Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να δω τους κωδικούς των wifi που έχω αποθηκεύση ή αν ξέρετε πως μπορώ να πάρω το αρχείο που τους περιέχει χωρίς root.

 

κοιτα εδω ισως;

 

http://hubpages.com/hub/how-to-recover-wifi-password-on-android-without-root

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Δε νομίζω ότι θα βλέπει τα προστατευμένα περιεχόμενα του /data χωρίς root... Πάντως το πιο εύκολο είναι να συγχρονίσεις με το google account, να επιλέξεις backup και να κάνεις κάπου αλλού restore.

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω το lg g2! 32αρι με S/N 403kpca.....

μου έκανε εντύπωση ότι δεν είχε αγγλικά εγχειρίδια, και μέσα είχε προεγγατεστιμένες πολλές κορεάτικες εφαρμογές.

 

ήταν σφραγισμένο. αλλά πως μπορώ να δω για ποια χωρα είναι ;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ασιατικο ειναι μαλλον. δες στο κουτι του στη πλευρα που αναγράφει το ιμει θα γράφει και το χρώμα και ενα τριψηφιο κωδικο.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ασιατικο ειναι μαλλον. δες στο κουτι του στη πλευρα που αναγράφει το ιμει θα γράφει και το χρώμα και ενα τριψηφιο κωδικο.

 

 

CWT BLACK αυτό λες;

 

Τα ασιατικά δεν είναι με αποσπόμενη μπαταρία και κάρτα SD?

 

Ειναι κακό που είναι ασιατικό;

 

Πάντως χωρις morelocale 2 έχει ελληνικό μενου παντου;

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s4 mini, επειδή είναι μικρό αν και πολύ κατώτερο σε οτιδήποτε. Σε τσέπες μπαίνει το g2 παιδιά; Με ανησυχεί λίγο το μέγεθός του..

 

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ είχα τους ενδοιασμούς μου σε σχέση με το μέγεθος. Και κακά τα ψέματα είναι λίιιγο άβολο το κινητό όταν το έχεις στην τσέπη του τζιν σου, ειδικά όταν κάθεσαι (εχθές με ακούμπησε μια κοπέλα κατα λάθος εκεί, και με ρώτησε "Τι ήταν αυτό που έπιασα;;;" - είχε πλάκα). Αλλά είναι τόσο κινητάρα που αξίζει να θυσιάσεις λίγο αυτή τη βόλεψή σου.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει δημιουργηθεί ένα θεματάκι με το handcent sms. Το έχω ρυθμίσει να με ειδοποιεί κανονικά με ήχο και δόνηση σε κάθε εισερχόμενο, έφτιαξα και το "απόρρητο" να μη φαίνεται η αρχή του μηνύματος στην αρχική οθόνη της πάνω μπάρας κάθε φορά που μου έρχεται μήνυμα, αλλά σε μία επαφή μου (μόνο μία), ενώ ανάβει η οθόνη όταν λαμβάνω μήνυμα απ' αυτήν, φαίνεται και το 1 πάνω στο εικονιδιάκι του widget, η ένδειξη δηλαδή ότι έχω ένα αδιάβαστο μήνυμα, δεν χτυπάει ο ήχος ούτε δονείται... Σε όλες τις υπόλοιπες λειτουργεί κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;

 

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω κατι γι' αυτο το προβλημα; Εσβησα και πέρασα ξανα την επαφη αλλά πάλι τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

CWT BLACK αυτό λες;

 

Τα ασιατικά δεν είναι με αποσπόμενη μπαταρία και κάρτα SD?

 

Ειναι κακό που είναι ασιατικό;

 

Πάντως χωρις morelocale 2 έχει ελληνικό μενου παντου;

 

Αυτό λογικά είναι Taiwan...

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω κατι γι' αυτο το προβλημα; Εσβησα και πέρασα ξανα την επαφη αλλά πάλι τα ίδια...

 

Δοκίμασες και διαγραφή δεδομένων του handcent?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στους φιλους...Επιασα πριν κατι μερες στα χερια μου το g2 και επαθα πλακα...Τρομερη οθονη,και μαλιστα σε νορμαλ για τις ιντσες της μεγεθος κινητου.

Θα ηθελα την γνωμη των φιλων που το εχουν,οποιος δεν βαριεται να μου πει 2 λογια για το κινητο γιατι ειμαι στο στο τσακ να το παρω.Πια τα καλα του,πια τα κακα του αν εχει.Διαβασα επισης καπου οτι εχει παραμετροποιημενο android,κατι τετοιο,το οποιο δεν πολυκαταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.4.2 υπάρχει διαθέσιμη η επιλογή εναλλαγής dalvik/ART? διαφωτίστε με :p

 

Οχι, η LG δεν εχει κανει διαθεσιμη αυτη τη ρυθμιση, εκτος απο την κορεατικη ROM (αν δεν κανω λαθος).

