρωτησεις και ζητα το IMEI της συσκευης που θα σου στειλουν αν και δε νομιζω να στο δωσουν.

Αλλιως πηγαινε απο 'κει.

Σε ευχαριστώ γιατην βοήθεια. Τι είναι αυτό που είδες και σε προβληματίζει; Πως θα καταλάβω απο το ΙΜΕΙ οτι είναι ευρωπαϊκό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. Συγγνώμη που γράφω εδώ αλλά ξαφνικά το viber της γυναικας μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι και Καλά θα γίνει με πληρωμή εκτός αν στείλω το ίδιο το μήνυμα σε 10 φίλους ο λογαριασμός μόνο έτσι θα γίνει μπλε για να παραμείνει free κλπ... Τι κουλο είναι αυτό ισχύει κάτι τέτοιο ξέρουμε τίποτα????:wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τελικά έκανα την παραγγελία και έχει αυτά τα στοιχεία

EAN Code : 8808992083146 Product Code : LGD802.ADEUBK

- See more at: http://www.ebw.gr/el/product/271115/LG-Electronics-LG-Optimus-G2-D802#sthash.6Drl45VJ.dpuf

Ελπίζω να είναι ευρωπαϊκό.

Όταν το παραλάβω θα γίνω και εγώ μέλος της παρέας σας.

 

Ο κωδικός ADEUBK δίνει στοιχεία για την συσκευή πάντως. Έχω ξαναδεί αυτην την μορφή ΑxxxBK στα LG G2. Το δικό μου που είναι 6ΝΕ (Βόρεια Ευρώπη) είχε τον κωδικό A6NEBK. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα το δικό σου να είναι DEU δηλαδή Γερμανικό μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ γιατην βοήθεια. Τι είναι αυτό που είδες και σε προβληματίζει; Πως θα καταλάβω απο το ΙΜΕΙ οτι είναι ευρωπαϊκό;

Το οτι δεν εχω ακουσει απο το μαγαζι αυτο ευρωπαϊκα G2 και το οτι κυκλοφορουν λιγα ευρωπαϊκα 32άρια G2 στην Ελλαδα.

Μακαρι η διαισθηση μου να βγει λανθασμενη.

 

Για να τσεκαρεις απο ποια χωρα ειναι βαζεθς το IMEI εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι 4g;

Ρωτάω επειδή το αγόρασε εδώ και λίγες μέρες ο αδερφος μου και στην επιλογή δικτύου δεν αναφέρει τίποτα για LTE

Edited by thanasiskes
Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός ADEUBK δίνει στοιχεία για την συσκευή πάντως. Έχω ξαναδεί αυτην την μορφή ΑxxxBK στα LG G2. Το δικό μου που είναι 6ΝΕ (Βόρεια Ευρώπη) είχε τον κωδικό A6NEBK. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα το δικό σου να είναι DEU δηλαδή Γερμανικό μοντέλο.

Λέει κάτι αυτό;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2528843&page=406

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2528843&page=541

Edited by tzach1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι πάθανε τα APN σου. Ρυθμίσεις -> Tethering & Δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα Σημείου Πρόσβασης.

Εκεί πρέπει να έχει τις ρυθμίσεις για τον παροχο σου.

Καποια χοντραδα εχει γινει. Τσεκαρα τα αρν και ειναι ενταξει.

Ημουν στην κινα και ειχα βαλει κινεζικη καρτα και απο τοτε κατι επαθε και δεν συνδεεται ιντερνετ. Μονο με wifi.

Στην κινα μου ειχε ενεργοποιησει και φραγη κλησεων και μολις επαιρνα τηλεφωνο ειτε με την κινεζικη, ειτε με την κοσμοτε, δεν επαιρνε τηλεφωνο και μου ελεγε οτι ο παροχεας μου ανιχνευσε υποπτες ενεργειες και τετοια και δεν με αφηνε...

Μαλλον παω για Χαρντ ρισετ, αμα δεν υπαρχει κατι αλλο.

Θα φτιαξει ομως σιγουρα με χαρντ ρισετ?

Edited by Mihalisgggg
Link to comment
Share on other sites

Καποια χοντραδα εχει γινει. Τσεκαρα τα αρν και ειναι ενταξει.

Ημουν στην κινα και ειχα βαλει κινεζικη καρτα και απο τοτε κατι επαθε και δεν συνδεεται ιντερνετ. Μονο με wifi.

Στην κινα μου ειχε ενεργοποιησει και φραγη κλησεων και μολις επαιρνα τηλεφωνο ειτε με την κινεζικη, ειτε με την κοσμοτε, δεν επαιρνε τηλεφωνο και μου ελεγε οτι ο παροχεας μου ανιχνευσε υποπτες ενεργειες και τετοια και δεν με αφηνε...

Μαλλον παω για Χαρντ ρισετ, αμα δεν υπαρχει κατι αλλο.