Link to comment
Share on other sites

σήμερα που το έβγαλα απο τη θήκη, παρατήρησα οτι πιέζοντας το ελαφρώς ακριβώς κάτω απο το volume button σα να κάνει μια μικρή λακουβιτσα, λες και ειναι κούφιο σε κεινο το σημείο. ενω πιο κάτω εκεί που ειναι το λογότυπο δείχνει πιο συμπαγές.

ετσι είναι και σε σας..;

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στους φιλους...Επιασα πριν κατι μερες στα χερια μου το g2 και επαθα πλακα...Τρομερη οθονη,και μαλιστα σε νορμαλ για τις ιντσες της μεγεθος κινητου.

Θα ηθελα την γνωμη των φιλων που το εχουν,οποιος δεν βαριεται να μου πει 2 λογια για το κινητο γιατι ειμαι στο στο τσακ να το παρω.Πια τα καλα του,πια τα κακα του αν εχει.Διαβασα επισης καπου οτι εχει παραμετροποιημενο android,κατι τετοιο,το οποιο δεν πολυκαταλαβα.

 

Αυτή τη στιγμή είναι ότι καλύτερο υπάρχει. Ειδικά σε σχέση με την τιμή του. Δεν έχω δει από κοντά το S5 αλλά σκέψου ότι είναι και πολύ πιο ακριβό.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στους φιλους...Επιασα πριν κατι μερες στα χερια μου το g2 και επαθα πλακα...Τρομερη οθονη,και μαλιστα σε νορμαλ για τις ιντσες της μεγεθος κινητου.

Θα ηθελα την γνωμη των φιλων που το εχουν,οποιος δεν βαριεται να μου πει 2 λογια για το κινητο γιατι ειμαι στο στο τσακ να το παρω.Πια τα καλα του,πια τα κακα του αν εχει.Διαβασα επισης καπου οτι εχει παραμετροποιημενο android,κατι τετοιο,το οποιο δεν πολυκαταλαβα.

 

 

Αν κ εχουν γραφτει παρα πολλα για το εν λογω κινητο θα πω καποια: Αυτη την στιγμη ειναι το πιο v/m, δεν εχει να ζηλεψει τπτ σοβαρο απο τις υπολοιπες ναβαρχιδες ακομη κ τις φετινες... Οπως ειπες ΚΟΡΥΦΑΙΑ οθονη, επισης ΚΟΡΥΦΑΙΑ μπαταρια κ αυτονομια, απο τα πιο αλαγκαριστα τηλ που εχω πιασει... στις 5.2'' σε αυτο το μεγεθος δεν υπαρχει αλη συσκευη να ''κουμπωνει''στα περισσοτερα χερια, με την μνημη μας τα χαλαει το 16αρι, ενω το 32αρι ειναι οκ για τους περισσοτερους... Υποστηριζει OTG= φλασακια η κ εξ.card readers (για σκληρους δεν γνωριζω).

Link to comment
Share on other sites

σήμερα που το έβγαλα απο τη θήκη, παρατήρησα οτι πιέζοντας το ελαφρώς ακριβώς κάτω απο το volume button σα να κάνει μια μικρή λακουβιτσα, λες και ειναι κούφιο σε κεινο το σημείο. ενω πιο κάτω εκεί που ειναι το λογότυπο δείχνει πιο συμπαγές.

ετσι είναι και σε σας..;

Ναι. Πιέζεται λίγο προς τα μέσα, κάτω απο το vol down

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω στις επαφές τις φωτο απο τους χρήστες facebook?

 

στο HTC μου τα ενοποιούσε αυτόματα.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω στις επαφές τις φωτο απο τους χρήστες facebook?

 

στο HTC μου τα ενοποιούσε αυτόματα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.syncme.syncmeapp

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στους φιλους...Επιασα πριν κατι μερες στα χερια μου το g2 και επαθα πλακα...Τρομερη οθονη,και μαλιστα σε νορμαλ για τις ιντσες της μεγεθος κινητου.

Θα ηθελα την γνωμη των φιλων που το εχουν,οποιος δεν βαριεται να μου πει 2 λογια για το κινητο γιατι ειμαι στο στο τσακ να το παρω.Πια τα καλα του,πια τα κακα του αν εχει.Διαβασα επισης καπου οτι εχει παραμετροποιημενο android,κατι τετοιο,το οποιο δεν πολυκαταλαβα.