Θα φτιαξει ομως σιγουρα με χαρντ ρισετ?

Θα φτιαξει με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Αλλα πριν το κανεις, σιγουρα τα apn ειναι κομπλε;

 

Τυχαινει μηπως να εχεις back up της ROM σου απο custom recovery πριν πας Κινα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εγκατεστησα το xposed και καποια modules, εκανα τις επανεκκινησεις καθε φορα και αφου εβαλα και το gravity box εκανα την τελευταια επανεκκινηση και καπου εκει τελειωσαν ολα! :p το κινητο πλεον δεν ξεκιναει και κανει συνεχεια επανεκκινησεις. Τι να κανω παιδια για να στρωσει?? Παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει!
Link to comment
Share on other sites

Θα φτιαξει με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Αλλα πριν το κανεις, σιγουρα τα apn ειναι κομπλε;

 

Τυχαινει μηπως να εχεις back up της ROM σου απο custom recovery πριν πας Κινα;

 

Εχω κατι μπακ απ απο πριν το καλοκαιει, αλλα δεν θυμαμαι ποιο ειναι. Μπορει καταλαθος να βαλω και την αλλη 4.4.2 που δεν δουλευε το σκαιπ. Θα το αποφυγω. Οταν βαλω ξενη σιμ καρτ στο εξωτερικο που ειμαι τωρα, για να κανω ιντερνετ, δεν βγαζει καθολου ρυθμισεις απν. οταν βαζω την κοσμοτε βγαζει και παλι δεν ανοιγει δεδομενα. Αυτο λεει κατι?

Θα παρω μπακ απ τα αρχεια μου μαλλον, να παω για χαρντ ρισετ με τα κουμπια να καθαριαει. Αν και μετα δεν εχω πολλα μεγαμπαιτ, να μου ξαναπερασει αυτοματα απο τον γκουγκλ λογαριασμο του ανδροιντ, τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εγκατεστησα το xposed και καποια modules, εκανα τις επανεκκινησεις καθε φορα και αφου εβαλα και το gravity box εκανα την τελευταια επανεκκινηση και καπου εκει τελειωσαν ολα! :p το κινητο πλεον δεν ξεκιναει και κανει συνεχεια επανεκκινησεις. Τι να κανω παιδια για να στρωσει?? Παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει!

Καληνυχτα για μενα φιλε. Οποτε δεν θα μπορεσω να σου απαντησω πισω αργοτερα.

Λοιπον.

Για μπες στο recovery και κανε wipe cache και wipe dalvik.

Αν παλι συνεχιζει το bootloop τοτε απο recovery φλασαρε το zip που απεγκαθηστα το xposed καθως υποπτευομαι οτι καποιο module εχει ασημβατοτητα ή προκαλει conflict με καποιο αλλο module.

 

 

Εχω κατι μπακ απ απο πριν το καλοκαιει, αλλα δεν θυμαμαι ποιο ειναι. Μπορει καταλαθος να βαλω και την αλλη 4.4.2 που δεν δουλευε το σκαιπ. Θα το αποφυγω. Οταν βαλω ξενη σιμ καρτ στο εξωτερικο που ειμαι τωρα, για να κανω ιντερνετ, δεν βγαζει καθολου ρυθμισεις απν. οταν βαζω την κοσμοτε βγαζει και παλι δεν ανοιγει δεδομενα. Αυτο λεει κατι?

Θα παρω μπακ απ τα αρχεια μου μαλλον, να παω για χαρντ ρισετ με τα κουμπια να καθαριαει. Αν και μετα δεν εχω πολλα μεγαμπαιτ, να μου ξαναπερασει αυτοματα απο τον γκουγκλ λογαριασμο του ανδροιντ, τις εφαρμογες

Οχι φιλε. Σε ρωταω για back up για να παρεις το αρχειο apns-conf.xml που βρησκεται στο /system/etc και να το αντικαταστησεις με το "προβληματικο" καινουριο. Μην ξεχασεις να δωσεις τα σωστα permissions και μετα reboot.

 

Αλλη λυση ειναι να κανεις restore απο καποιο παλιο back up. Υπαρχει τροπος να καταλαβεις ποιο back up ειναι ποιο ωστε να μη βαλεις το λαθος back up που φοβασαι.