 

Θετικά: Όλα :)

Αρνητικά: Δεν είναι Nexus, κακή κάμερα για νυχτερινές.

Link to comment
Share on other sites

δεν ενεργοποιητε καθολου τι γινεται!!!!

 

Έχεις τσεκάρει αν το έχεις ενεργοποιημένο ?

'Έκανες ρεστάρτ?

Αν ναι τότε μάλλον θα χρειαστείς μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει OTG= φλασακια η κ εξ.card readers (για σκληρους δεν γνωριζω).

 

Εγώ πάντως δοκίμασα έναν 2.5 σκληρό 1Tb και τον φόρτωσε κανονικά!ομολογώ πως εντυπωσιαστηκα! Βέβαια ήταν ntfs Κ δε μπορούσε να διαβάσει τα αρχεία καθώς απο τι ξέρω υποστηρίζει μέχρι exfat....

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δοκίμασα έναν 2.5 σκληρό 1Tb και τον φόρτωσε κανονικά!ομολογώ πως εντυπωσιαστηκα! Βέβαια ήταν ntfs Κ δε μπορούσε να διαβάσει τα αρχεία καθώς απο τι ξέρω υποστηρίζει μέχρι exfat....

 

οντως εντυπωσιακο, γιατι ειχα την εντυπωση οτι δεν επαρκει η ισχυς του κινητου (ή ακομα και ταμπλετ) για να δινει ρευμα σε ενα portable hard disk και οχι απλα usbstick, ή hard disk με εξωτερικο τροφοδοτικο.

για να τον συνδεσεις, χρησιμοποιησες προφανως καποιο ανταπτορακι microusb to usb, ετσι; εχεις καποιο link απο οπου το αγορασες; αφου σου δουλεψε, γιατι να ψαχνω για αλλο;

Link to comment
Share on other sites

οντως εντυπωσιακο, γιατι ειχα την εντυπωση οτι δεν επαρκει η ισχυς του κινητου (ή ακομα και ταμπλετ) για να δινει ρευμα σε ενα portable hard disk και οχι απλα usbstick, ή hard disk με εξωτερικο τροφοδοτικο.

για να τον συνδεσεις, χρησιμοποιησες προφανως καποιο ανταπτορακι microusb to usb, ετσι; εχεις καποιο link απο οπου το αγορασες; αφου σου δουλεψε, γιατι να ψαχνω για αλλο;

 

http://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?from=popular-backlink&keyphrase=Otg

 

Εγώ έχω το volte με τα 3.12 ευρώ, καλό πολύ θα έλεγα

Link to comment
Share on other sites

οντως εντυπωσιακο, γιατι ειχα την εντυπωση οτι δεν επαρκει η ισχυς του κινητου (ή ακομα και ταμπλετ) για να δινει ρευμα σε ενα portable hard disk και οχι απλα usbstick, ή hard disk με εξωτερικο τροφοδοτικο.

για να τον συνδεσεις, χρησιμοποιησες προφανως καποιο ανταπτορακι microusb to usb, ετσι; εχεις καποιο link απο οπου το αγορασες; αφου σου δουλεψε, γιατι να ψαχνω για αλλο;

 

ενα απλο καλωδιάκι απο το Πλαίσιο πήρα.. νομίζω οποιο και να βρείς θα σου δουλέψει.. http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/periferiaka/kalodia/Turbo-X-Cable-OTG-Micro-USB-USB-M-F-GC.htm

 

πάντως με τους σκληρούς εγώ είμαι επιφυλακτικός..γιατι μερικοί θέλουν περισσότερο ρευμα απο άλλους...μη πας και πάρεις κάποιον και φας άκυρο..επειδή δούλεψε ενας δε σημαίνει οτι θα δουλέψουν όλοι.. φλασάκι πάντως 32gb το διάβασε ευκολα.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

ενα απλο καλωδιάκι απο το Πλαίσιο πήρα.. νομίζω οποιο και να βρείς θα σου δουλέψει.. http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/periferiaka/kalodia/Turbo-X-Cable-OTG-Micro-USB-USB-M-F-GC.htm

 

πάντως με τους σκληρούς εγώ είμαι επιφυλακτικός..γιατι μερικοί θέλουν περισσότερο ρευμα απο άλλους...μη πας και πάρεις κάποιον και φας άκυρο..επειδή δούλεψε ενας δε σημαίνει οτι θα δουλέψουν όλοι.. φλασάκι πάντως 32gb το διάβασε ευκολα.

 

Για δίσκους βολεύει ένα USB hub με ρεύμα για να δίνει σίγουρα όσο χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...