 

Ολα αυτα στα λεω για να αποφυγεις την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το στισημο απο την αρχη. Ειδικα αμα σου δουλεψει ο πρωτος τροπος τοτε μεσα σε 1 λεπτο θα εισαι κομπλε.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι 4g;

Ρωτάω επειδή το αγόρασε εδώ και λίγες μέρες ο αδερφος μου και στην επιλογή δικτύου δεν αναφέρει τίποτα για LTE

 

Ναι ειναι 4g , εμένα μου βγάζει κανονικά στην λειτουργία δικτύου επιλογή gsm/wcdma/lte ( εχω αυτοματη επιλογη δικτυου)

Link to comment
Share on other sites

Μου έκατσε αυτή η οθόνη με τις γραμμές. Θυμάμαι πέρισυ πάλι που το είχα, ότι κάποια παιδιά είχανε πετύχει ίδια οθόνη. Το είχανε πάει πίσω είναι κανείς να μας πει;

Οι γραμμές αυτές βέβαια φαίνονται μόνο υπό συγκεκριμένη γωνία και ειδικά στο φως τη ήλιου. Αξίζει τώρα να το τρέχω για DOA; Και σάμπως ξέρω τι οθόνη θα έχει και το επόμενο ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτα για μενα φιλε. Οποτε δεν θα μπορεσω να σου απαντησω πισω αργοτερα.

Λοιπον.

Για μπες στο recovery και κανε wipe cache και wipe dalvik.

Αν παλι συνεχιζει το bootloop τοτε απο recovery φλασαρε το zip που απεγκαθηστα το xposed καθως υποπτευομαι οτι καποιο module εχει ασημβατοτητα ή προκαλει conflict με καποιο αλλο module.

 

 

Ειμαι με στοκ recovery ομως. Μπορω να κανω αυτο που λες και απ εκει? Αν ξερει καποιος ας βοηθησει! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με στοκ recovery ομως. Μπορω να κανω αυτο που λες και απ εκει? Αν ξερει καποιος ας βοηθησει! Ευχαριστω!

Δεν προλαβαινει δηλαδη να ανοιξει το κινητο; Ετσι ωστε να απεγκαταστησεις το module που ενδεχομενως σου δημιουργει το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαινει δηλαδη να ανοιξει το κινητο; Ετσι ωστε να απεγκαταστησεις το module που ενδεχομενως σου δημιουργει το προβλημα;

 

Κανει συνεχως επανεκκινησεις και δεν ανοιγει καθολου. Φτανει μεχρι το σημα της lg. Επισης δεν μπορω να μπω στο recovery με τα κουμπια (μαλλον επειδη ειμαι στοκ recovery?)

Link to comment
Share on other sites

Κανει συνεχως επανεκκινησεις και δεν ανοιγει καθολου. Φτανει μεχρι το σημα της lg. Επισης δεν μπορω να μπω στο recovery με τα κουμπια (μαλλον επειδη ειμαι στοκ recovery?)

Δοκιμασες να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με τα πισω κουμπια; Θα χασεις ομως ολα τα δεδομενα σου!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με τα πισω κουμπια; Θα χασεις ομως ολα τα δεδομενα σου!

 

Δεν μπορω να κανω. Μου φαινεται οτι δεν γινεται επαναφορα. Τα παταω μαζι μεχρι να εμφανιστει το σημα της lg και μετα τα αφηνω για ενα δευτερολεπτο και τα ξαναπαταω. Αλλα αυτο εκει, κανει επανεκκινησεις... :(

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με στοκ recovery ομως. Μπορω να κανω αυτο που λες και απ εκει? Αν ξερει καποιος ας βοηθησει! Ευχαριστω!

Safemode to disable Xposed with hardware keys to get out of (most) bootloops:

 

 

Quick explanation of the safemode:*It was developed by @Tungstwenty*and makes it possible to disable Xposed by repeatedly pressing one of the hardware buttons during early startup. The phone will vibrate twice when the first key press has been detected. Then you have five seconds to press the same button four more times. Each key press will be confirmed with a short vibration; the final one with a long vibration. It creates /data/data/de.robv.android.xposed.installer/conf/disabled, which prevents most of Xposed's actions (e.g. no hooks are made and no modules are loaded). There's no 100% guarantee that this will get you out of a bootloop, but in most cases it should.

 

 

http://forum.xda-developers.com/xposed/xposed-installer-versions-changelog-t2714053

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Safemode to disable Xposed with hardware keys to get out of (most) bootloops:

 

 

Quick explanation of the safemode:*It was developed by @Tungstwenty*and makes it possible to disable Xposed by repeatedly pressing one of the hardware buttons during early startup. The phone will vibrate twice when the first key press has been detected. Then you have five seconds to press the same button four more times. Each key press will be confirmed with a short vibration; the final one with a long vibration. It creates /data/data/de.robv.android.xposed.installer/conf/disabled, which prevents most of Xposed's actions (e.g. no hooks are made and no modules are loaded). There's no 100% guarantee that this will get you out of a bootloop, but in most cases it should.

 

 

http://forum.xda-developers.com/xposed/xposed-installer-versions-changelog-t2714053

 

Αναφερεται σε οποιοδηποτε κουμπι, σωστα? Δυστυχως ουτε με αυτο μπορω να κανω κατι! Δεν μου κανει καν δονηση οταν το ανοιγω το κινητο! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...